Дайте подуться• 11 апреля 2023

Декрет по-новому, теперь можно сидеть до 8 лет

Комітет з питань молоді та спорту підтримав законопроєкт №9018. Він передбачає надання обом батькам однакових прав на відпочинок для догляду за дитиною.
Також законопроєкт передбачає введення в наше законодавство поняття "одинока мати" та "одинокий батько".
А ще пропонує наступні зміни:
забезпечити надання за бажанням матері або батька дитини відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку. Батько і мати зможуть одночасно скористатись такою відпусткою, але на термін не більш як чотири місяці із загального 3-річного терміну;
збільшити термін відпустки без  збереження заробітної плати, що надається на підставі медичного висновку про необхідність дитини в домашньому догляді до досягнення нею 8-річного віку;
забезпечити право на надання додаткової соціальної відпустки працівникам, які мають дітей, кожному з батьків (згідно з чинним законодавством така відпустка надається лише одному з батьків).За словами представників влади, цей законопроєкт погодили, оскільки його реалізація підтримає родини із дітьми та формуватиме відповідальне батьківство.
https://www.rbc.ua/rus/styler/nadavati-dekretnu-vi...
Tekila_• 11 апреля 2023
Ответ дляПавела
Якщо проводити аналогію з Європою, то там хоч декрет коротший, але виплати вищі. В Україні жінка отримує від соцстраху 4 середньомісячні доходи. Тобто їй оплачують 2 міс до пологів і 2 після. І після народження дитини одноразова допомога 40 тис.грн яку розбивають на 3 роки. Тому сильно держава не розоряється, не хвилюйтесь.
Так у нас різниця не тільки в сумі декретних, ні?
І я не тільки про декретні вище писала.
Павела• 11 апреля 2023
Ответ дляОлимпиада80
Так да
Государство за счет людей решает пытается выполнить свои функции. Это не благо - сидеть до 8. Это вместо того, что должно государство - организовать все так, чтобы мама не выпадала из жизни. И помощь платить, пока реально необходимо.
А клуши будут руки заламывать, что в Европе сады с раннего возраста, а у нас долго сидят в декрете, без разбора - какие это сады, сколько там детей и.т.д.
Подруга в Німеччині. Мамам дуже на зустріч йдуть. Виплачують протягом року середній заробіток чи суттєвий %. Я можу трохи помилятись, так як давно це обговорювали. Плюс садки з раннього віку. Плюс мама може працювати на 0.75 чи 0.5. Плюс обрати онлайн роботу, більш зручний графік. Все ж у нас переважно роботодавці не такі розуміючі.
Tekila_• 11 апреля 2023
Ответ дляПавела
Тому ця багата страна взмозі роками фінансувати наших біжинців, а ми ні.
Олимпиада80• 11 апреля 2023
Ответ дляПавела
Так і я про те. Я могла вийти на роботу тільки на повний 8-годинний, коли дитина народилась. По факту - 10+ годин на роботі. +Дорога. Яка робота, коли дитині хоч і рік?
Павела• 11 апреля 2023
Ответ дляОлимпиада80
Я б зараз з задоволенням вийшла на не повний день. На жаль, мій роботодавець розглядає тільки почну зайнятість( Тому поки чекаю, шукаю варіанти.
Олимпиада80• 11 апреля 2023
Ответ дляПавела
Ну от і все. А держава вам замість можливості працювати півдня - 8-річний декрет
Павела• 11 апреля 2023
Ответ дляTekila_
Мені здається, що ми один одного не зовсім розуміємо. Ми бідна країна не через те, що мами можуть бути у декреті до 3 років.
Олимпиада80• 11 апреля 2023
Ответ дляВасильевнаЯ
У нас очень многие сидят, причем почти все по липовым справкам. После 6 лет это уже не работник а так себе, а после 8 он вообще забудет кем работал
Так это ж не для людей! И люди не виноваты в этом. Норм садов нет! 30 чел в группе - это ужас. Без помощи бабушек - не выгребешь! Чаще всего длинный декрет - вынужденная мера
автор 100Tanya • 11 апреля 2023
Ответ дляKateSavch
В чем смысл таких законов? Там без сохранения зп. С таким успехом можно хоть всю жизнь сидеть в декрете по своему выбору. Это тоже самое. Мы ж не в ссср, нет статьи за тунеядство, сколько хочешь столько и сиди.
