40ка• 24 июня 2023

Діти зі спокійніших областей і війна

Активно заперечується, що як дитина живе в умовно спокійнішій області, то у неї нема травми.
Ну в підвалах не сиділа, чого травмуватися.
А ви як думаєте, діти, які бачили війну тільки в телевізорі, вони війною травмовані?
Результат:
вже голосів: 320
139 (43.44%) Ні
99 (30.94%) Так
68 (21.25%) 50/50
14 (4.38%) Свій варіант
автор 40ка • 24 июня 2023
Ответ дляZanka_
Ну давайте зараз почнемо, ще кидатися один на одного і мірятися глибиною психологічних травм, замість того, щоб шукати якийсь конструктив.
Шукайте

4мама• 24 июня 2023
Ответ для40ка
Удалено администрацией...
Не можна. Нікому не можна. Але адекватній людині модна їх зрозуміти.
Що вам з того міряння?
Milanaher• 24 июня 2023
Ответ для40ка
Удалено администрацией...
Ну вам виходить можно? Ви даже тему наклепали. А ім з вашої думки виходить не можна? Чи вас також так в телевізорі травмувала війна?
Bad.girl• 24 июня 2023
Ответ дляІринка Українка
травмированы все, просто в меньше или большей степени, еще зависит от того, как реагируют родители, и от жизни/восприимчивости самого ребенка
но так или иначе травмированы все
100%. Друзі, дві родини в Київській області, один населений пункт. То, одна мама пише мені текст типу..... якщо ми доживемо то зустрінемося; а інша - .. так, пролітало, але далі,і, взагалі, я тірамісу готую, приїздіть. В обох діти, але в першій родині дочка вже на межі, а в другій просто бере рюкзак і йде; на перший поверх спати спокійно. Все залежить від батьків, істеричка будь-кого до межі доведе.
автор 40ка • 24 июня 2023
Ответ для4мама
Що вам з того міряння?
Дик якраз жителі прифронтових і міряються.
Що їм з того міряння? Не хочете спитати?
peti• 24 июня 2023
Ответ дляГорськ
В моєї мами в селі ніколи не було сирени,телефон в неї кнопочний.Як телевізор включить,то послухає,погано бачить то і не дивиться.
І ніхто з села не воює? І на кладовищі не майорить українські прапори?
4мама• 24 июня 2023
Ответ для40ка
Це виключно їх таргани. Чого вони вас зачіпають? В реалі я подібних людей виношу за коло мого спілкування взагалі. Нехай собі одне з одним міряються.

автор 40ка • 24 июня 2023
Ответ дляMilanaher
Я не міряюсь
Так, травмувала
Але якщо я не з умовної Луганської, то я вже не маю права про це написати
Ollka• 24 июня 2023
Ответ для40ка
Є області, де не сиділи, але діти все одно травмовані.
І це активно заперечується тими, хто сиділи
Ми в Києві. Доньці 8, майже 9 на даний момент.
В підвалі сиділи довго. Бо поруч такий об´єкт ’цікавий’
Не виїжджали нікуди з міста. Чоловік військовий.

Немає в дитини травми. Нещодавно були в невролога і психолога - голова боліла. Шукали причину. Знайшли - спина

Але психолог здивувалась, що в дитини все ок. А про підвал вона лікарю розказувала, як про природу, бо там були друзі 24/7 і було цікаво.
Вночі вона спить, від вибухів не прокидається (сьогодні спала теж).

Як сказала лікар що це через ставлення до дитини та ситуації батьків. Ми спокійні і вона теж.
Fresh• 24 июня 2023
Ответ дляElenaMari
Если мы смотрели войну в кино мы травмовани?
Ну це зовсім невдале порівняння. Ракети літають, вибухи теж і на заході бувають, в любому випадку, це не дуже добре скажеться.
Квітка півонії• 24 июня 2023
Невозможно травмироваться тем, что ты не видел, не слышал и не ощущал. Поэтому если дети в спокойном регионе, родители спокойны, никто из близких не погиб и не служит, то их война не затрагивает. Это просто фоновые новости по-большому счету, а у них свои детские проблемы в соответствии с возрастом.
Марфа-Краса• 24 июня 2023
Ответ для40ка
Удалено администрацией...
Ну, коли з тобою рядом жилий дім взірвали і коли ти просто від сирени ховаєшся, це різні речі.
Або коли як в цю ніч більше 15 вибухів над головою і балкон дрижить від вибухів - це не зрівняти, коли просто сирена в телефоні
автор 40ка • 24 июня 2023
Ответ дляOllka

