ZhukOlena• 09 июля 2023

Догляд за виноградом восени

Підкажіть, що потрібно восени зробити з виноградом? Який догляд? Посадили навесні вперше, хочеться правильно усе зробити. Добрива, обрізка, утеплення? Коли і як? Цікавить усе
Э-велин@• 09 июля 2023
Когда листва опадет, просто снять лозу с опор, пригнуть и укрыть агроволокном перед морозами. Если есть мыши, положить внутрь что то от них. Удобрения калийно фосфорные.
Зимы сейчас такие теплые, я даже с опор не снимаю и не укрываю. Но пока молоденький, можно позаботиться
Э-велин@• 09 июля 2023
Еще очень мне нравится вот этот любитель винограда. Смормировала кусты по его рецепту, шикарно получилось.
У него есть и про обрезку однолетних кустов осенью, и про укрытие, про все. Очень граммотно рассказывает

yulcha01• 09 июля 2023
Ютуб-каналы. Владимир Маер. Юрий Егорутин. У Егорутина особенно про формировку хорошо
Осенью обрезать. Первые пару лет желательно укрывать. Я маленькие кустики после обрезки обматывала агроволокном белым и накрывала обрезанной баклажкой 5-литровой.
Thatsme• 09 июля 2023
Ответ дляyulcha01
Ютуб-каналы. Владимир Маер. Юрий Егорутин. У Егорутина особенно про формировку хорошо https://www.youtube.com/watch?v=mhvVa5ZbV10
А ви часом не підкажете форум якийсь спеціалізований по винограду чи де можна було б розпитати про виноград? Я виноград не вирощую, нічого про нього не знаю, а свекор написав свої питання по сортам, попросив, щоб я вичитала на них відповіді в інтернеті, бо він не шарить, як це робить)
yulcha01• 09 июля 2023
Ответ дляThatsme
Подскажу. Форум-виноград так и называется. Вот ссылка на отдел сортов https://forum.vinograd.info/forumdisplay.php?s=c3f...
yulcha01• 09 июля 2023
Автор, какой сорт посадили? Хорошо ли принялся саженец? Лозу наростил хорошо? Пасынки дает? Если дает - убираете? Если лозу наростил хорошо - то уже можно чеканить верхушку чтобы вызревала лоза уже, хватит ботву наращивать
автор ZhukOlena • 09 июля 2023
Ответ дляyulcha01
Мускат білий і рожевий, помінялися, один саджанець навіть плоди дасть. Пасинки - це що? Як верхушку чеканити і коли?
yulcha01• 09 июля 2023
Ответ дляZhukOlena
Ви тільки в цьому році посадили його? Якщо так - то дуже рекомендую залишити 3-5 ягідок плодів (щоб побачити який сорт), інші видалити. Кущ ще дуже слабкий щоб витягнути навіть ціле гроно. Нехай нарощує коріння, наступного року буде краще...

Пасинки - бокові маленькі лози, що ростуть з пазух листя. Їх потрібно видаляти. Або повністю, або прищипувати після 1-2 листочків. Але останні (самі маленькі) три пасинки на лозі залишаґтю, бо як випадково зламається коронка, то виноград залишиться без точки росту.

Зараз якщо лоза виросла хоча б на метр треба прищипити пагон, щоб як раз росли пасинки, а центральний пагон почав своє визрівання
yulcha01• 09 июля 2023
Я вище дала ссилку на форум. Дуже рекомендую у вільний час почитати хоч основи вирощування. Або хоч той канал на ютубі подивіться, в нього по питаннях дуже добре розібрано що і як робити
автор ZhukOlena • 09 июля 2023
Ответ дляyulcha01

Дякую
Thatsme• 09 июля 2023
Ответ дляyulcha01
Дуже вдячна, ви мені допомогли
yulcha01• 09 июля 2023
Ответ дляThatsme
Дуже вдячна, ви мені допомогли
Нема за що. Дуже сумую за своїм виноградом. На дачі більше 20 сортів було посаджено. Деякі тільки повинні були почати плодоносити минулого літа. Ех...
Thatsme• 09 июля 2023
Ответ дляyulcha01
Ви змушені були виїхати? Це дуже важко, я можу тільки уявити собі. Я евакуювалася на півтора місяці і то душа розривалася, все думала, що там крокуси вилізли, малину треба обрізати і тд...
yulcha01• 09 июля 2023
Ответ дляThatsme
Так. Дача в 15 км від кордону. Там літало та падало майже три місяці. Як би не виїхали то туди все одно страшно було б їхати... І ми ще й виїхали. Вже переболіло...
Thatsme• 10 июля 2023
Ответ дляyulcha01
Тримайтеся, все ще буде у всіх нас
Zaken• 10 июля 2023
Мій чоловік цьогоріч з опори зняв, а прикорати не встиг, морози настали. Перезимував норм Ттт. Чернігівщина. Каже, що для нього страшний не так мороз, як обліденіння, тоді лозі може настати гаплик. Я не знаю схему обробок, але точно знаю, які препарати йому замовляла для винограду і кісточкових: актеллік, квадріс, енжіо, скор,хорус, мідний купорос.