Buketik• 01 апреля 2023

Мовонька.

Рік тому, на початку війни багато хто на порадниці намагався рідненькою писати. А тепер от зайшла, і 80%, як не більше, знову мовою окупанта пишуть. Якось геть сумно стало. Майже усі мої знайомі перейшли вже на сторону добра, хоч і смішно іноді у них виходить, та все ж намагаються. А тут таке...
AnnaOst• 01 апреля 2023
Ответ дляLizavel
Удалено администрацией...
Як Сум, а ви чи випили чи проблеми з нервами

Mira29-c3c3• 01 апреля 2023
Ответ дляmarydgayne
потому что их так не поймут ни по украински, ни по российски. чтобы адаптироваться и социализироваться. В Украине понимают и русский, и украинский языки.
Так як так? Така популярно рос.,а за кордоном нею не спілкуються? Дивина та й годі.
ЛерусикП• 01 апреля 2023
Ответ дляRe1ne
Какой родной? Если я здесь пишу на русском, это не означает, что меня тут нужно освобождать, защищать и т.д. и т.п. Язык был только поводом, причем еще со времен Януковича/Ющенко, а вы до сих пор ведетесь на эти дешевые языковые манипуляции
Чого Французи не ідуть звільняти Шведів...ось і подумайте...
А Оркостан звільняє всіх хто хоть якось з ними на одній мові розмовляє. Це саме стосується Литви і Латвії! Вони вже не розмовляють з ними на одній мові, більш старші ще знають, а молодь вже ні...Ось і створіть ланцюжок подій, що буде якщо українці і далі будуть розмовляти на кацапській!
HupBaHa• 01 апреля 2023
Ответ дляRey_555
А Ви не замислюєтесь, чому мене взагалі хтось має терпіти в центрі УКРАЇНИ, коли я говорю УКРАЇНСЬКОЮ, як УКРАЇНКА, в державі, де єдина державна УКРАЇНСЬКА?
Дійсно, я ж напевно щось роблю неприпустиме.
и еще не забывайте, что Украина это мультиязычная страна, тот же русский тут был веками и никак не делает человека хуже. адекватный человек это понимает)
Contento• 01 апреля 2023
Автор мы будем писать и общаться на том языке, на котором хотим. И вашего разрешения спрашивать не будем. Все кто хочет, пишут здесь на украинском, кто хочет на русском. И хватит уже разводить тут мовные срачи.
HupBaHa• 01 апреля 2023
Ответ дляЛюсильда.ua
Оооо! Це жесть взагалі! Я толерантно відношусь до людей, які гарно розмовляють російською чи українською, але суржик... ріже вуха, дратує мою нервову систему. Як вище жіночка з ЗУ написала: слухаю і...терплю стуливши зуби. А іноді навіть не витримую (якщо це достатньо близькі люди,) і роблю зауваження
это капец, согласна...еще веселее , когда на суржике начинают стыдить за чистый русский
AHetfield• 01 апреля 2023
Ответ дляMira29-c3c3
Все як завжди на порадниці.
Мене тішить тільки те, що у реальному житті я такої дичини не зустрічаю. Що в мовному, що в зрадофільному питанні.

