Buketik• 01 апреля 2023

Мовонька.

Рік тому, на початку війни багато хто на порадниці намагався рідненькою писати. А тепер от зайшла, і 80%, як не більше, знову мовою окупанта пишуть. Якось геть сумно стало. Майже усі мої знайомі перейшли вже на сторону добра, хоч і смішно іноді у них виходить, та все ж намагаються. А тут таке...
Miafka• 01 апреля 2023
Ответ дляmarydgayne
Даже не хочу на такую ерунду отвечать... украинские митинги и проукраинскую позицию в большинстве вы упорно не хотите видеть в захваченных регионах.
и повторю еще раз, люди быстрее перейдут на украинский, если их не гнобить за использование русского в общении.
Я вас прошу. Тут вже 50 причин знайшли, чому не говорять і не будуть. Найтупіших причин . З такими як навчай, сенсу нема

marydgayne• 01 апреля 2023
Ответ дляЛюсильда.ua
Ого
Срачная тема набирает обороты. Я тока зашла, а тут... 14 страниц уже накатали

Авторко, а Ви мене до якого відсотку віднесли??? Бо я вільно володію обома мовами. А тут пишу 50/50 - під настрій, під співрозмовника. Так само і дома, так само і на роботі. Зауважень ніхто не робить.
Це моє власне право. От завтра захочу й почну англійською писати , а хто не розуміє, той хай і не читає. Це що злочин?
звісно ви в ворогах!!! вільно володієте мовою. але все одно пишете, хоч і іноді, не українською
vikka-vs• 01 апреля 2023
Ответ дляMiafka
Справа не тільки у вживанні узького язика. А ще й у гордості, у кпині, з якими це все підносять. Люди наче не розуміють нічого з того, що відбувається останній рік. Потрапили під каток зросійщення і раді. Ніби їм тим катком начисто вичавило мозок.
Вы рассматриваете этот вопрос именно под таким углом. А для людей этот язык - родной. Их на свете не было когда происходило зросийщування и они лично от него не страдали. Поэтому не испытывают к языку никакой неприязни.
Mira29-c3c3• 01 апреля 2023
Ответ дляmarydgayne
это МОЯ страна. если ко мне обратятся на украинском, то могу ответить на украинском. Обратятся на русском, то и отвечу на русском.
Ключове слово -Могу.
Miafka• 01 апреля 2023
Ответ дляArgesha
Плювать спасітелям, якою мовою хто тут говорить, коли це вже дійде...
Поки є узькоязичні з позицією «а-ми-в-школи-не-учілі», приводів когось порятувати на нашій землі у кцп буде більше.
Люсильда.ua• 01 апреля 2023
Ответ дляAnnaOst
А не виникло бажання відмовитися від російської? Я просто цікавлюся, бо я теж абсолютно вільно володію і українською і російською і, не відразу, але виникло бажання перестати користуватися російською. Просто в якийсь момент не знайшла для себе аргументів навіщо говорити/думати російською, якщо я можу робити це українською.
З якого Ви міста чи області родом? Якою мовою почали вимовляти перші слова у дитинстві? Якою взагалі мовою у Вашій родині батьки спілкувалися?
Argesha• 01 апреля 2023
Ответ дляvikka-vs
Сегодня тема была о том на каком языке советчицы видят сны. Читала только первую страницу
’На русском’. Т е в подсознании у русскоязычных украинцев, все равно, русский язык.
Та почитати усі переписки між нашими хоча б депутатами, чинушами тощо, які періодично з´являються, їх карти бажань тощо. Усі вони думають і спілкуються російською, ну і нахіба цеє лицемірство на людях.

