Все будет хорошо?
Ще раз
Допис вище по лінку прочитати
Тепер
Фізіка ядерщика на Ббс
Але порівнювати окуповану Запорізьку АЕС з Чорнобильською не дуже коректно щонайменше через те, що на станціях встановлені різні типи реакторів.
У Чорнобилі (ЧАЕС) був реактор типу РБМК - графітовий. Його активна зона містила значну кількість графіту, який грав роль уповільнювача нейтронів. Внаслідок аварії у графітовій кладці спалахнула пожежа, яка дуже вплинула на поширення радіації. Частина радіоактивного графіту вийшла за межі активної зони, помітно ускладнивши доступ до реактора.
На Запорізькій АЕС встановлено реактор типу ВВЕР-1000 (водно-водяний).
Важлива відмінність Запорізької АЕС від Чорнобильської: реактор на ЗАЕС має захисну оболонку (її ще називають ’контейнмент’). Це велика герметична бетонна конструкція зі стінами завширшки більше метра.
На фотографіях ЗАЕС біля енергоблоків видно червоні бані - це і є захисна оболонка. Вона розрахована на те, щоб у разі будь-яких аварій усередині енергоблоку всі радіоактивні речовини залишалися всередині й не потрапляли назовні.
Реактор на Чорнобильській АЕС не був захищений герметичною оболонкою, тому вся радіація внаслідок аварії й подальшого руйнування енергоблоку потрапила у повітря.
Для порівняння, у 2011 році під час аварії на японській АЕС ’Фукусіма-1’ захисна оболонка, якою був оснащений реактор на станції, змогла утримати близько 98% радіоактивного вмісту, і в повітря потрапили близько 2% тих радіоактивних речовин, які могли б вийти назовні, якби не було контейнменту.
Чи витримає оболонка обстріли?
Герметична оболонка, якою оснащений реактор на ЗАЕС, має не лише утримувати радіацію всередині енергоблоку, а й захищати його від зовнішнього впливу - це можуть бути як природні катаклізми, так і падіння літаків, терористичні атаки та вибухи.
Контейнмент має певний запас міцності, але є й межа. Якщо падіння легкого літака або вибух поряд з енергоблоком ця герметична оболонка може витримати, то удар достатньо потужного боєзаряду, наприклад, ракети або бомби, цілком може призвести до її пошкодження.
Чи означає пошкодження оболонки, що пошкодження отримає реактор, який розташований всередині?
Український фізик-ядерник Олександр Купний, що працював на Чорнобильській АЕС й кілька років - на ЗАЕС, де займався будівництвом двох енергоблоків, переконаний, що пошкодження контейнменту не призведе до одномоментного пошкодження реактора.
Допис вище по лінку прочитати
Тепер
Фізіка ядерщика на Ббс
Чи витримає оболонка обстріли?
aleksey.bo• 09 июня 2023
Дівчата, пишу для всіх - на території ЗАЕС розташований майданчик сховища відпрацьованого ядерного палива (СХВЯП), він стоїть на відкритому просторі. І несе не меньше загрози. Подивіться, там контейнери, які можна ’випадково пошкодити’
ShellyBelly• 09 июня 2023
Ответ дляLudaSHS
Информация
По ситуації на Запорізькій АЕС. Можу всіх заспокоїти. Другого Чорнобиля не буде і бути не може. Ось чому. ?
Трохи заспокоює. Сподіваюся,що все саме так як тут розписали. Дякую,що поділилися інформацією
Marinka152• 09 июня 2023
Ответ дляLudaSHS
Разный тип ректора
Плюс оболочка
Не как Чернобыль.
Плюс оболочка
Не как Чернобыль.
Прочитайте про сховище сухого відпрацьованого палива на території.дійсно - не як Чорнобиль, якщо мавпи його зачеплять,то буде набагато гірше!
Ответ дляShellyBelly
Ну то люди пишуть, що там працювали.
А не советчиці
Дійсно, трагедія по Каховській Гес це вже трагедія. І люди очкують. Но хочу показати, чому світ Ес не переживає, а ось тому.
