Анонім Перший• 06 апреля 2023

Оповідання в підручнику 5 класу, де мати б´є сина по голові, а батько вбиває

Володимир Винниченко "Федько-халамидник". І батько потім вбиває дитину, її хоронять. Взагалі дуже, дуже жорстоке оповідання. Не розумію, невже немає нормальних авторів та творів для дітей 10-11 років, щоб включати їх творчість в цю нову програму? Сьогодні син підійшов до мене з питаннями, я прочитала та реально заплакала. Мої сусіди через стінку теж бьють доньку 6 років, як вона плаче та кричить, аж серце щимить, я стараюся кудись відправити сина, щоб він не чув цього жаху. А тут шкільна програма.
Ось уривки:
І вона з усієї сили вдарила Федька по голові. Федько аж упав
на одне коліно й закрив руками голову. Мати знову хотіла вдарити його.
— Говори ж, падлюко! — торсонула його мати.
Федькові знов упала з голови шапка, як ударив його Толин
батько.
Потім Федька поклали на стілець і били вже як слід. Але
Федько й на цей раз навіть не скрикнув. Тільки, як батько
пустив руку, якою держав його, Федько впав додолу й не
ворушився.
— Уставаай!!! — ревнув батько й шарпнув сина за руку.
А через три дні він лежав мертвий.

