Капитошечка• 11 мая 2023
Питання по спадщині, зайдіть будь ласка.
Добрий вечір.
Може хтось стикався з каким питанням, знайшов рішення і зможе порадити.
Ми з чоловіком за своє життя побудували омріяний хороший будинок в Києві.
У нас 2 дітей. Заробити кожному по квартирі уже навряд чи вийде, нам майже по 50 років.
Склали заповіт, щоб в рівних долях все нажите нами майно поділилося між дітьми.
І вот лижемо і у чоловіка таке питання виникло: якщо один з дітей захоче проживати в батьківському домі, а інший захоче продати. І в того, що захоче жити в батьківському домі не буде достатньої суми, щоб виплати сестрі/брату (у нас різнополі діти) його частину?
Як в такому випадку по закону йде розподіл?
Щиро дякую за думки і поради.
Капитошечка
• 12 мая 2023
Ответ длямаринабаранова
Так - звісно, документи будуть переробляти - новий план окремої половини. Хто ж без документів купить?
Дякую.
Хтомолодець? Я!• 12 мая 2023
ой автор тупанули ви з своїм будинком...
треба було маленький будинок і. дві однушки робити. дітям. по смерті будинок на дітей в рівних долях і при житті просіть щоб вони його продали і гроші поділили... а взагалі нафіга ви двоє дітей в цей світ привели. сплошні проблеми з ними. один ще норм і ще би клепку мав . щоб не просрав нажите. Дочка ваша підросте зачне командувать. продавайте і купуйте три квартири, двушку і дві однушки. і спокійно живіть.
Ответ дляКапитошечка
А якщо той, що там захоче жити не згодиться на продаж. Є закон його заставити?
У нас схожа ситуація.Батьки хочуть заповісти нам з сестрою дім.Батьки живуть там.Але сім´я сестри туди вкладати не хоче/не може ,у них ніколи немає грошей.Банально провести каналізацію в дім ,батьки живуть так як є ,і не хочуть щоб дім потім продавався..Нам з чоловіком по 50 ,вкладати туди теж чоловік не хоче ,краще квартиру другу купити чим вкласти в дім щоб його потім поділили.
Прийдеться домовлятися дітям ,або живуть разом ,або інший виплачує ,бере кредит і виплачує.Але це буде сварка і може таке бути що ніхто з них не буде жити там ,буде стояти дім ,як об´єкт для сварки.
Вилосипедниця• 12 мая 2023
Ответ дляКапитошечка
Дуже надіюся, що все буде добре.
Тому і створила тему, може хтось порадить як правильно все оформити, щоб діти після нашої смерті не сварилися.
Будинок закінчили 5 років тому, син дуже допомогав, і фізично і моральео і матеріально навіть.
Тому він мріє сюди привести дружину і жити в будинку.
А вот донька може вийти заміж і піти жити до чоловіка і з часом захоче гроші за свою долю. А якщо в сина не буде достатньої суми, як йому бути?
Мт з чоловіком 15 років працювали і будувалися, тому допускаємо, що сину так легко і швидко заробити, щоб сплатити сестрі може не вицти.
І що йому тоді робити?
Якщо дім має окремі виходи. З середини він повністю автономний для кожного з дітей в майбутньому (окремі санвузли, кухні і т.д.), то в чому буде проблема продати свою частину будинку, навіть чужим? Так, в цьому випадку земля і двір мають також бути поділеними. Таких прикладів дуже багато і в Києві і в області. У нас у самих є такий будинок в області
Мамина квіточка• 12 мая 2023
Ответ дляElenaMari
Странные вы и без завещания дом шёл бы детям , но с щавещанием дом могут в будущем супруги детей отжать, а дарственную нет, поэтому делайте дарственную. Но, может детей так повернуться что родители при доме на улице окажутся, поэтому вы лучше живите и не переживайте.
