Сама вумна тутички• 05 июля 2023
Сучані бабусі більш егоїстичні по відношенню до онуків?
Мати 3 роки насідала, вимагала онуків. "Хочу онуків!" "Коли вже онуки?!" "Помру так і онуків не дочекаюсь!". А коли пояснували, що ще зараз не готові, не так стабільно в житті. То у відповідь куча аргументів, що буде максимальна підтримка і допомога по всім параметрам. Дайте тіки онуків!!!
І от що зараз..
Приходить мати, дарує малому якусь дитячу побрикушку. Я думаю - поки є можливість, збігаю швиденьку куплю продуктів необхідних. А мати вже підривається: "- Ой, ти куди? Почекай, разом через 20 хвилин і підемо." І це так завжди, приходить, за годину втомлюється від малого і різко щось вигадує, щоб швиденько здриснути додому. То голова, то давлєніє, то магнитні бурі, то Меркурій в Урані.
Або коли ми до неї привеземо, бо вона наполягає сама, що онук росте, а вона цього не бачить! І через 2 дні дзвоне, оре, яка вона втомлена і в неї ще куча справ. І шо їй треба і в совбез, і в пенсійне, і куди завгодно. Усіляке таке накидує, аби забрали онука.
Авжеж, я не вимагаю від неї стільки уваги, але нашо було отак насідати і вередувати "помру і онуків не побачу!!!". А потім тікає через годину, не хватає терпіння навіть посидіти з малим розмалювку зафарбувати.
По лінії чоловіка та сама історія з бабусею. Приїде, якусь погрємушку подарить, чай поп´є, в кімнаті з онуком поактивнічає хвилин 30. А потім тихенько і коварно підсуне йому планшета, і сама поряд сидить, щось там в ТікТоці приколи гортає. І я, користуючись цим часом, хочу збігати продуктів купити. Відчиняю двері, а свекруха вже переді мною як мильна прослизає: "Ой, разом підемо! Чого ж я сидітиму?! Мені теж треба на базар ще встигнути."
От шо це таке?
Оце покоління 60-70 року , якісь такі безвідповідальні та егоістичні бабусі, які не можуть себе трохи пересилити заради онуків! Багато такого і в знайомих помічаю, не всі, але ж є така якась тенденція.
От моя бабуся була зовсім інша, вона 37-го року народження, у якої дитинства взагалі не було, часи такі. Так вона мене не відпускала від себе, хоча я була тим ще подарунком А вона мене всюди брала з собою. І в совбез, і в пенсійний, і будь де, всюди я тяглась за нею. Жодної гойдалки та дитячого майданчика не пропустимо по дорозі. І її це ніяк не обтяжувалоі, а навпаки, вона зі мною забувала про свій вік! Їй по щирому було цікаво зі мною, а не вимушено.
Хоча купу аргументів мала, щоб не возитися зі мною, бо здоров´я значно гірше було ніж у цих бєзмятєжних 60-70тниць!!! Які безвідповідальні та егоістичні, тікают від онуків або коварно підсовують їм планшети переключаючи з себе фокус уваги!!! І самі в телефоні ховаються, грають в оці свої кольорові кульки-шаріки-алмазіки і при тому вередують і вимагають онуків, бо не уявляють себе на цьому світі без них і часу проведеного з ними!!!
Чому такі бабусі пішли?
І от що зараз..
От шо це таке?
Чому такі бабусі пішли?
Результат:
вже голосів:
294 (73.87%)
Так, є така тенденція
43 (10.8%)
Ні, у нас така бабуся
38 (9.55%)
А я самотня-безтурбтня
23 (5.78%)
Внуки в планшеті, я в алмазіки
Я не тону• 05 июля 2023
Ответ дляБентливуман
Вона в 45 не працює? І чоловіка, і дітей більше не має? Мені 45 і мені часу не вистачає. Я все бігом.
Там написано 45 года, это ей уже почти 80
Ноунэйм• 05 июля 2023
Ответ дляЯ не тону
Поколение эгоистов это нынешние мамки, при этом даже доводов не слышат, потому как есть их мнение и неправильное)
Ну так если отказать на заводе смену и потом ещё дома надо реально пахать не повод отдать на какой то период ребенка бабушке,то какие претензии могут быть у нынешних мам, если они не пашут вообще, ни на работе ни дома? Что им мешает заниматься собственным ребенком?)
