Дама_с_коготками• 06 апреля 2023

Хтось є з податкової? Запитання про перевірку колишнього роботодавця

Виявила, що один рік стажу не враховано в пенсійному стажі, хоча є запис у трудовій і завірений Центром зайнятості контракт на руках, де вказано, що працювала понад два роки у ФОП. Але в пенсійному враховано перший рік і десь місяць останнього, а рік посередині "випав". Подала скан-копії через портал Пенсійного фонду. Вони відповіли, що дані відповідно до звітності роботодавця, мовляв, він так подав і все. Ініціюйте його перевірку. З одного боку, рік стажу мені наче й важливий. З другого, а як впаяють штраф і пеню за понад 15 років (бо було це дуже давно)? Чим це може обернутися, підкажіть.
Куратор дебошей• 06 апреля 2023
Вам штраф і пеню нарахують? З якого приводу?
Анонім-ка• 06 апреля 2023
Напишіть роботодавцю спочатку. Рік це не мало.
Йосип_молодий• 06 апреля 2023
Ответ дляАнонім-ка
Якщо ця фірмочкачи фоп ще десь є.
Йосип_молодий• 06 апреля 2023
Ви до речі перевірте, може фоп закритий давно
автор Дама_с_коготками • 06 апреля 2023
Ответ дляАнонім-ка
У мене навіть контактів немає. Я звідти звільнилася років 17 тому. За реєстром ФОП ще чинний, але навіть в іншому місті. Намагаюся прикинути, скільки це років роботодавцю зараз, десь під 70, навіть у соцмережах немає.
автор Дама_с_коготками • 06 апреля 2023
Ответ дляКуратор дебошей
Та не мені, колишньому роботодавцю
автор Дама_с_коготками • 06 апреля 2023
Ответ дляЙосип_молодий
Чинний, перейшов на єдиний податок, змінив місце реєстрації, але працює. Просто я сама декілька років як ФОП і чомусь не хотіла ь собі проблем... Правда, я без найманих і справно плачу податки та ЄСВ, але то ж за себе
Заела_пластинка• 06 апреля 2023
що дані відповідно до звітності роботодавця - скорее всего он никакой отчет не подавал - как вариант бухгалтера не было. Вас какой стаж волнует - страховой или трудовой? В вашем случае налоговая не имеет отношение - это ПФ.
автор Дама_с_коготками • 06 апреля 2023
Ответ дляЗаела_пластинка
Страховий пенсійний. Бухгалтер був, не знаю, чи офіційний, чи ні. Перший рік роботи врахований, далі рік - ні і знову, є стаж. Хоча я весь цей час працювала ф так вказано в паперовій трудовій і контракті (там печатка центру зайнятості прим прийнятті і звільненні, бо роботодавець підприємець, то підтверджували через центр зайнятості). Я мовчу, що був і період без трудової, але хоч цей мав бути офіційно
автор Дама_с_коготками • 06 апреля 2023
Ответ дляЗаела_пластинка
Перевіряти той ФОП хто буде? Чи не вилізе там ще щось... Якось у мене дивні моральні хитання
Мишка-шалунишка• 06 апреля 2023
Ответ дляДама_с_коготками
а за что вы боретесь? за какую сумму в абсолютной величине. на сколько грн вы станете получать болтше, если добьетесь добавления этого года?
Заела_пластинка• 06 апреля 2023
Ответ дляДама_с_коготками
Лет 17 назад подавалась персонификация раз в год. Вас там нет. Страховой стаж не появится пока они не исправят отчет - если налоги платились).
автор Дама_с_коготками • 06 апреля 2023
Ответ дляМишка-шалунишка
Поки ХЗ, я ще не пенсійного віку, просто прибирала документи, через оці прильоти, пожежі...знайшла контракт і вирішили оциірувати трудову та решту. От воно і вилізло.
Мишка-шалунишка• 06 апреля 2023
Ответ дляДама_с_коготками
так может там овчинка выделки не стоит.
автор Дама_с_коготками • 06 апреля 2023
Ответ дляЗаела_пластинка
Що їм буде, якщо виявиться, що не платили? Приблизно
автор Дама_с_коготками • 06 апреля 2023