не меліть дурниць)
KaterionOK• 12 мая 2023
Ответ дляРозумна Губка
в этом документе оговаривают все нюансы до самых мелких мелочей чтобы потом наследники не смогли претендовать на чужую собственность
Який дурний коментар
Намакушка• 12 мая 2023
Если есть отдельные входы, то потрудитесь с мужем сейчас разделить дом на части в натуре. По закону, с техническими паспортами и т.д. На две части, где на каждую будет указан собственник. Тогда каждый свою собственность сможет продать или жить в ней. Если оставите как есть, то унаследуют они по теоретической 1/2 дома, с которой сделать ничего нельзя. Нельзя заставить продать свою часть.. А если денег отдать нет, то для второго это не имущество. Оно как бы есть, но и его считай нет.
У меня так тоже дом есть, родительский. Брат с семьёй бросил свою халупку и перешёл в родительский дом, там газ, удобства. Дом значительно лучше чем его. Платить мне мою часть не хочет и не может, аргументируя тем, что у него дети. Надо учить и замуж отдавать. Свой дом продать отказывается, чтоб мне выплатить половину, потому что те-же дети. Будет кому то свое жилье, не всем же ютиться в одном доме. Выгнать я не могу, да и смысла нет, ну будет дом пустой, а сделать все равно ничего не могу (продать). Он говорит - нужно, живи, я не против, но продавать я не согласен. Можно продать мою часть, но отдам за копейки, тоже смысла нет. Иногда, когда в очередной раз ругаемся, проскакивает мысль дом сжечь. Мне он все равно не достанется, то и брату тоже не будет.
Вы детей запихнули заведомо в тупые условия. Хорошо если будут едины в желании жить вместе или продать, если нет - кровные враги.
Болтушка Му• 12 мая 2023
Ну можете с домом легче будет, а вот у нас с квартирою получилось точно так как здесь пишут. Одна забрала себе квартиру и вытолкала вторую, а вторая часть квартиры не может продать.
Болтушка Му• 12 мая 2023
Ответ дляnadia-74
А навіщо вкладуватись туди де не живеш.
Тобто, коли батьки живуть це одне, і можна їм допомогти. А якщо хата пустує, то це пусті трати
Малая Налегке• 12 мая 2023
Ответ дляtanechka 101010
не имеет значения дарственная или завещание, или вообще наслество по закону если двое родых ребенка наследуют, части одиковые, но завещание можно оспорить, сложно конечно, а Вы не хотите заранее с ними обговорить? ну жизнь такая штука
Ну да, не имеет значения дарственная или завещание. Кроме одного небольшого нюанса: подаривший, сразу с момента подписания этой дарственной перестаёт быть владельцем. И те люди, которые постоянно пишут набившую оскомину фразу про то, что завещание можно оспорить, вы много этих завещаний успешно оспорили?
Малая Налегке• 12 мая 2023
Ответ дляElenaMari
Так и не поняла про супругов, которые могут в будущем отжать. Можно пояснение?
Видна міленіалка• 12 мая 2023
Ответ дляКапитошечка
Є ще батьки чоловіка. Якщо не залишити заповіт, то поділиться між батьками і дітьми
Если батьки пенсионеры, то пофиг на завещание, у них своя обязат доля
Видна міленіалка• 12 мая 2023
Ответ дляКапитошечка
Мріяли від самого весілля про великий дім.
Но зразу розуміли, що в підлітковому віці дітям захочеться особистого простору(з власного досвіду) . І трохи егоїстично, но хотіли, щоб і діти внуки були недалеко. Щоб бачитися частіше. Будувати 3 будинки ми б не потягнули, тому вирішили побудували будинок з якоби 3 квартирами на окремих поверхах.
У нас планіровка у всіх одинакова. У кожного по 3 кімнати, кухня і 2 санвузла.
Перший час жили всі на 1 першому поверсі, де в дітей окремі кімнати і у нас з чоловіком кімната.
Коди сину виповнився 21 він переїхав на свій поверх. Все умеблював він за своїм смаком, і фінансово десь 40% вложився.