Люсильда.ua• 01 апреля 2023
Ответ дляmarydgayne
звісно ви в ворогах!!! вільно володієте мовою. але все одно пишете, хоч і іноді, не українською
Я сьогодні в іншій темі писала, що за моїми підрахунками тут на Порадниці вищий відсоток прорашистскі налаштованих людей, ніж патріотів. Судячи з того, як вони постійно слідкують за рашистськими блогерами, читають чати з-за паребрика, цитують гіркіна, диркіна, хєркіна... А я з ними постійно веду інформаційну боротьбу. Тому їм читати мене російською мовою зручніше і зрозуміліше.
ТА7НЯ7• 01 апреля 2023
Ответ дляRey_555
яке ще лицемірство? А коли, наприклад, Вам на роботі керівник чи колеги дають якесь завдання, яке Ви робити не хотіли б, але повинні. Ви ж не кричите їм матом, не обурюєтесь. А просто мовчки робите, бо так себе прийнято ВВІЧЛИВО вести в колективі. І уявляєте, це не лицемірство. Таке враження, що якщо кожен буде один одному хамити і морду товкти в суспільстві - то це буде краще, бо ’не лицемірство’. Мені здається, Ви дуже зациклились на цьому понятті і мухи від котлет не можете щось ніяк відділити. Ми ж дорослі люди з Вами, а не діти чи підлітки.
У вас неудачный пример. На работе есть должностная инструкция и работник за свою работу получает деньги. Он должен выполнять порученную ему работу, если человеку работа не приятна, он не работает просто! А если в коллективе начинают на работника вешать « не его работу» то тут как раз вежливым быть не нужно, а отстоять свои права даже если нужно будет употребить мат!
AnnaOst• 01 апреля 2023
Ответ дляContento
Питання в тому чому вас все ще хочеться говорити російською
Іра.• 01 апреля 2023
Ответ дляAmalpi
Может просто нравится, удобно, запретов нет, вот если одни начнут прикидываться, что не не понимают украинский или русский, тогда как то надо решать. Вы же понимаете?Или переводчиком пользуетесь
Так, у Ваших словах є зерно правди. Який перекладач, якщо я у школі її вчила включно з граматикою. А от коли просто ´не розумієш´, всі зразу згадують українську мову. Але для цього потрібно бажання від людини та самосвідомість. Інакше ніяк.От до прикладу. Реального. Приходять 20 жінок. З них десь 16 розмовляють українською. А 4 все рівно російською. І таким чином знову це поширюється. Замість того, щоб підтримати решту. При тому, що з україномовних дівчат половина теж перевчились. Розмовляють хто як може, але українською. Дякую їм за це.
HupBaHa• 01 апреля 2023
Ответ дляErzebet
Терплять …зціпивши зуби … І терпітимуть, поки гроші у приїхавших російськомовних не скінчаться
ну да. деньги не пахнут, можно и ’потерпеть’)
marydgayne• 01 апреля 2023
Ответ дляMira29-c3c3
если вы не знали, то русский язык за границей даже есть в школах.. в виде факультатива. и в Польше, и в Словакии, и в Австрии. но да, чтобы общаться в Польше нам надо выучить польский язык ,потому как русский мало кто учит. В Украине люди понимают оба языка.
HupBaHa• 01 апреля 2023
Ответ дляRey_555
який пафос та гордість? А у Вас за що гордість? За те, що мову вбивць і дегенератів захищаєте? Мені абсолютно фіолтеово, як Ви і більшість частина країни у себе вдома на кухні розмовляєте, хоч на суомі, хоч російською, хоч корейською. Тут люди поки не зрозуміють, що поки українці не відмовляться від всього російського, не позбудуться комплексу меншовартості і не почнуть вважати, що все російське чуже - ніколи не буде миру і спокою. Ну от Ви не хочете жити добре в Україні? Ну як Вам дійсно зручніше російською і все російське, то дійсно треба було в Росії мабуть краще жити. Я без сарказму і без зла. Там до війни економіка в рази була потужніша, ніж наша і рівень життя в містах-мільйонниках був кращий.
нет, у себя дома в Украине, я буду общаться как считаю нужным а вы сидите беситесь дальше
HupBaHa• 01 апреля 2023
Ответ дляContento
marydgayne• 01 апреля 2023
Ответ дляЛюсильда.ua
вот любопытно.. а я вообще не смотрю рашкинские каналы, не знаю ,что там у них происходит, а тем не менее меня тут клюют
ТА7НЯ7• 01 апреля 2023
Ответ дляErzebet
Contento• 01 апреля 2023
Ответ дляAnnaOst
У меня никаких вопросов по этому поводу нет. Меня всё устраивает. Моя семья, друзья, практически всё окружение русскоязычные. На работе, в держустановах общаются на украинском, в быту и в жизни на русском. Если это кому - то не нравится - это их проблемы.
Люсильда.ua• 01 апреля 2023
Ответ дляHupBaHa
Саме так. Коли мені кажуть: ’Ти ж ОБ’ЯЗАТЕЛЬНО переходь на українську мову’. Хочеться плакати і сміятися одночасно. Це при тому, що я ще 20 років тому захистила дисертацію укр.мовою.

