Пампушечка• Изменено 17 октября 2023

Високий тиск

Кардіолог призначив препарати, від них є побічні реакції. Без них на рівному місці може різко піднятись. Що робити, можливо хтось щось порадить чи стикався з такою проблемою?!
Місячне Сяйво• 17 октября 2023
Нужно идти к врачу и менять препарат

Чучело-Мяучело• 17 октября 2023
Зараз у багатьох на погоду теж високий тиск.
Джавеліна• 17 октября 2023
Зовсім без солі, спорт, здорове харчування, водний баланс
автор Пампушечка • 17 октября 2023
Ответ дляМісячне Сяйво
Нужно идти к врачу и менять препарат
Перша лінія лікування призначена саме цим препаратом.
автор Пампушечка • 17 октября 2023
Ответ дляЧучело-Мяучело
Просто різко на рівному місці дуже високе робиться
автор Пампушечка • 17 октября 2023
Ответ дляДжавеліна
Так, не без цього.
Місячне Сяйво• 17 октября 2023
Ответ дляПампушечка
Он не подходит и он не один, есть и другие препараты первой линии.
автор Пампушечка • 17 октября 2023
Ответ дляМісячне Сяйво
В тому то і справа що всі вони мають однакові побічні реакції.
Умничка-помощничка• 17 октября 2023
Ответ дляПампушечка
Какой препарат или хотя бы группу назовите?
В первой линии не одна группа

Жена_КотораяСтена• 17 октября 2023
Ответ дляПампушечка
Препарати антигіпертензивні мають побічні ефекти. Буває, препарат знижує, навіть утримує АТ, але із-за побічних ефектів самопочуття поганеньке. У цьому випадку краще звернутися до лікаря, щоб замінив препарат. У мене таке часто буває, тому переходжу на ті препарати, які приймала раніше. Хоча, у мене АТ і на антигіпертензивних препаратах все одно щодня підвищується АТ.

Який препарат Вам призначив лікар?
автор Пампушечка • 17 октября 2023
Ответ дляУмничка-помощничка
В первой линии не одна группа
Триплексам
автор Пампушечка • 17 октября 2023
Ответ дляЖена_КотораяСтена

Який препарат Вам призначив лікар?
Призначив триплексам, нібілет, карметадін. Така реакція на триплексам.
Умничка-помощничка• 17 октября 2023
Ответ дляПампушечка
А какая у вас реакция? Не отёки ног случайно?
В триплексане есть амлодипин - блокатор кальциевых каналов, и эта группа точно не первая линия. Плюс часто имеет побочные действия.
Но там ещё есть ингибитор АПФ, вот это как раз группа первой линии, например эналаприл. Вам желательно что-то из этой группы, пока без комбинаций с другими.
Может, ещё с кем-то из врачей проконсультируйтесь?
Жена_КотораяСтена• 17 октября 2023
Ответ дляПампушечка
У Трипліксам у складі - периндоприлу аргінін, амлодипін, індапамід.
Периндоприл – інгібітор ферменту, який перетворює ангіотензин І в ангіотензин ІІ (АПФ). При прийому препарату з речовиною perindopril часто виникають такі побічні ефекти - з боку ШКТ, кашель, запаморочення.
Амлодипін - це антагоніст кальцію з переважним впливом на судини. Виникають такі побічні ефекти, як набряки, гіперплазія ясен, можуть виникати побічні ефекти з боку ритму серця, з боку ШКТ, кашель і інші. У мене Амлодипін викликає набряк ніг і гіперплазію ясен.
Індапамід - це диуретик (нетіазидний діуретикиз помірно вираженою активністю). Є поббічні ефекти, які вникають рідко або дуже рідко. Диуретик з діючою речовиною Індапамід приймаю, нормально переноситься.

Небілет - нелективний блокатор β-адренорецепторів. Часто виникає брадікардія, з боку ШКТ. Колись приймала цей препарат, нормально переносився.

