Дама_из_рекламы• 09 сентября 2023
Яка старість для вас гірша?
В одній своїй книжці Ілля Мечников торкався теми старіння, а саме розглядав декілька типів старіння які йому довелося спостерігати. І там історії про двох довгожительок, за якими він спостерігав як науковий діяч. Одна жінка в 100 років зберегла непогане фізичне здоров´я, як для свого віку. Сама себе обслуговувала. Але інтелектуально вона вже була ніяка, в плані мислення, пам´яті, когнітивних здібностей А інша, навпаки, фізічно була в поганому стані, лежача. Але добре зберегла інтелект, мала дуже гарну пам´ять. Пам´ятала події від самого дитинства і чітко відтворювала всі спогади, дуже гарно формулювала свої думки. Вміла швидко рахувати в умі, жартувала і іронізувала над своїм станом. Тобто, якби вона вийшла з полону свого тіла в тіло фізично молодої людини, то зі своїм 100 літнім мозгом вона спокійно могла б працювати на якійсь роботі, якимось бухгалтером, чи архітектором.
А ось приклад із мого життя. У нас на вулиці була така собі бабуся Василина, на неї казали баба Вася. В 80 років вона ганяла на велосипеді, на обличчі завжди здоровий рум´янець і як наче і зморшок нема і зуби всі свої були! Була такою швидкою, моторною. Завжди якесь барахло тащила додому. Але мала психічні розлади. Могла так кататися на дітячий гойдалці, метушити ногами і видавати якісь звуки тваринок, як мале дитя. Або їде на велосипеді, стоячки і людям через забори щось кричить. "Дратуйте!!!" (вона Здрастуйте через "Д" вимовляла) І оце вітається і регоче по конячому: "іго-го-го!!!" При розмові погляд такий у неї скляний, наче скрізь тебе дивиться, в якомусь своєму світі. Родичив не впізнає, донці каже - я вас не знаю.
І була інша бабуся. Яка в 85 років ледве ворушилася, маломобільна. Але в неї настільки швидкий розум був і вона настільки дотепною і жартівливою була. Дуже багато читала, пильнувала за всіми політичними подіями, дивилася серіали і добре орієнтувалась в сюжетних лінях, до деталей пам´ятала що в якій серії відбувалось. В телепередачі і редакції завжди якісь листи писала зі своїми питаннями або пропозиціями. Тобто, потужній інтелект в полоні чахнучого тіла. Зберегла такий живий, ясний розум до останнього подиху.
А який з цих приведених типів старіння для вас гірший?
Результат:
вже голосів:
66 (68.04%)
Фізично здорова але іго-го-го
31 (31.96%)
Лежача але при ясному розумі
Бутерброд з ікрою• 09 сентября 2023
Ответ дляКротоТо
сами они - да, вполне беспечны и счастливы.
а как окружающим? родным? вы не представляете, как это жить с человеком, тем более близким - который игого и уже не здесь.
невозможно ни о чем договориться, попросить. постоянно нужен контроль, что делает, как делает, зачем делает.
нужна помощь, потому, что часто с этим игого - дезориентация, рассеянность, беспомощность.
это как малый ребенок в теле старика.
Ну это уже как в анекдоте про носорога: Носорог очень плохо видит. Но при его весе это уже не его проблемы.
Каркуша Клара• 09 сентября 2023
Ответ дляА я женатая
Хочу дожить до 70 лет не старше, умереть лёгкой смертью быстро, до смерти быть активной и в здравом уме. Так можно?
После 70 не вижу смысла в жизни, люди доживают в болячках и как обуза
Моей маме 70. Она еще работает.
Только только вот со слухом немножечко хуже стало, ну и с памятью чуть хуже
А так, вон поехала на огород доделывать уборку на нем..
Не зви чайна• 09 сентября 2023
Ответ дляДама_из_рекламы
Хлам різний, прям звалище в неї було. І коробки і якісь овочі які гнили потім, в дворі в неї стояв запах гнійника.
У меня тоже звалище, правда, без овощей. Пора расхламляться 😄
ПоЗиТиВнАя• 09 сентября 2023
Нажала и-го-го)
А вообще у меня мечта: узаконенная эвтаназия.
