Простецкая• 15 октября 2023

Мама. Всю жизнь помогает и всю жизнь упрекает. Как с ней разговаривать?

Моя мама всю жизнь живёт ради меня и моих детей.Всегда помогала с детьми,но и тут же при малейшей возможности упрекала.Сейчас живёт с нами.Это ад.Сама хватается сварить тот суп,пока мы на работе,но тут же меня тычет носом,что я ’ничего не делаю’ .Сама идёт к внуку подростку убирать комнату и тут же мне высказывает,что тот ничего не делает.А как он может делать,если бабушка уже всё сделала, пока он в школе.Говорю-не делай за него!Начинаются причитания-я вам помогаю,а вам ещё и не так!!Младшую водит в школу,хотя мы не просим,школа рядом и она может ходить сама.Это больше для бабушки выход в люди,потому как она вообще никуда не выходит из квартиры.И при этом постоянно шпыняет меня-вот брошу вас,вот уеду,вот узнаете как без меня,вот посмотрю как ты сама справишься и т.д.
Фиона Шрековна• 15 октября 2023
Ответ дляНепереможна
Мої численні родички всі жили окремо, були і є самодостатніми, сильними жінками. Пережили сирітство, смерть дітей, голод 33-го, Другу світову, хвороби, смерть чоловіків, інвалідність чоловіків, і т.д. і якби не терпіння, то як? Вони мені всі стали прекрасним прикладом.

Ви мабуть психолог, ще й такий з трьохмісячних курсів. Типова порада, набивша вже оскому - не терпіти. Так, щось треба не терпіти, якщо дитину б´ють у школі, а йти і розбиратись. Давайте напишіть, що в мене не пройшла сепарація, що і моя мама абьюзер, а я жертва, чи що я ’спасатєль’ своєї мами і мама не вона, а я і т.д.)))

Якщо можна по-іншому, будь ласка, робіть. Яку корекцію ви зробите людям 70+? Арт-терапію проведете? Ну-ну... От приведіть мені приклад.
Що ви вчепились до арт; ви інші методи знаєте чи повторяєте те, що десь випадково почули?І щоб ви розуміли, психолог може працювати і з розумово-відсталими, і з літніми, і з травмованими, незалежно від віку. Лише з тими, хто в комі або зовсім відсутня розумова діяльність, не зможе.
Подумайте, кому вигідне ваше твердження, що 70+ не може піти до психолога? Вам самій. Що б ви робили, якби мама докорінно змінила поведінку і вийшла з ваших усталених ролей? В вашому випадку вам вигідна така мамина поведінка. ’Спасатель’, що тут скажеш. І так, ви не в повній мірі сепарувались. Вашій мамі десь 60 ? Совок тут ні до чого. При її активному житті совку вже не було і вона могла б, якби хотіла, працювати над своїми установками. А у вас все ’совок винен’. Ви росли без совку, але програми поведінки вкладено ті самі.
Якщо всіх влаштовує - будь ласка. Але не переконуйте автора, що це нормально.
Пишу каліграфічно• 15 октября 2023
Ответ дляНепереможна
Автор, включайте броню. Їх не зміниш. Це старість, так. Плюс війна, страх за все: що вона сама, що залежить від вас, що стає обузою, що не може заробляти. Постарайтесь просто її зрозуміти, переводьте все на гумор, десь перемовчіть. Ну таке життя, нічого не зробиш. У вас вистачить совісті відрізати кінці, як порадили вам вище? І як з тим жити потім.
Моя мама ще не така, бо молодша вашої, але як овдовіла вона змінилась. З чоловіком була смілива, життєрадісна, а потім його смерть, війна, і я бачу геть не ту свою сміливу маму, а таку, яка стала всього боятися, яка стала за щось чіплятися, часом і сваритися, у якої пенсія 3000 грн і вона тепер частково залежить від мене, і це її дуже гнітить. Я довго її не розуміла. Але потім дойшло.
Просто зрозумійте її. І все на гумор, гумор рятує. І не забувайте, що ви донька, жінка, і теж мама, і перш за все людина.
Вы очень очень хорошая,бесконечно добрая и мудрая.
Все знаю від і до• 15 октября 2023
Ответ дляНепереможна

