ЖаннаНеАгузарова• 24 июля 2023
Клек, Хорватія
Доброго дня! Знайшла тур у Клек, Хорватія. Хто може там був і може дати пораду чи варто туди їхати чи ні? Мені не доводилось бути за кордоном на морі, тож навіть не знаю що можна спитати. Звичайні банальні питання приходять в голову: який там пляж, чи тепла вода у серпні-вересні, чи є якісь підводні мешканці, яких треба остерігатись і т.д.?
Добро с Кулаками• 25 июля 2023
Варто звичайно. Це сусіднє село з мостом на Пелешац. Там всюди гарно. Можливо чуть гірше ніж Макарська Рив‘єра і острови (сосен мало, місцями майже нема), але море таке ж. Пляжі галькові. Підводних мешканців, крім їжаків, впринципі нема. Один раз на острові Брач мені трапились якісь дуже злі маленькі рибки) кусались) більше ніде, нічого подібного не було
Щодо температури води, то кожному своє. Мені цього року вода більше підійшла в кінці травня, ніж у липні (була двічі, і до того 5 років у Хорватію їздила). Освіжаюча. А в липні надворі страшна спека і вода, суб‘єктивно, ну дуже тепла як для мене, не освіжає. Ввечері хіба дуже приємна, бо надворі холодніше, ніж у воді. У серпні так дуже жарко, у вересні трошки холодає. Вересень в тій частині ще сезон повним ходом, тому що погода тепла, дощів практично не буває
ЖаннаНеАгузарова
• 25 июля 2023
Ответ дляДобро с Кулаками
Дякую вам за розгорнуту відповідь. Їжаки біля берега знаходяться чи вони на глибині більше мешкають?Тобто потрібно спецвзуття?Я їх ніколи вживу не бачила,по телевізору лише.
Добро с Кулаками• 25 июля 2023
Ответ дляЖаннаНеАгузарова
Їжаки біля берега, їх видно. Тут залежить від пляжу. Там де багато людей, їжаків взагалі нема, де менше - їжаки є. Взуття (аквашузи) потрібне в любому випадку, бо по гальці Ви не зможете нормально ходити без взуття
ЖаннаНеАгузарова
• 25 июля 2023
Ответ дляДобро с Кулаками
Треба мабуть у продавця цього туру запитати чи є там їжаки. Якщо чесно,то я таких мешканців боюсь.
Добро с Кулаками• 25 июля 2023
Ответ дляЖаннаНеАгузарова
Та то ніхто не скаже, ніхто ж не загладає повсюду. А їх може бути пару штук лише. В коронавірусні роки я їжаків бачила фактично всюди. Людей мало було і вони заселились. А минулий рік і цей, чесно, навіть не пригадую, щоб десь їх бачила. І чого їжаків боятись?) просто важати, щоб дуже по них не ходити, та й все. Якщо у взутті і станете на їжака, нічого страшного
ЖаннаНеАгузарова
• 25 июля 2023
Ответ дляДобро с Кулаками
В мене і взуття такого немає.Мій максимум- це Азовське море,то там не потрібно було взуття ніякого для купання.
Я вам щиро вдячна за додаткові відповіді,буду думати чи їхати чи ні.
Добро с Кулаками• 25 июля 2023
Ответ дляЖаннаНеАгузарова
Взуття можна будь де купити. Гарного Вам відпочинку)
Не обижаюсь• 28 июля 2023
Річ тур?
Зараз якраз у Клеку відпочиваєм. Їжаків небагато, можна і без спец взуття, просто під ноги дивитись.
На пляжі мілке але досить гостре каміння, тому краще брати товсту підстилку. Якщо є парасолька, то теж не буде зайва.
ЖаннаНеАгузарова
• 28 июля 2023
Ответ дляНе обижаюсь
Річ тур?
Так,Річ тур. Ніколи не бачила морських їжаків,чогось я їх так боюсь.
Парасольки в мене немає, за підказку з підстилкою дякую.
У вас проживання з підселенням чи ви самі живете?Як харчуєтесь:самі готуєте чи в кафе ходите?Як довго стояли на кордоні,як дорога переноситься,чи вимагають дозвіл від батька на виїзд дитини(це якщо ви з дитиною відпочиваєте)?