Для мене неприпустимо публікувати таке 10-11 річним дітям(((
Nat-li• 07 апреля 2023
Ответ дляТигрЛьвович
100%, я помню его. Сейчас став взрослой более тонко его чувствую, в 11 лет оно прошло ’мимо’ и не зацепило. Может потому что в моей семье не было насилия и я воспринимало это как ’сказку’
Очень много литературы просто не по возрасту. Я помню себя. Лето, гулять охота, а я силком читаю Анну Каренину по 3 стр в день. Тупо читаю слова, даже не вникая,в смысл. Лишь бы дочитать. Вот нафига мне эти сопли тогда нужны были?
Упругая попка• 07 апреля 2023
Вся проблема в тому, чому діти ( та й і дорослі) не люблять і не розуміють літературу, бо багато вчителів не навчають аналізувати поведінку героїв, причини і наслідки. А також література повинна сприйматися тільки в контексті з історією, тим часом,коли писався твір. І про значимість для сьогодення не забуваємо.
ПЛЮС-МИНУС• 07 апреля 2023
Ответ дляТигрЛьвович
Ого....чувствительные сейчас дети. Моя тоже впечатлительная, но ещё во 2 классе
мои не впечатлительные.
могут обругать автора за нескладные стихи или за неинтересный рассказ. или, наоборот, хвалят за хорошее и интересное.
ТигрЛьвович• 07 апреля 2023
Ответ дляKROX@
Кто понимает в чем мораль и чему это учит детей, напишите плиз, я не могу догадаться.
Там возвеличивают Федька, что он не ’сдал’ друга, не хотел чтоб его наказали. Т.е. принял удар на себя. Учит героизму
Анонім-ка• 07 апреля 2023
Ой, яка ж ви добренька.
Тобто ви точно знаєте, чуєте, як знущаються над дитиною за стінкою і нічого не робите? І при цьому пишите, що вам шкода героя оповідання? Ви серйозно??
Ви жахлива людина
долой_лама• 07 апреля 2023
Ответ дляПЛЮС-МИНУС
..нам ещё и с училкой не повезло по укр. весь класс не любит эту мрачную тётку. уже и к директору родители ходили с жалобами. эх...
На жаль,за такі гроші ніхто не хоче там працювати
oks111• 07 апреля 2023
Ще ось таке мене в ступор ввело Емма Андієвська ’Говорюща риба’
’Інколи, коли щастило добре продати вилов, рибалка приносив пляшку вина, і вони удвох розпивали її по чарці, приємно гуторячи. Так однієї місячної ночі, коли хвилі були гладенькі, як пляшка, яку вони щойно викинули з човна, рибалка відчув, що ліпшого приятеля, ніж говоряща риба, в нього нема й ніколи не буде, і, сказавши, що його дім — її дім...’
woman Warrior• 07 апреля 2023
ой, какую больную тему вы затронули.
Я бы составителей школьной программы по укрлиту объявляла бы врагами народа
Эта программа в состоянии отвернуть от украинской литературы окнчательно и бесповорно
ТО диточка крвенька, то слипенька, то кривенька, то кто то один, голый и босый, идет побратима выручать.
ПРичем в этом дущещипательном рассказе самый умный явно конь, предупредивший об опасности.ПОка умный храбрый вояка ничго умнее не придумал, как лечь спать в чистом поле под единственным в степи деревом.
Ребенок задает вопросы.Отвечаю как есть.
Автор, это вы еще до новейшей истории не дошли.Там ва ждет много откровений, включая переписывание глав под каждую новую власть.
долой_лама• 07 апреля 2023
Ответ дляЛепетун
Вважаю, що література - непотрібний предмет в школі.
Для чого травмувати діток ?
Ще й історія зайва. Там лише війни вчать і нічого іншого.
Пропоную для дівчаток полиблннне вивчення вести, хлопчикам тік тока.
От точно!
Наизнанку• 07 апреля 2023
Боже, спасибо, что предупредили. Моему с тонкой душевной организацией точно такое нельзя читать....
долой_лама• 07 апреля 2023
Ответ дляСама собі лікар
Ще дуже вразив твір Хлопчик у смугастій піжамі..... Ми слухали його коли світло вимикали, і ось коли дійшли до кінця, тиша, тут світло вмикають, дивлюся....моя дитина ридає....навіть над Федьком так не плакала....
7 клас.
Пишу, і в мене сльози навернулися.
Так,читали восени( тяжка книга,особливо зараз
КрестьянинДиор• 07 апреля 2023
Меня в детстве впечатлило «Муму» и «Лев и Собачка». Помню, как плакала, но на мою психику это не повлияло.
Это произведение в 6 классе читают и в учебнике отрывки. Не заострял на нет внимание. Тереодорів з Васюківкі прочитал полностью, а про Федька, только отрывки.
ПЛЮС-МИНУС• 07 апреля 2023
Ответ дляГаля із Дарниці
Та фантазія хай буде, то добре як діти вчаться висловлювати свої думки, але саме слово мене роздратувало.
меня во втором классе удивило слово ЛЭПБУК.
зробити лепбук. а шо воно такэ? пришлось гуглить.
woman Warrior• 07 апреля 2023
Ответ дляKROX@
Насилие порождает насилие, вот это правда. От такой литературы депрессия просто, одни страдания и издевательсва, у нас есть что то позитивное в программе, кто помнит?
я не то чтобы помню, я знаю.
С ужасом каждый раз открывая учебник укрлита каждый год.
Соседушка• 07 апреля 2023
Федько от температуры умер, но перед этим его избил отец
hrushyk• 07 апреля 2023
Ответ дляKROX@
Чтоо, а есть текст или название. Я такого не помню, не было доп книжечки
Посходились зайцi в лiсi та й стали тужити:

— Не дають нам на цiм свiтi спокiйно прожити:

Нас i люди убивають, i вовки, й лисицi,

І орлятам на поживу ловлять нас орлицi.

Нам щодня i страх, i мука!.. Як отак труситись,

То ходiмо ми до рiчки, бо краще втопитись!