Я не хочу, чтобы мои дети мыли мне зад(
Поэтому, если буду лежачая, но соображающая подпишу все бумаги.
Я уже детям сказала, что со мной делать, если что случиться)
Я не хочу, чтобы мои дети мыли мне зад(
КротоТо• 09 сентября 2023
Ответ дляИщу Аленя
І він став батьком в 65? Ясний розум при такому вчинку я би точно не приписувала
тю, в этом деле, как раз, много ума не надо. а физическая возможность у мужчин сохраняется гораздо дольше, чем у женщин.
в 80 лет - он еще соображал, как видно из интервью. ребенку уже 15 лет, не маленький. опять же, если деньги есть - ребенок выживет и поимеет нормальный старт. плюс, 100% есть другие родственники, которые могут быть опекунами до совершеннолетия или до 21 года
КротоТо• 09 сентября 2023
Ответ дляБутерброд з ікрою
естественно.
но может обернуться другим анекдотом - такого носорога просто выставят на улицу более эгоистичные люди, чем сам носорог. а чего?! не их проблемы! пусть себе гуляет-пасется в свое удовольствие.
и тогда у этого носорога игого- большой шанс умереть быстро, но счастливым
Завжди з рушником• 09 сентября 2023
Моя бабуля при разуме 7 лет лежала.
И постоянно причитала, когда меня уже Бог приберет(
Представляю теперь, как ей это всё было тяжело осознавать😢
Бутерброд з ікрою• 09 сентября 2023
Ответ дляКротоТо
естественно.
Ну а вот это подсудное дело, в нашей стране дети обязаны заботится о недееспособных родителях
Атятя_тётя• 09 сентября 2023
Ответ дляКротоТо
это как малый ребенок в теле старика.
А жить вместе с лежачим больным , у которого всё хорошо с головой, легче?.
Атятя_тётя• 09 сентября 2023
Ни один , ни второй вариант мне не подходит. Я предпочту быть и физически активной и здоровой и быть в своём уме.
Ворую вкусняшки• 09 сентября 2023
Ответ дляДама_из_рекламы
Це вже морально-етичні аспекти, але на свій вік мало хто може похвалитися таким живим розумом.
чаще всего бывает средний вариант: и физическое здоровье ухудшилось и интеллектуальная развитие уже идет в обратном направлении.
А у вас джва крайних случая.
Дама_из_рекламы
• 09 сентября 2023
Ответ для vihola
Ви не раз написали зберегла інтелект, зберегла фізичне здоровʼя. Наче це від тих людей дуже залежало.
В якійсь мірі залежить. Є дослідження, що ті хто більше інтелектуально навантажували свій мозок, в них кровообмін в мозгу краще і більше крові живило ті області, що відповідають за інтеллект. А ті що були ’шалтай-балтай’ по життю, в них більш моторні центри мозгу розвинені, а до асоціативних центрі мозгу йдуть такі тоненькі судинки.
Дівчина Бобула• 09 сентября 2023
Да, и тот факт, что человек помнит свое детство, помнит каждую серию сериала и т.д., не говорит о его ментальном здоровье. Тётя, которая ’игого’, тоже может иметь чудесную память. Часто люди с конкретными психическими проблемами на первый взгляд вполне нормальны.
Дама_из_рекламы
• 09 сентября 2023
Ответ дляАтятя_тётя
Будь яка нормальна людина так хоче, але ж життя не завжди питає як тобі буде краще.
ИМХОля• 09 сентября 2023
Ви знаєте, насправді дуже важко зберегти як фізичну, так і розумову повносправність цілковито в поважному віці. Але я маю чудовий зразок: в консерваторії вчилась у старенької професорки. Їй тоді було 84, зір поганенький, слуховий апарат, ходила під руку з дорослими учнями, які їй допомагали. Але це Людина з великої літери, яка зберегла дивовижну ясність розуму, повну критичність до себе і світу, читала лекції в тому числі іноземними мовами, у 82 роки видала велику складну книгу з філософії та музикознавства.
Не можу лишити без уваги її елегантність і жіночність. Щоразу, щодня дуже красива - в блузочках, з шовковою хустиною на шиї, або ниточка перлин.
