Усатая полосатая• 02 октября 2023

Стоит ли открыть депозит?

Есть немного денег в валюте и в гривнах. В чём выгоднее открывать и стоит ли вообще.
Учитывая нестабильную ситуацию в стране, страшно кинуть деньги в банк. Хотя на карте у меня есть, но это свои, никаких обязательств перед банком.
Я понимаю, что выгоднее наверное крупную сумму вложить, чтобы иметь хороший процент, но у меня немного.
Бибер-анонимер• 02 октября 2023
Ответ дляСкорая помощь
С завтрашнего дня будет еще меньше процент по депозиту.
А почему? Посмотрела приват, там тоже низкие ставки.
Сижу думаю идти на долары менять или в пумб еще положить.
Сплюшка• 02 октября 2023
Ответ дляУсатая полосатая
Дякую, що відкрили очі.
Це просто знущання. Тепер не хочу ніяких депозитів 🤦
Це не знущання, а звичайна ситуація. Ні в Європі, ні в Америці немає навіть таких відсотків. Щоб отримати високі прибутки, гроші повинні працювати. Цінні папери, інвестиції, торговля на біржах і т.п. Це все зусилля і ризики. А хочеться ж курити бамбук і щоб гроші просто росли. Так не буває. Ви просто пам’ятаєте часи якихось шалених відсотків по депозитах. Так воно все з’їдалось інфляцією.
Пополняю_Карму• 02 октября 2023
Ответ дляenglish book
А яка різниця хто що покриває? Наприклад у вас 1млн.Гроші в одному банку. Банк банкрут, і ви втрачаєте доступ мінімум на місяць до ВСІХ своїх коштів.
А якщо розіб´єте свій мільйон на 4 частини, то втратите лише 1/4 від 1млн.Саме це я хотіла сказати.
До того ж. Якщо наприклад зміниться закон, або відмінять військовий стан, всі ті, в кого лежить більше еквіваленту 600 000 почнуть знімати надлишки. Може повторитися ситуація 98/2008 років-введуть обмеження. Бо в банку гроші в шухляді не лежать. Вони комусь надані в кредит. Вільних грошей в банків не так і багато. Тому якщо піде вал знімаючих, може бути все що завгодно.
Навіщо ризикувати, якщо можна спокійно розділити на суми, які ви гарантовано отримаєте від ФГВФО в будь якому випадку. А саме до 600тис.
Ви на приколі, що Вам без різниці хто покриває? Ну, ідіть в кредитні спілки, там процент більше і покриває тільки чесне благородне слово. Щодо ВС - то цей дощ надовго. Років на 2+ (тяпун мені на язик). Депо з такими термінами немає.
english book• 02 октября 2023
Ответ дляПополняю_Карму
До чого тут ’благородні’ спілки? Мова йшла про ФГВФО, та необхідність ділити суми на частини, а не нести в один банк все.
Тому що, якщо ви віднести всі кошти в один банк, то в разі банкрутства ви будете мінімум місяць чекати на свої кошти від ФГВФО, А курс може рости щонеділі, як вже неодноразово було.І вы будете щотижня втрачати певну суму. А я поділяю кошти, і втрачу контроль лише над частиною своїх грошей. А з іншими частинами буду робити що завгодно-знімати, витрачати, купувати валюту та інше.
Пополняю_Карму• 02 октября 2023
Ответ дляenglish book
Я десь писала про ’нести в один банк’? Я написала відшкодування вкладів . Все. Далі Ви видали ’А яка різниця хто що покриває?’ От я і написала ’кака разница’, тому що влади тільки під захистом ФГВФО і держава, якщо це ощадбанк .
english book• 02 октября 2023
Ответ дляПополняю_Карму
Ми не зрозуміли один одного. Або я не зрозуміла до чого ви написали під моїм постом, в якому я рекомендувала не нести всі кошти в один банк, що ФГВФО гарантує всю суму депозиту під час ВС.
Це замануха, на яку не варто вестися. Бо в разі банкрутства вам звичайно ФГВФО поверне гривню по фіксованому курсу на день введення ТА , але поки повернуть, фактичний курс може бути геть іншим. Як ФГВФО тягнула з виплатами до 3х місяців, я пам´ятаю. А курс все ріс і ріс. Тому хто б там що не гарантував, на це не треба вестися. Банків багато.
Саме це я хотіла сказати, написавши ’яка різниця хто що гарантує’.
Ну а про гарантії держави, ’Ощадбанку/Сбербанка’, краще не згадувати.Це вже один раз було в моєму житті.