Після смерті мами залишилася половина квартири, дачі, гараж та машина. Батько дуже горював 3 місяці - іздила 2 тижні з ним, 2 вдома. ; тижні поїхала - думали на дачу поїдемо, але терміново поклали в лікарню по швидкій. Там - через 3 дні направили в онколікарню. Зробили операцію, зробили гістологію .Тепер попереду 4 хімії і велика операція не лапароскопічна. Більше всього, що операція припадає через 1.5 місяці. і залишиться півмісяці і 6 місяців спливуть. Вся спадщина відійде державі?
Ленивица-красавица• 02 сентября 2023
1. Піти на консультацію до нотаріуса.
Якщо батько з мамою були зареєстровані разом в цій квартирі, то прийняття спадщини може відбуватися автоматично. Краще за все, все ж таки, знайти спосіб, щоб батько звернувся до нотаріуса і написав заяву.
Прагматик флегма• 02 сентября 2023
Если по одному адресу зарегистрированы были, то проблем не будет и после 6 месяцев
Розбещена цяточка• 02 сентября 2023
Ответ дляok1904
Ні. Чого б це. Тоді через суд(теж не безкоштовно), у Вас ще буде три роки на це. Але простіше зараз написати у нотаріуса заяву. А далі,коли зможете дооформите.
А якщо не встиг за 3роки подати до суду, то вже все? Без варіантів? В нас була така волокіта, помилки в прізвищах, потрібні були запити в ЛНР, адвокат-гальмо, потім війна, від´їзд. Три роки вже минули в серпні. Я єдина була спадкоємець, але...
Штора с кисточкой• 02 сентября 2023
Ответ дляРозбещена цяточка
Жильё на оккупированной территории? Сложно будет, у меня тоже там, даже не знаю, с какого бока подступиться, но терять не готова.
Святатабожа• 02 сентября 2023
Суд, це також не так просто. На Вашому місці я б визвала нотаріуса до дому, це якщо Ви самі не можете сходити і зробила довіреність на подання від Вашого імені. Нехай хтось поїде подасть на спадок. Я так розумію, це в іншому місті?
120-120-120 (не худею)• 02 сентября 2023
Знайдіть можливість дійти до нотаріуса. У ва є час, бо потім будете через суд доводит,що прямий спадкоємець🤦♀️ Ми так ледве не лишилися будинку. Звернулися до нотар.через 8 міс
СМСница• 02 сентября 2023
Вызываете на дом/ больницу нотариуса, надо просто заявку написать и все
СамавиховуюКота• 02 сентября 2023
В чем проблема прийти к нотариусу сейчас и заявить о себе? Или написать отказ папе в вашу пользу? Возле больницы всегда есть нотариус,Ну или заказать выездной прием у нотариуса он приедет в больницу с подготовленными документами и все оформит.Зачем тянуть до судов? И Вам проще вообще все сразу на себя оформить .
Психологічка• 02 сентября 2023
Автор, набуття спадщини це 2 етапи. До 6 місяців треба подати заяву на прийняття. Після 6 місяців необмежено по часу відбувається саме переоформлення права власності. Тому важливо не пропустити термін на подання заяви. І у Вашому випадку краще все ж таки все оформити на себе, якщо Ви і ваш батько є єдиними нащадками 1 черги.
Прагматик флегма• 02 сентября 2023
Ответ дляПсихологічка
Даже 10 лет можно? Если до 6 месяцев подал заявление
ЧорноброваЯ• 02 сентября 2023
А чого ви не вступаєте?
Якщо він був прописаний з мамою, вважається що він вступив автоматично, але, краще оформити. Да і нотаріуса можна викликати. Вам взагалі краще довіреність оформити на все, в тому числі на банки і картки, поки тато в лікарні, може знадобитись будь-що
буреЛОМКА• 02 сентября 2023
Якщо вони були зареєстровані за однією адресою, то взагалі за нормою ЦК України, вважається, що спадкоємець вже вступив у спадщину
Тато зареєстрований за адресою, разом проживали, у мене частка в квартирі по приватизації. Я за 200 км, школа почалась у дитини. Брат за 2 квартали від батька живе. Зараз після операції брат забрав до себе. Я навіть не знаю, чи етично піднімати питання про спадщину. Але не хотілося віддавати житло державі.
Ответ дляЧорноброваЯ
А чого ви не вступаєте?
Щоб вступити у спадщину треба документ про смерть мами, він у батька десь лежить.
Ответ дляПсихологічка
Нас трое - батько, брат і я. Я в іншому місті. Брат працює в школі, він зайнятий. Батько тепер онкохворий - і тепер буде зайнятий. Сидіти по чергах не зможе. Я просила невістку (ми з нею дружимо), щоб вирішили це питання влітку поки я вільна. Але вони просиділи в селі з її мамою як завжди - городи і закатки. А тепер форс-мажор.
Психологічка• 02 сентября 2023
Ответ дляПрагматик флегма
Звичайно. Немає граничного терміну. Але немає документів- розпоряджаться цією власністю не можна буде. Просто користуватися і все. Якщо потрібно буде якісь дії, навіть просто договір на компослуги, то треба надати правоустановчий документ, а його немає.
Бентливуман• 02 сентября 2023
Ответ дляda1i
нічого віддавати не потрібно.
стаття 1268 ЦКУ
Бентливуман• 02 сентября 2023
Ответ дляda1i
ви можете взяти повторне в будь якому відділі РАЦС
ЧорноброваЯ• 02 сентября 2023
Ответ дляda1i
Підіть в ЗАГС, візміть дублікат. Було б бажання не тільки тут писати
Встидаюся запитать• 02 сентября 2023
Ответ дляПрагматик флегма
Даже бесконечно. Сосед пошел к нотариусу через 11 лет после смерти отца и переоформил квартиру на себя (был прописан по одному адресу с отцом, заявление до этого даже не подавал), вообще без проблем
Встидаюся запитать• 02 сентября 2023
Автор, если, как вы пишете, папа был прописан по одному адресу с покойной мамой, то он считается автоматически вступившим в наследство. Для него нет разницы когда он пойдет к нотариусу - сейчас или через 5 лет, он наследник в любом случае. Потом когда сможет, тогда и переоформит документы. Если вам нужно чтобы наследство было переоформлено и на вас с братом (и вы прописаны в других местах) - то вам обязательно в течении 6 месяцев с момента смерти мамы попасть к нотариусу и подать заявление что вы желаете вступить в наследство. Или потом через суд.
Бентливуман• 02 сентября 2023
Ответ дляda1i
Податки перша черга платить?
податки платять не черги, а ступені спорідненості.
перша не платить.
Розбещена цяточка• 02 сентября 2023
Ответ дляВстидаюся запитать
Можно еще вопрос? ’Даже бесконечно ’ - это только если был прописан вместе с умершим? А если прописан по другому адресу, то три года на подачу в суд и все?
Встидаюся запитать• 02 сентября 2023
Ответ дляРозбещена цяточка
Да. Все правильно