Анонім Перший• 06 апреля 2023

Оповідання в підручнику 5 класу, де мати б´є сина по голові, а батько вбиває

Володимир Винниченко "Федько-халамидник". І батько потім вбиває дитину, її хоронять. Взагалі дуже, дуже жорстоке оповідання. Не розумію, невже немає нормальних авторів та творів для дітей 10-11 років, щоб включати їх творчість в цю нову програму? Сьогодні син підійшов до мене з питаннями, я прочитала та реально заплакала. Мої сусіди через стінку теж бьють доньку 6 років, як вона плаче та кричить, аж серце щимить, я стараюся кудись відправити сина, щоб він не чув цього жаху. А тут шкільна програма.
Ось уривки:
І вона з усієї сили вдарила Федька по голові. Федько аж упав
на одне коліно й закрив руками голову. Мати знову хотіла вдарити його.
— Говори ж, падлюко! — торсонула його мати.
Федькові знов упала з голови шапка, як ударив його Толин
батько.
Потім Федька поклали на стілець і били вже як слід. Але
Федько й на цей раз навіть не скрикнув. Тільки, як батько
пустив руку, якою держав його, Федько впав додолу й не
ворушився.
— Уставаай!!! — ревнув батько й шарпнув сина за руку.
А через три дні він лежав мертвий.

Для мене неприпустимо публікувати таке 10-11 річним дітям(((
Плету интриги• 06 апреля 2023
Ответ дляhrushyk
Тілтки мені здається ми його в 6 таки читали
Не в 5
В 6, моя шестиклашка изучала недавно, истерик не было, еще и зарубежная литература недавно была про дом престарелых и умершего дедушку, и про говорящую рыбу, в общем тот еще треш
ПуГоФФка• 06 апреля 2023
Ответ дляКицюююня
Василь Стефаник ще треш суцільний писав...
’Новина’ - це його твір? Про те, як батько втопив дівчаток.
Кашпо• 06 апреля 2023
Ответ дляKROX@
И чему оно учит, ужс какой то
Как вариант повышают вероятность того, что из прочитавших произведение детей не вырастут соседи автора
Наездница• 06 апреля 2023
Це оповідання ще я у школі проходила, а мені зараз 36. І для мене воно було дуже цікавим, повчальним. В цьому році моя дитина у 6 класі його теж читала це опрвідання яке визиває ємоції його хочеться обговорити. Це ж чудово.
kissaniya• 06 апреля 2023
Ответ дляАнонім Перший
А потом его дружки проломят мне голову, а не вам. Разве есть какая-то защита у меня? Я живу без мужчины, меня не кому защитить
Вы реально нормально себя будете чувствовать если эту девочку в конце концов убьют?
автор Анонім Перший • 06 апреля 2023
Ответ дляЯ инженер, меряю от 1
Все описане жахливо. Але здається він вмер через температуру, ні?
Батько його бив, коли той був дуже хворий. Цей автор якийсь маньяк
Нашли в капусте• 06 апреля 2023
Ответ дляНаездница
Так а що повчального ?
Радостина• 06 апреля 2023
Ответ дляАнонім Перший
Так а за що били його ?
долой_лама• 06 апреля 2023
Там конец 4,начало 5 класса жесть. Моего заставляли конспектировать биографии писателей,там один за другим самоубийцы. Я в шоке была
Радостина• 06 апреля 2023
Мені 36 я такого в школі точно не читала але мабуть тому що вчилася тоді у рос мовні школі . Плакала тільки за Муму
GaleTTa• 06 апреля 2023
Это по сути такая литературная прививка. Социум не идеален. Дети должны знать что бывает насилие подобного характера от самых близких, это не норма. Желательно учителю попутно провести беседу об этом, рассказать куда обращаться и т.д.
Потому что многие дети живут с детства в таких условиях и они привыкли к этому считая нормой.
Радостина• 06 апреля 2023
Ответ длядолой_лама
Жах який , чесно . А якщо наприклад батьки не згодні щоб дитина те читала … то 2 буде
KROX@• 06 апреля 2023
Ответ дляКашпо
Насилие порождает насилие, вот это правда. От такой литературы депрессия просто, одни страдания и издевательсва, у нас есть что то позитивное в программе, кто помнит?
Україна понад усе!• 06 апреля 2023
Цікаво, автора засмутив твір, хоча за стіною у сусідів, можливо, зараз те, що описано в творі, відбувається 🤷
Мабуть нічого автора це оповідання не навчило.
По темі, я теж вивчала цей твір, він допоміг мені зрозуміти, звідки беруться хулігани, адже все іде з сім´ї
Наездница• 06 апреля 2023
Ответ дляНашли в капусте
Так а що повчального ?
Кожен винесе щось для себе, моя донька сказала ’ ось так перший раз у житті збрехав із зі цього й отримав’. Для мене що життя це нерожеві поні і веселки, а підготовлює до спавжнього світу. Найбільше мене вразив кінець, як той нахаба ще прийшов пташку забрав.
Маю рацію• 06 апреля 2023
Ответ дляЯк міряти?
О, это каждый год обсуждают)) Бедные родители все в шоке, когда со своими детьми сталкиваются с этим в 5 классе))

