Я вернулась и просто счастлива!
Сейчас осознаю, насколько ужасна и печальна жизнь беженца.
Девочки, я пишу это для того, что если кто-то вдруг хочет вернуться, если есть куда, но сомневается - то знайте, это кайф!! :)
П.С. Не верю в перспективы прекрасного будущего для украинцев в Германии.
Sentjabrinka• 28 февраля 2023
Ответ дляNanny
Ви в Нідерландах? Або просто чутки збираєте? Я не говорю про житло, яке знімають і його оплачує держава. Це, хто як влаштувався, багато приїхало раніше і мають кращі умови, ніж ви кажете. Це зараз вже місця не має, але воно ж було…
25 лет гражданка и работаю в сфере связанной с социальным жильем
Ответ дляSentjabrinka
І що, ніхто не живе в готелях, чи перероблених домах престарілих, де як маленька квартирка, чи в модульних контейнерних домах, де також окремо все, чи в общагах, де окремі кімнати на сім’ю? Всі в конюшнях, то тюрьмах?
Sentjabrinka• 28 февраля 2023
Ответ дляNanny
Читайте внимательно, украинцы с временной защитой социальное жилье не получают.
Sentjabrinka• 28 февраля 2023
Ответ дляolkaig
ого даже не знала что в Украине столько многодетных и инвалидов-мужчин
Это только в малюсенькой стране как нидерланды, а сколько их в Германии
Я з дітьми віїхала на початку березня. І вже 12 квітня була дома ( пригород столиці). Весь місяць нє дома мене плющило, були панічні атаки. Я собі місця не знаходила.
Дома все пройшло вмить, тільки я ключем відчинила двір.
Раніше з чоловіком багато подорожували. Взагалі коли я була ще підлітком з батьками об´їздила пів Європи. Не скажу що мені там не подобалося. Дуже подобалося! Мені, дитині народженій в СРСР, кондитерський магазин у Люблені виглядав як чарівний палац! Чисті вулиці Мюнхена викликали захват. Я не юявляла собі навіть, що так можна жити. В такому порядку і красі. З чоловіком були в Римі у Парижі. Багато лишилося приємних спогадів. Там дуже гарно і атмосфера свята прям у повітрі.
Як почалася війна було куди їхати і до кого їхати. Є знайомі в Польщі в Іспанії, які б з радістю приютили. Але доїхавши до Західної України, я зрозуміла що я не зможу. Я зрозуміла, що для мене туристом - це весело, радісно і прикольно. А біженцем у чужій країні, для мене це пекло.
Дома батьки лишилися, відмовилися їхати, чоловікові також. Мене рвало на шмаття, відчуттям безпорадності. Наче від мене всі рідне відірвали і викинули.
Моє біженство закінчилося в Трускавці. Там місяць відсиділася і бігом додому.
Ответ дляТатьяна_М5
Ключевое « зараз». А недавно в некоторые дома поприлетало и людей на улице поубивало. И не известно, что будет завтра или через неделю, месяц. А кататься туда-сюда, потому что сегодня все спокойно - это такое.
Все буде добре, найнебезпечніші часи позаду
Ирина Веселуха• 28 февраля 2023
Ответ дляsobacura
І це класно? Це привід для гордості?
Це констатація факту, що за кордоном навіть на прибиранні вони зараз зароблять більше, ніж в Україні, враховуючи , що в однієї відділення банку закриваються по всій країні, в іншої також зараз немає роботи, в третьої- магазин розрушений. Вік 45-55. В Україні в кращому випадку зараз на мінімалку можуть влаштуватися . Моя донька залишилася в Україні, працює в школі, прибрали години, всі надбавки . Вона отримує чистими 5000 грн. Добре, що я за кордоном та допомогаю їй.
