Анонім Перший• 06 апреля 2023

Оповідання в підручнику 5 класу, де мати б´є сина по голові, а батько вбиває

Володимир Винниченко "Федько-халамидник". І батько потім вбиває дитину, її хоронять. Взагалі дуже, дуже жорстоке оповідання. Не розумію, невже немає нормальних авторів та творів для дітей 10-11 років, щоб включати їх творчість в цю нову програму? Сьогодні син підійшов до мене з питаннями, я прочитала та реально заплакала. Мої сусіди через стінку теж бьють доньку 6 років, як вона плаче та кричить, аж серце щимить, я стараюся кудись відправити сина, щоб він не чув цього жаху. А тут шкільна програма.
Ось уривки:
І вона з усієї сили вдарила Федька по голові. Федько аж упав
на одне коліно й закрив руками голову. Мати знову хотіла вдарити його.
— Говори ж, падлюко! — торсонула його мати.
Федькові знов упала з голови шапка, як ударив його Толин
батько.
Потім Федька поклали на стілець і били вже як слід. Але
Федько й на цей раз навіть не скрикнув. Тільки, як батько
пустив руку, якою держав його, Федько впав додолу й не
ворушився.
— Уставаай!!! — ревнув батько й шарпнув сина за руку.
А через три дні він лежав мертвий.

Для мене неприпустимо публікувати таке 10-11 річним дітям(((
hrushyk• 07 апреля 2023
Ответ дляРадостина
Я вже бачу . У мене дитина в цьому році в 1 клас йде я в шоці вже .
А там у Вас в додаток до букваря буде йти така чудова книжечка «джерельце»,я читала ті оповіданнячка і в мене волосся на голові шевелилось
Про зайців-утоплєніків
І то має читати шестирічне дитя
В моїй хаті моя правда• 07 апреля 2023
Ответ дляАнонім Перший
Это точно!
Я их боюсь, там реально сявло живет. Я даже в глаза им смотреть не могу. Сходки почти каждый вечер, крики, собака ещё может лаять до 3 ночи, то ли запирают они её... Мне не нужны проблемы, а они будут, если сообщу, т.к. в нашей стране законодательно этот вопрос не урегулирован. Они же не бомжи, он ездит на дорогой машине, она - мастер маникюра. Но точно бьет дочь и срывается на ней, вот вчера после 22 там что-то летало, девочка визжала. Я честно не знаю, вмешаюсь, будет только хуже
У вас дом на две квартиры? Кроме соседи есть? Если вы не единственные соседи, то как вас вычислят? Дайте сюда данные этих соседей, могу я позвонить. Вас, видимо, в детстве не били.
Язикувата Хвеська• 07 апреля 2023
сообщите в органы опеки, что девочку бьют. а то мало ли чем закончится.((((
Водійка хімарса• 07 апреля 2023
Ответ дляMs. Iphone
Пофіг якось.
Ну хтось написав, ну почитали. Це ж твір. А дитина повинна розуміти, що таке може бути
Чого тут в паніку впадати
Вот что ребёнок понимает, так это то, что надо быть безразличным к чужому горю.
Галя із Дарниці• 07 апреля 2023
Ответ дляkissaniya
Дочь в школе такого не читала. Это 5й класс?
Так, саме зараз проходимо.
автор Анонім Перший • 07 апреля 2023
Ответ дляКашпо
фото
Да ничего у них не изменится, а у меня - да. Она же не бьет ее до такой степени, чтобы снимать побои. Девочка гуляет во дворе ухоженная. Лучше пусть кто-то конкретно ответит, чем грозит родителям психологическое издевательство над этим ребенком, если я запишу на диктофон и отправлю жалобу? Это продолжается уже давно. Еще с садика, они её не укладывали спать до 12 ночи
Кашпо• 07 апреля 2023
Ответ дляСама собі лікар
Жодного не згадаю позитивного, я відповідала не вам. Чого причепилися
Удалено администрацией...
Заела_пластинка• 07 апреля 2023
Ответ дляhrushyk
Про зайців-утоплєніків
І то має читати шестирічне дитя

