Яжбоматуся• Изменено 14 августа 2023

Используете правило для денег - 50-30-20?

Я думала, что правильно сначала насобирать подушку в размере расходов обязательных на полгода и ее ни в коем случае не тратить на мечты-отпуски. А потом копить уже отдельные мини-подушки на хотелки-отпуски и всякое.

А тут все говорят, ты че, уже давно есть правило ведения бюджета 50-30-20!

’Правило 50—30—20 заключается в том, что вам необходимо разделить ваш ежемесячный доход на 3 категории. 50% — это ваши ежемесячные траты. 30% — это траты на развлечения и досуг. 20% — те средства, которые вы можете отложить.
Благодаря данному правилу вы сможете осознанно контролировать ваши расходы относительно ваших доходов. И для того, чтобы уложиться в необходимое процентное соотношение, вам, возможно, понадобиться пересмотреть некоторые свои траты, а также научиться экономить на покупках ненужных вещей.’

А вы как?
Силиконочка• 14 августа 2023
Все правила действуют, если есть с чего накопить. У меня за три года зарплата не выросла, а цены выросли почти в два раза. И если раньше я ходила к косметологу, на депиляцию и педикюр, то сейчас мне хватает только на пожрать и заплатить коммуналку.

А шо сталося?• 14 августа 2023
Ответ дляХвостПистолетом
В мене різний дохід щомісяця. Тому формула не підходить зовсім. Хотіла пробувати вести, але на розваги і на відкласти, по 10%. Інакше доведеться значно переглянути харчування і щоденні витрати. Вони займають левову частину бюджету.
І в мене. Тому я спочатку створила фонд зарплати і звідти плачу собі ЗП як найманаму працівнику - бо я працюю і виконую обов´язки директора. Поповнюю його після перерозрахунків.
Тепер в мене стабільна щомісячна ЗП плюс періодичний бонус, що залежний від
прибутків бізнеса.
А шо сталося?• 14 августа 2023
Ответ дляЗашла на 5минут
Ага, 2880 гривень на дитину інваліда і по догляду, зараз розділю 50% на життя, 30 на розваги і 20 на банку)))
А за рахунок чого ви живете?
ЧуПа ЧупС ВсЕгДа ПрАв• 14 августа 2023
Ответ дляМоторошні троянди
3500 на жизнь, 1400 отложить, 2100 развлечения и досуг ))
Отложить 3
Зашла на 5минут• 14 августа 2023
Ответ дляА шо сталося?
А за рахунок чого ви живете?
Батько дає, а інші такі як я не знаю, як живуть.
ХвостПистолетом• 14 августа 2023
Ответ дляА шо сталося?
прибутків бізнеса.
В мене інша ситуація. Я найманий працівник. Ставка за день +%. Тому планувати можна тільки ставку. Але вона, нажаль, не покриває усіх витрат
А шо сталося?• 14 августа 2023
Ответ дляЗашла на 5минут
Ну так а чого ж ви рахуєте лише пенсію, цікаво? Якщо у вас кілька джерел доходів.

Порахуйте їх усі і вчиться з них відкладати щось на свою майбутню освіту і підвищення кваліфікації.
Моторошні троянди• 14 августа 2023
Ответ дляБлагоуханочка
что за инженер такой без в/о?
а я погуглила специалтно и таки да, мржно бытььинженером со среднеспециальныйтобразоввнием
Зашла на 5минут• 14 августа 2023
Ответ дляА шо сталося?

У мене дві вищі освіти. Дитину куди подіти недієздатну?

А шо сталося?• 14 августа 2023
Ответ дляХвостПистолетом
Якщо ви дійсно хочете вилізти з цих крисиних бігів - почніть все-таки відкладати. Хоча б з відсотків. Нехай це буде 10 грн на тиждень для початку.
Просто зробіть собі це за правило і самі не помітите як воно почне працювати на вас.
Мені у свій час допомогла ось така табличка: дозволяє відкладати різні суми щотижня. Тобто був в мене прибуток цього тижня - відклала більшу суму. Нема - відкладаю менші.
А хтось відкладає фіксовану суму раз на день/тиждень/місяць, як кому зручніше.
А шо сталося?• 14 августа 2023
Ответ дляЗашла на 5минут
Не зрозуміла. Недієздатна дитина не дозволяє вам врахувати усі джерела доходів?
Зашла на 5минут• 14 августа 2023
Ответ дляА шо сталося?
Ви думаєте батько пенсіонер багато може допомогти? Через дитину я не можу вийти на роботу, Ваше щастя, що не розумієте.
А шо сталося?• 14 августа 2023
Ответ дляЗашла на 5минут
Не треба заздрити моєму щастю, я занадто багато пройшла щоб його досягнути. І починала анітрохи не в легших умовах, ніж ви.

