БогдаРуся• 21 марта 2023
Зараз нормально плясати під російські пісні? Демократія ж, особливо в Європі.
Я виїхала з України як всі. Від війни. Чоловік був в АТО, брат військовий з 2014 р., зараз в Донецькій обл.
Тут в нас багато українців, ми всі постійно спілкуємось, робимо українські вечори, ярмарку, різне, збираємо гроші для ЗСУ, є волонтери свої, збираємо речі/їжу/спальники/різне.
От в суботу був вечір знову, і залишились українці свої і почали танцювати. Спочатку наші, потім під русню. Це Ок і я дарма псіхую? Кажуть що я висосала проблему з пальця і не маю права указувати більшості що робити і взагалі якщо патріотка і щось не подобається- їдь в Україну!
В тому і питання- я не права і тануювати під русню можна?
Хто хоче подробиць багато тексту.
Вперше ми танцювали восени, я прямо там розридалася , бо в Україні гинуть, а мені так було добре, так захотілося танцювати, та чи маю я право? Європейці знайомі хто був там побачили, заспокоювали, казали що я маю право, що це нічого не змінить ну і таке.
Потім на Різдво був великий вечір, для європейців платний, ми самі готували, пішли танці і пару людей почали скандалити що російські пісні, я підключилася, пояснювала без скандалу, годин до 3 ночі. Настрій був зіпсований, я не танцювала вже коли і українські ставили, ще й дорікали чого це ми тепер не танцюємо?
І от знову танці, спочатку все було добре, потім почали проскакувати русняві, ну ОК, я не всі мабуть помітила, бо не всі пісні ідентифікую. Але через пару пісень ті що я знала я перестала танцювати, потім почала закипати, потім пішли підряд тупо русняві сучасні пісні, я схватила речі, наорала на дітей щоб швидше збиралися і вискочила. В дверях мене спитали що сталося, я крикнула що я ненавиджу цю русню і вискочила. Поки чекала дітей розмовляла з однією українкою, яка в минулий раз з мамою почала казати за ці пісні, а моя дитина 12рокі в підішов до головної, яка все це нам влаштовує, допомагає, її найняла держава, вона займається нашим працевлаштуванням і сказав "Виключить цю муйню".
параллельно я написала злу смску в чат що хай я хвора на голоау, бо так мені сказали вже, але не настільки як вони і я з них шоці.
все. я враг народу. обсосали мені кістки, наступного дня я з цією головною взагалі посварилася, вона сказала що пісні там були є і будуть російськи. Вона наполовину українка, втікла з Луганська після 2014 р.
І якщо не подобається що я можу не приходити. Ну звісно, я і не буду.
Мої аргументи що вони спонсорують війну в Україні не діють. Слухають через Ютуб. Я знаю що монетизації в них немає, але це піднімає їх рейтинг. І взагалі чому не можна я можу ще багато писати. Не буду. Вважаю що вже могли б дорослі люди самі допетрати, але ні......
Хто хоче подробиць багато тексту.
Результат:
вже голосів:
302 (46.6%)
2. Звісно під русню не можна
175 (27.01%)
1. Ти гониш,гарні пісні, пляшу
100 (15.43%)
4. Свій варіант в коментах
71 (10.96%)
3. Взагалі не можна танцювати!
Ирина-bbd0• 21 марта 2023
Ответ дляMariya Prokhorova
Який розумний син у вас !
Бо всі люди роблять висновки , лиш одиниці правильні ! Щасти йому
Да я сама немного в шоке была от его выводов таких..взрослых скажем так.
Спасибо за пожелание!!!!
Ответ дляПотеряный
Те, кто принципиально не желают знать украинский язык, всю жизнь прожив в Украине, и являясь ее гражданами, те просто ватные ублюдки, и речь сейчас не о них...
Зверніть увагу, ваші дописи активно лайкають, а під цим жодного.
Отже, хто вам лайкає? Саме ці принципові, саме їх захищаєте того не усвідомлюючи.
Businka_05• 22 марта 2023
Ответ дляаленка03
Ага , втікли від російської війни , російських ракет і слухати кацапські пісні , це вавка в голові, щоб таке не розуміти 🤷♀️
Вавка - это настойчиво учить других жизни. Тем более на территории чужой страны.
Ответ для4мама
Ще там де расєя її насадила. Навіть в Україні он скільки її радной вважають
як в українця рідна мова може бути російською і в мами і в бабці і в прабабці українки російська була рідною?
Це при тому що в нас до 2014 було 17% росіян, коли віджали Крим і Донбас, напевно 12%-10% залишилось- переважно електорат опзж.
То чому в українців російська рідна?
Ответ дляБогдаРуся
да, оця ’какаяразніца досі, я в шоці
а наче ж всі такі патріоти....
Каждый день смотрю марафон по ТВ, показывают интервью бойцов с фронта. И представляете, многие говорят по-русски. Из окопов.
Наверное, вы забыли, что Украина - многонациональное демократическое государство.
С таким подходом тяжело ’сшивать’ страну.
