МДТ• 13 марта 2023

Як називається шторка, шо закриває ліжко від матрасу до підлоги?

Геть з голови вилетіло слово. Не попона, не капа, не можу згадати і гугл не знає. Такий довгий декоративний рюш в колір постільної білизни, звисає по бокам ліжка і закриває проєм. Такі штуки популярні були у наших прабабусь. Хелп мі, бо скоро дим з вух піде.
Подтяжка• 13 марта 2023
Ответ дляМДТ
Вже не популярні такі штуки. Я останній раз мала з ними справу в 11 чи 12 році.
Я знаю про что вы. Я слова такого никогда не слышала.
Подтяжка• 13 марта 2023
Ответ дляМДТ
Використовували, у моєї баби на металевому ліжку були вишиті підзори.
Черкаська область.
Моя бабушка тоже с Черкасской области. У нее не было такого даже на металлической кровати 40 лет назад, а потом уже деревянные кровати были.
Подтяжка• 13 марта 2023
Ответ дляПотрындельница
Дякую автору за екскурс в минуле наших бабусь
Наверное прабабушек.
У моих бабушек 1917 и 1939 гр такого уже не было.
Бубль Гум)• 13 марта 2023
Ответ дляТак точно!
Подзор то російською.
Цікаво, у нас в Україні такі штуки взагалі використовували?
Так, моя прабабця на Франківщині мала дуже гарні вишиті.
Бубль Гум)• 13 марта 2023
Ответ дляПотрындельница
Це щоб діти ховалися. Або коханець...
Ми ховались з братом в дитинстві ну і ліжка були високі, можна було повзати під ними вільно. Металеві.
halla-d95e• 13 марта 2023
Ответ дляТак точно!
Подзор то російською.
Підзорник. В моєї бабусі такі були. І вишивані і мереживні. Гачком в’язали. Гачковані казали на них.
Пишу з калідору• 13 марта 2023
в моем детстве модно было подушки накрывать специальными штуками - из кружева или из атласа. с ними еще удобно было играть в индийских принцесс или невест изображать))

интересно, как же эти штуки назывались...
автор МДТ • 13 марта 2023
Ответ дляПишу з калідору

В нас називали це накидками на подушки. Ще на початку 90-х були такі, потім кудись ділись. Подушки складались одна на одну.
Спішу - перекидаюсь• 13 марта 2023
Підузорнік говорили в центрі України