Я вся ваша• 01 октября 2023
Як ви навчилися економніше жити і більше відкладати?
Розумію, що інфляція, витрати зросли і т.п. Але іноді думаю, що треба таки навчитися жити економніше, іноді бачу, що якісь з покупок не мали ніякого сенсу і все таке. Які у вас лайфхаки? Поділіться, будь ласка. Зрозуміло, що треба думати про підвищення доходів, це очевидно.
Блиск думки• 01 октября 2023
Ответ дляOLVIK13
Неа,тем,кто экономит,не даст,а заберёт сэкономленное.Проверено на трёх семьях😀
Не згодна) почитайте статистику мільйонерів, багато з них достатньо економні.
Економія ж різна буває. Я за розумну економію. Ніколи не куплю 5 світер якщо без знижки. Але в той же час спокійно куплю пару взуття чи одягу якщо мені дуже сподобалися чи потрібно прям зараз. Але останні гроші точно в не прогуляю в ресторані і п´яту сумку теж не куплю))) і дітей так вчу. Хоча да, є пориви шопоголізма чи ще чогось. На те воно і життя.
Блиск думки• 01 октября 2023
Ответ дляГубки-уточкой
ну шо ви таке кажете - Всесвіт же ж добрий!!
Ну чи він типу не думає - це все закони збереження енергії -в тебе ще є, значить тобі не треба, а в кого все пішло - тому треба долити
Ага і банкроти просто появляються
В силу своєї професії стикаюся з людьми які все прогуляли як то кажуть. І 90 % точно самі в цьому винні, вчасно не зупинились коли доходи впали. 10%, а по факту ще менше, дійсно жертви обставин.
Ответ дляБлиск думки
Это я про тех,кто не доесть,но отложит.Разумная трата денег никому ещё не мешала
Мрію про пончик• 01 октября 2023
Ответ дляГубки-уточкой
це ж треба памятати туди писати все)
Іноді і не купиш щось, бо тоді ліньки буде записувати. Теж сприяє економії.
Ноунэйм• 01 октября 2023
Ответ длянеДоПриличий
Мама почти не ходит, выехать оттуда возможности нет.
Не выпускают? Или из за то что не ходит? У нас из соседних сел, которые были в оккупации даже лежачих вывезли, хоть сначала это казалось не возможно. А сбережения ей ещё пригодятся, даже если не сможет выехать, когда освободят.
Мама Карло• 01 октября 2023
Ответ дляГубки-уточкой
ну так навчіть нас!!)
Всесвіт вам віддячить ще більше)
Я от відчувала що навіть у 2022 через мене йшов якийсь потік грошовий, а от рівно у 2023 закрився...
і я витрачаю накопичене і йду у мінуси на картах...
Вже навіть почала згадувати бацзи, цимень і всяку іншу китайську метафізику, де була завжди прив´язка до року)
Всесвіт вам віддячить ще більше)
Я навчалась 3 міс. Як я маю вас навчити?))
Носки на подтяжках• 01 октября 2023
Ответ дляРуда ліса
Бидоси((
Какая дебильное слово. Можно узнать его происхождение?
неДоПриличий• 01 октября 2023
Ответ дляНоунэйм
Из за того, что не выдержит дорогу.
Губки-уточкой• 01 октября 2023
Ответ дляЩа как дам
Ну це не зовсім релевантний приклад. Я мала на увазі тих, хто особливо не напрягається, а просаджує гроші на що-небудь від власної бездумності. В чоловіка на роботі були такі колеги. Просирали все за 1-2 тижні, а потім ще поназичували. При тому, що тоді майже у всіх в колетктиві там +/- зп була однакова і всі були на зйомних квартирах. Тобто хтось просрав гроші на враження, ти собі відмовляв та відкладав, а тепер ще й комусь позичити маєш.
ну так у всіх почуття напрягу різне ж)
це як я вирішила в 30 років, що вже не можу їздити автобусами нічними або з купою пересадок...
а моя родичка у 36 років їде спокійно 36 годин з дітьми(одна з них взагалі дворічка) і потім приїздить і йде одразу до знайомих,готує ітд
і так само моя мама - у 70 років сходила в магазин за картоплею і лежить а свекруха у 67 з´їздила викопала картоплю у спеку і не лежить)
а ми такі от слабкі по жизні)
І я наприклад набагато більше напрягаюся не від фіз праці, а від нервів, а нервуюся багато від чого, навіть від спілкування з незнайомими дядьками по роботі чи там ремонту...а хтось спєцом йде шукає з ким ото незнайомим у маршрутці поговорити
а ми такі от слабкі по жизні)
Губки-уточкой• 01 октября 2023
Ответ дляLizavel
Вам не хватает 80 тысяч гривен? А как семьи живут на 20-30?
живут как хотят, исходя из бюджета
Или думаете они ориентируются на автора поста про 2 тыс уе?
Так и автор поста не должен думать как живут семьи на 20-30. Чем это ему поможет? Собаку сдаст в приют? На родителей плюнет или решит таки экономить на дочке младшей?)
