Buketik• 01 апреля 2023

Мовонька.

Рік тому, на початку війни багато хто на порадниці намагався рідненькою писати. А тепер от зайшла, і 80%, як не більше, знову мовою окупанта пишуть. Якось геть сумно стало. Майже усі мої знайомі перейшли вже на сторону добра, хоч і смішно іноді у них виходить, та все ж намагаються. А тут таке...
Mira29-c3c3• 01 апреля 2023
Ответ дляLizavel
Удалено администрацией...
Ооо,рос.мовна культура поперла🤬

Mrs.Ochmonek• 01 апреля 2023
Ответ дляArgesha
Можна.
Але ця мова може просто не подобатись, як така.
Це не святиня, не ікона.
Не хочуть люди - то й не вчать.
І не зобов´язані, якщо не в гос апараті працюють.
Зобов´язані знати державну мову. Причому в кожній країні, якби місцева мова їм не подобалась
Giuya• 01 апреля 2023
Ответ дляAnnaOst
А діти ваші яку мову вважають рідною?
По-моему, ответ очевиден.
lekon-lekon• 01 апреля 2023
Ответ дляAnnaOst
Як Сум, а ви чи випили чи проблеми з нервами
Не реагуйте на вбогих, хай навчаться думки висловлювати зрозуміло. Спеціально закинула образливо- незрозуміле, найкраще - ігнор, небуття
HupBaHa• 01 апреля 2023
Ответ дляMrs.Ochmonek
знать обязан, общаться нет
Люсильда.ua• 01 апреля 2023
Ответ дляmarydgayne
вот любопытно.. а я вообще не смотрю рашкинские каналы, не знаю ,что там у них происходит, а тем не менее меня тут клюют
Я Вас точно не клюю. Мы вроде как не пересекались в темах. Вас по языковой причине достают или ещё что-то инкиминируют ?
Flower Girl23• 01 апреля 2023
Ответ дляArgesha
Плювать спасітелям, якою мовою хто тут говорить, коли це вже дійде...
И да... Дело абсолютно не в языке, но люди этого понять не хотят...

eeveelusik• 01 апреля 2023
Ответ дляmarydgayne
Вы знаете, тут так часто клюют, что да.. первое впечатление. что человек специально не понимает.
и спасибо она Вам сказала тоже специально? отомстить наверняка решила таким образом наверняка. Люди уже везде ищут подвох. Бред какой-то.
Rey_555• 01 апреля 2023
Так я і не бішусь. Зрозуміло, що я не можу Вам заборонити і взагалі може помилково Ви подумали, що я там зла Вам бажаю чи ще щось. Зовсім ні. Просто сумно. Що народ український оце вже напевно вдесяте на одні і ті ж граблі наступає. І на жаль, меншість, хто дійсно розуміє ситуацію. І так, мені дуже не подобається, що мене ці нерозуміючі люди тягнуть в прірву за собою. Я на таке не підписувалась. Я в рускій мір не хочу. І якщо нічого не зміниться, то на жаль, легше буде емігрувати. І я думаю, що таких як я буде немало. І тоді всі російськомовні нарешті вільно вдихнуть весь смак панування росії ще на найближчі десятиліття, а може і століття. Але чи сподобається Вас - то вже зовсім інше питання. В будь-якому разі, без образ. Бо тут дійсно деякі люди мене вже ненавидіти, мабуть почали. Порадниці, я щиро вірю, що кожен коваль свого щастя і кожен сам розбереться, що йому в житті робити. Це просто була трохи гостра дискусія і я висловила свою думку на цьому форумі та й все. Дякую за увагу і добраніч! Мирної ночі всім.
AnnaOst• 01 апреля 2023
Ответ дляЧудо в камуфляже
Я за те ,щоб якомога більше людей зараз хоч спробували перейти на українську мову. Популяризувати російську непотрібно,для цього є 140 мільйонів жителів федерації і ще херова хмара по світу.А українська мова дуже потребує підтримки і розповсюдження,і насамперед від громадян України, адже звідки громадянам інших країн дізнатись ,що у нас є своя мова, якщо ми самі її не використовуємо.
Самий зашквар коли наші біженці просять перекладачів ’гаваріте на нармальнам язіке’
HupBaHa• 01 апреля 2023
Ответ дляFlower Girl23
многие нашли причину посамоутверждаться, не более)
Mira29-c3c3• 01 апреля 2023
Ответ дляAnnaOst
Класний комент,еге ж?
Mira29-c3c3• 01 апреля 2023
Ответ дляmarydgayne
если вы не знали, то русский язык за границей даже есть в школах.. в виде факультатива. и в Польше, и в Словакии, и в Австрии. но да, чтобы общаться в Польше нам надо выучить польский язык ,потому как русский мало кто учит. В Украине люди понимают оба языка.
Мені байдуже де є така клята мова.
Чудо в камуфляже• 01 апреля 2023
Ответ дляAnnaOst
Ого, навіть так?( Хоча...я теж натрапила на жінку переселенку ,яка явно не розуміла української,але така лиш одна з усіх переселенців ,яких я зустрічала була.Я в Україні,правда.
AnnaOst• 01 апреля 2023
Ответ дляlekon-lekon
Ви знаєте, мені дійсно цікаво чого люди так агресивно відстоюють право говорити російською. Аргумент ’бо не можу вільно говорити українською і зараз не маю ресурса її вчити’ вважаю цілком нормальним. Зараз хоч би вижити, а не мову вчити. Але тут ніхто такого аргументу в не наводить. Он можуть українською вільно говорити, але хочуть говорити російською.
Flower Girl23• 01 апреля 2023
Ответ дляmonika_krause
Всё. Я спати. Всiм на добранiч!
Я тоже)
marydgayne• 01 апреля 2023
Ответ дляЛюсильда.ua
А чем тут могут донимать жителей Донецкой области?) Все как обычно.. полный набор.
Кстати.. вот у меня небольшой перекос произошел после бесед с закарпатцами((( вот так мне обидно было. Я начала говорить по украински с начала войны, а потом на работе познакомилась с девочкой. и вот ее украинский был для меня жутко непривычен, этот суржик с примесью кучи языков так резал ухо, что было сложно общаться. И почему то плакать хотелось, что они то украинского и не знают, а нас клюют уже столько лет. И перешла я снова на русский в общении с ней.
vikka-vs• 01 апреля 2023
Ответ дляAnnaOst
Питання в тому чому вас все ще хочеться говорити російською
Потому что это наш родной язык?
ТА7НЯ7• 01 апреля 2023
Ответ дляЛерусикП
Чого Французи не ідуть звільняти Шведів...ось і подумайте...
А Оркостан звільняє всіх хто хоть якось з ними на одній мові розмовляє. Це саме стосується Литви і Латвії! Вони вже не розмовляють з ними на одній мові, більш старші ще знають, а молодь вже ні...Ось і створіть ланцюжок подій, що буде якщо українці і далі будуть розмовляти на кацапській!
А ви не розумієте що в них декілька версій? Крім спасати російськомовних вони ж мріють повернути « ісконо рускіє землі» . Це замилювання очей своїх же кацапів. Як по іншому можна пояснити агресію проти УкраЇни не втративши рейтинг пуйла? Думаєте він повинен був сказати на весь світ : хочу воду з Херсону до Криму , хочу дорогу до Криму через Харків , вихід до моря з усіх областей, сланцевого газу. І взагалі мене бісить що маленька страна розвивається поряд, а в нас тільки Москва і пітер, далі дупа крізь!

