ТатьянаИгоревна• 16 мая 2023

Ендокринологу. Вузол в щитоподібній залозі у дитини. Питання до лікарів.

Добрий день.Якщо є на сайті ендокринологи-буду дуже вдячна.
Донці 11 років. На УЗД щитоподібно залози виявили вузол правої долі .
УЗД:
Права доля 16*16*39мм 5,0 см3
Ліва доля 16*15*40 мм, 4, см3.
Переийок 2,5 мм.
Контури чіткі, рівні, не деформовані.
Капсула щільн, не потовщена.
Ехогенність: знижена, незначно.
Ехоструктура не однорідна за рахунок гідрофільних а дрібних гіпоекогенних ділянок.
Права доля центральний сегмент ізоекогенне, "губчасте" утворення 9,8*6,1 мм, з рівними чіткими контурами, аваскулярне.
Регіональні лімфатичні вузли не визначаються.
Заключення: вузловий зоб правої долі TIRADS2. Дифузні зміни паренхіми залози по типу слабко вираженого АІТу.

Аналізи на гормони:
ТТГ 1.06 норма 7 - 11 років: 0,6 - 4,84
Т4 вільний 1.04 норма 7 - 11 років: 0,97 - 1,67
АТПО 14.47 норма 34
Т3 загальний 1.25 норма 7 - 11 років: 0,93 - 2,31

Загальний стан дитини нормальний. Зріст 153см, вага 42 кг. Йшли на узд ОЧП та нирок. Вирішили заодно і ЩЗ подивитись.
Намагаюсь за направленням записатись на прийом до лікаря, але це дуже складно. Поки в пошуку в приватній клініці.
Буду дуже вдячна, якщо проконсультуєте з данного питання. Що далі робити з вузлом? Чи в нормі аналізи?
Завчасно дякую.
Ekaterina17• 16 мая 2023
Кловський узвіз
Інститут ендокринології
Там безкоштовно прийом
Приїжджати краще на 7.30 ранку
В реєстратурі берете талончик і йдете в чергу до лікаря
автор ТатьянаИгоревна • 16 мая 2023
Ответ дляEkaterina17
Кловський узвіз
Інститут ендокринології
Там безкоштовно прийом
Приїжджати краще на 7.30 ранку
Дякую. Я їм дзвонила. Наразі вільних місць у лікарів немає. Сказали телефонувати впродовж тижня, можливо відкриється запис на червень.
kidi_cow• 16 мая 2023
Пл Шевченка на вишгородській. Потрібно потрапити до досвідченого лікаря .
Як на мене т4 вільний низькуватий для такої картини .
Ekaterina17• 16 мая 2023
Ответ дляТатьянаИгоревна
Там хороші спеціалісти
Дитину в них оперували
marata• 16 мая 2023
Лариса Луценко у Верумі
Олександра-Ольга• 16 мая 2023
Однією фразою - патології немає.
Розумієте, якщо провести узд/кт/мрт/.... усіх органів, то десь щось можна знайти (вузол/загин/перегин/поліп/збільшення/зменшення/кристали солей/...). І, далеко не кожна знахідка потребує нервів, уваги, лікування.
Стосовно вашого випадка: розміри залози у нормі; так, виявлено вузол (це досить часта знахідка на узд). Але, цей вузол малих розмірів (тобто, нездатний давити на інші органи/тканини); за характеристиками доброякісний (шкала tirads, 2 - це 100% доброякісний утвір); вирогідно, не буде рости (бо не має кровотока). І, він виявлений зараз, а, можливо, він є уже 2 - 5 років, і не турбує дитину.
Аналізи - гормональний статус в нормі, негативне атпо говорить більше за відсутність ризиків (принаймні, спадкових) порушення функції залози у майбутньому (хоча це не абсолютна характеристика, потрібен перегляд після пубертата).
Що робити - через 1 рік контроль узд та ТТГ, Т4в, АТПО чи раніше - тільки за виникненням скарг. Якщо все залишиться без змін, в подальшому 1 раз на 2 роки планово.
автор ТатьянаИгоревна • 16 мая 2023
Ответ дляОлександра-Ольга
Однією фразою - патології немає.
Я вам дуже вдячна за коментар.