Ластовиння• 17 марта 2023
Кому 35+, як вас у школі вчили писати «будь ласка»? з дефісом чи без?
Мені 36, і я майже впевнена що через дефіс, усе життя так пишу.
А тепер бачу, що пишеться без дефісу.
Добре, я наплутала, але так пишуть багато людей, оголошень і тд
От таке питання назріло
А тепер бачу, що пишеться без дефісу.
От таке питання назріло
Результат:
вже голосів:
437 (60.03%)
«Будь ласка» вчили
191 (26.24%)
«Будь-ласка» вчили
73 (10.03%)
Не пам‘ятаю, що вчили
25 (3.43%)
Результат
2 (0.27%)
Пишу «будь-ласка» і тепер
Цвіту і пахну• 17 марта 2023
Ответ дляЛагшмивара
закінчила школу у 2003, вчили писати так: будь ласка, на жаль, до речі, на добраніч.
О, точно, і надобраніч писали разом. І досі деякі знайомі пишуть. В школі навчалась 1991-2000, Київ
Панна Кота• 17 марта 2023
Ну хоч би один показав фото з підручників,де писали будь ласка через дефіс)))
Губной рояль• 17 марта 2023
Ответ дляБамбарбия! Кергуду.
без дефісу, мені 46.
Мнеі теж 46
Вчили теж без дефісу
Цвіту і пахну• 17 марта 2023
Ответ дляЛагшмивара
ну ось хоча б хтось фото сторінки скинув та довів, що він не плутає написання ’будь ласка’ з ’будь-який, будь-що, будь-де, будь-кому’
Ви жартуєте?)) Де їх зараз брати?
Престидижитатор• 17 марта 2023
Ответ дляЦвіту і пахну
Ви жартуєте?)) Де їх зараз брати?
В гуглі знайдіть ) Якщо таке було, то знайдеться
Бокс-орун• 17 марта 2023
Вже колись була така тема))
https://sovet.kidstaff.com.ua/question-1882041
Гугл не знає про дефіс)))
Первая ласточка инфляции• 17 марта 2023
Ответ дляПрестидижитатор
Шукайте якщо вам потрібно
ЧукИГеки• 17 марта 2023
Мені 36, в шкільні роки була першою з української мови в одному з центральних районів Києва.
Хрест на животі, що тоді вчили писати ’будь ласка’)))
Просто інтернет - таке місце, де люди бачать помилки щодня і можуть навіть завчити їх як вірний варіант написання. Ми краще пам´ятаємо те, що часто читаємо, ніж шкільні правила
Цвіту і пахну• 17 марта 2023
Ответ дляПрестидижитатор
Робити нічого. А ви що думаєте вам тут брешуть?
От знайшла тему в гуглі
Престидижитатор• 17 марта 2023
Ответ дляПервая ласточка инфляции
Шукайте якщо вам потрібно
Мені не потрібно, я знаю, що завжди окремо писалося
Бокс-орун• 17 марта 2023
Щось Холодная Каша, в якої є підручник, де ’будь ласка’ через дефіс, показувати його не хоче, пішла десь
Престидижитатор• 17 марта 2023
Ответ дляЦвіту і пахну
От знайшла тему в гуглі
Ці обговорення неосвічених людей нічого не варті абсолютно )
Девальвация• 17 марта 2023
Ответ дляЛагшмивара
Ну мої правописи в мами десь, якщо ще збереглися. Ви ж не думаєте, що я підірвусь та поїду, бо треба Вам довести
Цвіту і пахну• 17 марта 2023
Ответ дляПрестидижитатор
Звідки у вас така пиха?
Бокс-орун• 17 марта 2023
Ответ дляПервая ласточка инфляции
Шукайте якщо вам потрібно
Тобто? Ви стверджуєте, що таке написання було. Тож доведіть. Про інше написання купу посилань вже дали
Губной рояль• 17 марта 2023
Ответ дляХолодная каша
З дефісом. Закінчила в 1995 році
Мені 46.
Всю школу їздила на олімпіади.
Мені якось попалось таке завдання :
Написати будь (що), будь (який) ... І там було (будь ) ласка..
Через той дефіс багатьом зняли бали.
Всю школу їздила на олімпіади.
Мені якось попалось таке завдання :
Через той дефіс багатьом зняли бали.
Губной рояль• 17 марта 2023
Ответ дляХолодная каша
Писали тільки через дефіс. У мене є навіть підручники
Скиньте фото
Престидижитатор• 17 марта 2023
Ответ дляЦвіту і пахну
Звідки у вас така пиха?
У мене нема пихи. Просто ви наводите скрин форумів, де обговорення не фахівців абсолютно)
ЧукИГеки• 17 марта 2023
Ответ дляКолдунья-вещунья
а ще ’на жаль’ пишеться окремо
абсолютна більшість пишуть разом
На превеликий жаль же. Якщо можна вставити слово, то точно окремо
Лика-прилипка• 17 марта 2023
Ответ дляКолдунья-вещунья
а ще ’на жаль’ пишеться окремо
абсолютна більшість пишуть разом
З цим простіше, адже можна навіть слово вставити між цими двома - на превеликий жаль...
постою_послушаю• 17 марта 2023
Ответ дляЛастовиння
Я добре знала мову, була впевнена, що пишу правильно.
Отакої..
Ні, завжди окремо вчили. Мені 45
А щодо того, що багато так пишуть, то багато пишуть и едим на море
Грушки-яблочки• 17 марта 2023
В мене мама - вчитель української мови і літератури. Посміялась з теми ). ’Будь ласка’ завжди писалось окремо...