Buketik• 01 апреля 2023

Мовонька.

Рік тому, на початку війни багато хто на порадниці намагався рідненькою писати. А тепер от зайшла, і 80%, як не більше, знову мовою окупанта пишуть. Якось геть сумно стало. Майже усі мої знайомі перейшли вже на сторону добра, хоч і смішно іноді у них виходить, та все ж намагаються. А тут таке...
Vertonik• 01 апреля 2023
а вы почаще говорите людям что они смешно говорят на украинском, и все 90% будет

Мимо_шла• 01 апреля 2023
Ответ дляМуркамурковна
Яка разніца є він чи ні
Але та ж сама разніца в якій церкві йому молитись, он тобі стіні, он свічки,ікони, он купол... Якшо тобі треба атребути де молитись
Можна вдома.... Ікону, свічку, і на коліна стати, читай собі біблію чи коран
И я думаю,что разницы нет. Поэтому мне фиолетово,что там дерутся священники, они ж ради бабла и власти это делают
Чаюри• 01 апреля 2023
Ответ дляЛерусикП
А як він буде з рузькими... окупантами (щоб без мату) розмовляти? на мові які вони не розуміють?
У нього ще є відоси без окупантів і кружечки в тг)
Mazhar21• 01 апреля 2023
Ответ дляBuketik
Та я ж кажу, зайшла оце, рік не була
а чому не заходили рік?
Мимо_шла• 01 апреля 2023
Ответ дляmarydgayne
а что за дед?
Та психованный какой-то. Напал на девочку во Львове за то что она с подругой на русском говорила, ударил, орал чтобы она валила в свой Днепр и тд.
ЛерусикП• 01 апреля 2023
Ответ дляuul
Я из Киева,и да,русский язык для меня родной.
Чому? Ваші батьки росіяни? чи приїхали до Києва з Таганрогу?) Не розумію, логічного ланцюжка...київ- та рідна мова руська.
marydgayne• 01 апреля 2023
Ответ дляМимо_шла
ого, не слышала.

автор Buketik • 01 апреля 2023
Ответ дляMazhar21
а чому не заходили рік?
Не було коли)) мову вчила)))
ЛерусикП• 01 апреля 2023
Авторе я Вас підтримую, нове покоління треба привчати до рідної-української...
але деякі все ж мало ракет побачили за рік війни...мало крові, вбивств і Бучі,Маріуполя...деякі і досі не розуміють чого непотрібно розмовляти на свинособачій.
scandi• 01 апреля 2023
автор, я вас розумію. Теж неприємно від такого проценту тем російською на цьому форумі.
Ще більш неприємно бачити, як люди з усіх сил чіпляються за російську, неначе українська їм гімном смердить.
Загризуть за свою російську мову.
Я не знаю, що має ще трапитись, щоб щось в головах змінилось.
BusinkaKiev• 01 апреля 2023
Ответ дляBuketik
Я в самому центрі Європи, в Україні сиджу
Я за «лагідну українізацію». Сама на работе уже только на украинском, это не легко. Стараюсь максимально перейти, но нужно время .
Всем фарионшам предлагаю сменить наших русскоговорящих бойцов в окопах на себя и своих мужей/сыновей и доказывать свой патриотизм не просто языком .