То есть опыта совместного проживания с манипулирующими родственниками у вас на самом деле нет, но совет ’потерпите’ тем, у кого такой опыт есть, вы все же даёте прикольно... нет, ну я так тоже могу в любой области теоретические советы давать...
Непереможна• 15 октября 2023
Ответ дляВсе знаю від і до
Чого ж немає?
Колись, як я ще була школяркою, трохи жила з нами мамина мама, років 2, вона тяжко хворіла і саму її залишити неможливо було, могла наприклад включити плиту і забути .
Плюс я жила 5 років у студентському гуртожитку. Плюс 2 роки на зйомній квартирі з дівчатами теж.
Тепер, як ВПО, я теж живу з мамою, вже 2-й рік. А як тільки ми приїхали, з початком повномасштабного вторгнення, то жили перші півроку трьома різними сім´ями у одному будинку, так нам найдешевше було винаймати житло, а потім вже всі познаходили квартири і розійшлись.
Поради не теоретичні, поради з практики.

Доречі, просто, задля інформації. В студентському гуртожитку мене першачка поселили з 3-м курсом, а мою подружку теж першачка з 5-м. Чи варто пояснювати, що з обома нами не церемонились там і перинку не підстилали. В батьків не було грошей винаймати нам квартиру чи купити (а були такі, яким зразу купували). А коменданту було пофіг, казала місць немає. І от що треба було мені робить, якщо вчитись я хотіла, тим більш місто перспективне? І я закінчила навчання, потім почала працювати, і ще згодом я вже мала свою власну квартиру, купили вже вдвох з чоловіком, жили самі.
Тільки терпіння і дипломатія))) врятували.
Життя таке, то так, то сяк виверне, от що я намагаюсь донести, і іноді треба потерпіти, так.
Все знаю від і до• 15 октября 2023
Ответ дляНепереможна
Чого ж немає?

Ваши посты очень противоречивы ’всі мої родички були самодостатніми і жили окремо’ и ’мамина мама жила з нами’, ’я живу з мамою’ а общежитие к обсуждаемой теме вообще не имеет никакого отношения. Отношения с чужими людьми и отношения с родственниками - это, как говорится, две большие разницы.
Непереможна• 15 октября 2023
Ответ дляВсе знаю від і до
Мамина мама все життя жила окремо, оці 2 роки перед смертю, коли хворіла, то в нас.

Я живу з мамою зараз, коли ми обидві стали ВПО. До цього кожна мала свою квартиру і жили в різних містах.

Є ще питання?))))

Про гуртожиток, просто приклад ще, коли може бути не по-твоєму, а жити треба, бо ти не мажор. Я ж написала, просто для інформації. Це ж форум, можна побалакати, чи не так?
Непереможна• 15 октября 2023
Ответ дляВсе знаю від і до
А що ви радите автору?
І скільки років вашій мамі, разом живете чи бачитесь раз у рік?
Все знаю від і до• 15 октября 2023
Ответ дляНепереможна
А що ви радите автору?
Я раджу автору автору НЕ ТЕРПІТИ. Бо життя у автора не бескінечне, в неї немає зайвих 10-20 років життя. Я живу з мамою чоловіка, яка теж не вміє нормально спілкуватися, а вміє тільки маніпулювати. Я на таке не згодна і терпіти таке не буду. Якщо людина не хоче спілкуватися по людськи, то ми спілкуватися просто не будемо.
КонФФетОшка• 15 октября 2023
У меня такая же, благо вижу ее редко. Не могу понять, почему она не может быть нормальной и когда ей говорят не надо что б она не делала. Наверное чувствует себя ущербной и нереализованной вот и суется куда не надо.
Ясамаякрасивая)• 15 октября 2023
Ответ дляЧупакабраЗеБест
ей маму выгнать?
Чого вигнати, зняти житло їй або собі
ЧупакабраЗеБест• 15 октября 2023
Ответ дляЯсамаякрасивая)
Чого вигнати, зняти житло їй або собі
а вы оплатите?
Фиона Шрековна• 15 октября 2023
Ответ дляНепереможна
Чого ж немає?