ЛерусикП• 01 апреля 2023
Ответ дляFlower Girl23
Простите, но Вы несете откровенную чушь... Я киевлянка, всю жизнь прожила в Киеве, и мои родители, и дедушка с бабушкой, но говорим мы на русском. Когда в паспортах была 5-я графа, все украинцами были...
А в чому ’чушь’? Бо я питаю, чому в країні де державна мова 1 - українська, називає мову окупанта- родненькая, любимая русская...
Тому і цікавлюсь в чому причина цього кохання...якщо людина з парашки, тут все ясно, там всі за путіна ,за сво, і за русский язык...але якщо народився в Україні, пережив ці 9 років війни, ці Бучі і смерті до сих пір...то це як мінімум гидко називати парашкінську-любіменькой...хоча так...у деяких і досі...КАКАЯ РАЗНІЦА. Ви не панімаєте. У меня челюсть не такая.
marydgayne• 01 апреля 2023
Ответ дляMira29-c3c3
Ключове слово -Могу.
именно так. если вы обратитесь, то не хочу! Якщо людина мені приємна, то перейду на українську. Якщо бесіда активна та дружня, та займаэ багато часу, то можу знову перейти на російську, тому що мені так спокійніше і більш комфортно спілкуватись.
HupBaHa• 01 апреля 2023
Ответ дляRey_555
Я як жителька якраз одного з цих регіонів скажу Вам наступне. Так, тут не б`ють російськомовних, не плюють в них, не кричать їм в очі матом. Якщо Ви мене, чи більшість україномовних з цих регіонів спитаєте щось - ми звичайно адекватно і культурно дамо відповідь на Ваше питання російською без жодних зауважень. АЛЕ. Це просто тому що тут живуть здебільшого культурні люди, яких 21 століття не оминуло стороною. Запам`ятайте, будь ласка, усі, хто вживає російську в цих регіонах - що Вас тут просто ТЕРПЛЯТЬ. Відкрию страшний секрет. Зціпивши зуби терплять. І тим часом думаючи ’як воно ще досі від кацапської не відівчилось навіть після того, як москалі наших розстрілювали в 21 столітті, на вулицях міст і катували’. Будь ласка, раджу усім російськомовним цього не забувати у Львові, Франику, Тернополі чи Чернівцях.
как хорошо, что в том же центре и т.д, таких как вы не терпят, а нормально относятся. в том и отличие адекватного человека от злобного на весь мир
AnnaOst• 01 апреля 2023
Ответ дляGiuya
Родной язык - это тот, который приходит с молоком матери, а не по национальному признаку.
Ну ви ж розумієте що ваша мама, якщо вона не росіянка етнічна, була русифікована? Це звична постколоніальна історія. Ми зараз боремося за свободу від імперії, колонією якої ми були століттями. І повернення собі своєї мови це теж боротьба за свободу. Я була в казахстані де казахська мова практично знищена і це виглядає дуже страшно і дико. Казахи які не знають казахської і для яких рідна, в тому сенсі що і для вас рідної, російська. У українців це не так дико виглядає, бо ми зовні не відрізняється від росіян.
Miafka• 01 апреля 2023
Ответ дляvikka-vs
Серйозно? А куди ж ділися їх міста і села за останній рік? Чи їх родина ніколи не говорила про щось серйозне, лише про їжу?
AnnaOst• 01 апреля 2023
Ответ дляЛюсильда.ua
Суми. Українською
AnnaOst• 01 апреля 2023
Ответ дляЛюсильда.ua
Про слова у дитинстві думаю що обома
HupBaHa• 01 апреля 2023
Ответ дляGiuya
Перечитайте свои комментарии, может, поймёте, о чём я.
почитала ее комменты. особенно насчет ’терпим таких как вы’. это же сколько пафоса и пустой гордости на пустом месте у человека
Argesha• 01 апреля 2023
Ответ дляAnnaOst
Не усіма так легко маніпулювати.
Дехто ще має критичне мислення.
В мене навпаки це мовобєсіє лише викликає бажання перейти на російську і російською волати скрізь, що мене не треба спасать/ асвабаждать, і що я вільно почуваюся на своїй землі, розмовляючи російською при цьому.
Rey_555• 01 апреля 2023
Ответ дляHupBaHa
А Ви не замислюєтесь, чому мене взагалі хтось має терпіти в центрі УКРАЇНИ, коли я говорю УКРАЇНСЬКОЮ, як УКРАЇНКА, в державі, де єдина державна УКРАЇНСЬКА?
Дійсно, я ж напевно щось роблю неприпустиме.
Mira29-c3c3• 01 апреля 2023
Ответ для@dres Odessa
Вы пришли порядок навести?Позвольте полюбопытствовать,откуда вещаете? Регион,я имею в виду.
Ну так не до додому до вас авторка прийшла. Форум відкритий. Чи я не права?
Lizavel• 01 апреля 2023
Удалено администрацией...

