Простецкая• 14 августа 2023

Розподіл нерухомості після розлучення..

Можливо, була у когось схожа ситуація.
З чоловіком розлучилися, під час шлюбу придбали квартиру. Він згоден подарувати її мені ( я придбала її за свої гроші, але в шлюбі) , як це зробити найпростіше та дешевше.
Нотаріус радить робити на мене дарування. Це приблизно 14 000 за її послуги та 60000 це 6.5 % податку , так як ми вже розлучені.
Можливо є ще якісь варіанти?
Дякую за поради
Рогнеда Карповна• 14 августа 2023
не буває в таких справах ’схожих ситуацій’, щоб ними керуватись.

Рогнеда Карповна• 14 августа 2023
якщо ви вже розлучились, то правочини між вами стосовно спільного майна здійснюються за правилами Цивільного кодексу, а не Сімейного. то ж передати право власності можна або шляхом дарування, або шляхом купівлі-продажу. але перед тим ще договором виділити частку кожного.
ДеньгиНеСдаю• 14 августа 2023
Купля продажа лучше. Там не такие огромные %
Не вмію заміряти• 14 августа 2023
Краще за угодою купівлі-продажу.
Лепешечка• 14 августа 2023
Лучше купля - продажа. Если после покупки прошло более 3-х лет и это первая продажа, то сделка налоги не облагается
Ксерокопия ночи• 14 августа 2023
А вы делили имущество? Может через суд проще ?
KaterionOK• 14 августа 2023
Автор, а на кого оформлена квартира?

Марфа Українівна• 14 августа 2023
По закону- половина кв впша, те дарственную он вам делает на вторую половину, 14000 для услуг нотариуса что то сильно много, я б вам советовала, зайти к 5-7 и спросить , сколько у них это стоит и какие налоги в вашем случае. Вы удивитесь, сколько у нас странных, безграмотных нотариусов, многие будут по разному говорить, а ж гонорары сравните
автор Простецкая • 14 августа 2023
Ответ дляЛепешечка
Квартира куплена більше 3 років , але я власниця
Він мені має продати свою частку.. не розумію , якщо ми поділ зробимо зараз , то буде рахуватися, що вона зареєстрована лише зараз і це рахується, як менше ніж 3 поки .. правильно?
автор Простецкая • 14 августа 2023
Ответ дляМарфа Українівна
Вона сказала 6000 за розподіл і 8 000 за дарування
автор Простецкая • 14 августа 2023
Ответ дляKaterionOK
Автор, а на кого оформлена квартира?
На мене
KaterionOK• 14 августа 2023
Ответ дляПростецкая
На мене
Ну так а що він вам даруватиме?
Марфа Українівна• 14 августа 2023
Ответ дляПростецкая
Не буду вас вводить в заблуждение, я не нотариус, но настоятельно советую сходить в 6-7 или хотя бы прозвонить, реально будете удивлены, мне иногда такой бред выдавали по вопросам, кот я 100% знаю, что волосы дыбом, реально у нас столько профессионалов...
Марфа Українівна• 14 августа 2023
Ответ дляKaterionOK
Ну так а що він вам даруватиме?
Зачем вы задаете глупые вопросы?
Марфа Українівна• 14 августа 2023
Ответ дляПростецкая
На мене
Ха, а может, достаточно оформить документ, что муж согласен с разделом иммущества и на эту кв не претендует? Зачем платить столько нотариусу ни за что по сути?
Повелитель бітка• 14 августа 2023
Ответ дляПростецкая
Написано 60.000
?!!
Сумка з негодою• 14 августа 2023
Ответ дляМарфа Українівна
как называется такой документ?
KaterionOK• 14 августа 2023
Автор, ідіть до хорошого адвоката і консультуйтеся. Є варіант договору поділу майна подружжя (ст 69 СК України), є варіант, що він пише заяву про те, що це ваше особисте майно (але потрібно дивитись договір купівлі-продажу і що там було написано). Але ті суми, які ви назвали, це дохрєна, вибачте. Нотаріус «молодець», не втратить момент, щоб заробити
автор Простецкая • 14 августа 2023
Ответ дляПовелитель бітка
Написано 60.000
?!!
Та як ми не в шлюбі , то я повинна заплатити 6.5 % налогів державі .. це ці 60000 грн

yasilisa• 14 августа 2023
Ответ дляРогнеда Карповна
Верно.
Рогнеда Карповна• 14 августа 2023
Ответ дляМарфа Українівна
з яким розділом?
Рогнеда Карповна• 14 августа 2023
Ответ дляПростецкая
ні, не рахується, тому що це поділ, а не придбання.
ділите квартиру одним договором, а іншим чоловік вам дарує чи продає. оподатування буде лише за договором дарування.
але шукайте просто іншого нотаріуса з іншим прейскурантом. бо це справді шось захмарне.
Соня-сонятко• 14 августа 2023
Автор, кроме договора купли-продажи, я советую вам поговорить с нотариусом и рассмотреть вариант нотаріального договору. У сучасних умовах спільне майно подружжя може бути поділене подружжям за взаємною згодою. Сторони вправі укласти договір про поділ спільного майна, вказавши при цьому, що та чи інша річ була набута чоловіком (дружиною) під час окремого проживання сторін, тобто фактично за власні кошти
Соня-сонятко• 14 августа 2023
Ответ дляKaterionOK
Да, именно
Рогнеда Карповна• 14 августа 2023
Ответ дляСоня-сонятко
ну поділять вони майно, йому половина, їй половина. шо далі?
Рогнеда Карповна• 14 августа 2023
Ответ дляKaterionOK
в мене питання, колего, кому ця заява? адже при купівлі однозначно чоловік вже писав заяву, що нерухомість придбавається за спільні кошти. без цього жоден нотаріус угоду не посвідчить.
KaterionOK• 14 августа 2023
Ну і ще додам, що виділяти частку чоловікові - стратегічно небезпечно. Він може потім передумати дарувати вам її. І тим, що ви будете виділяти йому частку ви ніби-то визнаєте, що він має на неї право.
Соня-сонятко• 14 августа 2023
Ответ дляРогнеда Карповна
Он вправе оставить спорную квартиру за автором. Далее конец! Не тот, о котором вы подумали
Рогнеда Карповна• 14 августа 2023
Ответ дляСоня-сонятко
звідки вона спірна?
Соня-сонятко• 14 августа 2023
Ответ дляРогнеда Карповна
звідки вона спірна?
Вопрос риторический...