Гравіцапа• 30 апреля 2023
Чому кругом почали писати «світлини»?
А не фото? Я так і бачу « ти на світлинах гарно виходиш» вибачте за провокаційну тему, але правда, чому так. Чому не фото, а саме світлини.
ЖД білети ловлю• 30 апреля 2023
’Фото’ - це слово іншомовного походження.
’Світлина’ -українське слово.
Гравіцапа
• 30 апреля 2023
Ответ дляНу шо не так?
Бажання відокремитись від раші.
Ем, фото ніяк не російське слово) а запозичене, скоріше англцизм, яких в нас повно, і все більше і більше з кожним днем.
Гравіцапа
• 30 апреля 2023
Ответ дляПосудомойка
Мабуть тому що українською так буде вірно.
А фото не українське слово? Бісять англоцизми яких все більше в Україні. А ось фото чомусь не угодило :)
Гравіцапа
• 30 апреля 2023
Ответ дляЖД білети ловлю
’Світлина’ -українське слово.
Тільки от англоцизмів все більше і більше в українській мові. Багато слів молодь заміняє, це навіть не сленг вже
Посудомойка• 30 апреля 2023
Ответ дляГравіцапа
Та я не в курсе, если честно. Я русскоязычная. Просто світлини та й світлини...ніколи не замислювалася.
Парова машина• 30 апреля 2023
Бо це українське слово. Я завжди так говорила. Як і овочі називала городиною, наприклад. Дуже радію,що люди в свою розмову повертають такі прекрасні слова.
В шоколаде• 30 апреля 2023
Ответ дляЛовлю капці
це українське слово, чому ні? звучить гарно і зрозуміло.
А меня капец как бесит.
Вообще не в тему.
Это наверное единственное слово которое стало бесить
Вообще не в тему.
Гравіцапа
• 30 апреля 2023
Ответ дляПосудомойка
Ну в жизни ни разу не слышала даже от тех кто на чисто украинском « гарно вийшла на світлині» завжди фото фото, навіщо таке просто слово заміняти, не знаю. На русском языке : зачем коверкать мову.
Гравіцапа
• 30 апреля 2023
Ответ дляПарова машина
Ого, ніколи не чула щоб хтось овочі називав городиною)) горобина знаю. Ви звідки?
Посудомойка• 30 апреля 2023
Ответ дляГравіцапа
Просто фото короче и быстрее произносится
Ловлю капці• 30 апреля 2023
Ответ дляВ шоколаде
А меня капец как бесит.
Вообще не в тему.
а мне норм, язык - конструкция подвижная и хорошо, когда он не застывает, а развивается
Парова машина• 30 апреля 2023
Ответ дляГравіцапа
Черкащина. А ще фрукти називають садовиною,ото я Вас здивую)))))
Гравіцапа
• 30 апреля 2023
Ответ дляВ шоколаде
А меня капец как бесит.
Вообще не в тему.
Я думала мене одну кожен раз. Добре що у нас більших проблем нема =)
Гравіцапа
• 30 апреля 2023
Ответ дляОле Лукойе
А хіба світлини це не галерея? Одно фото - це таки фото.
Хм, Да ні, по-моєму
Апофиозная• 30 апреля 2023
Ответ дляВ шоколаде
А меня капец как бесит.
Вообще не в тему.
Якби ви любили Україну та українську мову вас би не бісило.
Гравіцапа
• 30 апреля 2023
Ответ дляПарова машина
Ну я прямо здивована.
Посудомойка• 30 апреля 2023
А, кстати, фотокорреспондент как переводится? Фотореспондент? Не світлинокореспондент же?
Гравіцапа
• 30 апреля 2023
Ответ дляЛовлю капці
Мм так наче, тому у нас запозичених слів все більше, англоцизми наприклад
Гравіцапа
• 30 апреля 2023
Ответ дляАпофиозная
Україну любити і любити мову ( а це суб’єктивно вже) не одне і те ж. Багато прикладів є.
Апофиозная• 30 апреля 2023
Ответ дляГравіцапа
А ви цікаво звідки? Ніколи не читали книжок українською мовою? Люди ви що елементарних слів не знаєте!
Гравіцапа
• 30 апреля 2023
Ответ дляАпофиозная
Ніколи. Не чула навіть. Читала книжки, то може почитала і не зрозуміла і забула ті слова. Ну диктант інколи було погано, я не знала як пишуться слова, які я ніколи не вживаю в повсякденному житті і навіть не чула. Київ
Творю чудеса• 30 апреля 2023
Ответ дляГравіцапа
Це синоніми, і обидва варіанти правильні.
Це як з тою придурковатою загадкою ’що ти відкриєш першим?’....
Ловлю капці• 30 апреля 2023
Ответ дляГравіцапа
Я з Дніпропетровщини, чудово знаю це слово
’треба городину полити’
Кофр для ноги• 30 апреля 2023
Пишуть так давно, просто, певно, Ви раніше менше читали українською. Це синонім до інтернаціонального з фото. Я знаю ще зі школи, а це 90-ті по.
Гравіцапа
• 30 апреля 2023
Ответ дляЛовлю капці
’треба городину полити’
Нічого собі. А в Дніпропетровську цікаво знають це слово?)