Туфли в чешуе• 24 мая 2023

Що там про нашу перемогу? Коли?

Давно вже не питали. Хочеться про це поговорити у світлі останніх подій.
Кумедний ґудзик• 24 мая 2023
Каких именно событий?

Перемога ще не скоро

БершкомангоЗар• 24 мая 2023
Удалено администрацией...
Пацаааааааан• 24 мая 2023
Моя ж ты краля.... И спецом тему сострочила в нужном разделе с анонимами....
Кондуктор троллейбуса• 24 мая 2023
Ответ дляБершкомангоЗар
Удалено администрацией...
Міряно-переміряно• 24 мая 2023
Інно4каа• 24 мая 2023
автор Туфли в чешуе • 24 мая 2023
Ответ дляПацаааааааан
А то!
Пацаааааааан• 24 мая 2023
Ответ дляТуфли в чешуе
А то!
Удалено администрацией...
БершкомангоЗар• 24 мая 2023
Ответ дляКондуктор троллейбуса
Удалено администрацией...
Ні, але я і не задовбую такими запитаннями.
Моя сім’я — це я і донька.

Кумедний ґудзик• 24 мая 2023
Ответ дляПацаааааааан
Ну да, это ж действительно непознанное - никто не знает, когда))))
автор Туфли в чешуе • 24 мая 2023
Ответ дляПацаааааааан
Удалено администрацией...
Кумедний ґудзик• 24 мая 2023
Думаю, что победы и не будет. Но тут такое нельзя писать)
Потринділиця• 24 мая 2023
Все сроки прошли, все кто что-то обещал-все мимо.....
Вернулась домой и больше не смотрю этих предсказателей, все несбывшиеся скрины удалила((((Жду мужа с войны.
Спішу - перекидаюсь• 24 мая 2023
Ответ дляПотринділиця
Я тоже удалила все скрины. В этом году уже не жду…
БершкомангоЗар• 24 мая 2023
Ответ дляКумедний ґудзик
Ідіть за кораблем в свою підорасію.
Пацаааааааан• 24 мая 2023
Ответ дляПотринділиця
Спасибо ему большое!
Чупа-чупс• 24 мая 2023
Знаєте, яке запитання мене бісить найбільше? Про контрнаступ.

Навесні 2014-го, коли Янукович уже втік із країни, люди писали: ’Ми одразу знали, що Майдан переможе’. Навряд чи вони розуміли, наскільки неетично звучать їхні слова. Тому що протест переміг не завдяки нашим очікуванням. Майдан переміг завдяки тим, хто йшов під кулі на Інститутській.

Подібні фрази лунали як знецінення. Насамперед – як знецінення тих людей, які своїм життям та здоров´ям розплатилися за право країни бути собою. Немов результат був вирішений наперед. Начебто результат не залежав від людей, які були готові залишатися на вулицях під час кожного штурму. Дуже просто було писати про перемогу Майдану як про щось закономірне – із затишку домашньої кухні. Але протест вистояв завдяки людям, багатьох із яких більше з нами немає. Якби вони відступили, все могло б закінчитися інакше.

Зараз у мене дежавю.

У тилу теревенять про майбутній контрнаступ. Політологи розмірковують в ефірах про напрямок удару. Журналісти мізкують про те, що ми побачимо на звільнених територіях. Інтонація розмов нетерпляче-оптимістична: ’Ну коли вже?!’, ’Скоріше б!’ і ’Давайте перемагати’. Причому все це лунає від тих, хто в самому контрнаступі жодної участі брати не планує.

У мене нещодавно поранили друга, з яким ми разом навчалися у Сімферополі. Вони витягали тіла загиблих хлопців, і почався стрілецький бій. Куля влучила в ногу, зачепила кістку. Я запитував у його дружини, чим допомогти, а сам думав про те, що тепер є шанс, що Сашко пропустить контрнаступ. Пропустить – і вціліє. Тому що посада командира розвідвзводу цього йому не гарантує.

Армія теж чекає на контрнаступ. Але тут нікому не спаде на думку ставитися до нього як до футбольного матчу. Проривати ешелоновану оборону стануть люди у пікселі – і цей процес супроводжуватиметься втратами. Легковажність тилових соцмереж і телестудій межує зі схвальним поплескуванням по плечу. Все одно, що підганяти тих, хто йде вгору Інститутською.

Все, що відбувається на фронті, – це не довгоочікуваний сезон улюбленого серіалу. Це не Колізей, а ви не глядачі на трибунах. Якщо ви збираєтеся стежити за контрнаступом по телевізору, то етичною поведінкою буде мовчати. Армія обійдеться без вашого нетерпіння та бажання похайпувати на гарячій темі. Іноді етика – це вміння вчасно закрити рот.

Деколи здається, ніби в тилу звикли ставити знак рівності між контрнаступом та кінцем війни. Звикли думати, що прорив ворожої оборони обов´язково закінчиться виходом на державні кордони. Зручно думати, що по той бік фронту борються лише деморалізовані ’чмоні’, але це має мало спільного з реальністю. Щоб не розчаровуватись – не варто зачаровуватися. Війна надовго, хоч би як цей факт йшов урозріз із вашими планами на відпустку.

