ПрипоРошенная• 21 июля 2023
Суп VS Зупа.
Як правильно? Зупа звучить тепер якось по дурному
Суп мовою, яку не люблю. І як бути? Рідке ще кажуть але теж не те.
Овочі в воді?))
Результат:
вже голосів:
654 (82.37%)
Суп
71 (8.94%)
І так і так
69 (8.69%)
Зупа
Леді Душка• 21 июля 2023
Ответ дляБарабан для дорослих
То щось її авторське. ))) Бо кавАлєр, то або прихильник: ’Ганька має кавалєра’, або старий холостяк: ’старий кавалєр’, або так можуть казати з ноткою захоплення про хлопчика, який підріс: ’Та то вже кавалєр!’ (або про дівчинку, яка, скажімо, навчилася ходити на горщик - ’То вже дівка!’
).
Не факт, цілком імовірно, що то регіональне. Я теж до сьогодні не чула, що кавалєрка - то може бути подруга, може бути малосімейка, але ж кілька людей підтвердили). Я теж знала тільки те, про що написали ви.
НовыйПользователь• 21 июля 2023
Я когда с Донецка приехал во Львов, попросил суп. Принесли, и говорят, ось ваша зупа. Мне минут 10 пришлось осмысливать данное слово и думать, что такое эта ваша зупа
Ума Палата• 21 июля 2023
Не розумію, є наша гарна українська мова. Навіщо її розбавляти цими негарними іншомовними словами, уродувати?
Лепетун• 21 июля 2023
Ответ дляЛипка-прилипка
А велосипед ровером называете?
А що з ровером не так? То українське слово.
Лепетун• 21 июля 2023
Ответ дляПрипоРошенная
І я так кажу баняки і кульчик
А як правильно казати?
Сережки а на баняки як?))
А як правильно казати?
Сережки а на баняки як?))
Каструлі може.
Треба розуміти, що українська мова дуже спотворювалась за часів совдепії. Хоч я вивчала літературну українську у ті часи і вона мені подобалась більше, здавалась вишуканішою ніж побутова мова мого регіону (ІФ)
Але зараз з цікавістю читаю мовознавців, які працюють над відновленням автентичної літературної української мови.
Особисто мені дуже подобається львівський діалект з полонизмами. Чисто на слух сприймати його приємно.
Лепетун• 21 июля 2023
Ответ дляMs. При теле
Интересно, хоть где-то в Украине так говорят)
В нас по селам ще й не так говорять. Я іноді послухаю, з ввічливості кивну головою і піду собі переварювати почуте 🤣🤣🤣
Дайте подуться• 21 июля 2023
Ответ дляОсвічую темряву
Що не так з кантером? Counter
Не кантер, а кантор. И при чем тут английский?
Кантор -обменник называют во Львове. На польский манер, как обычно)
Лепетун• 21 июля 2023
Ответ дляДайте подуться
У 90ті в нас повсюди були кАнтори, вперше чую що то з польської якщо чесно. Але не вникала - кантор і кантор. В мене взагалі ’Вася - валютчик’ ще з тих часів :)))
Лепетун• 21 июля 2023
Ответ дляЗавтра не пью
Да говорят, как хотите. Всем насрать. Только других не трогайте. А то на ЗУ моей дочери, которая разговаривает на украинском и очень правильно местные детишечки рассказали, что у неё суржик, так как картоплю не называет бульбой
От не вірю.
Пліснявілий сир• 21 июля 2023
Зупа, смаколики, коллежанка по-польски. Ненавижу полонизацию украинского языка.
Пліснявілий сир• 21 июля 2023
Ответ дляЛепетун
Это польское слово
Лепетун• 21 июля 2023
Ответ дляКнопкотиць
Ні, вона звертається до подруги. Каже: чуєш, кавалєрка ;)
Не чула такого. Може то вона щось помилково сказала?
Подруга - то коліжанка.
Пішли з коліжанками на кавалєрку, випили по філіжанці кави.
Подруга - то коліжанка.
Пліснявілий сир• 21 июля 2023
Ответ дляЛепетун
Каструлі може.
А мне нравится мова деда Панаса и т.д. Если бы я была украиноязычной, отработала бы тот вариант.
Лепетун• 21 июля 2023
Ответ дляЧаюри
Так, це норма)) Я в дитинстві читала наші казки, то досі пам´ятаю одну: був в одному вароші мейсарош корчмар, і ще було у тому вароші депо катун
Нічого, з контексту потім все ясно.
То з мадярської щось, закарпатський діалект. Також обожнюю. Колоритний такий!
Пліснявілий сир• 21 июля 2023
Ответ дляДайте подуться
А польские слова - латынь, откуда и пошёл английский частично. Не знали?
Лепетун• 21 июля 2023
Ответ дляПліснявілий сир
Одразу пригадала його епікфейл ’отака х@йня малята’ 🤣🤣🤣
Пліснявілий сир• 21 июля 2023
Ответ дляЛепетун
Ну круто же. ’Люби диточки, малятка’. Так мило, мягко. Сорри, нет укр раскладки.
Завтра не пью• 21 июля 2023
Ответ дляЛепетун
От не вірю.
Та ви шо? Такого быть не может. А ещё детишки, которые живут в городе на 10тыс человек и мечтают оттуда свалить в Киев или хотя бы Львов очень сильно недолюбливали переселенцев. Говорили, что понаприезжало тут видите ли. Вот такое вот кошмарище. Мы в апреле 22 вернулись домой. Лучше под ракетами. И все это выродки обсуждали на классном часе онлайн, зная, что в классе новенькая. Да да, первым делом переехал, мы пошли в местную школу, потому, что не известно было что у нас дальше а класс выпускной. Конечно же, детишки с зу не могут так себя вести, да?
Пліснявілий сир• 21 июля 2023
Ответ дляЛепетун
Дел Панас - первый , кто вспомнился с мягким спивочим украинским. Наверное, из-за эпикфейл
Лепетун• 21 июля 2023
В мене був раз прикол. Я люблю мандрувати горами ’не так як нормальні люди’, а місцеве населення у горах - то етнічні гуцули, бойки, лемки, білі хорвати (цих вже майже не залишилось) - ну і кожні свій колорит мають.
Як завше я заблукала. Натрапила на місцевих, що афину збирали, обняла як рідних, бо мало не всралась, думала то ведмідь. Та й питаю як мені вийти на стежку до мого села.
А вони мене з чіпажа на райшток посилають (ще багато куди посилали, але я лише ці два слова запам´ятала 🤣🤣🤣), я мало не плачу, бо до сансету все менше часу. Як спуститись вниз до їхнього села то дорогами там 60 км, це треба ганьбитись і чоловіку дзвонити. А через гору мені додому всього 10 км.
Ну реально як з інопланетянами поспілкувалась 🤣🤣🤣
Тепер коли хочу над туристами познущатись - то також на райшток їх посилаю 🤣🤣🤣
Лепетун• 21 июля 2023
Ответ дляЗавтра не пью
Якщо ви спілкувались мовою ворога - можуть. І мають рацію. Якщо державною - то не вірю. І не переконаєте мене. Хоча ваш допис видає ваш рівень.
Завтра не пью• 21 июля 2023
Ответ дляЛепетун
Удалено администрацией...