Подивилася вчора. Після теми про барбі вирішила подивитись. Дивно, що багато не зрозуміли. Посили дуже прості і логічні.
Фільм починається з дівчат які гралися ляльками - пупсами. Єдина ціль яких грати в маму. Тобто роль жінки у суспільстві була дуже чітко визначена. Бути матір´ю.
Потім зявляється барбі, як уособлення іграшки яка виховує в дівчатках культ краси, нереального тіла та споживання. Це стереотипна барбі.
І разом з ти Барбі ленд - не істуюче суспільство, де жінки розвиваються і живуть в своє задоволення. Чоловіки лише придаток до успішних жінок. Але знову ж таки світ не реальний.
Ідеальна стереотипна барбі ламається. Основний посил - я не хочу змінюватися. Тобто я не бажаю дорослішати. Я не приймаю зміни свого тіла, не приймаю себе.
Звернення до дивної барбі, яка є фріком в ідеальному світі розкриває нові сенси: вона дає їй тублі на підборах і звичайні капці. Барбі вибирає туфлі, але дивна барбі їй каже що її вибір не вірний: я даю тобі псевдо вибір щоб ти відчувала ілюзію контролю над ситуацією.
Це дуже показова суть нашого суспільства. Постійні маніпуляції свідомістю.
Потрапляння Барбі в реальний світ взагалі супер. Враження кена від того що світом правлять чоловіки, і його бажання бути одним із них.
А після того як він розуміє, що без освіти йому немає місця в соціумі, він не придумує нічого кращого ніж поїхати додому та вчинити там переворот в свою користь.
Це ж дзеркало багатьох абюзивних стосунків в які потрапляють молоді жінки. Нічого не вміючий робити боягуз невдаха влаштовує тиранію над успішною жінкою, тому що він вважає що має право бути крутим і світ належить йому.
Ответ дляАnnеt
мне не понравились истины в стиле ’трава зелёная, небо синее’.
Барби изначально плевали на Кенов. она даже не знала где он живёт. в итоге это так и осталось - барби в своих домах, а Кены снова на задворках.
при этом у Кена понимание, что он приложение к Барби, но тогда почему этого нет у самой Барби? почему она как кукла не существует с истиной, что она и Кен созданы друг для друга?
намешали в кучу какие-то морализмы, а выбраться из кучи не смогли.
💙
Ответ дляValarastik
Фільм сповнений прямим фразами і прсилами: коли барбі бачить на кухні стареньку Рут, жінку яка її створила, але її місце в компанії на традиційній кухні.
І Рут каже: я звикла працювати за кухонним столом.
Мені одразу згадалася моя покійна бабуся, яка вела домашню бухгалтерію за кухонним столом .
Або слова мого знайомого, а точніше його оцінка роботи жінки, що пече торти на замовлення: кухонний бізнес.
Це було сказано саркастично і зневажливо. Оскільки пекти торти це не престижно
Ну якраз ця сцена - то ніякий не посил) В фільмі дуже багато відсилок на інші фільми. І саме ця сцена, про яку Ви пишете - просто відсилка на Матрицю (візит Нео до Піфії (Оракул або Провидиця)). Там ще зі взуттям була пряма відсилка на Матрицю.
Ответ дляRey_555
Можливо і так, але я не погоджуся повністю. В фільмі пояснили, що дивна барбі жертва насилля. Вона теж барбі, але насилля зробило її іншою
Ответ дляАnnеt
если фильм нужно объяснять, то у авторов что-то пошло не так и не туда.
где вы видели девочек, которые сейчас играют в куклы? это хобби перекочевало во взрослый сегмент. у меня сейчас на полке стоит Кен, который одет в шмот за 1000+ грн., не считая стоимости самого Кена.
Может потому, что кто-то подумал, что это фильм для фанатов Барби)
Ответ дляValarastik
Я про кухонну сцену зараз) Барбі приходить в окрему кімнату, яка є кухнею (здавалось чого б так, кухня посеред офісу). І Нео в Матриці приходить до Провидиці (найважливіша програма для контролю усієї системи матриці, після Архітектора - творця цієї системи). І та Провидиця - теж жіночка в віці, яка сидить на старенькій американській кухні (судячи по всьому ще й ’живе’ в ненайкращому районі псевдо-Нью Йорка, чи що там). Сцена, майже 1 в 1)
Ответ дляRey_555
А, це так. Зрозуміла
Ответ дляRey_555
До яких фільмів ви ще помітили відсидки?
ПЛЮС-МИНУС• 14 сентября 2023
Насмешило, что у испорченной барби в финале пропали следы ручки с лица. Это сделать очень сложно или просто невозможно.
Ответ дляRey_555
Мені найбільше оце запам`яталось та кинулось в очі) Хочете детальніше - є відео на ютюб, де розказують про багато відсилок. Geek Journal - Прихований сенс Барбі. Якщо Вам цікаво - можете глянути.
Дякую, подивлюся
bespe4na_mavpa• 14 сентября 2023
Дякую, классно объяснили, потому что для меня фильм был зря потраченным временем, настолько все идиотски. Хоть понятно теперь))
Ответ дляValarastik
Так там багато сенсів, я по основних проходжусь. Фільм буду передивлятись не один раз
Сенсів там багато, але особисто мені хотілось би більшого розкриття. Ну і взагалі я подібні жанри не дуже люблю. Подібного роду картинка мене виснажує, люблю спокійніші зйомки.
Тобто на розуміння дорослої жінки, а на сприйняття 16-20 років. Ходила зі своїми дочками. От 20 річній зайшов на ура. Але вона не всі сенси побачила.