Fashion_besties• 29 сентября 2023

Правописання українською мовою - питання до філологів

Чому «Ахтырка» пишеться українською «Охтирка». А Америка не змінюється.
Теж має бути тоді «Омерика».
І Антарктида «Онтарктидою»
Santa_n• 29 сентября 2023
А може це питання до рос.мови , чому вони Охтирка написали через’а’?
kanni• 29 сентября 2023
А російських філолохів не хочете спитати, чому вони наші українські назви так поперекладали?
автор Fashion_besties • 29 сентября 2023
Ответ дляSanta_n
Якщо ви філолог, тоді скажіть якою мовою вперше виникло ім’я Олексій-Алексій?
kanni• 29 сентября 2023
Ответ дляFashion_besties
В нашій мові виникло Олексій, а що там виникло у вас за поребріком нас не дуже цікавить.
Piracanta• 29 сентября 2023
Ответ дляFashion_besties
А якою мовою вперше виникло ім´я Алекс?
Мадам Клико• 29 сентября 2023
https://litmisto.org.ua/?p=10283
Муркамурковна• 29 сентября 2023
Тому що росіянці перекладають все на свій манер, бо їх щелепа не вимовляє не тільки українські, а й інші назви
Hallowkitty -54c3• 29 сентября 2023
Треба запитати ось у цього чоловіка, це мовознавець.
Леска• 29 сентября 2023
А чому татарську назву Арман-Кош стали називати Роман-Кош, а Бахмут Артьомовском, Дніпродзержинськ, Дніпропетровськ, Сталіно, Княжа Криниця стала Радянським та купа всього
Мадам Клико• 29 сентября 2023
Автор, вище кинула посилання. Це запозичене слово. Зміна А на О було дуже поширено в різних власних назвах та іменах. Тому нічого дивного
Мадам Клико• 29 сентября 2023
Місто Охтирку (нині районний центр Сумської області, що лежить на
одпойменній лівій притоці р. Ворскли) заснували в 1641 р. українські се­
ляни і козаки, які втекли від панського гніту. У документах 1646 р. воно
згадується у формі Ахтыр серед «слобід» Лівобережної України, захопле­
них «способом кгвалтовным и военным»1. Після возз’єднання України
з Росією в 1654 р. «за позволен іемь тогда бывшаго полковника Ахтыркц
Демьяна заведень новый монастырь, называемый Ахтирскій, на горъ вы­
сокой, образом кургана, зовомый Ахтурь, или Ахтырское городище, надъ
р. Ворскломъ» 2. Назва цієї гори мала ще варіант Ахгпырь 3.
У пам’ятках українського Лівобережжя 2-ї половини XVII ст. поряд
з уже відомим офіційним варіантом Ахтырка, який залишився і до нашого
часу незмінним у російській мові, засвідчена місцева українська назва
Охтирка. Тенденція передавати в запозиченнях початкове А~ як 0- ви­
никла ще в ранній період існування давньоруської мови і діяла в епоху
Київської Русі (пор.: XI—XIII с т .—
oboeva• 29 сентября 2023
Ответ дляFashion_besties
На греческом
kanni• 29 сентября 2023
Ответ дляPiracanta
А якою мовою вперше виникло ім´я Алекс?
Ну давайте ще спитайте сканданавів, чому в них Hanna, а Америці Anna. Десь Ольга, а десь Хельга. Тому що так склалося на відповідній території у певного народу, а не тому що не правильно переклали
Piracanta• 29 сентября 2023
Ответ дляkanni
До чого тут я? Це автору ’неймётся’. Хоче вияснити, що було раніше - курка чи яйце.
Твої Пахощі• 29 сентября 2023
*правопис , а не правописання
Manumycat• 29 сентября 2023
Ответ дляkanni
Вони ще і англійські імена якогось хера перекладають на свій руснявий лад) серіал ’Загублені квіти Еліс Харт’, оригінальна назва ’The Lost Flowers of Alice Hart’, русня переклала ’Потерянные цветы Алисы Харт’ блін . Цікаво, якби героїню звали Елізабет, то мабуть написали б Елізавета