ЕваАдамівнаРайська• Изменено 28 февраля 2023

24.02 я вернулась домой навсегда. Киев

Я вернулась и просто счастлива!
Сейчас осознаю, насколько ужасна и печальна жизнь беженца.
Девочки, я пишу это для того, что если кто-то вдруг хочет вернуться, если есть куда, но сомневается - то знайте, это кайф!! :)
П.С. Не верю в перспективы прекрасного будущего для украинцев в Германии.
olkaig• 28 февраля 2023
Ответ дляSentjabrinka
Официально 30% из 90 тысяч зарегистрированных с вр защитой это мужчины, в Нидерландах
ого даже не знала что в Украине столько многодетных и инвалидов-мужчин
Sentjabrinka• 28 февраля 2023
Ответ дляNanny
Ви в Нідерландах? Або просто чутки збираєте? Я не говорю про житло, яке знімають і його оплачує держава. Це, хто як влаштувався, багато приїхало раніше і мають кращі умови, ніж ви кажете. Це зараз вже місця не має, але воно ж було…
25 лет гражданка и работаю в сфере связанной с социальным жильем
Nanny• 28 февраля 2023
Ответ дляSentjabrinka
І що, ніхто не живе в готелях, чи перероблених домах престарілих, де як маленька квартирка, чи в модульних контейнерних домах, де також окремо все, чи в общагах, де окремі кімнати на сім’ю? Всі в конюшнях, то тюрьмах?
Sentjabrinka• 28 февраля 2023
Ответ дляNanny
Читайте внимательно, украинцы с временной защитой социальное жилье не получают.
Nanny• 28 февраля 2023
Ответ дляSentjabrinka
Хорошо, яким житлом ви назвете готель?
Nanny• 28 февраля 2023
Ответ дляSentjabrinka
Я вам написала приклади де живуть українці зараз безкоштовно. Я не говорила, що це соціальне житло…читайте уважніше
Sentjabrinka• 28 февраля 2023
Ответ дляolkaig
Это только в малюсенькой стране как нидерланды, а сколько их в Германии
@льга• 28 февраля 2023
Я з дітьми віїхала на початку березня. І вже 12 квітня була дома ( пригород столиці). Весь місяць нє дома мене плющило, були панічні атаки. Я собі місця не знаходила.
Дома все пройшло вмить, тільки я ключем відчинила двір.
Раніше з чоловіком багато подорожували. Взагалі коли я була ще підлітком з батьками об´їздила пів Європи. Не скажу що мені там не подобалося. Дуже подобалося! Мені, дитині народженій в СРСР, кондитерський магазин у Люблені виглядав як чарівний палац! Чисті вулиці Мюнхена викликали захват. Я не юявляла собі навіть, що так можна жити. В такому порядку і красі. З чоловіком були в Римі у Парижі. Багато лишилося приємних спогадів. Там дуже гарно і атмосфера свята прям у повітрі.
Як почалася війна було куди їхати і до кого їхати. Є знайомі в Польщі в Іспанії, які б з радістю приютили. Але доїхавши до Західної України, я зрозуміла що я не зможу. Я зрозуміла, що для мене туристом - це весело, радісно і прикольно. А біженцем у чужій країні, для мене це пекло.
Дома батьки лишилися, відмовилися їхати, чоловікові також. Мене рвало на шмаття, відчуттям безпорадності. Наче від мене всі рідне відірвали і викинули.
Моє біженство закінчилося в Трускавці. Там місяць відсиділася і бігом додому.
mamaМия• 28 февраля 2023
Ответ дляТатьяна_М5
Ключевое « зараз». А недавно в некоторые дома поприлетало и людей на улице поубивало. И не известно, что будет завтра или через неделю, месяц. А кататься туда-сюда, потому что сегодня все спокойно - это такое.
Все буде добре, найнебезпечніші часи позаду
Ирина Веселуха• 28 февраля 2023
Ответ дляsobacura
І це класно? Це привід для гордості?
Це констатація факту, що за кордоном навіть на прибиранні вони зараз зароблять більше, ніж в Україні, враховуючи , що в однієї відділення банку закриваються по всій країні, в іншої також зараз немає роботи, в третьої- магазин розрушений. Вік 45-55. В Україні в кращому випадку зараз на мінімалку можуть влаштуватися . Моя донька залишилася в Україні, працює в школі, прибрали години, всі надбавки . Вона отримує чистими 5000 грн. Добре, що я за кордоном та допомогаю їй.
Tumerlan• 28 февраля 2023
Ответ дляmammyanny
Это эйфория первого месяца.
Ні. Я повернулась з Ірландії в Бучу ще в серпні. Ейфорія не проходить))
Буча - найкраще місто на Землі! Шкода, що з такою гіркою славою на весь світ
Чаюри• 28 февраля 2023
Ответ дляМуркамурковна
в Києві і в Бучанському районі
А якби окупація була на роки, виїхали би?
appareils• 28 февраля 2023
Мы пока сидим, война ещё всё-таки. Я себя тут не вижу. Только ради сына, ему язык хорошо заходит. А мне в сорок начинать с начала или жить на пособие=бедствовать.
Закончится война и домой.
MasterMai• 28 февраля 2023
Ответ дляВкусныйпончик
Так , згадала ще знайому, мала тех освіту, працювала в укртелекомі за копійки, і вміла шити, але там теж норм не заробити. Чоловік в мегамаркеті працював, теж не густо. Обидва наче й працювали, але заробить не вдавалось. Виїхали, працюють, діти нарешті нормально вчитись почали, плюс купа гуртків безкоштовних і гребля і волейбол. задоволені дуже.
Це де бещкоштовні гуртки?
вікусік• 28 февраля 2023
Ответ дляOksana-f9a3
Я не уезжала, муж потеряв работу научился зарабатывать лучше чем до войны, я работала с середины марта уже, не представляю другой жизни кто не попробовал из знакомых выехать тоже говорят тут лучше, ну Киев защищен нормально сейчас, сама знакома с ПВО-шинком говорит в Киеве будет безопасно, у нас уже хорошая защита)
А ким чоловік почав працювати?
вікусік• 28 февраля 2023
Ответ дляElenaMari
Смотря от куда вы вернулись, кто с мужьями уехал , те и не вернутся, даже многие кто без мужей уехал там останутся, вам просто там не повезло. Если у вас бизнес и хорошая работа в Украине то да, а если как у многих копейки зарплата, то лучше не станет, а в Европе у них возможностей на минималку больше .
Гроші - це ще не все
автор Ukrainika • 28 февраля 2023
Ответ дляОльга Рассохацкая
Как вы закрыли вопрос с жильем ?
Помню вашу тему.
За сколько выписались и за сколько закрывали карту страховки , банка .
Прошу написать , тоже будем возвращаться .
Выписалась за неделю.
С Лилием решалось сложно, но в итоге я выплатила кредит за кауцион джобцентр. А хозяин мне вернул кауцион в полном обьеме наличкой, во время передачи ключей.
Уехала на 1 месяц раньше. Предупредила в конце декабря. Страховку, банк и пр - закрыла за 1 день. Везде отправила бумажные письма и по имейлу, а так же сходила лично, куда могла. Ответов не дожидалась.
Вкусныйпончик• 28 февраля 2023
Ответ дляMasterMai
Це де бещкоштовні гуртки?
Німеччина
appareils• 28 февраля 2023
Ответ дляВкусныйпончик
Німеччина
В Німеччині для біженців на соціальні мабуть тільки безкоштовно, бо німці за це платять.
Вкусныйпончик• 28 февраля 2023
Ответ дляappareils
Якщо я все вірно зрозуміла це ті, що від школи, в школі. Приватні, то напевно платно. Написала їй, як відповість, повідомлю більш конкретно.
kucheryavaya15• 28 февраля 2023
Ответ дляappareils
Так, або у тих у кого мінімільна зарплатня. Але це тільки шкільні гуртки. Приватні вирішують самі , давати безкоштовні місця чи ні.
СhanelKa• 28 февраля 2023
Ответ дляMasterMai
Це де бещкоштовні гуртки?
Данія. Середня школа - безкоштовні гуртки
kucheryavaya15• 28 февраля 2023
Рада за вас автор
Теж маю надію скоро повернутися додому
appareils• 28 февраля 2023
Ответ дляВкусныйпончик
В мене сестра в Кельні , то її діти ходять не від школи на футбол та греблю безкоштовно.
Миззери• 28 февраля 2023
С возвращением автор! Мирного неба над головой
gdsN• 28 февраля 2023
Ответ дляUkrainika
11 месяцев. В Германии 9.
По ряду причин не получилось вернуться раньше. 3 месяца ждала по закону, чтоб все решилось с квартирой и уехать.
а у Вас договор аренды на год или два был? из-за него пришлось 3 месяца ждать, да? хозяину плучается за 3 месяца до выезда сказали?