Де тут про життя з маніпуляторами? У вас цікавий життєвий досвід. Але жодної паралелі з досвідом і обставинами автора.
Бабуся в деменції , яка не усвідомлює свої дії і бабуся-маніпулятор - це різні явище. Перше вирішується седативними препаратами. Друге - ігнор, вплоть до розриву стосунків.
Непереможна• 16 октября 2023
Ответ дляФиона Шрековна
Ви якось неуважно читаєте. Я теж зараз живу з мамою, вже 2-й рік!
Чи ви думаєте в нас тиш да гладь?
І седативними препарати не все вирішується у людей з деменцією.
Ви, тепер я на 100% впевнена, взагалі не розумієте про що говорите, бо чи ніколи в дорослому житті з мамою не жили, чи якщо і жили, то може вашій мамі років 45-50 і це вже зовсім інакший світогляд, здоров´я. Бо вона молода, ще з чоловіком, до вас має 0 претензій і живе своїм життям. Такою колись була і моя мама. Але все помінялось з втратою чоловіка і з віком.
У вас все по-книжкому, і так по-дитячому. Ще все колись зрозумієте, немає сенсу вам розжовувати.
Непереможна• 16 октября 2023
Ответ дляФиона Шрековна
Скільки років вашій мамі?
Є досвід проживання вас, мами, і зятя на вашій території?
У мами є чоловік? Є робота?
То ви поради даєте з досвіду чи з книг, все ж таки?
Фиона Шрековна• 16 октября 2023
Ответ дляНепереможна
Чи ви думаєте в нас тиш да гладь?
Все мимо )Мама живе з нами вже 15 років, після розлучення з батьком, бо вони не дійшли згоди щодо продажу та розподілу квартири, купити окремо коштів у жодного немає, тому вирішили так. Мамі 70. Чоловіків більше не шукала. Мені 42. Мама досить сучасних поглядів, в нас добре налагоджений побут, нема оцих ’а я вам..., а ви невдячні’, не лізе з порадами, добро спричиняє помірно і ненав´язливо. Всі ці роки вона мені допомагає з дітьми, тепер вже менше, діти підлітки. Ми з чоловіком працюємо, мама готує, решта побуту ми або по домовленості. Мама користується ноутом та інтернетом, читає про психологію стосунків і не скачується на рівень енергетичного вампіра.
Не треба розжовувати. Для себе усвідомте. Всі люди різні. Жити як автор - не норм. Вам подобається - живіть.
Фиона Шрековна• 16 октября 2023
Ответ дляНепереможна
Скільки років вашій мамі?
У мами є чоловік? Є робота?
Роботи в мами нема, працювала коли я була в середній школі, потім вже ні.
Із зятем стосунки гарні, вона йому мізки не колупає, на відміну від його матері, яка прагне керувати всім і вся. З нею ми вимушено пожили півроку на початку війни. Перевиховувати людину в її власному помешканні і на її території вважаю дурницею і марною тратою часу.
Але певні кордони ми все ж вистроїли. Повернулись до себе за першої нагоди. Спілкування мінімальне, можу собі дозволити.
Є ще питання?
Фиона Шрековна• 16 октября 2023
Ответ дляНепереможна
Чи ви думаєте в нас тиш да гладь?
Психолог - це по дитячому? Кордони і правила того, чия територія - по дитячому?Терпіти зате - по дорослому.
Фиона Шрековна• 16 октября 2023
Заради ясності і щоб ви прям не заздрили напишу, що на початку нашого життя були певні нюанси, але не настільки, щоб з кимось радитися. І так, мама за цей час працювала над собою. Токсом і маніпулятором є мій батько. Звісно це мало вплив на всіх нас. Був час, що я кілька років не спілкувалась з ним зовсім. Зараз спілкуємось. Спорні і болючі теми не зачіпаєм. Він теж змінився. Як і я.
Але така модель можлива в умовах відносної фінансової і повної психологічної незалежності.
Непереможна• 16 октября 2023
Ответ дляФиона Шрековна