Вам я вно лет не много, потому как здоровье в 45-55 и 65 + очень отличается, а потому и нашим мама тяжело уже смотреть за нашими детьми.
Чего вы вдруг решили что сейчас никто не пашет. Отпахать дома за компом с ребёнком на руках вы не пробовали? Такое впечатление что вы в принципе никогда не работали и считаете что все остальные тоже. НО дело даже не в этом и не в ’тяжело’ они НЕ ХОТЯТ, нет ни любви, не интереса, ничего ни к детям ни к внукам. Должны только им по умолчанию.
Сусідка знизу• 05 июля 2023
Ответ дляВоздух в банке
Современные бабушки поняли, что можно наслаждаться жизнью. А современным мамкам желаю осознать, что они рожают детей исключительно для себя и это их зона ответственности.
Я своїй дочці так і кажу-без детей набагато легше живеться на світі, так, що думай чи треба тобі це
Ноунэйм• 05 июля 2023
Ответ дляВишнёвая Леди
Это да. Я как раз недавно говорила с моей мамой на эту тему. Все своё детство, с тех пор, когда я себя помню, я гуляла сама во дворе с другими детьми до ночи, а летом была на даче то с одной, то с другой бабушкой. Чем занималась моя мама? Она приходила с работы в час дня, готовила обед и ужин, а потом болтала по телефону или смотрела сериалы. Ее задача была все мое постирать в стиралке, накормить, помыть посуду. Уборкой она тоже особо не парилась. Я росла сама. Школа, потом двор. Со школы и в школу, кстати, я с 1 класса ходила сама. И мама всегда жаловалась, как ей было тяжело растить 2 детей.
Теперь я. У меня двое. Свекры и моя мама в другом городе. К себе внуков на лето никто не берет даже на 1 день. Мой день: утром отвожу одного в садик, второго в школу. Потом бегу на работу. В 15:30 заканчиваю работу и бегу в садик, потом в школу за старшей. Потом мы бежим домой ( ну как бежим: один шаг вперёд - два назад, с капризами, драками, воплями и нервотрепанием), прибегаем домой, кормлю их. Мою, убираю, стирка, глажка где-то 1,5 часа. Потом бежим на кружки или в парк. Возвращаемся домой, готовлю ужин. Приходит муж. Ужинаем. Потом купаю одного, второго, переодеваю и спать. Если в 10 вечера засыпают - значит у меня есть время помыть голову, уложить, намазаться кремом и уделить внимание себе. Если засыпают в 11, то я уже не хочу ни крема, ни укладки, только спать. И так 24/7. Я весь день на ногах и все время с ними. Моя мама приехала спустя 8 лет помочь с внуками, в итоге у меня появился 3-й ребёнок. К врачу отвези, кушать приготовь, то подай, туда отвези и т.д. Мама, если что, у меня не инвалид. Просто вот такое отношение. Она приехала к дочке отдыхать. Больше никаких помощников в дом не пущу.
Пока мне нужна была реальная помощь, когда один был грудничок, а другой садиковский, когда я вообще не могла в туалет нормально сходить и волосы некогда было расчесать - у всех были свои заботы, никто не захотел приехать и помочь хоть на месяц. А теперь, когда дети уже взрослые, нормально ходят в школу и садик, пол дня никого нет дома, то свекры и моя мама вдруг решили, что самое время помогать. Приехать, жить с нами, под дня смотреть сериалы, а в 5 вечера спрашивать, а что мы будем ужинать. Я в шоке вообще. То ли я чего-то не понимаю, то ли мне просто не повезло с родственниками. И если честно, после их « помощи» и совместного проживания я поняла, что 2 детей 24/7 это цветочки)) в сравнении родительской « помощью».
Та же хрень с родительской помощью. Только в итоге я ещё и виновата потому что что то не так сказала или посмотрела))))
Сама вумна тутички
• 05 июля 2023
Ответ дляnataangel
Яка матеріальна підтримка? Щоб батьки вас підтримували? Ви серйозно?
Де написано, що я цього вимагаю? Я лише кажу про те, що вона обіцяла це в якості переконливих аргументів, що все буде! Якщо буде якась скрута чи важкі часи! Ти головне, онуків народи!