Я вам дала підказку: рахуйте чесно, усі джерела - допомогу батьків, пенсії, підробітки - тоді у вас буде реальна картина.
Підробіток на дому врятує навіть у вашій ситуації.
Зашла на 5минут• 14 августа 2023
Ответ дляА шо сталося?

Добре, реальна картина 4 тис приблизно на нас двох. Які підробітки, я навіть на телефон не можу сісти, бо дитина кричить.
ХвостПистолетом• 14 августа 2023
Ответ дляА шо сталося?
Дякую, скористаюсь і таким способом. В мене виходить відкладати. Але сума витрат різна щомісяця, відповідно і сума заощаджень теж змінюється. Іноді заощадити не вдається. Та й були непередбачувані витрати, які заощадження трошки надкусили. Я зараз сушу голову, де заробити більше, економити не хочу вже
А шо сталося?• 14 августа 2023
Ответ дляЗашла на 5минут
Але ж на форум зараз ви маєте час
Зашла на 5минут• 14 августа 2023
Ответ дляА шо сталося?
Але ж на форум зараз ви маєте час
Так, бо слава Богу вона заснула. А прокинеться о другій чи о третій.
А шо сталося?• 14 августа 2023
Ответ дляХвостПистолетом
Це правильний напрям. Економити не вихід, треба саме шукати додаткові джерела доходів.
А різні суми най не лякають.
Коли звикаєш відкладати на якусь потрібну ціль, душа сама дивним чином знаходить додаткові доходи.
А шо сталося?• 14 августа 2023
Ответ дляЗашла на 5минут
Ну тобто час ви все таки маєте. І можете приділити його самонавчанню і потім підробіткам.
Що саме вас лякає? Чому ви не думаєте в цьому напрямі?

Зашла на 5минут• 14 августа 2023
Ответ дляА шо сталося?
Якому самонавчанню, ппць, я сплю 4 години на добу, ало.
А шо сталося?• 14 августа 2023
Ответ дляЗашла на 5минут
Підказую - замість того часу, який ви проводите тут.
Зашла на 5минут• 14 августа 2023
Ответ дляА шо сталося?
Дякую за підказку, може, я раз на місяць хочу хоч раз поспілкуватися з живими людьми, а не тільки у стіну дивитися.
ХвостПистолетом• 14 августа 2023
Ответ дляА шо сталося?
А різні суми най не лякають.
Ціль є. Треба працювати над способами її досягнення. В цілому пахати треба, крутитись, та я й не проти
А шо сталося?• 14 августа 2023
Ответ дляЗашла на 5минут
Ну значить вас все влаштовує. Ок.
МашМааш• 14 августа 2023
Примерно на 50 живём, а 50 откладываем.
Но мы не ездим в отпуск. Если брать отпуск ращнообразный, то наверное и будет как в вашей формуле
Киця-бриця• 15 августа 2023
Ответ дляМалая еще та
Конкретно ни о чем.
Зачем писать, если не можете ничего определенного предложить?
Абы не мовчки.
Удалено администрацией...
автор Яжбоматуся • 15 августа 2023
Ответ дляМалая еще та
Меня интересуют финансы, но не от анонимов на советчице, которые не могут внятно на вопрос ответить, где-то наслушались тренингов и пришли сюда со своими умозаключениями
Не знаю, как вы, но ваш тренер точно на вас хорошо подлохматился, как в той песенке из Буратино👍
это был бесплатный тренинг - не переживайте.
и для тех кто просит поделить 7000 или инвестировать 1000 уе - там один ответ - начать зарабатывать больше.
но обычно такой ответ не нравится)
нравится чтоб сказали - ой вы бедные...такая страна, такая минималка, никакие схемы вам не подойдут...так что сидите в долгах и даже не анализируйте их..
автор Яжбоматуся • 15 августа 2023
Ответ дляМалая еще та
Конкретно ни о чем.
Абы не мовчки.
потому что этот человек не должен вам ничего конкретного предлагать - он даже не ваш родственник
а вы агрессивно пытаетесь переложить свои проблемы на другого
автор Яжбоматуся • 15 августа 2023
Ответ дляГЛЮкоза
Це працює, коли ти чітко знаєш свій дохід і коли ти його отримуєш.
А якщо в мене місяць може бути 10 тис, а місяць 100 тис. І це не в кінці місяця отримала, а продовж всього місяця кожного дня, то я так не можу.
я слухала в одному тренінгу теж таке запитання
Так там давали схему з буферною банкою
Типу ви знаєте свій місячний бюджет(трати) і таким чином маєте цю банку(поповнюєте її) і вже від неї робите видатки-частини.
Малая еще та• 15 августа 2023
Ответ дляЯжбоматуся
Ничего не должен, однако регулярно мне пишет, так же, как и вы.
Совсем жить скучно, и вам и человеку)