Інфа і на Ббс викладена
Надіємося на краще, а також працювати з тривожністю, будемо здорові.
А не советчиці
Інфа і на Ббс викладена
Ответ дляMarinka152
І ніхто пише? Дайте лінк хто там працює і розуміється на цьому, а не десь почула.
Що казали
Воно без захисту і оболонки?
Що казали
Воно без захисту і оболонки?
Якщо є конфайпент, як на Фукусімі то толку рашистам внутрі цієї оболонки підривати, воно ж не випустить нічого
Чи 1-2%.
А пробивати кожну оболонку всіх реакторів, да ну. Да вони конечно злодіі і тварюки, логіки там пшик ,але 🤷♀️
Але наголошую
Там заміновано, як метод шантажу це, а світу посрать, а посрать бо вони знают то не Чорнобиль, всі вже все вирахували, облако ев Ес, Турцію ніхто не чекає, окрім наших змі в деяких блогерів.
Світ он так за зерно дрався і домовини, а тут їм пофиг, чому? А тому що якщо що, то це наша локальна проблема
Знову(
Чи 1-2%.
Але наголошую
Знову(
Ответ дляLudaSHS
Не накроет
И если один конфаймент пробьют .
Ито много взрывов надо , много в 1 точку,
Эта оболочка выдерживает ядерный удар, то потом к реактору, реактор водно водный, в Чернобыли был графитовый и не закрыт конфайментом .
Методы другие
Опасно 50 км зоне. Или меньше. Поэтому. мир и не боится Заес.
Вот так
И если один конфаймент пробьют .
Методы другие
Вот так
Ви моя валерьянка
Ответ дляLudaSHS
Чи 1-2%.
Але наголошую
Знову(
Чи 1-2%.
Але наголошую
Знову(
Людо, доброго вечора)
До вас питання. Ігаль вчора писав(думаю, бачили), що є місяць, щоб знайти альтернативний спосіб охолодження ЗАЕС. А сьогодні х*ло заявило, що десь після 7-8 липня планується переміщення тяо в Білорусь. Рівно через місяць. Мене напрягло це. Вірю, що все буде добре. Але від цієї нечисті можна очікувати будь якої біди.
Ответ дляnoree
Людо, доброго вечора)
Доброго, думаю шантаж.
То не для нас , для Нато в Вільнюсі і нових великих договорів , що вони готують, повністю переписують бачення світу.
Нам до одного місця чи воно в рб чи в брянській.
Чи ще десь на граничній.
Це ігри з заходом.
І так
До речі , як дивитися на шахматну доску, то саме цей спіч прр яо , події через місяць кажуть нам що нічого с Заес не буде, бо пешки і ход конем в іншому місці.
Ну я так надіюся.
Чи ще десь на граничній.
Це ігри з заходом.
І так
Ну я так надіюся.
Ответ дляLudaSHS
Доброго, думаю шантаж.
Чи ще десь на граничній.
Це ігри з заходом.
І так
Ну я так надіюся.
Чи ще десь на граничній.
Це ігри з заходом.
І так
Ну я так надіюся.
Щиро дякую!
Я теж одразу про Вільнюс подумала. Але все одно ніяково від цих розмов. Шантажист хєров
prodamodejdudetskaya b.u• 09 июня 2023
Ответ дляLudaSHS
Информация
Там в комментариях многие высказались что это все ерунда, что брехня, другого Чернобыля не будет это пишут чтоб успокоить людей , поэтому чтоб тащить этот мусор сначала нужно и комментарии читать.
Ответ дляprodamodejdudetskaya b.u
Коментарии. Это сродни советчицы, десь чув, щось додумав. Не пленум физиков ядерщиков в коментах. , а ще боти в фейсбук.
Думайте
Що на самом деле мусор
Информацию я дала, что каждому с ней делать - решать ему.
Ваш ’не мусор’ с теме был очень важен и информативен.