Я своему ребенку объясняла, что это бред, выдуманный больным на голову автором, который ненавидит детей
Я точно так объяснила. Но дочка спросила, почему это в учебнике, неужели больше нечего на украинском(
KROX@• 06 апреля 2023
А можно вообще анонимно что то сделать, полиция и соцслужба. Я про соседскую девочку
Заела_пластинка• 06 апреля 2023
7 класс. По зарубежке новелла ’дары волхвов ’ -очень позитивное произведение. Укр лит ’ гер переможений’, про военнопленного, который повесился. Перед этим ’климко’, где главного героя убили. Ребенок ненавидит укр лит. Как специально
ПЛЮС-МИНУС• 06 апреля 2023
Ответ дляGaleTTa
мне из укрлит было интересно читать Тигролови.
что кому со школы ещё понравилось?
Заела_пластинка• 06 апреля 2023
Ответ дляВарена цибуля
Це оповідання читала навіть я в школі. Мені 36 років.
Мне повезло, я старше и не читала это в детстве.
GaleTTa• 06 апреля 2023
Ответ дляKROX@
А её точно бьют? У меня просто муж бесится с сыном частенько. Это такие визги, грохот стоят с детским криком Помогите. Я уже не раз говорила что вам соседи полицию вызовут подумают что вы тут убиваете ребёнка
Кашпо• 06 апреля 2023
Ответ дляKROX@
Ну да, нужно как автор таких произведений не читать , не слушать что за стеной творится и жизнь прекрасна?
Нет, реальность она другая. И то что для одних дико, другие в этом живут с рождения и не подозревают что это не правильно. Обсуждение подобного произведения на уроке как раз даёт возможность таким детям узнать, что насилие не есть норма
ПЛЮС-МИНУС• 06 апреля 2023
Ответ дляKROX@
я помню сочинение про Сонечку Мармеладову писала.
нашо воно трэба в 13 лет про несчастных проституток?
Заела_пластинка• 06 апреля 2023
Ответ дляРадостина
Муму отдыхает по сравнению с укр лит. Убили, застрелили повесился и тд, и тп.
Сама собі лікар• 06 апреля 2023
Ответ дляKROX@
Жодного не згадаю
Усатая полосатая• 06 апреля 2023
Ответ дляАнонім Перший
Это точно!
Я их боюсь, там реально сявло живет. Я даже в глаза им смотреть не могу. Сходки почти каждый вечер, крики, собака ещё может лаять до 3 ночи, то ли запирают они её... Мне не нужны проблемы, а они будут, если сообщу, т.к. в нашей стране законодательно этот вопрос не урегулирован. Они же не бомжи, он ездит на дорогой машине, она - мастер маникюра. Но точно бьет дочь и срывается на ней, вот вчера после 22 там что-то летало, девочка визжала. Я честно не знаю, вмешаюсь, будет только хуже
Можно подать заявку анонимно.
sur_sur• 06 апреля 2023
Ответ дляЯк міряти?
Владимир Винниченко. Две повести учат, и обе человеконенавистнические, с издевательствами над детьми. У автора явно не все дома были
Ну, так було, і зараз є.
А про Голодомор діти теж не повинні знати?
А ще у школі пояснюють, що діти мають робити, якщо їх б,ють або сексуально домагаються. Теж заборонити?
А коли обстріли, теж потрібно якусь солоденьку брехню придумати? Бо ж це неможливо у 21 сторіччі..
Радостина• 06 апреля 2023
Ответ дляЗаела_пластинка
Я вже бачу . У мене дитина в цьому році в 1 клас йде я в шоці вже .
Джинци на Флісі• 06 апреля 2023
Мені 42, ми теж вивчали в класі 10, теж ридала, дуже жалко хлопця. Він внятував хлопця, а йому ще й дісталось. Важко таке читати, але ж треба розуміти, що тоді ніяких прав дітей не було, зараз вже інша справа. Може треба дітям розповідати не тільки про рожевих поні, але як раніше дітям важко жилося, це коли мені ниють, що навчатись нецікаво, а от працювати з ранку до ночі замість навчання, то цікаво.
Мальдивирую• 06 апреля 2023
5 клас донька. Зараз читають Алісу в задзеркалі. Перед тим читали Поліанну. Не читали вони цей твір. Я читала в дитинстві-я в 1996 закінчувала школу.