Фізик-ядерщик заочно• 14 августа 2023

Тривожність, панічний стан

Підкажіть, хто стикався. Якщо тривога викликана реальними речами, які дійсно можуть статися, тобто не уявними страхами, які можна проробити з психологом /психотерапевтом, то єдиний вихід - це прийом ліків, по-іншому, як себе змусити не тривожитися?
Малявка ще та• 14 августа 2023
Я пила адаптол, бо не могла взяти себе в руки
Княгиня пітьми• 14 августа 2023
Відразу краще ліки, щоб не мучитись, потім робота з психотерапевтом
автор Фізик-ядерщик заочно • 14 августа 2023
Ответ дляКнягиня пітьми
Так, а що робити з психотерапевтом? Наприклад : я боюся померти, він каже, ну, а що ви можете зробити, не хвилюйтеся? Це приклад
Allein74999• 14 августа 2023
Ответ дляФізик-ядерщик заочно
Мне говорили не так. Я лежала на диване, а врач настойчиво заставлял меня умереть. Потом говорит - ну что, не получается. А ты что думала, что это легко? Так чего ты боишься?
Капуста Маша• 14 августа 2023
Ответ дляAllein74999
и что, помог вам этот врач?
МаксХмара• 14 августа 2023
Мне назначили таблетки - антидепрессант + препарат против тревоги.
Я не знаю насколько можно назвать мои страхи реальными, могут ли они произойти, но мне поставили диагноз - тревожно-фобическое расстройство
Ответ дляМаксХмара
Вы у психиатра были? Вам лекарства помогли?
МаксХмара• 14 августа 2023
Ответ дляФізик-ядерщик заочно
Да, я была у психиатра
Мне стало легче. В ноль тревогу не уберут лекарства, но они гораздо облегчат состояние
курасаны• 14 августа 2023
Ответ дляФізик-ядерщик заочно
Не витрачайте кошти,психологи не допоможуть
Вакцениро Вона• 14 августа 2023
Ответ дляФізик-ядерщик заочно
Пройдите диспансеризацию, выражаясь советским наративом. Уберите проблемы, если вы надумали причину смерти из-за здоровья. Боитесь бомбежек - переезд в спокойное место. Глупо говорить ’ну, а що ви можете зробити’ человеку, которого действительно волнует этот вопрос. У вас видимо еще и дети несовершеннолетние, боитесь что без мамы останутся.
курасаны• 14 августа 2023
Ответ дляМалявка ще та
Автор,раджу вам подивитися блог цього лікаря-психіатра.дуже толковий До нього запис на пів року вперед.Не витрачайте кошти на самолікування
delphoto
курасаны• 14 августа 2023
Фото не прикріпилося
Ку-кусик• 14 августа 2023
Имею почти год опыта с психиатром и пол года опыта с психологом.
Буду говорить о психиатре, поскольку ситуация располагает к этому
Перед тем как идти к психиатру записываетесь к эндокринологу, и к нему сдаёте анализы: базовый пакет с гормонами щитовидной железы, помимо этого кортизол, пролактин, витамин Д, и по возможности прогестерон, эстрогены, калий и натрий
В первую очередь берете справки и смотрите щитовидку на УЗИ - а потом к психиатру с документами что вы здоровы по эндокринологии/не здоровы
В любом случае психиатр обязан подобрать вам препараты. Препараты должны дать ощущение полностью нормальной жизни, если это не так - меняем препарат через месяц приёма у психиатра.
Если препарат вам подойдёт - через три месяца будете пробовать слезать с таблеток, если опять проявляются симптомы - возвращаются таблетки и снова на три месяца ждём закрепления эффекта. Если есть вопросы пишите, я отвечу
Если пропадёт либидо и вам это критично (в некоторых случаях, например на пароксетине и эсциталопраме) то тоже таблетки стоит менять.
Будьте здоровы, жизнь без тревожности есть и у вас все будет хорошо
Allein74999• 14 августа 2023
Ответ дляКапуста Маша
и что, помог вам этот врач?
Вполне
Малявка ще та• 14 августа 2023
Ответ длякурасаны
Фото не прикріпилося
Зашла я до нього на сторінку . Під описом цієї картинки виключно фраза недієві та недоказові, але ніякого обґрунтування його слів немає. На 700 відгуків реакції 0. Проте є пост з дієвими і доказовими . Ну такоє
курасаны• 14 августа 2023
Ответ дляМалявка ще та
Я особисто з того списку перепробувала половину і толку не було,тому можу з впевненістю погодитися з його думкою
Малявка ще та• 14 августа 2023
Ответ длякурасаны
Ну я не маю такого досвіду. Пила лише адаптол
Новорічна пальма• 14 августа 2023
Ответ дляФізик-ядерщик заочно
він не повинен казати ’не хвилюйтесь’. Він буде наприклад розпитувати що для вас означає страх смерті? Чому ви її боїтесь? Наприклад, не встигнути щось, щезнути тощо.
Губка Боб• 15 августа 2023
Погоджуюсь на рахунок аналізів, як писали вище, але не треба так багато. Якщо якщо психіатр хороший, то першими його питаннями буде а який у вас рівень заліза(феритин)? вітаміну В12? вітамін Д? (ці три аналізи, якщо у вас є підозра на депресію), якщо ми говоримо про тривогу, то аналіз на ТТГ? (щитовидка), Т3, Т4
це ви можете самостійно здати і подивитись, якщо не в нормі, то звернутись до лікаря.

Антидепресанти на жаль, не забирають тривогу повністю, так вони послаблять її, але думки із-за яких ви переживаєте залишаються з вами, тому є велика ймовірність, що навіть, якщо ви пройдете лікування антидепресантами, але не працюватимете з психотерапевтом все повернеться знову, як було до чи гірше. Тому, важливо або працювати лише з психотерапевтом або антидепресанти і психотерапевт.

Так, психотерапевт також може вам допомогти, бо він працює і з думками і навіть реальними переживаннями, як ви описали, він навчить вас справлятись з цією тривогою і переживати менше.
Zawertia• 06 сентября 2023
Ліки допомагають швидко підняти настрій, вони діють на фізичну складову хвороби (регулюють вироблення нейромедіаторів, сон і т.д.). А психіатр допомагає змінити сприйняття світу. Про ту ж смерть - він спитає чому саме боїтеся, можливо є якісь глибинні причини і т.д. Але не відмахнеться типу ’не переживайте, все буде ок’. Ви йому не за це платите.
Краще лікуватись і у психіатра і у психолога, але ми ж знаємо як це дорого, тому все залежить від матеріального стану.
Якщо обирати щось одне, то зазвичай спочатку йдуть до психіатра за пігулками. Про підбір таблеток написали все вірно, інколи цей процес сильно затягується, бо всі ми індивідуальні.