Думайте
Що на самом деле мусор
prodamodejdudetskaya b.u• 11 июня 2023
Ответ дляLudaSHS
Думайте
Що на самом деле мусор
Думайте
Що на самом деле мусор
Ага. Ну конечно.
А этот комментарий. !
Автор, пост якого коментую, є великим фахівцем у галузі ядерної безпеки з гуманітарною освітою)). Або брехуном, пробачте. Дав посилання на аварію у Фукусімі, забувши повідомити, а з чого, власне, вона почалася. Землетрус, з подальшим пошкодженням ліній електропередач та затопленням аварійних дизель – генераторів. Сценарій тяжкої аварії, яка може розпочатися на будь-якому енергоблоці з ВВЕР-1000 при накладенні двох подій: втрати зовнішніх джерел електропостачання та відмови резервних дизель-генераторів. У разі повного знеструмлення з відмовою дизель-генераторів виникає більш серйозна аварія, при якій відсутні як подача аварійної поживної води в парогенератори, так і подача води від насосів САОЗ [системи аварійного охолодження активної зони реактора] в перший контур. Відбувається втрата теплоносія першого контуру через запобіжні клапани КД [компенсатора тиску], що призводить до оголення активної зони та її розігріву з подальшим ушкодженням.
В процесі осушення активної зони відбувається розігрів твел [тепловиділяючих елементів] та розгерметизації їх оболонок. Розгерметизація оболонок твел починається через 10000 секунд [приблизно дві години та сорок шість хвилин] після початку аварії. Момент розгерметизації тел залежить від положення тел в реакторі (радіальної зони).
Після розгерметизації оболонок твел триває розігрів палива і починається руйнація активної зони. Після обвалення окремих частин активної зони та падіння уламків на нижню опорну плиту починається її розігрів та проплавлення.
Проплавлення днища реактора та утворення отвору в днищі корпусу реактора відбувається через п´ять з половиною годин і супроводжується падінням тиску в першому контурі та спрацьовуванням гідроакумуляторів. Через отвір уламки матеріалів активної зони, що утворюється в днищі корпусу реактора, випадають у підреакторну шахту, починається проплавлення бетонного дна шахти».
Незалежні експерти, наприклад, автори австрійського дослідження FlexRISK, упевнені, що при подібних аваріях у навколишнє середовище може потрапити понад 50 петабеккерель цезію-137, що становить приблизно 20% від радіоактивного цезію, що є в реакторі.
АЕС із ВВЕР-1000 не мають сучасних елементів безпеки, зокрема, у них відсутня пастка розплаву активної зони. Саме тому аварія зі втратою всіх джерел енергопостачання на таких АЕС може призвести через 6 годин до парового вибуху та катастрофи, порівнянної за наслідками з Чорнобилем та Фукусімою.
А этот комментарий. !
Ответ дляprodamodejdudetskaya b.u
Ага. Ну конечно.
А этот комментарий. !
Там есть и вторая ссылка
Коль уж 1 человек вам не нравится
prodamodejdudetskaya b.u• 12 июня 2023
Ответ дляLudaSHS
Там есть и вторая ссылка
Коль уж 1 человек вам не нравится
Мы с вами не ученые и не эксперты.
Все эти посты из фэйсбука сродни « как успокаивать людей»
Если бы это дали с телевизора официально что люди второго Чернобыля не будет и все выдохнут тогда да!
А так даже на уровне лиц государства не знают что может произойти.
А если и знают не скажут.
Поэтому тянуть чтоб успокоить нервы и дать надежду нет смысла.
А вообще кацапы конченные люди.
Единственный способ это переворот внутри страны эрэфии сможет остановить это все безумие.
А если и знают не скажут.
А вообще кацапы конченные люди.
Ответ дляprodamodejdudetskaya b.u
Мы с вами не ученые и не эксперты.
А если и знают не скажут.
А вообще кацапы конченные люди.
А если и знают не скажут.
А вообще кацапы конченные люди.
в статье ВВС отвечает как раз физик ядерщик, и говорит тоже самое что и чиновник с энергетики
насчет бояться, то можно боятся всего и всегда, кому как.