Зараз я знаходжусь в Німеччині.
Вчора з юристами розбирала випадок:
30-річний чоловік всіми не правдами досяг своєї мети - виїхав з України придбавши (оформивши) громадянство Марокко.
Як він це зробив сидячі в Україні і скільки за це заплатив - він не розповсюджується. Але марокканський паспорт дійсний. Не підробка.
Виїзжаючи з України на кордоні він надавав тільки марокканський паспорт. Підозрюю, що прізвище в цьому паспорті не співпадало з українським. Які там штампи були до цього - загадка.
Коротше - з України він виїхав по марокканському паспорту.
Добрався до Німеччини. Дістав свій закордонний український паспорт та почав процедуру оформлення як український біженець. Але після нового року німці нарешті почали роздивлятися документи українців (прискиплива увага - до чоловіків). А в нього немає в українському паспорті відміток про перетин кордону. Польські стражи теж не підтвердили в´їзд в Польщу такого громадянина України.
І, саме цікаве: у німців немає претензій до тих громадян Марокко, в яких на момент початку війни був ВНЖ/ПМЖ України. Їм надають прихисток так як і українцям. У цього ж кадра НЕ було по марокканському паспорту дозволу проживати в Україні.
Його готують до депортації в Марокко. Віза в ЕС йому не світить.
Він хотів по марокканському паспорту повернутися додому. Не може. Бо для цього йому треба оформити візу України.
Але він має ПРАВО повернутися в Україну як громадянин України. Не забуваючи, що в нього є і ОБОВ´ЯЗКИ.
Вчора з юристами розбирала випадок:
Spicy -02f0• 30 июня 2023
Ответ дляKira2022
А разве ещё выпускают по укр паспорту?
Это уже второй вопрос. Вроде, с некоторых регионов. Вряд-ли немцы проверяли бы его укр паспорт.
Ну и можно было выбрать другую страну.
Spicy -02f0• 30 июня 2023
Ответ дляsilma
В украинский паспорт наши пограничники не ставят отметок о выеде и въезде, только по требованию владельца паспорта. Иностранцам ставят
Он загран, а не внутренний показал
Тоже думаю, что с внутренним не был бы проблем
Ответ дляSpicy -02f0
Мог бы просто укр паспорт показать, там никаких отметок нет
Так він і показав в таборі тільки український паспорт.
Я ж кажу, що німці вже знають умови законного перетину українського кордону. І стали прискипливо відноситись до подібних випадків.
Також прискипливо зараз відносяться до громадян України, які їдуть з окупованих територій через Росію.
Spicy -02f0• 30 июня 2023
Ответ дляOOH
Вы сказали, что он международный паспорт показал.
Не отказывают в получении статуса мужчинам. Ну и по закону у нас не могли для всех закрыть границы, начнем с этого
Ответ дляOOH
Это как? По сути человек законно выехал, что они хотят найти в его документах? Я про выезд из оккупированной
Spicy -02f0• 30 июня 2023
Ответ дляOOH
В нього не було поміток в закордонному українському паспорту. Якій він пред´явив в Німеччині.
Так в диком и ошибка, предъявил бы внутренний, никаких вопросов. А загран мог бы в посольстве потом оформить
Ответ дляanna_2014
Теоретично він міг виїхати з України ще до війни, наприклад в Морокко. І потім прилетіти прямо в Німеччину. До чого тут Польща? Якщо паспорт новий, то і відміток не буде.
Якщо він громадянин Марокко без ВНЖ/ПМЖ України, то він не має право просити прихисток в Німеччині.
Він має право поїхати в Марокко як громадянин цієї країни.
Ответ дляSpicy -02f0
До нового року німців не бентежило як українці попали на їх територію.
Зараз почали придивлятися до документів.
Ответ дляOOH
так він громадянин Марокко для нашої країни. А коли він був на кордоні у Нимеччині, він вже заїжджав як Укранець. Чи я не так зрозуміла? Чи він заїхав у Німеччину теж по мароканському паспорту а потім прийшов у соц службу як українець оформлюватись?
Spicy -02f0• 30 июня 2023
Ответ дляOOH
И? Чтобы они поняли если бы он показал внутренний паспорт?
Spicy -02f0• 30 июня 2023
Ответ дляanna_2014
Дач,ещё и загран показал, вместо внутреннего паспорта
talvitarina• 30 июня 2023
это ж на сколько человек мечтал стать украинским беженцем в Германии, что аж на паспорт Марокко потратился!!! вот умеют некоторые ставить себе недостижимые цели и их добиваться.... завидую мужику, да