Топтунша• 06 сентября 2023

Я могу получить защиту в Польше,если уже въезжала туда во время войны ка турист?

Я могу получить защиту в Польше( статус УКР),если раньше я уже въезжала туда 2 раза во время войны,но как турист- ничего не оформляла, никуда не ходила,а просто приезжала на пару дней в гости к куме? Ездила одна,теперь хочу уже уехать с ребенком,до конца войны. Если я сейчас опять поеду в Польшу,но уже от войны,мне дадут там защиту?
автор Топтунша • 06 сентября 2023
Где можно точно узнать такую информацию?
Пугачиха• 06 сентября 2023
Дадут
Некомильфо• 06 сентября 2023
Дадуть, если не получали защиту в другой стране
Кондуктор трамвая• 06 сентября 2023
не факт. защита дается при получении Песель УКР. он выдвется в течении 30 дней от первого пересечения границы
Тишком_нишком• 06 сентября 2023
Оно Вам надо? Или Вы айтишник на удаленке?
автор Топтунша • 06 сентября 2023
Ответ дляКондуктор трамвая
А где об этом можно почитать? Чтоб более точно узнать,что песель УКР выдвется в течении 30 дней именно от первого пересечения границы? Не могу ехать не узнав точно..
Паспортний стіл• 06 сентября 2023
Ответ дляТоптунша
Это точно.
Потішаюся• 07 сентября 2023
Ответ дляТоптунша
Це правда. Можна пошукати на gov.pl
автор Топтунша • 07 сентября 2023
Ответ дляПотішаюся
Це правда. Можна пошукати на gov.pl
Я не нашла.. Где там это написано,где искать? Я не увидела ничего о том,что статус укр именно при первом въезде в Польшу можно получить
автор Топтунша • 07 сентября 2023
Ответ дляПаспортний стіл
Это точно.
А откуда вы знаете это? Посмотрела на сайте gov.pl но не нашла такого..
Не боюся осуду• 07 сентября 2023
Знаю точно что не сможете воспользоваться программой 40+ (жилье)
ребенок сможет
Спросите в группах типа «Украинцы в ....» в Телеграмм, например
Не боюся осуду• 07 сентября 2023
https://www.gov.pl/web/gov/uzyskaj-numer-pesel-ora...
автор Топтунша • 07 сентября 2023
Ответ дляНе боюся осуду
ребенок сможет
Мне нужно статус укр, защита. Жильё найду и так
Auroraten• 07 сентября 2023
Точно Вам ніхто не гарантує. Дійсно, за правилами статус Укр видається протягом 30 днів з моменту першого в´їзду під час війни. Якщо вже бували туристом, то вважається , що Ви не тікаєте від війни. Несправедливо, бо час іде і обставини змінюються - де рік тому не було активних прильотів, за теперішнього часу може бути досить небезпечно.
Але по факту, на місцях, в ужондах надають статус і тим, хто вже неодноразово в´їжджав на територію Польщі. А також тим, хто протермінував 30 днів, звернувся із запізненням - теж є шанси отримати статус Укр. Далі в дію вступає суто людський фактор - можуть відмовити (і мають на це законне право), а можуть і надати статус.
В будь-якому разі, при оформленні навіть звичайного песеля (без статусу Укр) Ваше перебування в Польщі буде легальним допоки діє спецустава про тимчасовий захист.
автор Топтунша • 07 сентября 2023
Ответ дляAuroraten
Спасибо большое! Я правильно поняла? Я могу с ребенком въехать в Польшу и ему могут дать песель укр,а мне тоже могут дать песель,но не укр? И я смогу легально оставаться в Польше более чем 3 месяца? В чем разница между песелем укр и просто песелем?
Auroraten• 07 сентября 2023
Зі звичайним песелем Ви матимете легальне перебування і доступ до праці (якщо плануєте шукати роботу). Але не матимете безкоштовної медицини , одноразової виплати по біженству і доступу до програми 40+ (якщо мали плани на неї).
Щомісячні виплати на дитину Вам мали би нараховуватися, якщо дитина отримає статус Укр.
