Я вся ваша• 01 октября 2023

Як ви навчилися економніше жити і більше відкладати?

Розумію, що інфляція, витрати зросли і т.п. Але іноді думаю, що треба таки навчитися жити економніше, іноді бачу, що якісь з покупок не мали ніякого сенсу і все таке. Які у вас лайфхаки? Поділіться, будь ласка. Зрозуміло, що треба думати про підвищення доходів, це очевидно.
Блиск думки• 01 октября 2023
Ответ дляШалена невинність
Перестала выходить из дома
В косметике и бытовой химии ввела правило не покупать нового, пока не закончилось старое средство

Вообще удаленная работа обалденно экономит деньги
Не хочу возвращаться в офисы
Ні, для мене ідеально 3 дня в офісі і 2 на удальонці. А ще краще 2 на 2 )) я за 4 денний робочий тиждень)))
Блиск думки• 01 октября 2023
Ответ дляНе гоню
Я з дитинства звикла рахувати гроші( не від бідності, а так от заведено), завжди економила, шукала де дешевше, задавалась питанням чи воно мені треба.
В житті мала 3 періоди безробіття, ніяк не могла знайти роботу, після кожного такого періоду завжди виходила з висновком що неможна економити на всьому. В 30 постачала собі дозволяти подорожі, смачні заклади, сумочки і взуття якісні, якісь дівчачі дрібниці (не за тисячі $, але ж).
І знаєте, для мене це стало дуже помічним, бо у наступні скрутні часи я вже знала що це закінчиться, а оці спогади і гарні речі давали відчуття що не все так погано: і там була і те їла.
Зараз шкодую що у молоді роки мало була на концертах та на вечірках.
Зробила висновок що треба правильно розставляти пріоритети, бо мене н-д кава з ларька щодень не радує, а дорогі труси і фотки зі Стамбулу дуже радували коли я була без роботи і грн відкладені на чд закінчувались
Кава теж іноді потрібна)) я пам´ятаю як ми з подругою купували піццу на вині і каву смачну і на обіді тікали з офісу на набережну)) казали що затримаємося після обіду на 20 хвилин. О, і ми майже годину сили каву, їли піццу, розмовляли на гарному краєвиді, робили такий собі мініпікнік серед робочої неділі)))
Молода і нерозважлива• 01 октября 2023
Ответ дляПроня_Прокоповна
Да. Шмот - расходник, в отличие от еще одной квартиры.
вы считали, сколько лет надо ходить в обносках, чтобы накопить на квартиру? Добавлю еще - в которую может прилететь в любой момент
Мамин тріль• 01 октября 2023
Ответ дляСКИБИДЫШь
Купа знайомих економили, відкладали, нікуди не ходили, в усьому собі відмовляли і залишились через війну ні з чим
Лучший ответ. Для меня Ковид и война тоже открыли эту истину. Раньше экономила, теперь не знаю зачем себе отказывать, чтобы что? ( никто из нас не знает кому сколько отмеряно. Народ в Ирпене и Буче квартиры в ипотеку брал, экономил, надеялся на счастливую жизнь и ... дальше мы знаем. Кто-то на бизнес собирал и пришел ковид....а потом война.... Хорошо, кто живой остался, а многие и не пожили
Мамин тріль• 01 октября 2023
Ответ дляЯ вся ваша
Ну, наприклад, часом думаю, що без кави з кафе зранку можна обійтися, чи якогось нового одягу(в якому іноді немає потреби, а купуєш тому, що річ гарна і на сейлі) - от у мене буває таке часом, потім думаю, що могла б відкласти ці гроші😞.
Когда то работала с донецким одним хером ( мой начальник был), так он платил три копейки ( типа кризис) и возмущался, не все так плохо раз покупные кофе утром пьешь. На что ему ответила: если кофе работая себе не могу позволить купить, то нафиг мне такая работа?
P.S. Растислав, привет тебе. Жив ещё?
Проня_Прокоповна• 01 октября 2023
Ответ дляМолода і нерозважлива
У меня их 2. В обносках не ходил никогда
Головний кошак• 01 октября 2023
Ответ дляЗубачистка
Раніше ми нормально жили 2+2 на 2тис $.
А тепер ледь вистачає бо дуже сильно здорожчало все : електрика ( у нас великий будинок , газу немає , опалюємо електрокотлом) , бензин ( маємо 2 машини , живемо за містом , поки що не розумію як обходитись без авто ) , продукти. Допомагаємо батькам пенсіонерам бо на пенсію 2600 не вижити ніяк . Маємо сина студента якому потрібна щодня чимала сума що б тільки добратись на навчання . Менша дочка хоче відвідувати гуртки і економити саме на ній теж якось не правильно.