Карметадин призначають для лікування стабільної стенокардії. Діюча речовина - триметазидину дигідрохлорид.
автор Пампушечка • 17 октября 2023
Ответ дляЖена_КотораяСтена

Сонливість і слабкість, головна біль і серце наче вискакує після прийому цього препарату ходжу наче сонна. Якщо не приймаю цього немає, але ж АТ скаче і я цього можу не відчувати. Наче замкнуте коло якесь!
автор Пампушечка • 17 октября 2023
Ответ дляЖена_КотораяСтена

Який препарат Вам призначив лікар?
А ви що приймаєте?
автор Пампушечка • 17 октября 2023
Ответ дляУмничка-помощничка
Так, потрібно. Але зараз тиждень працюю, тому спеціально сходила до лікаря перед роботою. Що оце робити зараз незнаю. Наче хороший препарат сильний, що збиває тиск, але ж оці побочки. Препарати типу Енап лікар пояснила що слабші, і я їх пила, вле все одно тиск вони не збивали. Викликала швидку, кололи в/в.
Жена_КотораяСтена• 17 октября 2023
Ответ дляПампушечка
А ви що приймаєте?
Егілок - неселективний блокатор β-адренорецепторів.
Лозап 100 мг - синтетичний антагоніст рецепторів ангіотензину ІІ (типу АТ1).
Індап 2,5 мг - диуретик (максимальне дозування).
Фамадипін - приймаю і при гіпертонічних кризах і не тільки.
Антарес - для лікування стенокардії.
Колись приймала Амлодпипін, так почалися такі набряки на ногах у травні. Тепер взагалі не приймаю, до сьогодні на правій нозі ще є набряк.
Взагалі то, АТ підвищується щодня. Бувають іноді гіпертонічні кризи. Це на фоні прийому антигіпертензивних препаратів.
Є нюанси що до препаратів, не приймаю препарати, у складі яких є лактоза (лактози моногідрат або лактоза безводна), так як є непереносимість лактози.

Препарати групи інгібіторів ангіотензинперетворювального ферменту (АПФ) взагалі не призначають із-за появи кашлю, як побічний ефект. Кашель сильний був, аж до задухи.
Жена_КотораяСтена• 18 октября 2023
Ответ дляПампушечка
У Трипліксам, як побічний ефект бувають головний біль, сонливість, аритмія, тахікардія. В інструкції всі побічні ефекти вказані.

Який у Вас буває найвищий АТ?
До якого рівня знижується АТ після прийому препаратів?
Чи утримували ці препарати АТ у межах норми?
Яка ступінь гіпертонії?

Мені декілька років тому писали гіпертонія 2-3 ст. ризик 3. Є ускладнення.

Жена_КотораяСтена• 18 октября 2023
Ответ дляПампушечка
Які препарати колола ’швидка’ при високому АТ?

Мені, коли викликала ’швидку’, кололи Папаверін, Дібазол, Магнезію, і ще якийсь - не пам´ятаю. А так намагаюся впоратися сама. Одного разу з 221/127 до 160/100 знижувала десь 3 години. Накупила медикаментів, щоб якщо що були під рукою.
автор Пампушечка • 18 октября 2023
Ответ дляЖена_КотораяСтена

Так, все це кололи. Сказали папаверін з дібазолом у випадку якщо не збиватиметься. Взагалі по життю гіпотонік, а оце таке зараз. До 200 з чимось було.
автор Пампушечка • 18 октября 2023
Ответ дляЖена_КотораяСтена
Антарес - для лікування стенокардії.

А ви лікар чи вже так вивчили цю тему що розумієтесь що до чого?
Жена_КотораяСтена• 18 октября 2023
Ответ дляПампушечка
АТ підвищуватися почало після 20 років. Спочатку іноді. Десь з 23 років щодня. Так що стаж з гіпертонією відчутний. Почала цікавитися цією темою.
Жена_КотораяСтена• 18 октября 2023
Ответ дляПампушечка
Десь з 40 років і гіпотонік може стати гіпертоніком.