Вишнёвая Леди• 05 июля 2023
Ответ дляПетриківна
Наверное, те кто имел шею на которую присесть или не имел совести остались сидеть и ждать у моря погоды, те кому нужно было детей кормить - пошли работать хоть куда-то. Мой первый учитель провел только один класс с первого по третий а потом уволился и пошел на рынке торговать, а моя мать с негодованием о нем отзывалась хотя у нас бывали дни что хлеб свежий не купишь - сухари доедали.
Вот, моя мама тоже вечно соседку обсуждала и насмехалась, что та со своим ВО бросила работу и стала торгашкой на базаре. В итоге моя мама всю жизнь получала минималку, ничего не заработала, осталась жить в квартире, полученной в наследство с пенсией 2 тыс грн.
А соседка пахала, шо лошадь, купила 3 трёхкомнатных квартиры в новострое, сейчас не работает, ездит 2-3 раза в год в Египет и ни в чем себе не отказывает. Но мама своё мнение так и не изменила: тупая торгашка
Петриківна• 05 июля 2023
Ответ дляПозитивна
Наша бабуся 67 року... це капець, теж саме... постійно сидить в істаграмі, з малим взагалі не грає, тільки іншим розповідає яка вона афігенна бабушка і все для онука
Якщо десь на вулиці вередує то він починає сильно її бісити
За два з половиною роки вона навіть не разу сама його у кольясці не катала по вулиці
Я чесно кажучи в шоці, бо теж вередувала подавайте онуків!
Моя така сама тільки без інстаграму. Їй самій нудно, дай онуком побачитись, через п´ять хвилин вона починає напрягатись і вередувати, навколо неї потрібно скакати. Видала мені що ’дитина маніпулює’ вона в мене в 5 місяців вже така розумна що маніпулює дорослими бо плаче чи кричить чи їсти хоче (насправді не подобається в баби на руках, тому дитина погана,не так її розважає). Ці приходи в гості під виглядом заботи дуже обтяжливі. Бо приходити вона хоче тоді коли їй треба, дитина може їсти, спати, мені треба щось робити то все байдуже. Це дійсно не допомога а ще одна дитина. Хай би вже фото робила та лишала мене в спокої
WhiteWidow• 05 июля 2023
В мене свята мама) дуже допомагає з дітьми. Але я виконую функції заробляння грошей, тому так.
Я буду інша. Планую оплатити їм няньок, по їх бажанню. Я не люблю дітей. Мені і зі своїми буває дуже складно. Погана мама з мене, бабуся буде ще гірша.
Але, ну хто зна)
Перекус беру завжди• 05 июля 2023
Моя мама 1956 року супер бабуся, але коли син був до року, важко їй було з ним залишатись через годування. Та й я може раза 2-3 залишала. Пізніше і забирала, і час проводила так, куда мені. Зараз сину 14, він вже самостійний, тільки спілкуються.
Просто каралева• 05 июля 2023
Ответ дляSolnet
Я 1978 року. Онуків немає, але є молодша дитина 6 років
Мами немає, свекрів немає. Мій тато живе далеко. Самі якось виховуємо.
Ну так нащо вам ті дискотеки та секс до рання? Ви ж не порівнюйте вік
Цикавенная• 05 июля 2023
Мои бабушки выняньчили меня и сестру пока родители были на работе. Как вспомню, так с утра и до позднего вечера мы где то гуляли. Пешие прогулки по городу, все качели и площадки мои. И это мама говорила, что бабушка со мной не сильно нянчилась.
Ответ дляНе рахую, а вважаю
Не расписывайтесь за всех, наши родители далеко от нас были. Спихнуть сложно было . Не вижу необходимости. С мужем справились ..
Не розписуюсь. Гола статистика, зібрана тупо з оточення. Теж справляємось, куди дітись. Але щодо участі в житті дітей і внуків -якось так воно і є. І про це неодноразово тут вже відписались. Не я одна таке спостерігаю.
Криниця щастя• 05 июля 2023
Ответ дляЦикавенная
Ну не знаю, якби я зараз з онукою так няньчилась, як з нами бабуся, то сучасні батьки би мені їі більше точно не давали. Нас по факту годували і пішли на фіг гуляти. Ми лазили всюду, по будівництва, деревам, дахам. Якщо моїм дітям такий догляд підійде, то готова взяти онуку на постійно.