Я вже тепер не купую мабуть і половину тих продуктів які раніше брала в магазині незадумуючись . Виходить що економимо на їжі 😞. Не ходимо в кіно, в театр, на концерти. Не ходжу до салону , фарбую волосся сама, манікюр, педикюр теж сама . Ще маємо велику собаку , вона теж багато їсть , раніше купували дорогий корм, тепер перевели на середній сигмент . Крім того їй щомісяця потрібно купувати таблетку від кліщів , а це 500 грн .
Тяжко . Відкладати не виходить .
Может, лучше дом продать и купить что-то попроще, чем на еде экономить?
АнтиТроль• 01 октября 2023
За брендами не женуся.
Купляю те, що подобається, в Хумані.
Гель-лак роблю собі сама.
Купляти айфона вважаю неадекватом.
Не палю, не п´ю. Чоловік купує цигарки з контрабанди, дешево.
В маркетплейсах зі знижкою купую, чи в СП. Підключаю в банках категорії з кешбеком.
В супермаркетах купую товари по акції.
Загалом - на всьому економлю, купую завжди, де дешевше. Навіть коли розмова про квартиру, машину, імпланти, тур на відпочинок тощо.
АнтиТроль• 01 октября 2023
Ответ дляВЫВсеВрете
Ми з чоловіком 6 років збирали на квартиру, в мене телефону 7 років, зібрали, купили в листопаді 21 року і що, немає в мене н-і-ч-о-г-о
Ну і що?
Бува, не пощастило.
А ми збирали, не встигли купити квартиру в Луганській області.
А з грошима повернулися на ЗУ (я сама з ЗУ), і тут почуваємося пречудово, і дуже раді, що економили свого часу.
Фіфачка• 01 октября 2023
Ответ дляLizavel
Ну, у меня была машина. Одни нервы за рулём,ее обслужить, заправить, сколько идиотов на дороге продала, езжу на такси и метро, прекрасно! Нет машины нет проблем. Каждому свое.
Кофе не пью в кофейнях, не вкусно, обеды всегда с собой беру на работу. На этом экономлю и все. На еде никогда: покупаю креветки,раки, сёмгу, палтус, овощи и фрукты. Вещи только новые, был период пару лет в секонде одевалась,вспомню, аж вздрогну
Это дело приоритетов.
Кому то в кайф рулить в своей машине.
И качество жизни именно таких людей улучшит авто, а не кофе в стаканчике.
АнтиТроль• 01 октября 2023
Ответ дляхутряна володарка
Виключно мій варіант * заробляти більше,брати ту каву зранку і відчувати себе генератором нових ідей ,до нового бізнесу ,нового рівня життя ,нових вражень і емоцій .По іншому у мене ніяк .

У мене три авто і у чоловіка теж
А нафіга їх три на рило? У нас теж 3, але на родину: у чоловіка, в мене, і бус (сім´я велика). Кожному навіщо 3?
АнтиТроль• 01 октября 2023
Ответ дляМелочунь
І чим та випита кава емоційно цінніша ніж купівля баксів?
Просто купуйте бакси в гарному місці, і тоді норм?
І приємно і з користю
Точно.
В мене від пачки баксів нереальні емоції, ніяка кава їх не варта)
Lizavel• 01 октября 2023
Ответ дляАнтиТроль
Точно.
Сильно на одном кофе не наэкономишь)))
Оксана_12• 01 октября 2023
Ответ дляСКИБИДЫШь
Дивіться наші прадіди все втратили через прихід більшовиків, діди пережили Другу Світову, батьки - розвал Союзу, нашу історію ви знаєте. А, для прикладу, в англійців, які передають дітям спадок впродовж поколінь, і фунт стабільний, у них є зміст економити на капучіно
А про те, що в другій світовій Англія приймала участь і перед вала потім теж не найкращі часи згадувати не прийнято, звісно.
АнтиТроль• 01 октября 2023
Ответ дляБува і таке
Всесвіту сугубо фіолетово, що хтось там показує, бо йому бач ’треба’ чи не треба. Всесвіт дасть, якщо дійсно треба, та ще й в такій формі, що відразу й не зрозумієш, що це воно, ’бери й не думай’.
Справа не в економії, це про раціональне споживання і приоритети.
За своє досить довге життя бачила і багато грошей і мізера. Це хвилі. Окремий кайф на мізері дивитись на не просрані на споглядання ейфелевої вежі гроші (як на мене, хоч би вона крізь землю впала, я переживу), а на гарні вкладення, що тримають на плаву і дають комфорт і підтримку. Всесвіт десь це мав на увазі.
Йому взагалі пофігу на філософствування тих інфантильних комах, які вважають, що Всесвіт щось там про кожну з них думає.
АнтиТроль• 01 октября 2023
Це маю такий метод влазіння ’в кредитку’, тільки кредитка в мене власна, тобто це мої власні кошти, які я в себе типу позичаю, а віддаю вже з округленням. Типу узяла ’з кредитки’ 2800, покласти повинна 3000, і т.п.