Але є шанси, що і Вам дадуть статус. Треба пробувати
Кудряшка Сью• 07 сентября 2023
Ответ дляAuroraten
Теж це питання цікавить,можете будь ласка підказати і мені? Якщо я їду до Польщі більш ніж на 90 днів,але не хочу брати песель укр,то чи зможу отримати звичайний песель? При умові що я там не буду працювати. Мені дадуть звичайний песель,щоб я змогла легально перебувати у Польщі довше чим 90 днів?
Auroraten• 07 сентября 2023
Теоретично так. Просто, якщо Ви підпадаєте під умови (заїхали під час війни, вперше), то вони автоматично дають статус Укр. Хіба при подаванні документів прямо наголосити, що не хочете статусу.
Але чим він Вам заважає?)) Його в майбутньому дуже легко позбутися, а песель в будь-якому випадку вже залишиться з Вами назавжди.
Якщо Ви не претендуєте на допомогу, яка належить за статусом Укр, то вона і так не буде видаватися автоматично. На неї треба буде ще окремо подаватися - Ви можете цього не робити
Кудряшка Сью• 07 сентября 2023
Ответ дляAuroraten
Дякую. Не вперше буду їхати,тому мабуть і не дадуть мені укр песель. Чи можуть і дати?
Паспортний стіл• 07 сентября 2023
Ответ дляAuroraten
Виплати має оформити автор. А в неї не буде статусу. Тому їй не оформлять. І вона переміщалася через кордон навіть не один раз, тому статус її не дадуть. Але легально перебувати зможе до березня 24. Знайде офіційну роботу, тоді оформить 500+
Паспортний стіл• 07 сентября 2023
https://www.facebook.com/groups/Yurydychna.vzayemo... можете здесь спросить.
Кудряшка Сью• 07 сентября 2023
Ответ дляПаспортний стіл
Підкажіть і мені, будь ласка. Така ж ситуація,як у автора. Мені я так думаю,що теж укр песель вже не дадуть,бо я вже неодноразово їздила до Польщі з початку війни . Але якось я можу знаходитись легально у Польщі більш,ніж 90 днів? Це можливо? Чи тільки можу приїхати на 90 днів,а потім до України прийдеться вертатися?
Auroraten• 07 сентября 2023
Можете знаходитися легально до березня 2024 наразі. При оформленні будь-якого песеля
Кудряшка Сью• 07 сентября 2023
Ответ дляAuroraten
А мені зроблять звичайний песель,якщо я не планую там працювати чи навчатися? Просто хочу тимчасово там жити, але більше ніж 90 днів? Чи для отримання звичайного песеля потрібні якісь підстави?
Auroraten• 07 сентября 2023
Зараз, в принципі, юридична колізія. Закони не годні передбачити усі нюанси війни. Теоретично, хто не оформив песель, може перебувати лише 90 днів. При протермінуванні - депортація. Але справа в тому, що прийняли поправку, що громадян України на час війни не стосуватиметься депортація. Тобто і без песеля не виженуть
Але, аби мати спокій і бути законослухняним, краще зробити песель - зі статусом чи без нього
Auroraten• 07 сентября 2023
Ответ дляКудряшка Сью
Зроблять
Паспортний стіл• 07 сентября 2023
Ответ дляКудряшка Сью
Можете. Також поки до березня 24 року. Можете оформити звичайний песель.
Кудряшка Сью• 07 сентября 2023
Ответ дляПаспортний стіл
Дякую за відповідь. Звичайний песель всім дають? Чи якісь для цього підстави потрібні? Я не буду там працювати чи вчитися,хочу тільки жити, легально
Кудряшка Сью• 07 сентября 2023
Ответ дляAuroraten
Дякую за відповідь
Auroraten• 07 сентября 2023
Ответ дляКудряшка Сью
Так, мають давати усім.
Дівчата, ще одна принципова відмінність песеля зі статусом Укр і звичайного песеля!
Статус Укр надає також можливість виїжджати в Україну (до 30 днів), переміщуватися по ЄС.
Зі звичайним песелем ці дії ви можете здійснювати лише у межах вашої біометрії (кількості днів безвізу). Тобто, якщо ви пробудете на території Польщі 90 днів із звичайним песелем, ваш безвіз буде вичерпано