Ответ дляМишка-шалунишка
так может там овчинка выделки не стоит.
Хтозна, законодавство ще змінюється. Може, й не варто, а може і варто. Є досвід родича, який теж колись на дещо закрив очі, а з часом то виявилося важливим. Якщо ще згорять паперові докази (а ми нещодавно вже рятувалися з пожежі), то довести щось я не зможу потім
Мишка-шалунишка• 06 апреля 2023
Ответ дляДама_с_коготками
надо понимать , за что вы боретесь.
погоню за государственной минималкой после 60 я не понимала никогда.
пока здоровы и трудоспособны, обеспечивайте себе старость. а то, о чем вы пишете- трата времени и ресурса. для меня лично.
для вас может важно.
автор Дама_с_коготками • 06 апреля 2023
Ответ дляМишка-шалунишка
надо понимать , за что вы боретесь.
для вас может важно.
Ну, теоретично мені лиш 40 і вже не мінімалка світить, бо все було офіційно, крім року в цього ж роботодавця до оформлення і от цього року, що випав, а я не знала.
Я працюю, і власне просто подати заяву на перевірку онлайн - то не гемор (мені) + чому дарувати своє? Це жодним чином не заважає мені працювати зараз і далі.
З другого боку, якщо там впаяють дуже літній людині штраф не тисячі, а в сотні тисяч грн, то жаль людину. А якщо пару тис. чи десятків, то й нічого, бо виходить, мутили з податками. Ну, власне знаю,що мутили, не в курсі обсягів і це Україна
Заела_пластинка• 06 апреля 2023
Ответ дляДама_с_коготками
В нашем государстве никто не может знать кому и за что и сколько впаяют. Никто Вам на это не даст ответ. Для начала начните с ФОПа, если получится выйти на связь, у него наверняка и первички на Вас нет и никто ничего не вспомнит. Никто там не хранит томами документы и уж тем более не передавал в архив. Тогда уже обращайтесь в ПФ.
Мишка-шалунишка• 06 апреля 2023
Ответ дляДама_с_коготками
то есть, пальцем в небо.
вы же ФОП. значит должны знать суммы штрафов.
а вы, получается, не знаете вообще ничего. может этот год вам 34 копейки даст. устраивать задрочь, не знаю, напуркуа оно лично вам, что конкретно вы будете иметь в случае, если победите. и еще. может они вас уволили на год. тогда ни при каких делах вам денег не добавят, а ему че то наштрафуют. а может и нет.
и оцените адекватность требования. в Украине по прежнему 3 года срок исковой давности. у вас ужепочти 6 раз по три года. вам точно что- то светит?
автор Дама_с_коготками • 06 апреля 2023
Ответ дляЗаела_пластинка
От шукати колишнього роботодавця - це якраз геморой. У нас геть немає спільних знайомих, ми ніяк не перетиналися відтоді. Я давно навіть в іншій сфері працюю. І людина таки специфічна, скажімо так...
А якщо ще й переїздила, то точно не зберігала якісь папери давні. Тому сенс шукати?
У мене питання, чи не створює я їм надто великих проблем, якщо таки ініціюю перевірку? Дивно, що це взагалі маю робити я. ПФ помітив невідповідність - хай перевіряє, навіщо їм мо, заява
автор Дама_с_коготками • 06 апреля 2023
Ответ дляМишка-шалунишка
то есть, пальцем в небо.
Я не до суду збираюся
автор Дама_с_коготками • 06 апреля 2023
Ответ дляМишка-шалунишка
то есть, пальцем в небо.
І мене ,тьфу-тьфу, не штрафували. І суми різні, одна знайома якось 5000 грн платила, інгяй950 тис.наразували, довго розбиралися, заплатила близько 20.
Мишка-шалунишка• 06 апреля 2023
Ответ дляДама_с_коготками
ви надто дивна для ФОПа. яка різниця, чи штрафували вас? Є закон, згідно якого штрафують. і ви, як ФОП, принацмні маєте знати, сеільки вам коштуватимуть помилки.