У мене був період, протягом 3-х років АТ підвищувалося до 220/127 щотижня. Раніше такого не було, найбільше було до 190/120. Намагалася сама справитися з цим, але не змогла. Зверталася до кардіолога і невролога. Але з 2019 р. на самолікуванні.
На даний період більше 180/115 не підвищується АТ і це вже покращення. Щодня приймаю антигіпертензивні препарати, але тиск все одно щодня підвищується. Взагалі то у мене немає такого рівня АТ, щоб почувалася нормально. Є зміни на УЗД серця і на МРТ головного мозку є зміни.

УЗД серця, УЗД судин шиї проходили? Є зміни?
Призначені препарати утримували АТ? Знижували до яких цифр АТ?
Жена_КотораяСтена• 19 октября 2023
Ответ дляПампушечка
Я так і не навчилася робити уколи. Тому в разі високого АТ і гіпертонічного кризу Дибазолом і Папаверином не зможу скористатися. Тому купила Фармадипін краплі, які якщо недостатньо знижують АТ комбіную з іншими.
Взагалі то при гіпертонічному кризі швидко і різко знижувати АТ не можна, так як це стрес для судин.
Прочитайте публікації кардіолога Анни Віталіївни Солощенко, вона на своїй сторінці у фейсбук https://www.facebook.com/vash.cardiolog найбільше тем присвятила саме гіпертонії.
Прочитайте публікацію кардіолога Анни Солощенко - Що не варто робити під час гіпертонічного кризу? https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3750658015...

Вам лікар призначив препарат Карметадін. При високому АТ бувають болі за грудиною, як при стенокардії?
У мене бувають болі за грудиною при високому АТ. Симптоми стенокардії стовідсоткові.
автор Пампушечка • 19 октября 2023
Ответ дляЖена_КотораяСтена

Ви все так розписали! Дякую, що поділились своїм досвідом. Почитаю обов’язково! Бувають і болі за грудиною і серце дуже б’ється наче вискакую прямо. Поки що не робила УЗД, але планую попросити лікаря на направлення. З моїм робочим 105, утримувати до 150 це вже везіння. Але коли 160 зранку то сказали пити і зранку і ввечері.
Жена_КотораяСтена• 20 октября 2023
Ответ дляПампушечка
У складі препарату Трипліксам є диуретик Індапамід. До диуретика призначається препарат калію і магнію. Мені призначав кардіолог Панангін.

Вам призначали препарат калію і магнію - Панангін або Аспаркам?

Вже декілька років приймаю Лозап, у складі якого Лозартан калію, так як приймаю диуретик Індап у масимальному дозуванні. Магній давненько не приймала.

УЗД серця проходила по самозверненю у медичному центрі, без направлення. З питанням гіпертонії звертаюся до кардіолога платного у медичний центр. Там кардіолог і проконсультує, і ЕКГ зробить, і УЗД серця зробить, і за необхідності встановлять Холтер ЕКГ.

Колись був тиск 100-105-110 систолічне (верхнє) значення. А потім різко почало підвищуватися АТ. Може і добре (не в тому сенсі, що це добре), що АТ почав підвищуватися ще у студентські роки. Швидко пристосувалася до життя з гіпертонією і постійному прийому антигіпертензивних препаратів. Єдине, до чого не можу звикнути, то це до часто виникаючої нудоти, іноді сильна буває. А ще німіє ліва рука повністю і ліва половина обличчя. Є і інші симптоми.

Якщо 40+, то окрім УЗД серця, потрібно пройти УЗД судин шиї. Найчастіше гіпертонія починає проявлятися (первинна (есенціальна)) з 40 років. Є різні фактори, які провокують підвищення АТ.
Жена_КотораяСтена• 20 октября 2023
Ответ дляПампушечка
Окрім цих побічних ефектів, при прийомі призначених лікарем препаратів, виникали побічні ефекти пов´язані з ШКТ?