Вообще считаю, что в такое время не до танцев, независимо от языка песен.
Шановні російськомовні співвітчизники, які реально ненавидять русню, а не прикидаються.
Яких зачіпає що їм вказують якою мовою розмовляти, яких пісень слухати.
Не хочу вказувати, маєте рацію, не маю права.
Просто буду чекати, коли ви будете єднатись в подібних темах з українцями, а не з русофілами українофобами. Утворювати більшість з українцями, а не з русофілами українофобами.
Ответ для4мама
Рідна мова - та мова яка з народження , так склалось що є люди які народились в ссср . І в їх сім’ях з народження ця мова .
Щодо тепер не жити ?
І давайте не будемо вказувати як жити іншим - бо це не про свободу , за яку зараз Україна бореться .
Щодо тепер не жити ?
Ответ дляlapushka25
То ви ще й місцевих сюди приплели і показали їм ’дружню українську родину’. Тепер незрозуміло хто більше напакостив. Ті, що музику слухають, чи ви... Яка винесла все сміття і жалілась місцевим на своїх же співвітчизників.
Да, дура она обычная, а не патриотка или провокаторша. Подруга Фарионши и Ницойши. На таких примерах потом рос.пропаганда с восторгом захлебываясь слюной, изображает украинцев ’нациками’.
Была б умной, постыдилась бы рассказывать , что на танцы ходит, когда в любимой Украине война и разруха.
Ответ дляBlacky_Mik
при тому, що навіть жительки глухих подільських сіл кажуть ’носки, ’клубніка’ і ’любий’ у значенні ’будь-який’. російська мова вбиває українську.
А так більше ні до чого.
Так треба було раніше цим займатись , а не зараз , 30 років будо . А коли війна і своїх ще душити за мову ! Не на часі
Ирина-bbd0• 22 марта 2023
Ответ дляsergla
Да.это и оставшихся,в Украине касается . Постыдились бы по кафешкам и танцам.когда воины на фронте.
Ирина-bbd0• 22 марта 2023
Ответ дляjulia_kid
Так занимались.разве нет? И вечный вой про притеснения только тронь))))
Вон и за 30 лет оказывается некоторые так и не осилили серце та нирки на мові)))
Ответ дляjulia_kid
Щодо тепер не жити ?
Тобто варіанту перейти на українську нема?
Тільки парашинська мова або не жити.
Цікава маніпуляція.
Тільки парашинська мова або не жити.
Цікава маніпуляція.
Ответ для vihola
Тільки парашинська мова або не жити.
Цікава маніпуляція.
Тільки парашинська мова або не жити.
Цікава маніпуляція.
интересно где вы увидели манипуляцию или ультиматум ’перейти или не жить’.
Есть вариант перейти, есть не перейти, факта родного языка это не изменит. Хоть на французский переходить, но язык с рождения будет другим, как и город написаный в свидетельстве о рождении
Ответ для vihola
То чому в українців російська рідна?
а до какого колена нужно учитывать?
у меня вот прапрапрабабка по татарски говорила, мне стоит считать этот язык родным?
Ответ дляОльга255
а до какого колена нужно учитывать?
Фі, якась прапрабабка розмовляла якоюсь татарською, кому це потрібно.
От «вєлікій і магучій інтернаціональний язик оон», як будяк, навіть вчити не треба було.
Був татарином, став русскім, які проблеми, ви ж не нацики за мову якихось прапрабабок триматись.
Якщо серйозно, ким сама себе ідентифікуєте? Татаркою, росіянкою чи українкою?
В українця рідна мова повинна бути українською, якщо москаль українця колись силою русифікував, українець має сам розуміти, що це треба виправити.
Інші національності вдома розмовляють рідними мовами, виходять на вулицю, в будь яке інше громадське місце, розмовляють українською, на форумі українською. Поки україномовних меншість, неможливо переломати ситуацію на користь української.
Як, до прикладу, на заході України російськомовні почуваються некомфортно і в публічних місцях хочуть-не хочуть, переходять на українську. Щоб на них не озирались, не ігнорили, не ставились упереджено, аби почуватись своїм. Так має бути по всій Україні щоб русні не приходили тупі ідеї наче тут російська земля, бо тут їхні русскіє живуть, які їх чекають в кокошниках з короваями.
А якщо подобається коли русня приходить вбивати і знищувати українські міста та села, то звісно, міняти в своєму світогляді нічого не треба, залишайтесь інструментом парашинських маніпуляцій і жертвою. Це значно приємніше ніж бути українцем в Україні.
Ответ дляОльга255
Так так, цвяхами до вас і ваших дітей прибили російську неможливо змінити.
То куди ж татарським поділась?
Коли і чому вона вам нерідною стала?
То куди ж татарським поділась?
Коли і чому вона вам нерідною стала?
На моє звернення до російськомовних українців, з повагою, зауважте, жодного лайка, жодної реакції. Схоже, не сподобалась нікому ідея.
Сумно, наша пісня гарна й нова, починаймо її знову, а русня все клепає ракети, в китайців підтримку випрошує, щоб утиснутих русскоговорящіх «рятувати» на ісконно русскіх землях.
