Я вся ваша• 01 октября 2023

Як ви навчилися економніше жити і більше відкладати?

Розумію, що інфляція, витрати зросли і т.п. Але іноді думаю, що треба таки навчитися жити економніше, іноді бачу, що якісь з покупок не мали ніякого сенсу і все таке. Які у вас лайфхаки? Поділіться, будь ласка. Зрозуміло, що треба думати про підвищення доходів, це очевидно.
Alessa 35• 01 октября 2023
Ответ дляЧудовий каламбур
Если такая проблема отложить деньги на машину, то после ее покупки денег не будет вообще. Машину содержать тоже нужны деньги, и не маленькие
Вообще не согласна, есть разного класса машины, стоимость содержания, ремонта соответствует марке. Проблема как раз накопить на хорошую новую машину, а хлам б.у со всеми рисками никому не нужен.
Ноунэйм• 01 октября 2023
Ответ дляХвець-тець
Мы на дом после 14 года собирали 8 лет.
При том, что в Донецке вложились в новострой, который не достроили.
Собирали во многом себе отказывая, детям, не ездили никуда. Сделали ремонт, промурыжились с электроотоплением, прожили зиму, порадовались, что печку топить не нужно. И выехали все оставив снова.
Думаете есть желание откладывать?
Нет, хочется теперь просто жить
Так если бы вы те деньги на дом не потратили, сейчас у вас была бы заначка, которую могли бы тратить при необходимости. У меня не большие сбережения, но они мне душу грели, когда удирала на ЗУ, в итоге выкрутились без них, а могли не выкрутиться. В вашем случае дело в том, что вы успели вложить сбережения в дом. А если бы не потратили или вложили бы куда то что приносило бы вам пассивный доход ежемесячно, было бы другое дело.
Lizavel• 01 октября 2023
Ответ дляФіфачка
Кофе в бумажном стакане, конечно, улучшает качество жизни.
Куда той машине🤣
Ну, у меня была машина. Одни нервы за рулём,ее обслужить, заправить, сколько идиотов на дороге продала, езжу на такси и метро, прекрасно! Нет машины нет проблем. Каждому свое.
Кофе не пью в кофейнях, не вкусно, обеды всегда с собой беру на работу. На этом экономлю и все. На еде никогда: покупаю креветки,раки, сёмгу, палтус, овощи и фрукты. Вещи только новые, был период пару лет в секонде одевалась,вспомню, аж вздрогну
Забризкана водою• 01 октября 2023
Скажу честно, у меня получилось откладывать только в Европе на пособии. В Украине никак
Alessa 35• 01 октября 2023
Ответ дляЧудовий каламбур
Либо уменьшить расходы, либо увеличить доходы. Все просто.
Продаем машину, свободные деньги копим. Одеваемся в секонде, не гонимся за ’лейбой’, кушаем по карману. Сигареты и алкоголь забываем.
А почему именно сигареты и алкоголь, а не кофе и пирожные?))
Lizavel• 01 октября 2023
Ответ дляЗабризкана водою
пожалуйста, не начинайте. Бо будет срач))))
Ноунэйм• 01 октября 2023
Ответ дляLizavel
Я кофе тоже не понимаю, мне заварить кофе в чашке дома вкуснее, чем в кафе, не говоря уже о турке. Кофе покупаю хороший, в специализированных магазинчиках. Может дело вкуса конечно.
Lizavel• 01 октября 2023
Ответ дляНоунэйм
Я тоже в турочке люблю. Не понимаю истерики за кофе в этих кофейнях по 40-70 грн. Но там очереди огромные всегда)
Alessa 35• 01 октября 2023
Ответ дляШалена невинність
Перестала выходить из дома
В косметике и бытовой химии ввела правило не покупать нового, пока не закончилось старое средство