Те, що всі люди різні я розумію. Але ж і ви зрозумійте, що мама автора не така як ваша. Плюс ви живете 15 років разом, ви вже багато в чому притерлись, і зійшлись ви у маминих 55 і ваших 27, обидві молоді. А автор намагається ужитися зараз, в маминих 70!
Фиона Шрековна• 16 октября 2023
Ответ дляНепереможна
Скільки років вашій мамі?
У мами є чоловік? Є робота?
З ютубу )))
Лише власним досвідом міряти всіх інших - це нерозумно. Всі люди різні, не судіть по собі. Але цікавтесь і вивчайте, зараз стільки інформації доступної. Через що я і дивуюсь, як так нема чим зайнятись і вся розвага - псувати життя рідним.
Непереможна• 16 октября 2023
Ответ дляФиона Шрековна
Є ще питання?
І ще, ви зійшлись не із-за війни, а по власному облюдному согласию, так?
Непереможна• 16 октября 2023
Ответ дляФиона Шрековна
З ютубу )))
Я вже писала, я зараз ВПО. Знаю багато подібних ’збірних сімей’. Це не лише мій досвід, а і інших. Так от, живуть отак скопом, бо немає коштів роз´їхатись, багато хто. Всі ті ж самі проблеми, що і у автора. Приклади: не те купляють, варять, нікому ніхто не потрібен, конфлікти типу батьки і діти, конфлікти поколінь, режиму дня, трати коштів і т.д.
Що ж порадите нам, раз ви така свідома, мама у вас сучасна, ви все знаєте?
Ви прийшли вигуляти сюди своє біле пальто? ))))
Ну-ну, реалії життя то зовсім інші.
Фиона Шрековна• 16 октября 2023
Ответ дляНепереможна
Так, вирішили, що так всім зручно буде.
Вое справа не в цьому.
Моя мама отримала таке саме виховання за совка як і ваша, і автора. Але всі люди різні. І працювати над собою можно і в 70. Ось я про що.
І ваша ж не стала така раптово в 70. Якщо людина складна по життю, то вона і в 40, і в 70 така. Якщо не бажає в собі нічого міняти. От свекруха моя не бажає, вона завжди права, всі кругом дурні і винні. Молоді нічого не розуміють. Поважати треба по умолчанію. І тд... класичний набір. Обмежуємось візитами кілька разів на рік по 3-4 дні, так терпимо для всіх.
Фиона Шрековна• 16 октября 2023
Ответ дляНепереможна
Ну-ну, реалії життя то зовсім інші.
У мене теж реалії; мій досвід такий, отже, нормальне спільне життя можливе.Пораджу домовлятися.
І не вважати дітей ідіотами і нездатними жити в свої 40+, потребуючими порад і вказівок батьків. Свої кошти кожен може тратити, як вважає за потрібне.
Свекруха навіть не знає наших доходів. Ну і ок. Я в її теж не лізу.
Непереможна• 16 октября 2023
Ответ дляФиона Шрековна
Ви на це життя свідомо пішли!!!
А ми ні! Я маму люблю і поважаю але як настане наша перемога жити хочу окремо, як я це і робила до війни. І автор теж.

Ну, якщо це є можливим (автор краще знає характер мами) то спочатку спробувати поговорити по душам, як кажуть. Сказати мамі і якісь слова подяки, думаю є за що. Пояснити, що автор вже дружина і мати, теж має голову на плечах, знає як жити та вести побут. Пояснити мамі, що життя таке непередбачуване, особливо зараз, тому ці роки, що із-за війни ми вимушено живем разом, то давай проживем достойно, щоб нам обом не було стидно потім.
Не надіятись, що це подіє зразу ж. Може треба буде і 5 раз повторити, як дітям.
Непереможна• 16 октября 2023
Ответ дляФиона Шрековна
У моєї подруги свекруха така, як ваша мама. І вони 20 років разом жили. Як вона померла, то подруга дуже за нею жаліла. І таке буває.

Моя свекруха дуже замкнута і мовчазна, сама в собі.
Фиона Шрековна• 16 октября 2023
Шкода, що для старшого покоління не впроваджують по тв якісь доступні програми щодо спілкування. Більшість з них має в голові авторитарну модель сім´ї. А наше покоління вже не хоче її притримуватися. От і різниця в світогляді, і джерело обід і претензій.