Чудо в камуфляже• 01 апреля 2023
Я за те ,щоб якомога більше людей зараз хоч спробували перейти на українську мову. Популяризувати російську непотрібно,для цього є 140 мільйонів жителів федерації і ще херова хмара по світу.А українська мова дуже потребує підтримки і розповсюдження,і насамперед від громадян України, адже звідки громадянам інших країн дізнатись ,що у нас є своя мова, якщо ми самі її не використовуємо.
Giuya• 01 апреля 2023
Ответ дляAnnaOst
Ну ви ж розумієте що ваша мама, якщо вона не росіянка етнічна, була русифікована? Це звична постколоніальна історія. Ми зараз боремося за свободу від імперії, колонією якої ми були століттями. І повернення собі своєї мови це теж боротьба за свободу. Я була в казахстані де казахська мова практично знищена і це виглядає дуже страшно і дико. Казахи які не знають казахської і для яких рідна, в тому сенсі що і для вас рідної, російська. У українців це не так дико виглядає, бо ми зовні не відрізняється від росіян.
Не делайте моей маме нервы со своей русификацией
В нас во всех столько кровей намешано, уже и не разберешься, кто и кого ’отэтничел’.
Мы - свободный народ свободной страны. Свобода всегда даёт право выбора, а чужой выбор нужно уметь уважать.
Mrs.Ochmonek• 01 апреля 2023
Ответ дляRey_555
так і я добра) просто важко не думати про ту москальську мову, коли тут майже в кожного москалы-’визволителі’ на ЗУ дідів та бабусь насильно запихали в колгоспи та забирали майно. Це ще були ті, що легко відбулись. А решта - то розстрілювали чи засилали в Сибір тих, які брали участь/допомагали УПА. Тут не забувається це. Я не розумію тільки чому у жителів південних і східних регіонів така коротка пам`ять, коли там взагалі голодом на смерть морили.
Саме тому, що східна частина України заплатила набагато вищу ціну - мільйони знищених українців, у тих, вижив - інша психіка і навмисно ’стерта пам´ять’, щоб забути ті жахи.
AHetfield• 01 апреля 2023
Ответ дляЛюсильда.ua
А що робити, якщо рідною мовою був суржик? Зламала я систему «родной язык»?
Я родом з Черкаської області, раптом що. Де суржик ніколи не викорениться взагалі. То як бути мені?
Mira29-c3c3• 01 апреля 2023
Ответ дляArgesha
Не усіма так легко маніпулювати.
Дехто ще має критичне мислення.
В мене навпаки це мовобєсіє лише викликає бажання перейти на російську і російською волати скрізь, що мене не треба спасать/ асвабаждать, і що я вільно почуваюся на своїй землі, розмовляючи російською при цьому.
Тобто спілкування українською ви називаєте»мовобєсієм»?😡
eeveelusik• 01 апреля 2023
Ответ дляmarydgayne
Я все поняла и не повелась)) просто играла по ее правилам) ну, хотел человек пояснений.. получил их.
А поверить в то что человек просто не разобрался, это уже вызывает смех и колкие замечания?
Огорчу, смех без причины, признак сами знаэте чего...что за люди(
Подрысь• 01 апреля 2023
Ответ дляRey_555
А я Вам поясню. Дуже багато і часто зустрічала на інтернет просторах дискусій на форум чи на ютюбі (в певних відео, чи на стрімах) саме про те, що ’советский/постсоветский человек прямолинеен, он все говорит как есть, он не улыбается, ведь зачем это лицемерие. И лучше всегда всё говорить как есть’. І знаєте, коли була молодша - не задумувалась над цим, думала, що може американці, європейці дійсно інші. Але. Нове покоління вже не таке в більшості. Я себе до нього теж частково відношу, бо мені менше 30-ти. І як виявилось - то не ментальність. Це просто ввічливість. Реально, це просто ввічливість і все. Не ображати, не хамити, не псувати собі настрій і співрозмовнику. Усміхатись людям, ставитись ввічливо просто тому, що так прийнято. Ось і все. Часи змінились, нам на разі не треба виживати, як радянській людині, що була позбавлена половини благ цивілізації під залізним занавісом. Час йде - і ми повинні йти разом з ним, мінятись. Навіть, якщо Ваші погляди щодо цього не поміняються, то у Ваших дітей чи внуків поміняються. Бо ми йдемо у напрямку цивілізації. Західної цивілізації. І як показує світова практика - так дійсно краще, ніж бути вічно прямолінійно-озлобленою людиною.
’Часи змінились, нам на разі не треба виживати, як радянській людині’..

как раз сейчас мы и занимаемся выживанием, и люди злые, потому что нервное истощение.

А так да, можно жить в стабильной стране и улыбаться из вежливости.
marydgayne• 01 апреля 2023
Ответ дляeeveelusik
Вы знаете, тут так часто клюют, что да.. первое впечатление. что человек специально не понимает.
vikka-vs• 01 апреля 2023
Ответ дляMiafka
Серйозно? А куди ж ділися їх міста і села за останній рік? Чи їх родина ніколи не говорила про щось серйозне, лише про їжу?
Ах вот вы о чем... А если украиноязычные пойдут на украиноязычных? От чего тогда будем отказываться по вашей логике? От какого языка?
Flower Girl23• 01 апреля 2023
Ответ дляMrs.Ochmonek
Ті, хто в Раді Европи не втрачають своїх близьких від кацапських окупантів... Їхні мови московія не викорінювала, століттями.
Я к тому, что если мы хотим попасть в ЕС, мы должны быть толерантны к русскому языку. Но, как я понимаю - мы этого уже не хотим?
AnnaOst• 01 апреля 2023
Ответ дляGiuya
А діти ваші яку мову вважають рідною?