Сохраняется рабочее место
Neweve• 11 апреля 2023
Цікаво одне - за чий рахунок банкет то буде?
Олимпиада80• 11 апреля 2023
Ответ для100Tanya
Сохраняется рабочее место
Не смешите) никто никому через 8 лет не нужен. ´заботливые´
Олимпиада80• 11 апреля 2023
Ответ дляNeweve
За рахунок декретчиць, а за чий ще? Ну, ще гарно приховають безробіття
Павела• 11 апреля 2023
Ответ дляNeweve
Банкету не буде)
автор 100Tanya • 11 апреля 2023
Якщо матері ніхто з бабусь не допомогає, то як альтернатива, все одно що на роботу ходити та няню наймати, коли якийсь форс мажор (карантин, канікули, війна), що за дитиною дивитися і не отримувати ні копійки, у випадку з нянею не всі зарплати їх покриють
Milesa• 11 апреля 2023
Ответ дляklux
надо будет внимательно прочитать закон об отпусках. Может, на самом деле имеется в виду, что и папа тоже может его брать, а не только мама, как раньше (в полных семьях)
Тато і так міг брати, тільки замість мами. Мій чоловік брав до війни. А зараз, я так розумію, обом батька на рік по соцвідпустці.
Spicy -02f0• 11 апреля 2023
Ответ дляlawyer2006
Зберігається робоче місце 8 років.
Ну да за 8 лет не работая , специалист остаётся таким же как и до. Это может негативно повлиять на желание нанимать женщин на работу. Так что такое.
Milesa• 11 апреля 2023
Ответ дляПавела
Ні, ми бідні через тотальні корупційні схеми.
klux• 11 апреля 2023
Ответ дляMilesa
значит, в последние годы изменили. Я начинала брать в 2017 году, там точно шла речь о матери, потому мои коллеги-мужчины бесились. Только папа-одиночка мог.
Тогда вообще отличное нововведение - и папа, и мама смогут отдохнуть
Spicy -02f0• 11 апреля 2023
Ответ дляОлимпиада80
А той же Швейцарии, сады платные, стоят дорого. У нас такая альтернатива в виде частных садов или няни тоже есть
klux• 11 апреля 2023
Ответ дляMilesa
посмотрела закон - таки изменили в 2021 году
Milesa• 11 апреля 2023
Ответ дляklux
Так, у 2021 такий закон прийняли - або тато, або мама.
Олимпиада80• 11 апреля 2023
Ответ дляSpicy -02f0
Вы про Швейцарию поподробнее, а не про платные сады только
Павела• 11 апреля 2023
Ответ дляSpicy -02f0
Кілька слів на захист нашої країни. У нас дуже дешеві і відносно непогані державні садки. Не з такого раннього віку, як в інших країнах. Це якщо порівнювати із садками, про які розповідали мої знайомі закордоном.
Spicy -02f0• 11 апреля 2023
Ответ дляПавела
Опять же Швейцарии (про другие страны не очень знаю) на двух детей в яслях один воспитатель. Но в садик попасть тоже проблема, и не всегда есть возможность на все рабочие дни. Но с одной зп о править в садик и чтобы на все хватало - так не выйдет. В общем, как и у нас с няней.
Павела• 11 апреля 2023
Ответ дляSpicy -02f0
А з якого віку яслі? У садку, куди піде моя дитина з 2 років. Моїй буде 1.11. Вихователь і няня на 15 дітей.
Spicy -02f0• 11 апреля 2023
Ответ дляПавела
С 4 месяцев, вроде. Но у вас бесплатный сад, а там 2к € за 4 дня в неделю.
Bell-k@• 11 апреля 2023
Ответ дляПавела
Декретні і виплачують виходячи з вашого доходу. А от виплата при народженні так, однакова для всіх - 40 тис.
Виплачують лікарняний по вагітності та пологах.
А не декретні. Декретних в Україні не платять.
Павела• 12 апреля 2023
Ответ дляBell-k@
Ці виплати зазвичай і називають декретними. Які тоді виплати можна називати декретними?
мама-маша80• 12 апреля 2023
Ответ дляklux
не до 15? а то моему 15 исполняется и я расстроилась
до 15. Но в год когда исполняется 15 лет еще можно взять.
Одяг та сумки• 12 апреля 2023
Ответ длямама-маша80
до 15 это если ребенок инвалид. в статье говорится по уходу за ребенком без инв. Сейчас по уходу до 6ти всего.