Что курят в министерстве образования
Джулияробертс• 07 апреля 2023
Ответ дляМальдивирую
5 клас донька. Зараз читають Алісу в задзеркалі. Перед тим читали Поліанну. Не читали вони цей твір. Я читала в дитинстві-я в 1996 закінчувала школу.
Поліанна то зарубіжна література, а є ще і українська а програмі
Из Виа-гры• 07 апреля 2023
Ответ дляАнонім Перший
Это точно!
Якщо вони її вбють ’ ненароком’,як того Федька,вам важко не буде з цим жити?
KROX@• 07 апреля 2023
Ответ дляДушка-свекрушка)))
Не просто тяжелое! Предсмертные дни и смерть больного раком ребенка....
Наша делала кр..
День ,когда герой умер..один из вопросов:сделайте выводы
Итить Какие выволы в словесмерть??????
Я в шоке от программы.делают все,чтоб дети ненавидили литературу.
Это Оскар и Розовая дама, я читала взрослой, тяжело оч
ПЛЮС-МИНУС• 07 апреля 2023
Ответ дляВодійка хімарса
Может быть
Надо будет перечитать
там не детский юмор. и основано на мифах, которые я тогда знала и любила. как-то мне зашло.
ещё и картинки эти тогда в классе рассматривали все, как камасутру. ))
Сама собі лікар• 07 апреля 2023
Ответ дляКашпо
Удалено администрацией...
У вас напевно так. Я ж кажу відчепіться
Водійка хімарса• 07 апреля 2023
Ответ дляПЛЮС-МИНУС
Ахахааа
Кашпо• 07 апреля 2023
Ответ дляИз Виа-гры
Не, важко читать, наблюдать в реальному житті нормально як виявилося, своя шкура ближче
Галя із Дарниці• 07 апреля 2023
Ответ дляАнтиТроль
А так, бедный лось, который выбрался из воды, а его все равно пристрелили, страна Недоландия, где всем рубят головы, бредовый бред Яйце-райце
Точно, лось той ще.
Хоча мене більше «фанфік» роздратував. На уроці української літератури дітям дають завдання написати «фанфік», я як Ірина Фаріон, невже не знайшлось українського слова?
В моїй хаті моя правда• 07 апреля 2023
Ещё есть чудесная ’ Рождественская сказка’ Салтыкова -Щедрина, решила сыну вслух почитать на Рождество...Хорошо, что не сам читал, я последнюю строчку, что мальчик умер, просто не прочитала....
KROX@• 07 апреля 2023
Ответ дляhrushyk
Про зайців-утоплєніків
І то має читати шестирічне дитя
Чтоо, а есть текст или название. Я такого не помню, не было доп книжечки
hrushyk• 07 апреля 2023
Ответ дляЗаела_пластинка

Что курят в министерстве образования
В мене таке враження,що ці люди взагалі не мають дітей
ТигрЛьвович• 07 апреля 2023
Ответ дляNat-li
Мне кажется такое и лет 15 назад учили.
100%, я помню его. Сейчас став взрослой более тонко его чувствую, в 11 лет оно прошло ’мимо’ и не зацепило. Может потому что в моей семье не было насилия и я воспринимало это как ’сказку’
автор Анонім Перший • 07 апреля 2023
Ответ дляВ моїй хаті моя правда
Не били и я такое не практикую. Выехали все из дома, вернулись единицы. Реально нет соседей, ни снизу, ни сверху, ни на этаже, кроме меня.
Была соседка снизу от меня, она ко мне несколько раз поздно вечером приходила, думала, что это мы такое творим, т.е. ей по диагонали было даже слышно, но она сейчас не даст показания
ПЛЮС-МИНУС• 07 апреля 2023
Ответ дляГаля із Дарниці
Точно, лось той ще.
фанфики обсмеяли уже во всём мире.
к примеру, распространённый фанфик по Железному человеку: Тони Старк любовник Капитана Америки.. и всё в таком вот духе - простор любой фантазии.
ТигрЛьвович• 07 апреля 2023
Ответ дляhrushyk
Мені 39 років і це оповідання вже було в програмі
Да, мне 37, было в программе) и это при том что я училась в школе с преподаванием на русском. Укр. лит. была 2 раза в неделю с 5 класса. Т.е. произведение ’классика’
Капитошечка• 07 апреля 2023
Як зараз пам’ятаю, як його на уроці обговорювали, а я 1989 року народження. Дуже схожий для мене з Козеттою, щоправда останній читала позашкільною програмою. Для мене Федько залишився в пам’яті чесним і порядним, а син того багатія низьким, жадібним. Такі далеко підуть тільки, щоб себе виправдати.
hrushyk• 07 апреля 2023
Ответ дляKROX@
В мене є та книжечка,спробую її завтра знайти
Малий вже в другому класі,але про переляканих зайців,які вирішили ,що вони найобездоленіші з тварин і їм треба піти втопитись,пам‘ятаю як зараз
Галя із Дарниці• 07 апреля 2023
Ответ дляПЛЮС-МИНУС
фанфики обсмеяли уже во всём мире.
Та фантазія хай буде, то добре як діти вчаться висловлювати свої думки, але саме слово мене роздратувало.
КрестьянинДиор• 07 апреля 2023
Ответ дляПЛЮС-МИНУС
моя в 5-м. не припомню такого.
зачем такое детям?
то Достоевского за мрачность ругали и такое в программу всунули?
Мой в 6 читал. Удивилась, что-то 5 у Автора. В учебнике отрывки.
Бойцовская• 07 апреля 2023
Син читав твір цей, так, страшно, що з дитиною так, але це ж життя, не можна завжди жити в країні добра і щастя, є і такі батьки, і зараз в новинах тільки і показують як гвалтують, убивають діточок. Авторе, ви самі спостерігаєте кожен день як дитину б´ють і що? Чекайте далі, як вб´ють, тоді будете усім розповідати, що так били дитину, але що я можу, я ж маленька людина... Далі по школі в літературі будуть ще тяжкіші твори, запасайтеся тоді заспокійливим і не тільки в укр.літературі, в зарубіжній також.
Соседушка• 07 апреля 2023
Это не одно чудо произведение!
Контрольная работа была где мужчина собаке влил бутылку водки в пасть и собаке стало плохо; рассказ о рыбе, которая вышла на берег, подружилась с рыбаком , выходила с ним в море на рыбалку и пила ВИНО с ним в лодке
ТигрЛьвович• 07 апреля 2023
Ответ дляhrushyk
Моя донька просто в ступор впала ,коли прочита його
В дитини був шок і відняло мову,вона мені двоє суток майже не говорила
Ого....чувствительные сейчас дети. Моя тоже впечатлительная, но ещё во 2 классе