Активно заперечується, що як дитина живе в умовно спокійнішій області, то у неї нема травми.
Ну в підвалах не сиділа, чого травмуватися.
А ви як думаєте, діти, які бачили війну тільки в телевізорі, вони війною травмовані?
Результат:
вже голосів:
139 (43.44%)
Ні
99 (30.94%)
Так
68 (21.25%)
50/50
14 (4.38%)
Свій варіант
Ответ дляІринка Українка
травмированы все, просто в меньше или большей степени, еще зависит от того, как реагируют родители, и от жизни/восприимчивости самого ребенка
но так или иначе травмированы все
100%. Друзі, дві родини в Київській області, один населений пункт. То, одна мама пише мені текст типу..... якщо ми доживемо то зустрінемося; а інша - .. так, пролітало, але далі,і, взагалі, я тірамісу готую, приїздіть. В обох діти, але в першій родині дочка вже на межі, а в другій просто бере рюкзак і йде; на перший поверх спати спокійно. Все залежить від батьків, істеричка будь-кого до межі доведе.
Ответ для40ка
Є області, де не сиділи, але діти все одно травмовані.
І це активно заперечується тими, хто сиділи
Ми в Києві. Доньці 8, майже 9 на даний момент.
В підвалі сиділи довго. Бо поруч такий об´єкт ’цікавий’
Не виїжджали нікуди з міста. Чоловік військовий.
Немає в дитини травми. Нещодавно були в невролога і психолога - голова боліла. Шукали причину. Знайшли - спина
Але психолог здивувалась, що в дитини все ок. А про підвал вона лікарю розказувала, як про природу, бо там були друзі 24/7 і було цікаво.
Вночі вона спить, від вибухів не прокидається (сьогодні спала теж).
Як сказала лікар що це через ставлення до дитини та ситуації батьків. Ми спокійні і вона теж.
Квітка півонії• 24 июня 2023
Невозможно травмироваться тем, что ты не видел, не слышал и не ощущал. Поэтому если дети в спокойном регионе, родители спокойны, никто из близких не погиб и не служит, то их война не затрагивает. Это просто фоновые новости по-большому счету, а у них свои детские проблемы в соответствии с возрастом.
Марфа-Краса• 24 июня 2023
Ответ для40ка
Удалено администрацией...
Ну, коли з тобою рядом жилий дім взірвали і коли ти просто від сирени ховаєшся, це різні речі.
Або коли як в цю ніч більше 15 вибухів над головою і балкон дрижить від вибухів - це не зрівняти, коли просто сирена в телефоні
Ответ дляOllka
Знаєте, я не психолог і не невролог і взагалі дитину не бачила, але якщо почалися болі, є припущення, що відбулося витіснення на підсвідомість.
Якраз тому, що у нас так, коли далеко від фронту, то не маєш права жалітися
Ответ для40ка
Дик якраз жителі прифронтових і міряються.
Що їм з того міряння? Не хочете спитати?
А вам що з ващого міряння? Ви тему наклепали, бо у вас травма від війни з телевізору? І ви вирішили таки виміряти,чи не більша ваша травма від жителів прифронтових территорій? Чи в чому суть вашого опитування?
Ответ дляМарфа-Краса
Мова не про силу травми, а про те, що жителі спокійніших не мають права пожалітися
Ермолайчик• 24 июня 2023
Ответ дляПандора
Сейчас нигде не спокойно. Мой ребёнок ещё не зная что такое война в самые её первые дни реагировал хуже чем сейчас. Вообще детей никогда не трогайте, не обсуждайте, не меряйте. Дети это святое. Лучше поспите или почитайте, чем трогать детей.
В Ужгороде не спокойно??? Есть взрослые люди, особенно в сёлах не совпавшие войны. И это хорошо! Я не меряю детей. Но не у всех травмирована психика от войны
Ответ для40ка
То ви засмутилися, що вас ніхто не жаліє??? У вас саме від цього травма тепер? Хто саме вас не жаліє, напишіть, можливо тут є психолог який вам допоможе.
Ответ дляMilanaher
Де я міряюся?
Я взагалі не маю права голосу, я ж не біля фронту, так?
Марфа-Краса• 24 июня 2023
Ответ для40ка
Та мають право жалітися всі, живемо в вільній країні, маємо право.
Просто жалітися тим, хто чує сигнали тривоги в телефоні і тим, у кого прильти регулярні і хто усвідомлює реально, що завтра може не наступити - дуже різні речі. І коли це закінчиться, ніхто не знає.
Стрес накоплюється.
Жити в цьому пеклі і читати про пекло в телефоні - дуже різні речі.
Стрес накоплюється.
Ответ для40ка
Де я міряюся?
Я теж не біля фронту. Але не плачу від того, що мене не жаліють прифронтові территорії. Виходить що так,смішна тема зі смішними претензіями не зрозузуміло до кого. Кому ви так плакались, що вас послали?
Ответ дляЧувиха
В більшості якщо до років 8, то не травмовані, якщо старші, то травмовані часто. Вони вже більше розуміють що відбувається, плюс в деяких батьки на війні чи родичі
Тобто менші ще не дуже розуміють, тому й простіше сприймають?
От би війна цього року закінчилася і вони так би й не зрозуміли
Ответ для40ка
Потому что нужно понимать, кому ’плакаться’, чтобы это не выглядела как насмешка. Странно говорить про стресс с жителями городов, которые реально знают, что такое постоянные обстрелы или с теми, кто переживает превосходящий по силе травматический опыт. Чтобы было понятнее: это как будто один человек жалуется, что у него не на что еды купить, а другой ему отвечает: да, у меня тоже такие проблемы с финансами, пришлось от красной рыбы отказаться.
Тяжело всем, но чтобы разделить свои страхи и переживания, нужно разделять их с теми, кто в схожей ситуации, а не ждать сочувствия от тех, кому гораздо хуже.
Ответ дляБу-ді-бу
Дякую, я знаю, що трава зелена.
Ответ для40ка
Я не міряюсь
Так, травмувала
Але якщо я не з умовної Луганської, то я вже не маю права про це написати
Так, травмувала
Так, дуже болить і дуже все це цинічно чути рідним загиблого Захисника від тих хто цілими родинами у Європі такі речі. Але що поробиш. Бог усім суддя. Не опускайтесь до їх рівня.