Щодо суду.

яким чином ви хочете, щоб вам той рік додали? через що? через перевірку? ні). перевірка це відповідність законодавству. штрафануть ФОПа. а ви маєте задоволтн ти свою потребу. і я таки підозрюю, що то має бути рішення суду.
Заела_пластинка• 06 апреля 2023
Ответ дляДама_с_коготками
это абсолютно Ваша проблема - это никогда не было проблемой ПФ. Это Вы будете доказывать что вы у них работали, а не просто так нарисовали запись в трудовой.
автор Дама_с_коготками • 06 апреля 2023
Ответ дляМишка-шалунишка

Щодо суду.

Я не зобов´язана знати всі можливі штрафи. Це нормально. Ви жартуєте? Штраф за неправильно чи невчасно подану звітність, штрафза неоілплениз працівників штраф за несплату якогось податку чи.. там купа різних можливих порушень.
Уявіть, я знаю головбухів з 30+ років стажу і навіть вони не знають усі можливі штрафи. А я ФОП без найманих, на єдиному податку, за геть іншим кведом. Яким чином я маю знати, що може світити підприємцю, який мав найманих працівників і якимось чином не платив внески за одного з них (або не одного) років 16-17 тому?
Логіка про суд узагалі цікава, на чому базується? Якщо перевірка виявляє помилку, то зараховують автоматом, якщо недоплати, то теоретично штраф, роботодавець доплачує і зараховують. Принаймні, у відповіді ПФ вказано, що зміни може бути внесено за результатами перевірки
автор Дама_с_коготками • 06 апреля 2023
Ответ дляЗаела_пластинка
Ви працюєте в ПФ чи на чому базується це переконання? Яким чином, крім паперової трудової з мокрими печатками, паперового договору з підписом роботодавця, інспектора центру зайнятості та мокрими печатками ЦЗ і роботодавця, я ще маю доводити? Я власне думала, що це все, що я можу подати зі свого боку.
Якщо Ви з ПФ, підкажіть, чому це недостатні докази
Заела_пластинка• 06 апреля 2023
Ответ дляДама_с_коготками
Боже упаси, я не работаю, не работала и работать не буду.)) Вы в курсе сколько кругов проходят люди, чтобы получить и оформить пенсию? Все документы должны принести Вы и никак не ПФ. Нет вас в отчетности , это ваша проблема. Так всегда было. Это не новость, ваша задача изменить ситуацию в свою пользу.
Черпак_для_фантазий• 06 апреля 2023
автор, если вам года не жалко, то конечно не пишите заявления. но мне было бы очень жалко. вам бы хотелось на год дольше работать, только из-за того, что хитрый ФОП не платил за вас налоги?
обязательно надо узнать, платили ли за вас ЕСВ. это у вас 2005 или 2006 год? надо выходить на этот ФОП и требовать показать уплату налогов. должны же быть какая-то документация?
а на счет терзаний совести -вы даже не переживайте. вот работодатель же за вас не переживал, когда за вас налоги не платил (а это вероятность 95%). и вы не мучайтесь. это посторонний вам человек.
автор Дама_с_коготками • 06 апреля 2023
Ответ дляЧерпак_для_фантазий
Ну, от сумніваюся, що людина під 70 полізе шукати якісь документи про податки за 2006 тому більша ймовірність, що за моєю заявою про перевірку того ФОП їм просто можуть впаяти штраф, але якось погано уявляю як то має бути через стільки років із сумою, пенею та ін.