Добродійка• 05 июля 2023

У нас тут є агрономи? Підкажіть, що з соєю?

Нижче є фото. Підкажіть, будь ласка, як врятувати? Чим лікувати?
Банка з медом• 05 июля 2023
Она как сгорела..Поле дождя такое или чем-то поливали?

Mede• 05 июля 2023
Гербіцидом перед посівом бризкали город? Дуже схоже
автор Добродійка • 05 июля 2023
Ответ дляБанка з медом
Взагалі нічим.. Все-таки думаю, що це якась хвороба😔
автор Добродійка • 05 июля 2023
Ответ дляMede
Та ні. Вона була гарною, а зараз різко стала отакою.
Банка з медом• 05 июля 2023
Ответ дляДобродійка
Мне как от кислоты листья сгорели... А что есть регресс? Поливаете в норме?
Банка з медом• 05 июля 2023
Ответ дляДобродійка
https://www.agrodialog.com.ua/osnovnye-bolezni-soi...

Вообще да, может поражаться и грибками и бактериями, вот почитайте на что у вас похоже
Додаю напруги• 05 июля 2023
Зайдіть трошки пізніше, запитаю в чоловіка,він займається професійно вирощуванням сої
автор Добродійка • 05 июля 2023
Ответ дляДодаю напруги
Дуже дякую Вам🙏
Додаю напруги• 05 июля 2023
Це однозначно хімічні опіки. Є різні варіанти:
1) якщо поряд посіяна кукурудзи або соняшник , хімія якою їх обробляли потрапила на ваші рослини з вітром
2) ви чимось кропили і не вірне дозування препарату (щоб щось точно говорити , потрібно знати чим обробляли та коли)
3) якщо минулого року,територія оброблялась грунтових гербіцидом + дощі могли зробити опіки на рослині
Рослина виживе, листки так і будуть округлими. Врожайність знизиться на 20%

Додаю напруги• 05 июля 2023
Взагалі важко судити по фото однієї рослини, потрібно бачити поле в цілому.
Є ще варіант , що рослина хворіє ’мозаїкою’, це якщо де не де поодинокі рослини у такому стані. Тоді наступного року потрібно змінювати насіння повністю та обов´язково протруювати перед посадкою
Додаю напруги• 05 июля 2023
Якщо все ж це край поля,то вам допомогли сусіди
Якщо соя не ГМО ,то не вірне дозування гербіциду.
Можна трохи підтримати рослини (якщо вражена велика частина) підживити гуматами і сульфат натрію
Додаю напруги• 05 июля 2023
Перед тим як ви сіяли сою, що вирощувалось на цій ділянці?
автор Добродійка • 08 июля 2023
Ответ дляДодаю напруги
Дякую!!!❤