Вы на своем авто? или поездами или перевозчиками добирались? если не на своей машине, то как вещи везли в Украину? или почти все чем общились из вещей/одежды/обуви раздали по месту и обратно только с чемоданчиком/сумкой ехали?
Іра.• 28 февраля 2023
Ответ дляsobacura
Ви погано прочитали мій коментар. Ще раз почитайте.
Хто вам дав право людей обзивати?Не думала, що ви така хамка.
Oksana-f9a3• 28 февраля 2023
Ответ длявікусік
А ким чоловік почав працювати?
Трейдинг на крипті, інколи таксує на своїй машині, продаж машин, арбітраж в криптовалюті, здаємо ще машину в оренду. Ще звертаються до нього люди кому потрібна допомога в крипті. Сказав більше ні на кого працювати не буде і я маю роботу в торгівлі заступником керуючого яка і на день не зупинялася, але я брала відпустку на два тижні бо в мене сталася істерика спочатку мене життя до такого не готувало, тому за два тижні зібралася і вийшла на роботу.
Борисфенка• 28 февраля 2023
Ответ дляSentjabrinka
Це що за свіжі казки???
Соціальне житло - це те, за яке платить соціал. Воно може бути державним, а може бути і приватним, власникам все одно, від кого гроші за оренду отримувати, від Джоб-центру чи фізичних осіб.
hairy• 28 февраля 2023
Автор, очень рада за вас. С возвращением! Жизнь дома - это совсем другая жизнь.
Я даже не представляю, как бы я сейчас стянула, если бы провела этот год не дома.
Хоть опыт жизни заграницей есть. Но не беженцем и не когда твоя страна в огне.

В какой город вернулись?