«Має бути зроблений виняток для таких випадків»: Палкін — про Мудрика та мобілізацію
У середині січня Михайло Мудрик перейшов із Шахтаря до Челсі за 70 мільйонів євро плюс 30 мільйонів буде виплачено у вигляді різних бонусів. На той час 22-річний вінгер перебував разом із донецькою командою на зборах у Туреччині та мав дозвіл на виїзд з України.
Однак Мудрик після цього не повернувся до рідної країни і вирушив до Лондона. Міністерство спорту України поклало відповідальність за повернення Михайла на Шахтар. Цю ситуацію прокоментував Сергій Палкін.
«Якщо дивитись на закон, то мобілізації не підлягають люди молодше 27 років, якщо ти не служив в армії або не мав військової кафедри. Але при цьому країну ніхто з них не може залишити. Така колізія – з одного боку, тебе воювати не беруть, а з іншого ти країну залишати не можеш. Потрібно це міняти».
Гендиректор Шахтаря додав, що зараз у Верховній Раді лежить законопроект, який вирішить цю колізію, що особливо стосується спортсменів.
’Якщо дивитись на закон, то мобілізації не підлягають люди молодше 27 років, якщо ти не служив в армії або не мав військової кафедри. Але при цьому країну ніхто з них не може залишити. Така колізія – з одного боку, тебе воювати не беруть, а з іншого ти країну залишати не можеш. Потрібно це міняти’-
на цьому юристи наголошують вже давно.
Але чому винятки мають стосуватися спортсменів,моряків,далекобійників,але не студентів іноземних ВНЗ?
на цьому юристи наголошують вже давно.
Ось ще про футболістів,яким дивним чином вдається виїзджати з країни ’ на заробітки’:
Взимку з УПЛ в іноземні ліги перейшли 12 гравців. Ніхто не хоче пояснювати, як вони виїхали з України – клуби та агенти мовчать
цієї зими 13 гравців УПЛ змінили місце роботи на іноземний клуб, подолавши перепону з обмеженим виїздом за межі України.
Це Михайло Мудрик (в «Челсі»), Сергій Кривцов («Інтер Маямі»), Віктор Циганков («Жирона»), Ілля Забарний («Борнмут»), Артем Бесєдін («Омонія»), Владислав Кулач та Ельдар Кулієв (обоє в «Зірю»), Артем Громов (АЕК Ларнака), Денис Костишин («Локомотив» Ель-Пасо), Іван Зотько («Урарту»), Роман Мірошник («Паневежіс»), а також Іван Литвиненко («Динамо» Батумі).
Ответ дляYula-art
Де це такий закон? Чому ж мобілізовані і гинуть зовсім юні хлопці? Вони всі після армії?
Бо вони або випускники військових ВНЗ чи військової кафедри і направлені після навчання за фахом,
або пішли ДОБРОВІЛЬНО і підписали контракт.
До 27 років не можуть мобілізувати в воюючі підрозділи тих,хто не служив в армії чи не навчався на військовий фах.
сладкий_ноябрь• 12 марта 2023
Ответ дляYula-art
Добровольцами пошли
сладкий_ноябрь• 12 марта 2023
Мне искренне жаль студентов, которые в связи с войной не могут учится в вузы, в которые поступили.
Это боль :((
Ответ дляlilyD
Ваш син так і не виїхав?
Ні,мій син так і не виїхав.
І я втомилась від слизьких пропозицій ’ зробити’ його то інвалідом,то волонтером.Чи для цього наша країна чинить такий шалений опір,щоб процвітали ’ схеми’ прикордонників,війскоматів і різних організацій близьких до різних структур?
Гидко,що для одних все можна і очі закриваємо,а іншим-закон.
Ответ дляL-i-s-a-92af
Ні,мій син так і не виїхав.