Люсильда.ua• 01 апреля 2023
Ответ дляMrs.Ochmonek
Суржик - це непоганий варіант
Оооо! Це жесть взагалі! Я толерантно відношусь до людей, які гарно розмовляють російською чи українською, але суржик... ріже вуха, дратує мою нервову систему. Як вище жіночка з ЗУ написала: слухаю і...терплю стуливши зуби. А іноді навіть не витримую (якщо це достатньо близькі люди,) і роблю зауваження
ЛерусикП• 01 апреля 2023
Ответ дляJulieta78
Она ж изо всех сил намекала, что слова ’кружечок’ в українській мові немає.
А вы повелись... Но оно же есть) хреново она свою рідненьку знає.
Я не натякала, я зі всіх сил друкувала, що я не розумію, що людина має на увазі. Благо хтось менш уїдливий і більш тактовний ніж ви, мені пояснив, що малося на увазі)
А то я бачу, Ви вже на .... розійшлися,щоб розказати, що я думала...Вам же видніше напевно
Mira29-c3c3• 01 апреля 2023
Ответ дляAmalpi
За переход на личности и провокацию
Вкажіть номер комента ,хочу прочитати .
Amalpi• 01 апреля 2023
Ответ дляІра.
Задрали вже цим. Одна одну виправдовує і ланцюжковою реакцією знову всі поширюють російську. Бо ´провокации ´ і ´ разделяете народ´. До більшості так і не дійшло.
Может просто нравится, удобно, запретов нет, вот если одни начнут прикидываться, что не не понимают украинский или русский, тогда как то надо решать. Вы же понимаете?Или переводчиком пользуетесь
Erzebet• 01 апреля 2023
Ответ дляRey_555
Терплять …зціпивши зуби … І терпітимуть, поки гроші у приїхавших російськомовних не скінчаться
AnnaOst• 01 апреля 2023
Ответ дляArgesha
Не усіма так легко маніпулювати.
Дехто ще має критичне мислення.
Я не зрозуміла про критичне мислення і маніпулювати. Ми колишня колонія російської імперії, наша мова і культура планомірно знищувалася, натомість насаджувалася мова і культура метрополії. Навіщо носити на собі ті імперські символи, суду мову наприклад? Я розумію людей які не можуть думати українською і їм то важко. Але коли типу моду але свідомо обираю мову яка є одним з красномовних символів всього того проти чого зараз іде війна. Не розумію.
Amalpi• 01 апреля 2023
Ответ дляMiafka
Проще надо быть, не зацикливаться, коммуницировать и не обвинять
monika_krause• 01 апреля 2023
Всё. Я спати. Всiм на добранiч!
Argesha• 01 апреля 2023
Ответ дляMiafka
Більше чи менше - на результати це не впливає.
Хоч ні одного приводу не залишиться - це нас не вбереже від агресії неадекватів, в діях яких ви вперто шукаєте логічний ланцюг. Як дехто хороших росіян шукає, так інші з позиції логіки розглядають дії вбивць-маньяків
@dres Odessa• 01 апреля 2023
Ответ дляMira29-c3c3
Конечно правы. Но и на открытом форуме возмущаться, что не мовою спілкуються, то вже не зовсім коректно.
Rey_555• 01 апреля 2023
Ответ дляHupBaHa
який пафос та гордість? А у Вас за що гордість? За те, що мову вбивць і дегенератів захищаєте? Мені абсолютно фіолтеово, як Ви і більшість частина країни у себе вдома на кухні розмовляєте, хоч на суомі, хоч російською, хоч корейською. Тут люди поки не зрозуміють, що поки українці не відмовляться від всього російського, не позбудуться комплексу меншовартості і не почнуть вважати, що все російське чуже - ніколи не буде миру і спокою. Ну от Ви не хочете жити добре в Україні? Ну як Вам дійсно зручніше російською і все російське, то дійсно треба було в Росії мабуть краще жити. Я без сарказму і без зла. Там до війни економіка в рази була потужніша, ніж наша і рівень життя в містах-мільйонниках був кращий.