Мантри про ’два-три тижні’ були гарними в перші місяці війни, але зараз дефіцитним товаром стає не оптимізм, а здоровий глузд. Коли нам випало бігти марафон, вміння розраховувати сили буде не зайвим. Невиправдано завищені очікування завжди вертаються бумерангом. Ознака патріотизму – не розмірковування про те, наскільки частин розпадеться Росія, а обсяг ваших інвестицій у перемогу.

Єдиний телемарафон було вигадано для того, щоб держава набула єдності голосу. Але часом здається, ніби людина, яка його дивиться, щиро не розуміє, навіщо їй іти до армії. Тому що з екрану вона чує лише переможні реляції. Коли ворог вже те й робить, що слабшає, а ми те й робимо, що перемагаємо – то який сенс комусь особисто йти у військкомат? Навіщо комусь виходити на заміну в тому матчі, в якому наша команда і так перемагає?

У цю ж скарбничку – суперечки про бажаний формат перемоги. Вихід на кордони 23 лютого вже нікому не видається синонімом перемоги. Країна налаштувалась на межі 91-го року. Але в тому то й річ, що між виходом на межі 91-го року і, скажімо, переходом війни в позиційну, є безліч проміжних етапів. Кожен із нас вкладається в бажану версію майбутнього. Хтось – своїми діями. Хтось – своєю бездіяльністю.

Ви знаєте, що армія зробила для вас – спитайте себе, що ви зробили для неї. Замість розмов про контрнаступ краще оцінити масштаб вашої персональної інвестиції в нього. Чим він буде більшим, тим більшу свободу розмірковувань отримаєте особисто ви. Але запевняю вас, чим більше ви будете залучені у війну, тим більше зникатиме спокуса відсторонено про неї розмірковувати.

Бо ви перестанете почуватися глядачем на трибунах. Прийде розуміння, що ви стоїте за спинами тих, хто тримає зброю. Що їхня невдача матиме наслідки для вас особисто. Що ваше майбутнє відокремлює від катастрофи тонка зелена лінія. Якщо ’особовий склад’ починає набувати для тебе обличчя та імена, то розмови про їхню долю перестають бути зручним способом заповнити пау
75В• 24 мая 2023
Ответ дляТуфли в чешуе
Удалено администрацией...
шоб ви видохли всі, оркі вонючі
Спішу - перекидаюсь• 24 мая 2023
Ответ дляПотринділиця
Я тоже удалила все скрины. В этом году уже и не жду…

короткопамятна• 24 мая 2023
О, почалося... Шабаш матрьошок, кокошніками міряються.
Щось не спиться• 24 мая 2023
Ответ дляБершкомангоЗар
Удалено администрацией...
Згодна з кожним словом. Під спідницю своїх чоловіків поховали і сидять - коли перемога? Коли їдемо в Крим відпочивати? Тьху
автор Туфли в чешуе • 24 мая 2023
Ответ для75В
шоб ви видохли всі, оркі вонючі
Удалено администрацией...
Губи до вух• 24 мая 2023
Як дивовижно,більшість чекає на Перемогу, коли власні чоловіки під спідницею. А хтось повинен їм Перемогу надати, бо вони вже ’устали’.Був би чоловік на фронті, було б меньше питань
БершкомангоЗар• 24 мая 2023
Ответ дляЩось не спиться
В мене немає нікого з сім’ї на фронті, але багато знайомих вже загибло. Так важко це усвідомлювати.
Тирамісу на терасі• 24 мая 2023
Ответ дляГуби до вух
А шо в тилу немає чим зайнятися?
От мій чоловік, як тут люблять казати, «під спідницею», працює, сплачує податки і закуповує військовим по іх запиту усілякого принаддя тисяч на 50-70 щомісяця. Це з нашого бюджету, з зароблених грошей.
То це погано чи добре?
Губи до вух• 24 мая 2023
Ответ дляТирамісу на терасі
А шо в тилу немає чим зайнятися?
То це погано чи добре?
Ой,хватит вже шукати виправдання)Жінки з цим непогано справляються. І працюють ,і податки сплачують тощо.
Губи до вух• 24 мая 2023
Ответ дляТирамісу на терасі
А шо в тилу немає чим зайнятися?
То це погано чи добре?
І так,це ніяк. І це не виправдання
Тирамісу на терасі• 24 мая 2023
Ответ дляГуби до вух
Багато податків? Яка середня зп в жінки? Чи може середньостатистична жінка щомісяця робити закупити на ЗСУ на суму яку я вказала вище?
Пацаааааааан• 24 мая 2023
Ответ дляГуби до вух
І так,це ніяк. І це не виправдання
Ну вы ж как настоящий борец, строчите сейчас со своим муженьком из окопа.
Щось не спиться• 24 мая 2023
Ответ дляТирамісу на терасі
А шо в тилу немає чим зайнятися?
То це погано чи добре?
Знаєте, мені знайома недавно сказала - з мозком мого чоловіка від нього більше користі в тилу, ніж на передовій)) серйозно??? Ви думаєте воюють всі тупі, бувші безробітні? Які не можуть заробляти гроші? Допомагати армії? Для чого ці відмазки?