Giuya• 01 апреля 2023
Ответ дляMira29-c3c3
Мені байдуже де є така клята мова.
Больше ненависти, больше.
Орки не смогут, так сами друг друга переколпашим.
lekon-lekon• 01 апреля 2023
Ответ дляHupBaHa
и еще не забывайте, что Украина это мультиязычная страна, тот же русский тут был веками и никак не делает человека хуже. адекватный человек это понимает)
Блін, і я не знаю, чому ж це до бідненької рузької мови так причепилися, ну ніякого підґрунтя. Чомусь в роки незалежності саме українську мову притисняли, кацапи волали, що вже не вивчають в школі, і чому ж так? Може щоб відчувати себе тут по-дамашнєму, щоб молодші брати нікуди не ділись, а сиділи біля ноги і не тявкали і не думали про свої інтереси і розвиток.
Mrs.Ochmonek• 01 апреля 2023
Ответ дляТА7НЯ7
она на зарплате, если бі она біла прям такая ярая защитница мови, то не вступала б в ком. партию. А так власть меняется и шапки меняет всю жизнь
І хто ж їй платить, цікаво? Хто їй заплатив за походи в КС для відміни путінського закону про мови Ківалова-Колісниченка? А за курси мовні онлайн щотижня, ось уже рік? А за дві сотні студій про діячів української культури і історії?
Їй ВР коли вона працювала в парламенті відмовила навіть надати перекладача, бо нема коштів
І навіть після виграного суду з цього приводу
AnnaOst• 01 апреля 2023
Ответ дляЧудо в камуфляже
Німеччина. Вчительці німецької мови з Криворівні (вона не біженка, чоловік німець) мама з Маріуполя сказала ’чему ти бендеровка можеш научить моего сына? Из за вас кугутов галычанских все и случилось’. Отака фігня малята...
marydgayne• 01 апреля 2023
Ответ дляAnnaOst
тому що ця тема - далеко не перша. вже набридло пояснювати...
AnnaOst• 01 апреля 2023
Ответ дляvikka-vs
Потому что это наш родной язык?
Ви етнічна росіянка?
ТА7НЯ7• 01 апреля 2023
Ответ дляMrs.Ochmonek
В неї і спитайте
HupBaHa• 01 апреля 2023
Ответ дляlekon-lekon
а вы тоже из тех, кто думает, что напали ’асвабадители’ из-за русского? понятно, можете не продолжать
AHetfield• 01 апреля 2023
Ответ дляlekon-lekon
Табачник бі лайк - українці без всього українського. Я так розумію 🤷‍♀️
AnnaOst• 01 апреля 2023
Ответ дляmarydgayne
Ну я ж вам не змушую. Набридло значить не пряснюйте
Люсильда.ua• 01 апреля 2023
Ответ дляAHetfield
А що робити, якщо рідною мовою був суржик? Зламала я систему «родной язык»?
Я родом з Черкаської області, раптом що. Де суржик ніколи не викорениться взагалі. То як бути мені?
Моя керівниця родом з Черкащини.у неї ідеальна літературна мова у спілкуванні. До того ж вона закінчила університет Шевченка. Мені при ній навіть соромно за свою українську...

Що робити Вам із суржиком?... Ну тоді дійсно треба опановувати українську: самостійно чи може на курси якісь записатися.
Бо суржик - це взагалі ознака низької освіченості людини. Сусідка з Вінничини у Києві так і не змогла ні російську опанувати, ні вивчити українську. Тому каже: лісапед, еліменти (на аліменти) і ще пару десятків чудернацьких слів. Увесь будинок сміється. Але вона на заводі в цеху все життя працювала.