І зайці всі пострибали топитися в річці
долой_лама• 07 апреля 2023
Ответ дляВодійка хімарса
Тогда чего ныть над вымышленным персонажем в книжке. Актриса блин
Чого ви до людини причепилися. Ніхто цією справою займатися не буде,а людина наживе собі неприємностей
woman Warrior• 07 апреля 2023
Ответ дляЗаела_пластинка
7 класс. По зарубежке новелла ’дары волхвов ’ -очень позитивное произведение. Укр лит ’ гер переможений’, про военнопленного, который повесился. Перед этим ’климко’, где главного героя убили. Ребенок ненавидит укр лит. Как специально
ненавидит не без причины.
ПЛЮС-МИНУС• 07 апреля 2023
Ответ дляКрестьянинДиор
Тореадоров мои обожают. классная книга!
Когда увидели в АТБ книгу, то скакали от радости.
долой_лама• 07 апреля 2023
Ответ дляЯзикувата Хвеська
сообщите в органы опеки, что девочку бьют. а то мало ли чем закончится.((((
А чим органи опіки допоможуть?
woman Warrior• 07 апреля 2023
Ответ дляНевгамовна сила
Створіть петицію. І я не жартую.
У нас же якраз новий Міністр Освіти.
да погодите.
К нему уже и так много вопросов, пусть сначала ответ даст.
И останется ли он министром.
КрестьянинДиор• 07 апреля 2023
Ответ дляТигрЛьвович
Ну не друг он ему совсем был. Там описывалось, что когда его наказывали и били, то он всегда молчал и не оправдывался. Скорей всего не учит героизму, а показывает, что тихони и послушные могут быть подлыми, а халамалники- благородными.
Заела_пластинка• 07 апреля 2023
Ответ дляУпругая попка
Анализируй не анализируй, а читать укр лит не хочется.
Царевна в уггах• 07 апреля 2023
Ой, да, мы тоже в школе его изучали, мне 42. Обсуждали потом на уроке, все очень впечатлились. Но вообще есть много произведений, после которых чувство угнетенности. Не помню какой класс, но меня очень впечатлил ’Я (Романтика)’ Хвильового. А сказки детские немецкие без радужных обработок или ’Девочка со спичками’? Да и по рус лит еще в младшей школе изучали как мальчик писал ’на деревню дедушке’ как над ним издевались хозяйва (’Ванька’, вроде). Да и французская литература тех времен жестокостью к беднякам пропитана. Честно говоря, меня и взрослой тётей от таких произведений ’штормит’, а в детстве так вообще просто состояние шока было)
Сижу_и_плачу• 07 апреля 2023
Ответ дляАнонім Перший
Да ничего у них не изменится, а у меня - да. Она же не бьет ее до такой степени, чтобы снимать побои. Девочка гуляет во дворе ухоженная. Лучше пусть кто-то конкретно ответит, чем грозит родителям психологическое издевательство над этим ребенком, если я запишу на диктофон и отправлю жалобу? Это продолжается уже давно. Еще с садика, они её не укладывали спать до 12 ночи
Я вже чоловікові казала, що сусіди до нас службу викличуть. В мене син (6 років) як грає якусь гру на планшеті, то дуже емоційно коментує, викрикує. І час від часу чути : ’ Не бий, не бий мене! ’ Ну і в такому дусі все Я його прошу не кричати, але ж то на 2 хв) і далі те саме. Ото би було смішно, якби до нас хтось поліцію чи службу викликав
Mira29-c3c3• 07 апреля 2023
Ответ дляПуГоФФка
Кайдашева сім´я ще було цікаво.
Зачарована Десна,Щедрий вечір.
woman Warrior• 07 апреля 2023
Ответ дляЗаела_пластинка
Там от укр лит останется только Хуха-моховинка, после родительской петиции
фиг.ОДна обложка останется.
ХикориДикори• 07 апреля 2023
Ответ дляЗаела_пластинка
Именно поэтому я тоже в школу ненавидела укр лит.
Сплошная депрессия и ужасы. Во время прочтения большинства произведений по программе хотелось просто выйти в окно...Это всё вгоняло в такую грусть, печаль и ощущение безысходности и обреченности какой-то, что просто жесть. А зарубежку очень любила.

Но, кстати говоря, недавно перечитывала многое со школьной программы по укр.лит. Воспринимается совершенно иначе, потому что я уже взрослая и многие вещи, историю знаю и понимаю.
Заела_пластинка• 07 апреля 2023
Ответ дляwoman Warrior
ненавидит не без причины.
А потом ’дети не хотят читатать’. Сеоьезно? А должны? В 12 лет про труппы?
ТигрЛьвович• 07 апреля 2023
Ответ дляKROX@
Лирика И.Франка только на ум приходит)