Губки-уточкой• 01 октября 2023
Ответ дляOLVIK13
а вот на моих свекрах как раз не работает ваша теория
всю жизнь они не вкалывали, а ээкономили
откладывали буквально со всего
из сел сами, в киеве учились в училищах и тут буквально всю еду из сел возили, там работали туда-сюда ездя
В итоге купили кооператив 2к, дачу под киевом, потом там дом построили, потом сыну 1к квартиру, потом гараж...и у них ВСЕГДА есть деньги и до сих пор есть отложенные уе(тысяч 15) и в гривнах 200 тыс на депозите где каждый месяц им капают проценты в 700 гррн и они их на коммуналку отдают
Да, мы им 10 раз гвооррили, что деньги ээти надо было в уе, что с войной курс съел с них, но они в такое не вдаются - их радует что 700 грн ’просто так’ падает с их денег.
Так вот. У них даже на книжке не успело сгореть, потому что на кооператив сняли.
Потому я никогда не могла им даже сказануть - ну вот, видите...
Когда они мне постоянно задвигали что я порчу их сына, которй пытается откладывать,а я придумываю что в отпуски надо ездить хз куда, тогда как можно дома сидеть или на дачу к ним поехать сапать))
откладывали буквально со всего
Сижу_и_плачу• 01 октября 2023
Ответ дляГубки-уточкой
ну а як себе примусити вести таблицю витрат??))
і що робити коли без нз не викрутишся..
тобто повіз дитину у якусь подорож, а гроші не розрахував
я завжди думаю - ой, та шо там тратити - тільки квитки та готель зі снаданками...а потім починається ’ой, ну раз вже приїхали, то скільки того життя....’ ітд))
і що робити коли без нз не викрутишся..
примусити не треба. вам має бути цікаво. Врешті решт це ж ваше бажання навчитись економніше жити і стати більш фінансово грамотною. Чи не ваше, а так, модна тенденція
’забути’, що у вас є нз. щоб ви робили, якби не назбирали тої суми. от так і викручуватись. кредити, позики і тд
ну з такими думками може ну його, ту економію. Живіть як виходить. ’скільки того життя’
Бо не зрозуміло, що ви хочете. Чи економити, чи жити до останньої копійки. Не мучте себе не своїми бажаннями
Заздрість то погано• 01 октября 2023
Ответ дляПечальки.нет
Отож. Пішло все в дупу. Хочу жити, зараз.
Ми квартиру купили перед війною, пахали на неї. Я нічого не бачила окрім роботи, не дай Боже знову.
Ви моя сестра по нещастю . Такая ж сама ситуація один в один.
Первая ласточка инфляции• 01 октября 2023
Меньше фастфуда и мусора в еде, удивительно, но очень большие суммы уходят именно на это. Если покупать качественную еду и готовить, получается и дешевле, и полезней.
Ответ дляГубки-уточкой
живут как хотят, исходя из бюджета
С 80 тысяч можно не ного отложить,тысяч 5 хотя бы
Tatka Kiev• 01 октября 2023
Я купляю долари по різному виходить, бо моя зп % від замовлень, але 100$ по любому
Раніше я багато речей віддавала і нові і майже нові, зараз заставляю себе іноді продавати на олх
На роботу беру їжу з дому, каву рідко купляю
Вести розрахунки ітд не моє, часто роблю спонтанні покупки (((
Прикуси Язика• 01 октября 2023
Ответ дляГубки-уточкой
откладывали буквально со всего
А чего с 200 тыс грн падает 700? Сейчас депо больше месяца от 14% годовых. После налогов около 1% в мес. Долно быть 2000 процентами
Губки-уточкой• 01 октября 2023
Ответ дляПрикуси Язика
да у них какой-то старый депозит и они не интересуются явно
аааа, или там у каждого по 700
Там просто у сверкра 100 тыс и у свекрови 100 тыс
Может там каждому по 700 падает
аааа, или там у каждого по 700
Может там каждому по 700 падает
Сегодня я не я• 01 октября 2023
Ответ дляБлиск думки
Вот я все время смотрю на Коломойского и не пойму..он жеж миллиардер..почему всегда такой неухоженый..
В последний раз показывали его в суде...вообще весь чесался, грибок , видимо на руках.
Это философия такая?..или что?
Губки-уточкой• 01 октября 2023
Ответ дляСижу_и_плачу
напевно боюся собі признатися що каву і мак треба відмінити давно...
ну і я думаю шо раз я назбирала ту суму, то я вже фінансово грамотна
Мульйонерша• 01 октября 2023
Просто жить. Жизнь может оторваться в любую секунду. Кто-то возьмёт и привет тот волосок, за который подвешена ваша судьба.
Блакитна устриця• 01 октября 2023
Ответ дляГубки-уточкой
ну так навчіть нас!!)
Всесвіт вам віддячить ще більше)
Так карта бацзы не только годовая, каждый день какой-то из пяти элементов приходят в вашу жизнь. Пользуйтесь ими.
Хотя, я давно забросила астрологию. Попробуйте нейрографику тоже хорошо сейчас работает, я всю прошлую зиму рисовала нейрографику (сейчас времени нет, никак руки не дойдут) плюс другие техники применяла, то, о чем и мечтать не могла стало реализовываться. Пробуйте и у вас получится.
Губки-уточкой• 02 октября 2023
Ответ дляБлакитна устриця
тю
я думала что нейрографика это чисто для успокоения люди рисуют
чтоюб мозг попустился
Блакитна устриця• 02 октября 2023
Ответ дляГубки-уточкой
тю
чтоюб мозг попустился
И так тоже.