ПрипоРошенная• 21 июля 2023
Суп VS Зупа.
Як правильно? Зупа звучить тепер якось по дурному
Суп мовою, яку не люблю. І як бути? Рідке ще кажуть але теж не те.
Овочі в воді?))
Результат:
вже голосів:
654 (82.37%)
Суп
71 (8.94%)
І так і так
69 (8.69%)
Зупа
Не стесняюсь• 21 июля 2023
Ответ дляТріль!
У Львові жодного разу не чула ’зупа’, всі говорять ’суп’
Свекруха в селе под Тернополем говорила зупа.
Ля-ля-ля• 21 июля 2023
Суп - то українською, зупа (вона ж зупка) - польський. Мо ліпша подруга (лвів´янка, з тих львівських поляків, які таки змогли залишитися в рідному місті після Другої світової) завжди говорить ’зупка’, я вже й звикла до цього :)
Точу ляси• 21 июля 2023
Ответ дляПрипоРошенная
А я чого завжди думала то не тією мовою) буду тепер знати) дякую дуже!
О, сколько нам открытий чудных
Готовит просвещения век!
Galina_vinsport• 21 июля 2023
Зупа - по польські буде суп. У Львові нам так казали, у волонтерському пункті.
Тріль!• 21 июля 2023
Ответ дляКрестьянинДиор
Это не синоним, это так белка по-польски;)
Ні, вивірка це українською, як і білка
Тріль!• 21 июля 2023
Ответ дляОсвічую темряву
Дивні Ви, мовна група спільна.
+1, в чеській, словацькій, словенській мовах також ’веверка’ або щось спільнокореневе
Кнопкотиць• 21 июля 2023
Ответ дляТріль!
Йой, та шо Ви говорите
Трускавець, Львівська область
Дивлюся канал на Ютубі, так там тільки й чую, як жінки зупу варять, а ще й подругу ’кавалєркою’ називають
Там, навіть, наші ж українці в коментарях питаються що це значить взагалі?)
Трускавець, Львівська область
Скоро_вчера• 21 июля 2023
Ответ дляКнопкотиць
Йой, та шо Ви говорите
Трускавець, Львівська область
То не про Галю ви канал дивитеся?
Я в тік-тоці одно натрапляла на родину, незрозуміло тільки хто там кому приходиться, але там є жіночка Галя, яка постійно готує та топче наготовлене )
І до зрителів звертається - кавалєрки
Кнопкотиць• 21 июля 2023
Ответ дляСкоро_вчера
То не про Галю ви канал дивитеся?
І до зрителів звертається - кавалєрки
Так, це канал Абишо називається
Галя, її сетсра та брат, наскільки я зрозуміла)
Ответ дляГарнюнька
у нас було понятя ’чавун’ - великий чугунок або величезна каструля
типу ’ото зварила їм цілий чавун борщу, хай глитають’
або ’варю кожний день цілі чавуни, як ото свиням’ - про ненажерливість членів родини.
Чавун це така штука.
І їх в селі на грубах використовували частіше за каструлі
Я в дамках• 21 июля 2023
’зупа’ - це слово німецького походження, пішло від німецького ’Zuppe’, вплив Австро-Угорщини, так би мовити.
Суп - це слов´янське слово
Ms. Android• 21 июля 2023
Ответ дляДва-три тижні і фсьо
У нас то суп
На раші пєрвоє
щі і всьо, і свєкольнік
Ms. Android• 21 июля 2023
Ответ дляЛипка-прилипка
А велосипед ровером называете?
я кажу ровер, бо це ровер,а не вєласіпєд
Ms. Android• 21 июля 2023
Ответ дляЛипка-прилипка
А велосипед ровером называете?
в Англії всі їздять на вєликах, тому Англію всі називають - Вєлікабрітанія
Дуболом• 21 июля 2023
Зупа для меня звучит и ассоциируется как жопа. Извините, если задела чьи то чувства))) А суп это суп.
Чудовий каламбур• 21 июля 2023
Ответ дляnavariya
Це було у Львові...
А ви на село завітайте - 90% мають польські коріння (історично і в житті).
Крім переселенців.
В ресторані Бачевського в меню - зупи.