Ответ дляВкусныйпончик
Так , згадала ще знайому, мала тех освіту, працювала в укртелекомі за копійки, і вміла шити, але там теж норм не заробити. Чоловік в мегамаркеті працював, теж не густо. Обидва наче й працювали, але заробить не вдавалось. Виїхали, працюють, діти нарешті нормально вчитись почали, плюс купа гуртків безкоштовних і гребля і волейбол. задоволені дуже.
Це де бещкоштовні гуртки?
Ответ дляOksana-f9a3
Я не уезжала, муж потеряв работу научился зарабатывать лучше чем до войны, я работала с середины марта уже, не представляю другой жизни кто не попробовал из знакомых выехать тоже говорят тут лучше, ну Киев защищен нормально сейчас, сама знакома с ПВО-шинком говорит в Киеве будет безопасно, у нас уже хорошая защита)
А ким чоловік почав працювати?
Ответ дляElenaMari
Смотря от куда вы вернулись, кто с мужьями уехал , те и не вернутся, даже многие кто без мужей уехал там останутся, вам просто там не повезло. Если у вас бизнес и хорошая работа в Украине то да, а если как у многих копейки зарплата, то лучше не станет, а в Европе у них возможностей на минималку больше .
Гроші - це ще не все
Ответ дляОльга Рассохацкая
Как вы закрыли вопрос с жильем ?
Помню вашу тему.
За сколько выписались и за сколько закрывали карту страховки , банка .
Прошу написать , тоже будем возвращаться .
Помню вашу тему.
Выписалась за неделю.
С Лилием решалось сложно, но в итоге я выплатила кредит за кауцион джобцентр. А хозяин мне вернул кауцион в полном обьеме наличкой, во время передачи ключей.
Уехала на 1 месяц раньше. Предупредила в конце декабря. Страховку, банк и пр - закрыла за 1 день. Везде отправила бумажные письма и по имейлу, а так же сходила лично, куда могла. Ответов не дожидалась.
Вкусныйпончик• 28 февраля 2023
Ответ дляappareils
В Німеччині для біженців на соціальні мабуть тільки безкоштовно, бо німці за це платять.
Якщо я все вірно зрозуміла це ті, що від школи, в школі. Приватні, то напевно платно. Написала їй, як відповість, повідомлю більш конкретно.
kucheryavaya15• 28 февраля 2023
Ответ дляappareils
Так, або у тих у кого мінімільна зарплатня. Але це тільки шкільні гуртки. Приватні вирішують самі , давати безкоштовні місця чи ні.
Ответ дляUkrainika
11 месяцев. В Германии 9.
По ряду причин не получилось вернуться раньше. 3 месяца ждала по закону, чтоб все решилось с квартирой и уехать.
а у Вас договор аренды на год или два был? из-за него пришлось 3 месяца ждать, да? хозяину плучается за 3 месяца до выезда сказали?
Вы на своем авто? или поездами или перевозчиками добирались? если не на своей машине, то как вещи везли в Украину? или почти все чем общились из вещей/одежды/обуви раздали по месту и обратно только с чемоданчиком/сумкой ехали?
Oksana-f9a3• 28 февраля 2023
Ответ длявікусік
А ким чоловік почав працювати?
Трейдинг на крипті, інколи таксує на своїй машині, продаж машин, арбітраж в криптовалюті, здаємо ще машину в оренду. Ще звертаються до нього люди кому потрібна допомога в крипті. Сказав більше ні на кого працювати не буде і я маю роботу в торгівлі заступником керуючого яка і на день не зупинялася, але я брала відпустку на два тижні бо в мене сталася істерика спочатку мене життя до такого не готувало, тому за два тижні зібралася і вийшла на роботу.
Борисфенка• 28 февраля 2023
Ответ дляSentjabrinka
Це що за свіжі казки???
Соціальне житло - це те, за яке платить соціал. Воно може бути державним, а може бути і приватним, власникам все одно, від кого гроші за оренду отримувати, від Джоб-центру чи фізичних осіб.