Вообще удаленная работа обалденно экономит деньги
Не хочу возвращаться в офисы
А если просроченная косметика? У меня туши, тоналки и пудры по 2-3 года лежат и не заканчиваются
Благоуханочка• 01 октября 2023
Є дохід. Є обовʼязкові витрати +10% на непередбачувані.
Все інше в долари
Ленивица-красавица• 01 октября 2023
Треба шукати шляхи більшого заробітку. А не економії
Malinua• 01 октября 2023
Мой способ. Когда реально была цель (закончить ремонт, купить мебель, например) в намеченные сроки, то просто львиную долю з/п сразу отправляла на эти нужды, а на то, что осталось жили. Не разгонишься на кофе и тряпки.
Если нет цели, то просто сразу с зарплаты купить доллары, чтоб не растрынькать
Проня_Прокоповна• 01 октября 2023
Ответ дляAlessa 35
Вы на какую накопили?
Секретница• 01 октября 2023
Ответ дляГубки-уточкой
ой...та от тіки сьогодні протупила з розкладом автобусів...і таксі знову, а казала ж собі - ніяких таксі
потім ввечері захотіла порозмовляти з чоловіком по телефону, давно не бачилися, пішла собі і в настрої взяла кави та даблчіз у Макд, поки розмовляла, а потім купила у спец.кондитерській 2 великих печива...І от навіщо? ХЗ!
А гроші йдуть
Розумію що так ми собі замінюмо нестачу емоцій ітд
У студентські роки компаніями могли на 3 коп жити і радіти - бо стільки спілкування, подій ітд
Вы жалеете , что съели Мак и пару печенюх?
Это прикол такой ?
Ло Шарик• 01 октября 2023
Я экономила и откладывала до войны. После, решила, а сколько той жизни. Ну купили мы квартиру-экономили, потом начали на дачу собирать-экономили. А сейчас думаю напаркуа это все, жить нужно сейчас. Есть отложенных лично моих тыс 30 наверное. Больше не откладываю, живу и дышу сегодняшним днём. Покупаю что хочу, живу как хочу
Блиск думки• 01 октября 2023
Ответ дляЯ вся ваша
Ну, наприклад, часом думаю, що без кави з кафе зранку можна обійтися, чи якогось нового одягу(в якому іноді немає потреби, а купуєш тому, що річ гарна і на сейлі) - от у мене буває таке часом, потім думаю, що могла б відкласти ці гроші😞.
Це називається розумна економія. Я теж можу без кави з кафе обійтись і беру з собою, а буває от хочу кави з кофе агини, коло нас на роботі є гарне затишне кафе, я там іноді купую каву. Але довгий час не могла знайти добру каву, тому часто брала з собою, тобто мені хочеться задоволення а не купити раді купити...
Так само щ речами, якісь речі купую за повну ціну, а на 5тий світер почекаю знижки
Блиск думки• 01 октября 2023
Ответ дляСКИБИДЫШь
Ви знаєте, позитивні емоції і якість життя дорогого варті. Навряд чи ви через п´ять років згадаєте, що у вересні відклали 200 баксів, а те, що випили каву у гарному місці, може вас зігрівати купу років
209 баксів це завжди 200 баксів, іноді дуже навіть гріють душу. Коли з дітьми тікали,( в мене підлітки) то кожному дала по 2000 гривнів і по 150 баксів, на випадок якщо щось зі мною станеться в дорозі. І інструкцію як діяти далі. Так що я за те щоб відкладати але не фанатично.
Блиск думки• 01 октября 2023
Ответ дляВЫВсеВрете
Ми з чоловіком 6 років збирали на квартиру, в мене телефону 7 років, зібрали, купили в листопаді 21 року і що, немає в мене н-і-ч-о-г-о
Війна на щастя буває рідко, тому те що сталося з вашою квартирою, це якраз виняток із правила. Все ви правильно робили, може просто було трохи більше собі приділяти уваги. Не картайте себе. Бажаю вам щоб все втрачене повернули і ще вирази більше)!
Ніколи не збрешу• 01 октября 2023
Ответ дляВЫВсеВрете
У нас знакомые тоже откладывали на квартиру ,купили в Харькове на Салтовке .
Сейчас только на съёме ,если что в машину пригнули и поехали .
Говорят на всем экономили много лет ,отказывали в том же походе к стоматологу или новой куртке,та переходим ,цель была квартира . Откладывали рождение ребенка .
Сейчас на съёме ,уже не будут рожать никогда ,обоим под 40 уже .😢
Блиск думки• 01 октября 2023
Ответ дляхутряна володарка
Виключно мій варіант * заробляти більше,брати ту каву зранку і відчувати себе генератором нових ідей ,до нового бізнесу ,нового рівня життя ,нових вражень і емоцій .По іншому у мене ніяк .

