Капитанша• Изменено 22 августа 2023

Українська школа для дітей, що закордоном

Справа в тому, що наша школа ставить фактично ультиматум. Мені цікаво, чи має це якесь законне підгрунтя.
Наразі ставлять перед фактом - або інша школа, або забираєте документи. Мотивують тим, що заклад виходить на повний офлайн, ЗУМу не буде і не збираються цим займатись, бо ніколи. Сімейної форми теж нема, бо вчителі не будуть витрачати час на перевірки, тести, начитки. Укриття немає. Є підвал земляний, який називають найпростішим укриттям. Але він за півтора роки теж не готовий, планують доробити до грудня.
Хочу почути думки.
Баба на горошині• 22 августа 2023
Ответ дляКапитанша
Розумію. В нас трошки інша ситуація. Ми півтора роки просили, щоб хоч щось зробили, але була тиша. Лише зараз он оголосили той тендер на косметику, бо більше там нічого зробити неможливо. Але справа в тому, що місто не з безпечних, тут дивно ставити умову про стовідсотковий офлайн, це рішення приймає кожен з батьків за свою дитину. Але ж вибору не дають нікому.
Ну, за законом взагалі-то дають, цітую нашу директорку, коли пів-школи в минулому році лаялося з нею щодо офлайн навчання: ’якщо вам тут не подобається, то можете забрати документи і перевести своїх дітей у сусідню школу, яка працює дистанційно’.
От і уся любов.

автор Капитанша • 22 августа 2023
Ответ дляБаба на горошині
От і уся любов.
Аналогічна розмова. Вчителі більше не будуть панькатись з дітьми в інтернетах. Не влаштовує - шукайте школу, що працює з онлайном. На питання про законність, підстави, відповідальність - тиша, забирайте документи.
Баба на горошині• 22 августа 2023
Ответ дляКапитанша
а щодо підстав для офлайн навчання, то тут аргументи такі: підвальне приміщення владою міста визнається ’Найпростішим укриттям’ (таким може слугувати фортифікаційна споруда, підвальне або цокольне приміщення будівлі. У ньому люди можуть перебувати тимчасово, для захисту від небезпечних чинників. Підвальні приміщення шкіл можна використовувати як найпростіші укриття.)
и ’давай, до свидания’ со своими претензиями
Все питаю зарання• 22 августа 2023
Ответ дляКапитанша
Згідно обставин. Ні? Школа має забезпечити і нести відповідальність за збереження життя і здоров´я дитини під час перебування в стінах закладу. Наразі це неможливо ніде. Отже чому школа дозволяє собі (і на підставі чого) приймати рішення одноосібно. При цьому ж навчальний процес відбуватиметься за запискою від батьків про те, що вони не матимуть претензій і відповідальність несуть самі.
Ось у нас одна мама теж з-за кордону таке розповідає. Може це й Ви. А ситуації реальної не знає.

Ніяких записок у нас не було і не буде, про відповідальність. Укриття підвал, але вже більш менш нормальний. Не євро ремонт але прийнятний. А вона все розказує про гнилі стіни і т.д.

А яка їй різниця яке сховище, якщо вона не приїде все одно, а батьки класу всі за очне навчання. Окрім двох, які за кордоном.
автор Капитанша • 22 августа 2023
Ответ дляБаба на горошині
Але ж найпростіше укриття не є укриттям згідно закону. Слугує лише для захисту від небезпечних чинників надзвичайних ситуацій. Навіть від стрілецької зброї захищає частково.
Я питала чи це в нас там діти дощик збираються перечікувати... в прикордонному місті, де спокою нема і навряд буде.
Більше того, навіть воно ще в експлуатацію не введено, а 1го вересня вже розписали, як урочистий день. Щоправда, короткий.
Розумію лише одне, зараз треба розпиляти гроші під найпростіше укриття, яке ще мертвому припарка. Далі буде грудень, там вже можна буде енергетичною кризою прикритися. Адекватні батьки за таких умов всеодно дитину до школи не поведуть, будуть ходити лічені, щоб не робити нерви вчителям. Нащо ж їм той зум...
автор Капитанша • 22 августа 2023
Ответ дляВсе питаю зарання

Після формулювання ’мама з-за кордону’ нема бажання коментувати.
Все ж таки, хто тоді несе відповідальність за перебування дітей у невідповідному укритті? Школа бере її на себе? Чи потім говоритиме, що самі привели?
Що означає ’більш-менш’ нормальний підвал? Він являється законним укриттям?
Найголовніше - хто і на яких підставах бере на себе функцію одноосібно приймати рішення, що діти зобов´язані виходити на офлайн, при цьому не гарантуючи безпеку?
І ви не почули, документи пропонують забрати всім без виключення, хто на офлайн не згоден.
Все питаю зарання• 22 августа 2023
Ответ дляКапитанша
Ви не зрозуміли.
Я про те, що вона не знає реальну ситуацію. А пише що попало. Пише, що стіни в грибку, що там сиро, а там нормальна витяжка, і ремонт зроблений.
автор Капитанша • 22 августа 2023
Ответ дляВсе питаю зарання
Ви не зрозуміли.
В нас не зроблений. Тільки тендер оголосили. Обіцяють до грудня. А де діти будуть зараз - мовчать. Просто кажуть, що школа виходить на офлайн, а всі решта - забирайте документи.
автор Капитанша • 22 августа 2023
Можливо запитання посту не зовсім коректно сформульовано. Я не маю на меті нагнути школу чи якось лаятись. Я збиралась просити про сімейну форму для початку, щоб подивитись чи потрібно, чи не буде занадто. Тим більше, що повернення не є проблемою. Треба буде скласти лише різницю і клас зарахують. Але настільки безапеляційне рішення обурило.

Люблю Украину• 22 августа 2023
Брешуть. В мене двоє дітей на сімейні. Ніхто з вчителів й слова проти не сказав. 10 і 4 класи. Я вже і заяви поновила на новий рік, за вказікою вчителів.
nezhinka• 22 августа 2023
Ответ дляКапитанша
Класні керівники кажуть, що цього не буде. Ви можете перевестись в іншу школу, де є така форма навчання.
Більше того, діти, що перебувають вдома, але батьки не згодні відпускати дитину на офлайн через відсутність навіть елементарних засобів захисту, їм теж запропоновано забрати документи і шукати іншу школу, яка здійснює онлайн навчання.
’Слово к делу не пришьеш’, ви заяву писали, вам дали письмову відмову?
Мастер Класс• 22 августа 2023
Вважаю це абсолютним справедливим. А як вчитель має працювати? Спочатку з тими, хто в школі, а потом окремо ще й онлайн?
Хи хи, ну ну• 22 августа 2023
Ответ дляКапитанша
Єдине нормальне укриття це - підземка метро. Все. Решта то не укриття. Тому для мене нема різниці, чи то підвал в приватному будинку, чи в школі, чи підземний паркінг під будинком - це все не є укриттям згідно вимог.
Хи хи, ну ну• 22 августа 2023
Ответ дляМастер Класс
Погоджуюсь, вчителів в школах зараз дуже бракує. Навантаження велике. В мене, наприклад, по 7 уроків щодня. О 16.00 закінчується останній урок. Які ще онлайни?