Петриківна• 05 июля 2023
Ответ дляВишнёвая Леди
У меня всё ещё хуже. Такой ’торгашкой’ при маме стала я. Она у нас утонченная, интеллигентная и особенная поэтому все грязное, тяжёлое, неинтересное, бытовое это нам с бабушкой приходилось. А потом и мне обеспечивать ее, ведь она же не может - люди грубые, все куплено, у нее депрессия и несложившаяся жизнь, а я значит если что все могу (лошадь ломовая)
Ответ дляКракадэ
Я розумію про що пише автор бо я пам´ятаю як ми (діти) постійно знаходилися у бабусі з дідусем на всі свята, канікули,.... У чоловіка також було з бабусею і батьками.
Але чомусь мої батьки і батьки чоловіка зараз будучи бабусями не поспішають навіть бути просто поруч зі своїми онуками. В них своє життя і свої плани.
В мене спочатку було образливо що бабусі так себе поводять. Але тепер коли онуки підросли то бабусі згадали що десь там є онуки і забажали дружити з ними. Але час вже пройшов і моїм дітям не цікаві дорослі що бачили їх тільки на свята двічі на рік.
Ну от тепер парадокс бабусі і хочуть спілкування але онукам не цікаво вже. Чомусь тепер бабусі ображаються що до них онуки ставлення ідентично- ніяк бо у онуків своє життя і інтереси. Мені намагалися розказувати про виховання на що я нагадала як бабусі все життя бігали від онуків, ну тепер вони свого добилися, онукам байдуже на їх життя - а я не збираюся щось змінювати.
Що посіли те пожинати мають
О, точно))) я така онука. Спочатку ’своє життя’ а потім ´чого ж ти як не рідна ’))) А хто ви мені така, незнайома панянко?
Пуки-куки• 05 июля 2023
моя мама обожает моих детей с рождения с ними....свекруха только по дням рождения отмечается....
Ответ дляМилкиМой
Странно, почему в цивилизованном мире такого нет? А у нас 30летняя молодая мать считает что ей тяжело с ребенком быть всегда и просто необходимы клубы, рестораны и свидания с мужем раз в неделю минимум. И все это ей обеспечить должна бабушка, взяв на себя заботу о внуке. Если не захочет, значит старая эгоистка, думающая хрен знает о чем, вместо того, чтобы думать о помощи с внуками. Это в нашей культуре пока неискоренимо.
Але у всьому світі такі бабусі і дідусі не вимагають до себе потім ніякого ’рослинного’ ставлення, на відміну від наших. Тут або їхати, або шашечки
Пацан к успеху шел• 05 июля 2023
Ответ дляПлету корзинки
Родные бабушки моей дочки не принимают участия в ее жизни. Живут в других регионах. Моя мать вообще узнала о том, что у нее есть внучка, только когда этой самой внучке было уже 6 лет. А впервые увидела свою внучку, когда этой самой внучке было уже 12 лет. Большое участие в жизни моей дочки принимает двоюродная бабушка
Ну и чья тут вина? Мы тоже живем за 600 км от родителей,но навещаем их минимум раз в 3 месяца,сын прекрасно знает своих бабушек и дедушек, лет с семи гостит у них без нас
Цикавенная• 05 июля 2023
Ответ дляКриниця щастя
Возможно, у каждого по разному. Но меня далеко одну не отпускали. Гулять с бабушкой любила, вторая в селе жила. Мы спокойно и корову пасли и кушать готовили. И на речку ходили, хоть часто это и не детское занятие было, но бабушка могла и в этом найти нам что то интересное. Хотя у нее 7 внуков разных возрастов.
Сыну сейчас 12 почти, но контролирую постоянно.
Чумацький Шлях• 05 июля 2023
Ответ дляЯ не тону
Кто выпивал того уже нет. А думаете другие заработки были легче? Без работы сидели это как? Чем они питались и чем детей кормили?
діти все літо у бабусі на городі пахали, тим і кормились :)
Я не тону• 05 июля 2023
Ответ дляНоунэйм
Отпахать дома за компом это как?) Я вот пахала на заводе, на транспортировке инертных материалов, а дома за компом работаю с ребенком без напряга, сразу после роддома. Хотя работа требует внимательности (юрист) и быт на мне, но с реальной пахотой на заводе это и рядом не сравнится.