Ладно еще в Киеве, тут всегда хоть часть говорила на украинском , но в восточных регионах реально украинского не было и это не вина людей . А теперь они в стрессе от переездов , потери всего , а их «гвалтують» чтоб за год полностью перешли
marydgayne• 01 апреля 2023
Ответ дляBuketik
А ви жили в Києві до 14го року? Важко пояснити, якщо ні
а меня как-то тут забанили, когда я написала ,что в Киеве большинство раньше на языке оккупанта разговаривало...
olgabaluta• 01 апреля 2023
Ответ дляBuketik
Мене спитали чому я раніше говорила російською. Я відповіла. Де тут про притіснєнія?
Вы не ответили. Что Вам мешало говорить по-украински?
scandi• 01 апреля 2023
як задовбала ця маніпуляція російськомовними військовими
Муркамурковна• 01 апреля 2023
Ответ дляBuketik
Так ніхто ж не говорить насильно. Ну намагались спочатку більшість, а тепер ні. От про що тема. Чого ж так швидко здалися
Та ну
Коли почалась повномасштабна тут залишились ті, хто був тут.....
А не їхав в заграніцу, ті, хто не був під окупацією, ті, хто мав ресурс і тд
Ви ДЕ були рік? Що б звинувачувати?
От реально?
Я ЗА те, шо б кожен українець знав мову, але я проти, шо б гнобити тих, хто її не знає, але я в аху шо люди, які все життя живуть тут кажу ть шо не можуть, не знають і не понімають
Для останніх є індівідуальний котьол в аду
ЛерусикП• 01 апреля 2023
Ответ дляЧаюри
І? до чого Ви ведете? ...боюсь, що половина порадниць навіть не знає хто це)
П,С. не проти чашечок...спонсорувати ютуб відео теж на щось треба. якщо йде то чому б і ні
lekon-lekon• 01 апреля 2023
Ответ дляМимо_шла
То есть если завтра пукин падёт и раша изменится,то буряты станут опять людьми?
Чого це одразу? Вони повинні спочатку зрозуміти, що накоїли, понести покарання, виплатити репарації, можливо через десятки років їх будуть сприймати як нормальних людей. Якщо вони не понесуть покарання, осуд, то ніщо їм не буде заважати знов напасти і повторити ці жахи.
Mrs.Ochmonek• 01 апреля 2023
Ответ дляКатя.-
Тайна/ русский язык наш родной- а не московии. А вы так легко готовы все отдать
Це улюблений міф московитів, не варто його ширити. Руська мова - мова Київської Русі - це праукраїнська. Московитської тоді і близько не було, як і москви власне
Чаюри• 01 апреля 2023
Ответ дляЛерусикП
Кружечки це голосові з відео в телеграмі)

uul• 01 апреля 2023
Ответ дляЛерусикП
Удалено администрацией...
Муркамурковна• 01 апреля 2023
Ответ дляМимо_шла
Да...
ЛерусикП• 01 апреля 2023
Ответ дляЧаюри
не розумію. кружка для мене це кружка з якої пити. А голосове відео тепер називають кружкою?
oksigen_ks• 01 апреля 2023
Ответ дляBuketik
Та я ж кажу, зайшла оце, рік не була
Так выйдите, Вас же тут никто не держит. Что ж Вы так страдаете
HupBaHa• 01 апреля 2023
Ответ дляМуркамурковна
Та ну
Ви ДЕ були рік? Що б звинувачувати?
От реально?
Удалено администрацией...
Элли Иванова• 01 апреля 2023
Я давно предлагаю - за мовный срач - вечный бан.
_Alekssandra_• 01 апреля 2023
Ответ дляBuketik
Потому что очень многим не нравятся эти языковые нагнетания. Оскорбления. И именно они вызывают внутренний протест.
А эти изменения правописания и странные слова ’етЕр, проЄкт, овЕн, сорОм’...
Вот почему Вы, АвторКА, решили, что имеете право другим указывать на каком языке писать?
А музыка эта....на фоне войны, песни дыкадычка и подобное?
Я вынужденно слушаю фоном эту всю прелесть по радио с 9 до 18, мне неприятно, не то слово.
marydgayne• 01 апреля 2023
Ответ дляBuketik
Мовний зріз)))
автор, на самом деле подобные темы тут часто и порядком надоели... Чем меньше конфликтов внутри страны по мовной теме, тем быстрее люди перейдут на украинский язык в общении. Если заставляют силой, то начинается внутренний протест.
Mrs.Ochmonek• 01 апреля 2023
Ответ дляМимо_шла
Представьте как сейчас евреям из Днепра,надо прятаться в 2 раза сильнее😂
У нас хтось притісняє євреїв чи тих, хто спілкується російською?
Болаболик• 01 апреля 2023
Ответ дляBuketik
Не було коли)) мову вчила)))
Я испанскую , ну чтоб наверняка то на сторону добра перейти 🤞
_Alekssandra_• 01 апреля 2023
Ответ дляBuketik
Я нікого ні в чому не звинувачую. Я питаю, чому рік тому намагались, а тепер - ні?
Такие как вы этому способствуют. Провокациями своими.