Завжди з усмішкою, надзвичайно терпляча, класний педагог.
Була на її ювілеї - виповнювалось 90 - все ще красива, усміхнена, мудра, повністю свідома, в ногу з часом і новинами, хоч і з поганим зором.
От, мабуть, подібна старість - орієнтир для мене. Хотілось би мати такий розум хоча б у 70, а про 90 взагалі мовчу)))
Атятя_тётя• 09 сентября 2023
Ответ дляДама_из_рекламы
Тогда какой смысл выбирать на будущее один из двух одинаково плохих вариантов?
КротоТо• 09 сентября 2023
Ответ дляБутерброд з ікрою
сбросите ссылочку на закон? где прям прописано, что обязаны ))
КротоТо• 09 сентября 2023
Ответ дляБутерброд з ікрою
а еще, хоть одно дело с решением в пользу недееспособных родителей ))
и интересно, откуда столько жалких, занедбаных, нищих, одиноких стариков у нас в стране, при живых детях, которые - за рубежом на заработках, или на своих квартирах, живут своей жизнью и ждут ’наследство’.
КротоТо• 09 сентября 2023
Ответ дляАтятя_тётя
нет, поэтому я написала в первом комментарии - это ужасно, и первое, и второе. просто во втором случае, еще и сам пожилой человек испытывает моральные муки, что отсутствует у физически здорового пожилого игого
рукиЖимолости• 09 сентября 2023
Чесно, обидва варіанти не дуже((. Причому перший для близьких мабуть гірший. Пам´ятаю колегу, у якої мама була фізично відносно здорова, але геть в деменції. Вона замордувала усю сім´ю(. За 7 років вона просто висмоктала сили і у неї, і у сина з чоловіком(. Коли вона померла, та жіночка помолодшала років на 10.
КротоТо• 09 сентября 2023
Ответ дляДама_из_рекламы
абсолютно верно
но есть заболевания, которые даже при очень тренированном уме - именно его и губят, увы, и как ты не тренируй всю жизнь, ничего не поможет
рукиЖимолости• 09 сентября 2023
Другий варіант фінансово затратний, бо мало хто захоче при здоровому глузді напружувати близьких своїми фізіологічними потребами(
Завжди з рушником• 09 сентября 2023
Ответ дляДівчина Бобула
Да.
Вот хороший всем известный пример - путин.
С виду абсолютно нормальный человек.
А на самом деле шизофреник.
С виду абсолютно нормальный человек.
А на самом деле шизофреник.
Бяки-козяки• 09 сентября 2023
Якби ж то дано вибирати.
І врахуйте, що буває 2 в одному.
В мене 90річна бабуся, яка вже рік лежача і при цьому періодами не адекватна (наслідки інсульту та деменція), от тут треш. Правда може сама сідати і навіть дрібна моторика відновилася. Нестерпно, бо в періоди неадекватності може кричати годинами, одну людину сприймає як трьох різних людей з життя. Але якщо б ходила, то не знаю куди б зайшла і де б ми її шукали, бо не адекватність.
Але її 3 колишні подруги сусідки 92-94 років ще гуляють на вулиці і тільки одна з доглядальницею, бо вже не при розумі, інша із слуховим апаратом.
Тобто ступінь ’іго-го-го’ може бути різним.
І спостерігаю, що в стані ’іго-го-го’ лежачий стан сприймається легше, при ясному розумі це може бути нестерпно.
І врахуйте, що буває 2 в одному.
КротоТо• 09 сентября 2023
Ответ длярукиЖимолости
первый - аналогично
если не отдать пациента в специальное учреждение, кто-то из родных при нем на привязи круглосуточно
Смайлик• 09 сентября 2023
Только вдумайтесь,насколько наша жизнь хрупкая и как один миг.Многие пишут,что до 70 и хватит,а ведь многим тут уже 50,например.Это ещё всего лишь 20 лет,в лучшем случае.Грустно...
рукиЖимолости• 09 сентября 2023
Ответ дляКротоТо
первый - аналогично
Согласна(. Но там этот вариант не рассматривался (хотя возможности были). И 3 взрослых человека по очереди следили за бабушкой(.