Та прям багіня• 27 июня 2023

ви не стомилися від рос.мови?

я після річниці повномасштабної війни якось автоматично перейшла українську, і навіть фітнес-тренування якось не можу на рос.мові - вже краще на англ.
а як у Вас?
можна обрати декілька варіантів
Результат:
вже голосів: 1782
838 (47.03%) украинка, но говорю по-русски
284 (15.94%) я і до війни україномовна була
189 (10.61%) дратує вже усе кацапське
182 (10.21%) вже потихенько перехожу на укр
162 (9.09%) інша відповідь
74 (4.15%) вже >року як перейшла на укр.м
25 (1.4%) десь півроку як українізуюся
24 (1.35%) мне все равно на Украину..
4 (0.22%) я в росии,тут слежу за хохлами
Татьяна_М5• 27 июня 2023
Ответ дляOlena Dnipro
Не хочу вас засмучувати, але європейці не розрізняють українську, білоруську, російську мови. Також вони думають, що Україна, білорусь, росія, Румунія, Молдова та Словаччина – це одна територія.
Так и есть. Я работала в одном коллективе, где была я, белоруска и молдованка. Все трое между собой общались на русском языке. Белоруска и молдованка украинский язык не понимали. Так для всех остальных мы были одним и тем же. Типо, как с разных регионов. Ну как в Италии, есть пулезы, калабрезы и прочие, но все они итальянцы. Так и мы для них всегда были одной нации. То, что мы им объясняли, что мы все из разных стран, им было все равно. Типо ссср развалилось, а нация осталась одна.

Jordanna• 27 июня 2023
Напишу, свою історію, просто.
Я з міста Рівне, 1982 р.н , мама була трохи російськомовна ( потім опишу), тато україномовний.
Ми проживали у центрі міста і всі школи біля нас були російськомовними.
І оточення в дитинстві у мене було на 80% російськомовне.
І навчалась я до 9-го класу- російською, і всі мої друзі біля дому- російською.
Ми зі старшим братом- тільки російською
Я на ній думала.
Є в мене молодша сестра- вона ’українка’, на 5 років молодша. Садочок, батько, мама стала суржем розмовляти, школа....
Ми розмовляли в трьох ( брат, я , сестра) навіть в одній розмові- я з братом-рос, при тому з сестрою- укр, так само брат. І це просто розмова в трьох.
Російську граматику я знаю краще за українську.
Розмовляла на 80%, думала російською.
Не заморочувалась.
Вийшла я заміж і переїхала в Черкаси. В Самих Черкасах основна мова була російська, в регіоні дикий сурж, російської - української .
Мені було комфортно - російською.
Але коли я завагітніла, в 2011
І був президент Яник і його прем´єр Азіров, то зрозуміла, що варто розмовляти українською.
Бо
Бо якщо мій син захоче стати президентом України, а мови не знає ?
Було трохи важко, але я перейшла на українську
І мій син до 3-х років був суто на українській, якби не переїхали в Рівне, то я ю ще більше топила за українську.

Це не важко, головне бажання і ціль
Семицветка• 27 июня 2023
Ответ дляOlena Dnipro
Насчёт того, что не разливают язык, полностью согласна. Уже не один раз в этом убеждалась.
Татьяна_М5• 27 июня 2023
Ответ дляelenze66
Там в оголошенні написано, що російськомовних на роботу не беруть, і до чого тут ваша полуниця ? Ще про унітази напишіть.
Там написано: робота в Господарстві ( сезонна). Чи вам перекласти на російську?
Семицветка• 27 июня 2023
Ответ дляIra_Do
Чесно, втомилась. Втомилась від того, що російськомовні готові роздерти іншого за кацапську мову і ненавидять українську. Як так може бути?
А кто в теме отписался о ненависти к украинскому языку? Покажите.
Соната любви• 27 июня 2023
Ответ дляIra_Do
русскоязычным пофиг кто и на каком языке разговаривает.
они вообще эту тему не поднимают.

эту тему русскоязычные создали? нет.
Mrs.Ochmonek• 27 июня 2023
Ответ дляMilinda_1
Вы что, сейчас вас сожрут за это . Немцы такие волшебные, так хорошо встречают, а вы пытаетесь напомнить о давно прошедших днях)
Так може німці і зустрічають добре тому що пам´ятають 1945 і русскіх солдат , які згвалтували 100 тис німкень, і розуміють, що українські жінки тікали від нащадків тих самих диких російських солдат
elenze66• 27 июня 2023
Ответ дляТатьяна_М5
Я ж в своєму пості написала ´нижнє оголошення´. Ви не розумієте українську ?
Mrs.Ochmonek• 27 июня 2023
Ответ дляВиктория1104
Нет,я не устала.Скажите честно, вы агент кремля? Реально создаётся впечатление,что вы специально создаёте такие темы, а потом показываете в соц.сетях скрины , и пишите,что в Украине ущемляют русскоязычных.
Чим більше таких дописів як ваш, тим приємніше кремлю. Скажіть чесно, ви агент кремля? )

Milinda_1• 27 июня 2023
Ответ дляelenze66
Ви забули, що писали вище ? Насміхалися з українців, які закордоном говорять українською ( ´патріотамі сталі´). А патріотом бути це погано ?
Что вам сказать, люди, которые еще два года назад смеялись над теми, кто говорит суржиком, резко стали любить украинскую мову - у меня это вызывает большое удивление. Люди стараются делать, как и выгодно и не больше.
Татьяна_М5• 27 июня 2023
Ответ дляelenze66
Ну так посмотрите, что там написано, в нижнем объявлении))
Соната любви• 27 июня 2023
Ответ дляХеленка_Хм
Я понимаю, почему так было… там были несколько агрессивных человек, которые стыдили тех, кто пишет по русски. И русскоязычные люди реально боялись их и не хотели нарываться на конфликт. Очень неприятно это, что меньшинство пытается управлять большинством. И реально ищут виноватых в войне не там.
так оно в жизни так и есть.
меньшинство управляет большинством и делает это успешно.

