Борщик• 04 мая 2023

кто ФОП и не платит ЕСВ? вам тоже письмо пришло о задолженности?

сейчас же можно не платить? что делать?
Ленне-Рейма• 04 мая 2023
ЄСВ має сплачуватись незалежно від того, чи був дохід від підприємницької діяльності.
автор Борщик • 04 мая 2023
Ответ дляЛенне-Рейма
Так ЄСВ це вклад у вашу майбутню пенсію, хіба ні? Якщо ви не платите, то у вас перерва у страховому стажі.
а ви вірите в те, що пенсія буде? по-перше її не буде, по-друге - доходи впали і нема чим платити. Якби доходи не впали - платила би. Війна в страні
Юлия Крамарева• 04 мая 2023
Ответ дляБорщик
не правильно написала. за півроку платила, а потім - нулі ставила, так як на платила. Мала на увазі, що не було такого, що я не платила, а в звіті вказала , що заплатила.
Вам прийшов лист поштою чи в електронний кабінет? цікаво на нього подивитись. Можливо у вас заборгованість за інші періоди. Бо, якщо ви ставили нулі за 2 половину року 2022, то вам ніяк не могли нарахувати заборгованість.
автор Борщик • 04 мая 2023
Ответ дляЮлия Крамарева
поштою, заказним
автор Борщик • 04 мая 2023
Ответ дляЮлия Крамарева
я там взагалі фоп закрила, а зараз кінці березня знов відкрила і вони мені одразу листа прислали
Ленне-Рейма• 04 мая 2023
Ответ дляБорщик
Розумію. Але це закон. Я також ФОП, планую на деякий час припинити діяльність (бе закриття ФОП), також розумію, що ЄСВ потрібно платити. Але не хочеться накопичувати борг.
Пацан к успеху шел• 04 мая 2023
Ответ дляЮлия Крамарева
За 2022 рік ви ніяк не могли поставити нулі(якщо вже були діючим ФОП на 01.01.2022),оскільки ЄСВ треба було оплатити за січень,лютий обов’язково і ЄП,якщо ви 1 чи 2 група теж за 1 квартал ьреба було обов’язково заплатити, і відповідно відзвітуватись.
Звільнення від ЄСВ за себе ФОП отримали з березня 2022, а від ЄП - з квітня 2022
А не знаете, точно уже нужно будет с 1 июля платить Единый и есв? 2 группа
автор Борщик • 04 мая 2023
Ответ дляЛенне-Рейма
вище написали закон - що можна не платити.
ПоЗиТиВнАя• 04 мая 2023
Ответ дляЛенне-Рейма
Все одно буде мінімальна пенсія
Лукава Кішка• 04 мая 2023
Ответ дляЛенне-Рейма
Какой ужас. Рискуем не получить 50$ в месяц.... при стаже 35 лет.
Юлия Крамарева• 04 мая 2023
Ответ дляБорщик
То тут у вас вже зовсім інша ситуація. Можливо то у вас борги за інші періоди до закриття ФОП, а строків давності по ЄСВ немає. Зверніться в податкову,вони вам більше зможуть підказати.
А на лист цікаво було б подивитись
Лукава Кішка• 04 мая 2023
Ответ дляБорщик
поштою, заказним
Мне встречались видео от консультантов, что да, некоторым рассылают такие письма-пугалки.
Можете спокойно игнорировать, главное потом в годовом отчёте все отобразить правильно.
Счастье_же_вот_оно• 04 мая 2023
Податковий консультант Михайло Смокович записав відео на цю тему. Є на його ютуб-каналі. Коротко: що потрібно в такому випадку робити.
Юлия Крамарева• 04 мая 2023
Ответ дляПацан к успеху шел
Поки що це на рівні законопроекту,от не пам’ятаю,чи його проголосували в 1 читанні,чи ні, і там йшла мова про єдиний податок для 1 та 2 групи,про ЄСВ ніби небуло.
автор Борщик • 04 мая 2023
Ответ дляЮлия Крамарева
А на лист цікаво було б подивитись
ні, там точно нема боргів, я все вчасно платила. і на кінець 22 року перевіряла.
автор Борщик • 04 мая 2023
Ответ дляЮлия Крамарева
А на лист цікаво було б подивитись
а ви бухгалтер чи фоп?
Юлия Крамарева• 04 мая 2023
Ответ дляБорщик
Вам краще було не закривати ФОП, адже були пільги в зв’язку з військовим станом. Я теж думала один з ФОП закрити,але отримала консультацію,що краще хай буде відкритим, ніж потім після закриття його знову його реєструвати.
автор Борщик • 04 мая 2023
Ответ дляЛукава Кішка
там написано що через 10 днів можуть почати стягувати в судовому порядку чи якось так, Не памятаю точно, зараз не вдома, не можу формуліровку подивитися
автор Борщик • 04 мая 2023
Ответ дляСчастье_же_вот_оно
дякую, пошукаю
Юлия Крамарева• 04 мая 2023
Ответ дляБорщик
а ви бухгалтер чи фоп?
Я бух по ФОП.
А в електронному кабінеті теж є цей лист?
автор Борщик • 04 мая 2023
Ответ дляЮлия Крамарева
мені там почали нараховувати борг есв за той період, коли вже вийшов цей закон, тому злякалась, шо цей борг буде рости та закрила.
автор Борщик • 04 мая 2023
Ответ дляЮлия Крамарева
Я бух по ФОП.
нема
Юлия Крамарева• 04 мая 2023
Ответ дляБорщик
Вам борг не можуть нарахувати по ЄСВ,поки ви самі не заплатите, і не відзвітуєтесь. Можливо то був єдиний податок,якщо ви 1 чи 2 група,адже його нараховували, і до сих пір його багатьом не списали.
автор Борщик • 04 мая 2023
Ответ дляЮлия Крамарева
Я бух по ФОП.
а де його шукати?
Юлия Крамарева• 04 мая 2023
Ответ дляБорщик
а де його шукати?
я можу зайти у ваш електронний кабінет і подивитись що за ситуація склалась, і подивитись на лист.
Якщо зможу чимось допомогти, лише тоді зможу взяти оплату.
автор Борщик • 04 мая 2023
Ответ дляЮлия Крамарева
а як зможете зайти?вам потрыбно ключ дати?
Юлия Крамарева• 04 мая 2023
Ответ дляБорщик
а де його шукати?
Зліва є вкладка Вхідні,вихідні документи,там можна знайти.
автор Борщик • 04 мая 2023
Ответ дляЮлия Крамарева
нема
Юлия Крамарева• 04 мая 2023
Ответ дляБорщик
Так, потрібен ключ і пароль до кабінету.
автор Борщик • 04 мая 2023
Ответ дляЮлия Крамарева
а скріни не підійдуть?