Ну така от у нас чинна влада, обрана більшістю …
Все справедливо
bespe4na_mavpa• 12 марта 2023
Почему они не сделают платный выезд для всех желающих? Почему монатикам можно, другим нельзя? Сколько бабла уже срубили эти все прикордонники и комиссия для инвалидов и тп, нафига им это давать? Это ж от 5тыс дол за рыло. Лучше б на армию платили
Irina-5d24• 12 марта 2023
Ответ дляL-i-s-a-92af
на цьому юристи наголошують вже давно.
Мій племінник моряк. Виїхати не може, тільки за великі гроші яких вже немає бо рік без роботи. Ніхто не випускає
Irina-5d24• 12 марта 2023
Ответ длясладкий_ноябрь
Это боль :((
Это писец, а не боль. Просто треш.
сладкий_ноябрь• 12 марта 2023
Ответ дляYula-art
У мене таке враження, що багатьох змушують підписатися про добровільність. Типу’ не підпишеш- навіть автомата не дамо. А поїдеш все одно’.
У много знаю тех, кто пошел добровольно
Солнечная_• 12 марта 2023
Ответ дляlilyD
Ви працівник військомату? Скількох 18річних мобілізували?
Я не знаю тех, кому 18 . Но как минимум три знакомых возрастом 23-25 воюют ибо их мобилизовали , в армии они не служили если что и военной кафедры у них не было , один даже просто техникум закончил - слесарь
Ответ дляlilyD
Все справедливо
Ті,хто очолюють ці структури,сидять там і за чинної влади,і за попередньої-ще з часів Кучми міцно закріпилися на місцях.
Ответ дляbespe4na_mavpa
Отож. Спортсменам та артистам можна, а простим смертним-ні.
Ответ дляYula-art
Я думаю,що працівники війскоматів часто користуються неуважністю і довірливістю молоді,підсовуючи папери на підпис,коли вони не розібралися що добровільно підписують контракт.
Наприклад,мене дуже вразила ця історія,де 18-річний студет з Сум,як справжній патріот своєї держави пішов в ТРО в лютому 2022,а в квітні 2022 його без медогляду и незважаючи на стаціонарне навчання-відправили на передову в ЗСУ!І де тут справедливість?
Ответ дляYula-art
Ні. Мобілізації підлягають всі військовозобов´язані від 18 до 60 років
Мобілізації-так,але без війскового досвіду до 27 років у воюючі частини не мобілізують,а студенти мають відсрочку від мобілізації взагалі.
Амазонка-3bef• 12 марта 2023
Ответ дляYula-art
Добровольцями пішли багато в тероборону, особисто знаю двох. Ну вони зовсім не думали, що прийдеться на передок їхати, але назад дороги немає
Ответ дляlilyD
Та ні)
Влітку ж випускали студентів
Потім передумали
При владі всі нові обличчя
Влітку ж випускали студентів
Потім передумали
При владі всі нові обличчя
Влітку випускали студентів,багато з яких були зовсім не студентами(
В Європі навчальний рік,переважно,починається з жовтня або кінця вересня і до початку вересня ще тривала вступна компанія.Справжні,а не фіктивні,документи студенти тільки почали отримувати з початку вересня,і поки узгодили всі довідки і підписи-виїзд закрили.
Ответ дляL-i-s-a-92af
Я знаю, як все відбувалося
Але заборона - це таки рішення діючої влади, а ви пишете про попередників
До чого ж тут попередники?
Якщо це постанова Кабміну
До чого ж тут попередники?
Якщо це постанова Кабміну
Ответ дляАмазонка-3bef
В кінці лютого 2022 мій син був вдома,а не на навчанні в Харкові і в нашу ТРО його просто не взяли,хоч ходив тричі.
А от в Харкові брали всіх бажаючих(
Сусід по гуртожитку на курс старший загинув влітку,йому ще й 20 не виповнилося
Сподіваюсь,що правники таки колись дадуть оцінку цим діям війскоматів,коли студентів і вчорашніх школярів в 18-19 років брали в тро без медогляду і будь-якого навчання,а потім кидали їх на передову,прикриваючи власний непрофесіоналізм.
А от в Харкові брали всіх бажаючих(