Ответ дляИрина-bbd0
А ничего что германия извинялась за гитлера.платила репарации.компенсации и прочее? Признано военными преступлениями.
Покажите раскаивание россии за убийства.голодоморы.хоть кусочек истории из архивов. Как врали и убивали.так и продолжают
А если в расее после их поражения сменится режим, будут извиняться и платить репатриации, тогда к русскому язіку претензий не будет?
Ответ дляMariya Prokhorova
так там в виховували майбутне покоління !
А фрау які вірили гітлеру , коли побачили концлагеря , сказали , то постановка !
Історія повторюєтся , ми вже чули , що Буча - інсценіровка (
І японців виховували (
А кто вам сказал, что граждане Украины, для которых русский язык в силу исторических и политических причин является родным, должны верить путину, отрицать бучу, считать русских одним народом, и вообще быть любителями русского мира??? Вот это и есть обычная демагогия, а не патриотизм...
Ответ для vihola
Я не их защищаю. Те, кто не желает знать украинский язык, родившись в Украине, а желает, чтобы им сюда принесли россию, - для меня одноклеточные дегенераты. Я совсем не против, чтобы наши дети разговаривали не на русском, а на украинском языке, но это дело времени. Я хочу донести до вас простую мысль, что сразу переделать всех русскоязычных не получится, надо прививать украинский язык с раннего детства, и проводить такую политику, что бы без знания украинского языка гражданин Украины не мог чувствовать себя комфортно. И со временем все на него перейдут, но стыдить человека за то, что он слушает песни на родном языке, идентифицировать русскоязычных с россией, и приписывать им пособничество во всех ее преступлениях, и любовь к русскому миру - просто глупо. Если я, к примеру, этнический русский, то почему я должен отказаться от своей культуры и языка? Я не желаю жить в россии, Украина - это моя Родина, мне нравится ее культура, и язык, я знаю ее историю, но почему мне здесь упорно навязывают мысль, что я должен плевать во все русское, иначе я враг? Я же никому не навязываю ни русский язык, ни русские песни, ни русскую литературу, не требую русский язык сделать государственным, так почему же меня все время тычут носом в голодоморы, путина, сталина, Бучу и пытаются меня убедить в том, что если я не откажусь от всего русского, значит я это все поддерживаю???????

Ответ дляПотеряный

Скільки ще часу вам треба щоб перейти на українську ?
Щоб писати «я за те щоб перейти на українську», а не «я савсєм нє протів».
Ви сам собі суперечите, пишете, що треба створити некомфортні умови російськомовним і нарікаєте на утиски російськомовних.
Говорите що підтримуєте українізацію, але особисто жодного кроку в цьому напрямку не зробили.
Ответ дляПотеряный

І хіба ви не розумієте, що зараз найблагоприємніший час. Що якщо зараз не перейти, потім буде ще важче, або неможливо.
І танці під русскіє пєсні, людей, яким русскіє розбили будинки, міста, села, країну. Які ледь вижили, врятувались, нарешті опинились в безпеці та все забули, є тому доказом.
Ответ для vihola
То куди ж татарським поділась?
Коли і чому вона вам нерідною стала?
То куди ж татарським поділась?
Коли і чому вона вам нерідною стала?
Татарська? А я и не называла этот язык родным, не перекручивайте. Это лишь исходя из вашей логики родной язык это язык бабці, прабабці и тд
Но язык родственников не становится мне родным, иначе там вообще солянка получится из всех языков.
Родной язык - на котором говорю с рождения
Ответ для vihola
Удалено администрацией...
Ответ дляОльга255
Тобто, ваша бабця зреклась рідної мови не навчила вашу матір розмовляти рідною татарською, ваша мама вас не навчила. На якомусь етапі хтось вирішив що вашою рідною тепер буде російська.
А ви кажете рідна мова незмінна.
Ответ для vihola
А ви кажете рідна мова незмінна.
Мене навчили розмовляти різними мовами. А родной один, представляете) тот который с рождения, вот этот факт не поменять уже. Читайте, что написано, а не что вам хочется выдумать.
Ладно, удачи вам
Ответ дляjulia_kid
Щодо тепер не жити ?
Зі мною від народження і до поступлення в університет була завжди і всюди поруч псєчий язик. Але я - УКРАЇНКА, тому моя РІДНА мова - УКРАЇНСЬКА.
Я чітко і однозначно усвідомлюю усі наслідки коли лагідного (як в моє дитинство) коли примусового (мої бабусі, дідусі, батьки) зросійщення. Мало хто тоді плив проти течії.
Але ЗАРАЗ не усвідомити це і надалі рвати на грудях сорочку за той псєчий язик - це повне днище
Ответ дляПотеряный
Мені німецька - огидна. Хоча мої прямі кровні родичі постраждали більше від асвабадітєлєй, ніж від німців. Нє всьо так адназначна.
А расєйська тепер огидна навіки мені щоб вони там надалі не робили. І дітям моїм і про онуків та правнуків подбаю.