взять, к примеру, коррупционеров, их меньшинство - но они рулят страной и управляют массами.
xardin• 27 июня 2023
Ответ дляelenze66
Поясніть це полякам ( нижнє оголошення)
А вот это как раз странно... Людям не все равно на каком языке говорят их уборщицы или работники на плантациях ???
Вот этого я не поняла...
Если бы я нанимала человека на каторжный малооплачиваемый труд - меня бы лично волновали качество и скорость выполняемых работ, а не их китайский или русский или мозамбикский язык...
Виктория1104• 27 июня 2023
Ответ дляelenze66
Поясніть це полякам ( нижнє оголошення)
Это объявление не от поляков.В Европе запрещены гонения по национальному и языковому признаку, за это предусмотрен штраф, при нескольких нарушениях ,для иностранных граждан - депортации.Поляки в возрасте 40+ знают русский язык, они его учили в школе,и многие на нем доступно изъясняются.
Mira29-c3c3• 27 июня 2023
Ответ дляТелепузик
Нет не устала. Пользовалась и буду пользоваться русским языком. Всё моё окружение также говорит и общается на нём. Гораздо больше устала от вечных мовных срачей на Советчице .
Якщо ви стомилися то може не варто у такі теми заходити ?
Татьяна_М5• 27 июня 2023
Ответ дляВиктория1104
Конечно. Это вбросы украинцев. Полякам удобней взять русскоговорящего, чем китайца или ещё кого.
Olena Dnipro• 27 июня 2023
Ответ дляelenze66
Поясніть це полякам ( нижнє оголошення)
В нижнем объявлении на работу нанимают не поляки, а украинцы украинцев
Milinda_1• 27 июня 2023
Ответ дляMrs.Ochmonek
Какие немцы понятливые, а то что они расстреливали тут миллионы украинцев, просто так - это уже забыли, все затмили деньги?
Mrs.Ochmonek• 27 июня 2023
Ответ дляxardin
Вот этого я не поняла...
Так може і для поляків суть не в мові. А в позиції

Mrs.Ochmonek• 27 июня 2023
Ответ дляВиктория1104
А де ж тут гонєнія? )) Роботодавець пише умови, за яких приймає на роботу
Виктория1104• 27 июня 2023
Ответ дляТатьяна_М5
Нет, в законодательстве об охране труда четко указано,какие требования можно указывать на вакансию.Так писать нельзя, если кто- то пожалуется- будет штраф
Mira29-c3c3• 27 июня 2023
Ответ дляStar39
Если бы каждый из ответивших пожаловался на тему, ее бы закрыли
Що не так з темою? Українці в Україні не мають права створити ту тему,яку вважають за потрібним?
суфле• 27 июня 2023
Я перестала говорити російською. Після початку війни огидно від кацапської.
Milinda_1• 27 июня 2023
Ответ дляMrs.Ochmonek
Дискриминация по языковому признаку)
moonkitty• 27 июня 2023
Я втомилася від суржика. Закрийте тему, бо ви пишете не українською.
yana borozenec• 27 июня 2023
Перейшла на українську у 2014,але до 2022 могла споживати контент росіянською,тепер аж верне
Mrs.Ochmonek• 27 июня 2023
Ответ дляMilinda_1
Покаялись, і вчать в школі про свою ганьбу - того покоління.
На відміну від раші, яка брехала, бреше і буде брехати
Соната любви• 27 июня 2023
Ответ дляMilinda_1
про это уже все давно забыли.
как села сжигали вместе с людьми, насиловали, издевались, вешали людей, расстреливали беременных, детей.
концлагеря, сколько украинцев через них прошли, сколько было там зверски замученных, убитых.

но кого это сейчас интересует.
Виктория1104• 27 июня 2023
Ответ дляMrs.Ochmonek
Дискриминация по языковому признаку.Например здесь нельзя писать ’ требуется мужчина до 35 лет’ - дискриминация по половому и возрастному признаку.За это штраф .
Sielo• 27 июня 2023
Українську мову знищували і гнобили десятиліттями. Я на власній шкірі відчула як україномовній людині жити в російськомовному місті, мене реально ледь не побили за зупинці в 2006р, братові руку зламали в школі в ті роки. Мої діти навіть це відчули бо в цілому класі було 2-5 україномовні дитини. Це Київ, столиця України, а не Росії. Чому так? Бо російськомовні бережуть свій язик як не знаю що. Я не проти російськомовних, не варто через мову сваритися, але українська мова не має бути мовою меншості в Україні, якщо ми хочемо бути окремою від параші державою.