Дочка пока не хоче сама жити. Но в нас на ремонт її поверху і меблі сума відроджена. Коли захоче від´єднатися, хай вибирає інтер´ єр, меблі і техніку і ми все оплатимо.
Как то глупо вы придумали
Малая Налегке• 12 мая 2023
Ответ дляКапитошечка
Вибачте, питання не по темі. А у скільки вам комунальні послуги обходяться в такому багатоквартирному будинку?
Малая Налегке• 12 мая 2023
Ответ дляВЫВсеВрете
Насколько я помню, нет. Обязательная на то и есть обязательная.
Неправильно вы помните.)
Видна міленіалка• 12 мая 2023
Ответ дляНамакушка
Они дом поэтажно разделили, так как вы пишите, уже не выйдет
Ms. Похвала• 12 мая 2023
Ответ дляВЫВсеВрете
Можно создать невыносимые условия. Вы как первый день на свете живете.
Аа, типа чтоб сами выехали? Мне просто такое в голову в контексте с родителями не приходит)) ну и кстати, без всяких лекарственных бывают такие условия что в голове не укладывается. А все равно живут. Вон сколько тем про тут про совместное проживание
Малая Налегке• 12 мая 2023
Ответ дляВидна міленіалка
У них право на обязательную долю. А право можно использовать. А можно и не использовать.
Ms. Похвала• 12 мая 2023
Ответ дляКапитошечка
Серветут цнищо? Поясніть будь ласка
Это документ с оговоркой по дарственной. Вы там можете указать условия свои. Например что вы живете в ней до смерти и ребёнок ваш не может продать квартиру или другие действия произвести
Ответ дляБолтушка Му
А навіщо вкладуватись туди де не живеш.
Так отож ,батькам допомогти це одне.
А вставити вікна ,покласти плитку ,зробити ремонт це кошти.Робили раніше з батьками ми половину докладали ,сестра молода зрозуміло їй нецікаво це.Зараз провести каналізацію ,оформити навіть спадщину - грошей нема,а мій чоловік сам теж не хоче тратити.Але жалко батьків що вони оставил по однокімнатній нам обом ,а живуть без умов.
Тоска в носках• 12 мая 2023
Ответ дляКапитошечка
Батьки чоловіка вже пенсіонери і ніякий заповіт не буде діяти, пенсіонера не можна залишити без спадщини.
СкумбріяП8• 12 мая 2023
Борт тут с родителями не советуют жить, а то 2 семьи даже братьев/сестер. По сути одно и тоже. Будут скандалы недопонимания.
По факту сделать 2 входа, если есть возможность, отгородить одних от других.
Или же один продает свою часть другому.
Один на всех это глупо.
У нас в селе, мужчина тоже строил огромный дом, с расчетом на детей, что будут семьями с ними жить, больше 300 квадратов. А дети не захотели, уехали в город.
Или же один продает свою часть другому.
Один на всех это глупо.
Малая Налегке• 12 мая 2023
Ответ дляТоска в носках
А якщо пенсіонери не бажають отримувати спадщину, то їх примушують це зробити?)
Малая Налегке• 12 мая 2023
Ответ дляnadia-74
Я так понимаю что если до брака не оформлено на детей ,а потом дети женятся и это получается типа приобретено в браке .Думаю так наверное.
Неправильно понимаете.
Малая Налегке• 12 мая 2023
Ответ дляСкумбріяП8
Или же один продает свою часть другому.
Один на всех это глупо.
Или же один продает свою часть другому.
Один на всех это глупо.
Прочитайте ответы автора.
Знаю бакси• 12 мая 2023
Може треба зараз виділити кожен поверх в окрему частку і подарувати кожній дитині по поверху. А перший поверх залишити собі документально. Ви ще проживете декілька десятиліть, у вас буде гарантоване своє житло. А там вже час покаже кому що достанеться.
Mrs.Sexuality• 12 мая 2023
Ответ дляКапитошечка
Тобто той, що захоче продати може свою частину продати, а той хто хоче жити в батьківському домі може в нім жити?
Слова Нім не існує