Не обижаюсь• 28 июля 2023
Ответ дляЖаннаНеАгузарова
Ми вчотирьох їхали, тому живем самі. Харчуємось по-різному, то замовляєм вечері, то в кафе, то самі. В кафе самим дорого виходить. Замовляти вечері дешевше ніж в кафе, але там суп з пакета, салат це просто зелень, друга страва нормальна. Як на мене то 12 євро з людини за таке дорого. Іноді берем одну порцію на двох з дочкою, бо не з´їдаєм цілу порцію.
Дорога переноситься нормально, ми цього разу в Ужгороді в автобус сідали, бо їдемо з Києва. На кордоні простояли аж 9 годин, хоча були 5 в черзі. Чому так довго не ясно, тут як повезе ( минулого року за 3 години пройшли кордон, хоча були 6 в черзі).
Дозвіл від батька не потрібен, свідоцтво про народження дивляться у всіх дітей.
ЖаннаНеАгузарова
• 28 июля 2023
Ответ дляНе обижаюсь
Дякую вам за подробиці,це для мене дуже корисно.Ви сідали в Ужгороді чи в селі Розівка на заправці Укрнафта?Якщо так,то як ви туди добралися з залізничного вокзалу чи ви заздалегідь приїхали в Ужгород?
Мені дали варіанти, де можна приєднатись до автобуса,поки що зупинилась на Мукачево,теж буду їхати з Києва.
Не обижаюсь• 28 июля 2023
Ответ дляЖаннаНеАгузарова
В Розівці сідали. Нас родичі підвозили, але там не проблема з вокзалу таксі взяти.
Якщо з Києва, то беріть той потяг що раніше прибуває.
Бо в нас спочатку казали, що зі Львову виїзд о 8 годині, а за три дні сповістили, що в 6. В Ужгороді автобус був в 11 годин.
ЖаннаНеАгузарова
• 28 июля 2023
Ответ дляНе обижаюсь
Я теж сподівалась,що у 8 ранку буде виїзд зі Львова,але мені сказали,що в 6 ранку вже точно буде виїзд.
Дякую,що поділились досвідом.Можливо ще щось важливе згадаєте,то пишіть,буду вдячна.Гарного вам відпочинку
Не обижаюсь• 28 июля 2023
О, ще порада. Поки стоїте в черзі на нашому кордоні, то беріть плед і йдіть лягайте на газон під дерево, бо в автобусі не полежиш.
Якщо будете самі готувати, то ціни на продукти тут майже як у нас, може трохи дорожче. Тому тягнути їх з собою нема сенсу, хіба що таке що тут не продається, типу гречки. На другий день після приїзду нас відвезли в великий супермаркет, там ми купили все що було потрібно.
Сніданки брати тут не рекомендую. За ковбасу, сир, яйця, паштет і каву 10 євро з людини це дуже багато. Взяти все те ж саме можна у супермаркеті поряд.
Не обижаюсь• 28 июля 2023
Стосовно інтернету. Мобільний зв´язок тут поганий, тільки на узбережжі добре працює. Якщо вам це важливо, то беріть або перші будиночки (роумінг), або останні біля рецепшн, там вай фай ловить.
Ще лайфхак щодо тіні на пляжі. Парасолька коштує 10 євро в день, а в кафешці на пляжі за 10 євро будуть напої, морозиво і тінь, ше й вай фай.
ЖаннаНеАгузарова
• 28 июля 2023
Ответ дляНе обижаюсь
Дякую за підказки і лайфхаки,беру собі на озброєння:)Плед брати з собою чи видають в автобусі,подушки для подорожей допомагають під час поїздки?З харчуванням зрозуміло,кафешок я так розумію теж вистачає.На екскурсії якісь їздили чи може плануєте поїхати?
Не обижаюсь• 28 июля 2023
Ответ дляЖаннаНеАгузарова
Плед, подушки все з собою. В автобусі нічого не видають. Візьміть павербанк з собою, бо в автобусі може не бути розеток.
Кафешок тут не багато, бо містечко малесеньке. За пів години його все можна обійти.
Ціни в кафешках: піца 8-10 євро, салат 7-15 євро, риба 10-20 євро, напої 2,5-6 євро, морозиво, кава 2 євро.
Із екскурсій ми обрали Дубровнік завтра і Плітвіцькі озера на зворотній дорозі.