Хочу на днях уехать к брату в Польшу с ребенком которому 11 лет. Паспорт делать времени нет (так сложилось).
Я звонила в пограничную службу Украины и мне сказали , что наша сторона детей до 16 лет по свидетельству выпускает!Но позвоните в посольство Польши и лучше уточните принимают ли они....
Позвонила в посольство Польши и мне девушка сказала( так как мы с Днепропетровской обл) вас должны пропустить. Типа делайте акцент на частый обстрел вашей области и моего города,а в Польше уже сделаете загранпаспорт ребёнку.
Девочки, кто выезжал с ребёнком по свидетельству о рождении? Проблем на границе не было?
Борисфенка• 25 июня 2023
Ответ дляАринаКР
Повторюсь, я спросила кто выезжал по свидетельству... Почему нельзя ответить только на этот вопрос? Зачем мне Ваше ’ а что раньше нельзя было’?
Вот почему нельзя было это мое личное дело.
Я виїжджала торік.
Знаєте, чим закінчиться ваш виїзд, навіть якщо пропустять? Поїдете знову в Україну паспорт дитині робити, коли побачите, скільки грошей і часу вам доведеться витратити в Європі на це.
Вам правильно радять, за три тижні біля Львова під обстріли не потрапите, а мішок нервів собі збережете.
Борисфенка• 25 июня 2023
Ответ дляIvanka Tramp
А назад как будете выезжать без заграна если в этом дп документ не удастся сделать ребенку ?
Польша по свидетельству 10000000% не выпустит. Уже были прецеденты, когда заворачивали на границе - обращайтесь в консульство.
А в консульстве вообще безпередел. Там только за взятку решалы помогают взять талон.
А ещё требуют от второго родителя заверенное нотариусом разрешение на получение загранпаспорта ребенку.
Я когда то имела с ними контакт по поводу паспорта ребенка - прокляла все на свете. Да и стоит это паспорт не дёшево 5000 грн и ждать его до 4 месяцев.
Та вона ж чарівна, думає, кордон перетнула і далі золоті гори і молочні ріки.
З першого ж дня у неї спитають документ дитини. Кирилицю вони не читають, пошлють авторку в консульство. А там черги з мільйона таких самих заїхавших по українських документах. І буде вона півроку сидіти чекати черги, запису, прийому, доставки. А тим часом ніяких виплат на дитину не буде.
Але ж їй нейметься.
Ivanka Tramp• 25 июня 2023
Ответ дляБорисфенка
Але ж їй нейметься.
Да точно там в консульстве дурдом.
Если даже и попросят для оформления песель укр свидетельство то с переводом.
А перевод стоит около 100 зл.
Борисфенка• 25 июня 2023
Ответ дляIvanka Tramp
Да точно там в консульстве дурдом.
А перевод стоит около 100 зл.
І тут вона прозріє, що поїхати назад в Україну зробити паспорт дешевше. Але поляки не випустять (фантазую, але хтозна, все постійно міняється).
І буде тут ще десять тем ’Що робити, людоньки, клята Європа не любить біженок’.
Читаю і трошки в шоці. Це саме поляки такі? Як не випустити громадянина України додому? Я поверталася в Україну по внутрішньому. У мене на той час не було закордонного паспорту,а у дитини свідоцтво про народження.
З України ,я розумію, наразі все не так райдужно,але додому.....
Ответ дляzIrka-
Їхали в поїзді, правда, з Угорщини, і там були мама з дитиною і лише зі свідоцтвом, як виявилося, виїжджали ще на початку війни. Наш прикордонник сказав, що назад в Угорщину не випустять по свідоцтву, потрібно паспорт.
Ну це логічно. Але додому вони спокійно їхали.
Борисфенка• 25 июня 2023
Ответ дляmax2013
От тому і не хочуть впускати, бо потім треба випускати, а потім знову впускати, і все це без закордонного паспорту, ’бо війна’. Чарівні їх задовбали біженський туризмом.
Ответ дляБорисфенка
Я це все розумію. Я не розумію і важко уявити ,як громадянина України не пускають в Україну по причині відсутності закордонного паспорту
Борисфенка• 25 июня 2023
Ответ дляmax2013
Пускають. Щодня. Дуже багато. В обидві сторони.
В результаті роль прикордонників стає абсурдною - вони мають щось контролювати, а контролювати не можуть. Бо чарівні півтора роки не роблять закордонні паспорти і порушують закон про перетин кордону. Але війна. Але півтора роки.
Що має зробити людина розумна? Правильно, паспорт.
Що роблять чарівні? ’Пустіть, бо війна’. Впустили. ´Випустіть, бо скучила за хресною мамою і город посадити треба’. Випустили. ’Ой, впустіть, бо знову обстріли’.
І поясняти їм щось без толку, бо вони чарівні.
Love_Love_Love_• 25 июня 2023
Ответ дляАринаКР
А ще цікаво чому ви заспокійливе не п‘єте?