Знаєте, я не психолог і не невролог і взагалі дитину не бачила, але якщо почалися болі, є припущення, що відбулося витіснення на підсвідомість.
Якраз тому, що у нас так, коли далеко від фронту, то не маєш права жалітися
Milanaher• 24 июня 2023
Ответ для40ка
А вам що з ващого міряння? Ви тему наклепали, бо у вас травма від війни з телевізору? І ви вирішили таки виміряти,чи не більша ваша травма від жителів прифронтових территорій? Чи в чому суть вашого опитування?
автор 40ка • 24 июня 2023
Ответ дляМарфа-Краса
Мова не про силу травми, а про те, що жителі спокійніших не мають права пожалітися
Ермолайчик• 24 июня 2023
Ответ дляПандора
Сейчас нигде не спокойно. Мой ребёнок ещё не зная что такое война в самые её первые дни реагировал хуже чем сейчас. Вообще детей никогда не трогайте, не обсуждайте, не меряйте. Дети это святое. Лучше поспите или почитайте, чем трогать детей.
В Ужгороде не спокойно??? Есть взрослые люди, особенно в сёлах не совпавшие войны. И это хорошо! Я не меряю детей. Но не у всех травмирована психика от войны
Milanaher• 24 июня 2023
Ответ для40ка
То ви засмутилися, що вас ніхто не жаліє??? У вас саме від цього травма тепер? Хто саме вас не жаліє, напишіть, можливо тут є психолог який вам допоможе.
Чувиха• 24 июня 2023
В більшості якщо до років 8, то не травмовані, якщо старші, то травмовані часто. Вони вже більше розуміють що відбувається, плюс в деяких батьки на війні чи родичі
Чувиха• 24 июня 2023
Ответ дляtropik485
А до чого тут кіно? В Україні зараз всі травмовані. Чи прокидатися кожну ніч від сирен це десь норма??
+

автор 40ка • 24 июня 2023
Ответ дляMilanaher
Де я міряюся?
Я взагалі не маю права голосу, я ж не біля фронту, так?
Марфа-Краса• 24 июня 2023
Ответ для40ка
Та мають право жалітися всі, живемо в вільній країні, маємо право.
Просто жалітися тим, хто чує сигнали тривоги в телефоні і тим, у кого прильти регулярні і хто усвідомлює реально, що завтра може не наступити - дуже різні речі. І коли це закінчиться, ніхто не знає.
Стрес накоплюється.
Жити в цьому пеклі і читати про пекло в телефоні - дуже різні речі.
Milanaher• 24 июня 2023
Ответ для40ка
Де я міряюся?
Я теж не біля фронту. Але не плачу від того, що мене не жаліють прифронтові территорії. Виходить що так,смішна тема зі смішними претензіями не зрозузуміло до кого. Кому ви так плакались, що вас послали?
автор 40ка • 24 июня 2023
Ответ дляЧувиха
Тобто менші ще не дуже розуміють, тому й простіше сприймають?
От би війна цього року закінчилася і вони так би й не зрозуміли
Бу-ді-бу• 24 июня 2023
Ответ для40ка
Потому что нужно понимать, кому ’плакаться’, чтобы это не выглядела как насмешка. Странно говорить про стресс с жителями городов, которые реально знают, что такое постоянные обстрелы или с теми, кто переживает превосходящий по силе травматический опыт. Чтобы было понятнее: это как будто один человек жалуется, что у него не на что еды купить, а другой ему отвечает: да, у меня тоже такие проблемы с финансами, пришлось от красной рыбы отказаться.
Тяжело всем, но чтобы разделить свои страхи и переживания, нужно разделять их с теми, кто в схожей ситуации, а не ждать сочувствия от тех, кому гораздо хуже.
автор 40ка • 24 июня 2023
Ответ дляMilanaher
В такому тоні вести діалог відмовляюся
автор 40ка • 24 июня 2023
Ответ дляБу-ді-бу
Дякую, я знаю, що трава зелена.
Amira-a• 24 июня 2023
Мой в подвале сидел, когда грады наваливали в первые дни войны, сейчас в спокойном регионе, считаю что травмы серьезной нет. О местных детях смешно говорить, травмы от сирены получили? Не преувеличивайте
Milanaher• 24 июня 2023
Ответ для40ка
В такому тоні вести діалог відмовляюся
Та не ведіть. Зверніться краще до фахівця. Бо війна в телевізори, таки призвела до незворотніх наслідків в вашій психіці. Як би, це не призвело до тяжких ускладнень.
Бу-ді-бу• 24 июня 2023
Ответ для40ка
Дякую, я знаю, що трава зелена.
Знать и понимать - разные вещи. И что интересно, жители опасных регионов преуменьшают свой травматический опыт, а жители спокойных - наоборот, преувеличивают.
4мама• 24 июня 2023
Ответ для40ка
Я не міряюсь
Так, травмувала
Так, дуже болить і дуже все це цинічно чути рідним загиблого Захисника від тих хто цілими родинами у Європі такі речі. Але що поробиш. Бог усім суддя. Не опускайтесь до їх рівня.