АнтиТроль• 01 октября 2023
Ответ дляМама Карло
В моєму розумінні в день у нас є десятки перспектив заробити гроші і змінити своє життя. Млжнте фукати, але я вчусь і плачу гроші за це. Мої доходи зростають з моїми витратами і я не економлю, завджи залишаються гроші....це працює. Багатьом це смішно, не реально і т.д.
Так, але є нюанси.
Я жила в одному регіоні і в маленькому нас пункті, і там мені потрібно було крутитися і вкладатися набагато більше, ніж потім, коли я просто переїхала, задля досягнення одного й того ж прибутку.
А в деяких містах, як то кажуть, просто ... вище х.. х.. підстребнеш.
АнтиТроль• 01 октября 2023
Ответ дляЯ на хвилинку
Вот за шмотки плюсуюсь, у меня прям психологический барьер отдавать деньги за то что превращается в тряпку за полгода носки, единственное от хорошей, качественной обуви не могу отказаться, а вещи в основном сток или бу
r25-1• 01 октября 2023
тре купити мізкі. Весь секрет. І зрозуміти- шо добре може бути не завжди....
Навіть у війні -гроші потрібні
АнтиТроль• 01 октября 2023
Ответ дляАннуитет
Откладываю
В этом месяце 20 тыс грн вышло отложить и 100$.
Круто.
Ви умничка!
r25-1• 01 октября 2023
Ответ дляЯ вся ваша
Я в курсі, одна машина на сімʼю у нас є, але ще одна зробила б моє життя комфортнішим. Нагальної потреби у машині для мене зараз немає. Тема не зовсім про те, як назбирати грошей на машину. Тема про те, як можна більше грошей відкладати і не відчувати себе нещасним, економлячи на якихось речах.
просто все планувати.
Я взагалі купив велосипед дочці, а так як вона рідко катаеться, то катаюсь я- років 15 не катавсь, так менее так поперло- шо за літо 400км, машина в гаражі... на пошту , чи просто в магаз- на велік. Супермаркет під домом-для великого.
Губки-уточкой• 01 октября 2023
Ответ дляZhukOlena
Встановила на телефон ’Підрахунок витрат’, тепер бачу реальну картину і розумію де можна обійтися
це ж треба памятати туди писати все)
Губки-уточкой• 01 октября 2023
Ответ дляВорожу на каві
Перше питання нащо відкладати - життя одне. Таке собі. Фінансова на півроку ( краще рік ( має бути) тут писала війна і бла бла бла. Виїзд з окупації коштує 400 баксів, для сім´ї це вже 1500 .
Фінансова подушка аксіома.
Далі. Відкладувати гроші потрібно з отриманого доходу а не з залишку на кінець місяця.
Ну а далі хто як хоче так і розпоряджається своїми грошима
і скільки треба відкладати з доходу? якщо не на кінець місяця?
Блиск думки• 01 октября 2023
Ответ дляНоунэйм
Я кофе тоже не понимаю, мне заварить кофе в чашке дома вкуснее, чем в кафе, не говоря уже о турке. Кофе покупаю хороший, в специализированных магазинчиках. Может дело вкуса конечно.
Может
АнтиТроль• 01 октября 2023
Ответ дляБлиск думки
У мого брата теж було три авто, два віддав на ЗСУ. Як вам такий генератор ідей?
Хай барабанщики віддають
Блиск думки• 01 октября 2023
Ответ дляMalinua
Мой способ. Когда реально была цель (закончить ремонт, купить мебель, например) в намеченные сроки, то просто львиную долю з/п сразу отправляла на эти нужды, а на то, что осталось жили. Не разгонишься на кофе и тряпки.
Если нет цели, то просто сразу с зарплаты купить доллары, чтоб не растрынькать
У мене також в свій час було пріоритетом закінчити ремонт. Я навіть кредит брала. Закінчили швидше. Для мене комфорт важливіший іноді грошей. Бо я за пів року переплатила не так багато, а от пів року довше жити в ремонті я була не готова. Нерви не залізні.
Блиск думки• 01 октября 2023
Ответ дляСекретница
Вы жалеете , что съели Мак и пару печенюх?
Это прикол такой ?
Чому? Якщо воно дійсно лишнє у всіх сферах. Лишні кіло і недостача в гаманці))
СКИБИДЫШь• 01 октября 2023
Ответ дляОксана_12
Ну всі знають, про те, що навіть королева, щоб пошити сукню на весілля, збирала купони.
Але у них завжди була недоторкана приватна власність, гроші на книжках, як у наших батьків-дідів, не зникали і верховенство права. Я не кажу про людські втрати під час колективізації, голодомору, війни і репресій
Оксана_12• 01 октября 2023
Ответ дляСКИБИДЫШь
Це зовсім не так. У них стабільність років 100, якщо набереться.
СКИБИДЫШь• 01 октября 2023
Ответ дляОксана_12
А у нас?