Ну про любовь... А как по вашему любовь проявляться по отношению к вам и вашим детям должна?
забиякина• 05 июля 2023
У мене пізні діти. Свекруха 1937 року, на вулицю ходили один раз всі разом з коляскою. А книжки не читала внукам, не малювала з ними. Трохи сиділа біля кроватки. Живемо разом. Вона дивиться серіали читає жовту пресу. Вихователь по освіті. Сказала що вона своє вже отработала з дітьми. Моя мама якщо з донькою замучує її математикою читанням і тому вони рідко бачаться.
Просто каралева• 05 июля 2023
Ответ дляКриниця щастя
О да, я стара егоїстка, не розумію, тяжкої домашньої роботи та жіночої долі, в молодої жіночки, яка не працює, не вчиться нічому, дитина в садочку до вечора. Мабуть це дуже важко. Мені здається, люди не навчились розподіляти час та визначати пріоритети, звідти ці претензії ростуть.
В Дніпрі садочки вже 3 роки як он-лайн
Пацан к успеху шел• 05 июля 2023
Ответ дляСама вумна тутички
Я теж помічаю, що зараз багато підлітків не в контакті з бабусями і дідусями. А я в 13-15 років багато часу з бабусею проводила, мені було приємно з нею проводити час, дивитися фільми і серіали. Так і прогулятись кудись могли піти. А зараз якось не помічаю такої тенденції.
Время другое! Сейчас подросткам с родителями не интересно,куда там дедушки и бабушки! Ну разве в аквапарк или яхт-клуб сводят,какие сериалы!
Ответ дляRomina83
Да, мне свекровь тоже рассказывала, как она все сама - и дом, и работа, и ребенок - ну прям суперженщина. А по факту - сына при первом же удобном случае деду и бабке, особенно на все каникулы и карантины, в садик/школ тоже помогали водить/забирать, и муж работал в таком графике, что ее светлости только пару раз в неделю утром отводить приходилось. А нам хрен помогала, в отпуск уйдет - хорошо если раз за 2 недели к внуку придет. И еще и рассказывала ’ну мы же как-то справлялись’... Да мне по сути, ее помощь и не нужна была, просто сам факт - круто умничать, когда есть кому подстраховать.
О, ’ми д справлялись’ -це коронна фпаща таких ’супергероїнь’. Тільки почув - так і знай, дитину панянка бачила по вихідних і то не часто)))
Криниця щастя• 05 июля 2023
Ответ дляПросто каралева
В Дніпрі садочки вже 3 роки як он-лайн
Не знаю, мої в Києві, садочок працює жо 19.00,примєрна, запахана мати забирає о 17.00.
Я не тону• 05 июля 2023
Ответ дляЧумацький Шлях
У всех были бабушки в селе? У меня не было, у мужа не было, из класса только у двоих было село, а остальные в городе лето проводили.
Hanna-Hanna• 05 июля 2023
Ответ дляChaterbox
Та таке ж, а потім як мама в депресії зробить якусь дурницю з собою чи дитинкою, не дай боже, то всі причитають: а де ж то родичі були, а чи то ж ніхто не бачив і не підтримав.
А батько де дитинки? Чи бабуся дитинку робила? А дорослі людоньки на лужайку сподівалися, що нема можливості няню на кілька годин взяти?
Вже і жонилка, і плодилка відросли, а всрались в будь-якій ситуації баба з дідом, що недодали, недоробили і все так погано.
Не сперечаюся, круто, коли в сім’ї є взаємопідтримка та гарні стосунки і бабуся з дідусем хочуть спілкуватися та допомагати з онуками. Але це справа добровільна, а з позиції «а ну, егоїстка стара, бігом обслуговуй та бери на себе» не дивно, що особливо ніхто підтримувати і не рветься.
Ответ дляЧумацький Шлях
цікаво чи будуть потім ці бабусі раді коли ’доглянуті’ ними онуки спихнуть їх в будинок престарілих? чи будуть кричать що вони ж доглядали і найрідніші люди?
А ви бачили, скільки коштує нормальний будинок пристарілих? Спихнуть... То гарно треба дітей виховати, щоб вони мали змогу так спихнуть.
Чумацький Шлях• 05 июля 2023
Ответ дляОксана_12
значить буде якось сама крутитись :)