У мене три авто і у чоловіка теж
У мого брата теж було три авто, два віддав на ЗСУ. Як вам такий генератор ідей?
Зубачистка• 01 октября 2023
Раніше ми нормально жили 2+2 на 2тис $.
А тепер ледь вистачає бо дуже сильно здорожчало все : електрика ( у нас великий будинок , газу немає , опалюємо електрокотлом) , бензин ( маємо 2 машини , живемо за містом , поки що не розумію як обходитись без авто ) , продукти. Допомагаємо батькам пенсіонерам бо на пенсію 2600 не вижити ніяк . Маємо сина студента якому потрібна щодня чимала сума що б тільки добратись на навчання . Менша дочка хоче відвідувати гуртки і економити саме на ній теж якось не правильно.
Я вже тепер не купую мабуть і половину тих продуктів які раніше брала в магазині незадумуючись . Виходить що економимо на їжі 😞. Не ходимо в кіно, в театр, на концерти. Не ходжу до салону , фарбую волосся сама, манікюр, педикюр теж сама . Ще маємо велику собаку , вона теж багато їсть , раніше купували дорогий корм, тепер перевели на середній сигмент . Крім того їй щомісяця потрібно купувати таблетку від кліщів , а це 500 грн .
Тяжко . Відкладати не виходить .
Ніколи не збрешу• 01 октября 2023
Ответ дляПишу вірші, дорого
За кредитку плюсуюсь +++++. У мене її ніколи не було. А от у сестри ... раптово померла при плановій в березні... тож страшно назвати сумму яку я в банки заплатила , щоб все позакривати 140 тис вже ,і ще один банк
А зачем вы платите за неё ? Вы получили наследство ,если нет ,то я бы не платила .
Блиск думки• 01 октября 2023
Ответ дляГубки-уточкой
ще є концепція - гуляєємо на всі гроші, а завтра Всесвіт побачить і видасть більше, бо ви показали скільки вам треба
а хто економить - той не показує і Всесвіт не дає)))
Я перефразую. Всесвіт баче що ви бережно ставитесь до грошей, то дасть ще більше. А той хто бездумно все під 0 витрачає, то Всесвіт може подивитись, що йому і половини достатньо!
СКИБИДЫШь• 01 октября 2023
Ответ дляБлиск думки
Погоджуюсь! Я теж за баланс. Але гроші можна заробити, а час не повернеш. Тому краще повести дитину в музей сьогодні, ніж відкласти
Блиск думки• 01 октября 2023
Ответ дляСКИБИДЫШь
Та я ж не проти розумного балансу) але якщо це 10 музей а він не хоче до нього йти, то краще відкласти. Я своїх потихеньку привчила до музеїв. Без нахрапа. Можна було в 5 піти, а ми в один, бо їм було нудно. Зараз вже простіше, самі погоджуються сходити, але теж, як то кажуть все дозовано. Музей як приклад)))
Молода і нерозважлива• 01 октября 2023
Ответ дляСКИБИДЫШь
Для прикладу, я з теплотою згадую, як у Бучі в парку пила з мамою каву, а гроші, які в той час відклала - обміняла, коли була потреба і ніяких емоцій. Навпаки, думаю, краще б частіше водила батьків у ресторан, було б що згадати
тю, так разве вы не понимаете, что если бы часто водили родителей в ресторан, то это стало бы обыденностью и вы бы это не вспоминали. Вы же не вспоминаете с теплотой, как принимаете душ каждый день. А если бы год не могли нормально помыться, а потом попали в нормальный душ, тоже бы долго вспоминали.

Об этом и речь - экономия на каждодневных ненужных чашках кофе. Чашка кофе, выпитая на ходу по дороге на работу - это точно не то, что вспоминают с теплотой годами.
Головний кошак• 01 октября 2023
Ответ дляГубки-уточкой
ну так а що мене чекає...коли закінчиться подушка. В тих хто у мінус - так і було певне
вже зменшилося, а я типу ’відкладаю’ і все по-старому...
Ні, не було так. До війни вкладались в бюджет, зараз ніяк.
Головний кошак• 01 октября 2023
Ответ дляГладиолус
Я умею откладывать. Но у простая. Еду покупаю простую, с одеждой сильно не заморачиваюсь, не люблю тратить деньги на шмотки. Кофе в кафе не пью. Знаю что некоторым такая жизнь не приемлема, пишу просто чтоб поделиться
А дети есть?
Головний кошак• 01 октября 2023
Ответ дляБува і таке
Всесвіту сугубо фіолетово, що хтось там показує, бо йому бач ’треба’ чи не треба. Всесвіт дасть, якщо дійсно треба, та ще й в такій формі, що відразу й не зрозумієш, що це воно, ’бери й не думай’.
Справа не в економії, це про раціональне споживання і приоритети.
За своє досить довге життя бачила і багато грошей і мізера. Це хвилі. Окремий кайф на мізері дивитись на не просрані на споглядання ейфелевої вежі гроші (як на мене, хоч би вона крізь землю впала, я переживу), а на гарні вкладення, що тримають на плаву і дають комфорт і підтримку. Всесвіт десь це мав на увазі.
А для когось споглядання ейфелевої вежі це гарне вкладення, що тримає на плаву.
Блиск думки• 01 октября 2023
Ответ дляПишу вірші, дорого
Хто помер при плановій... ?