40ка• 08 ноября 2023

Стипендії 2023

Звичайна академічна стипендія:
для учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти — 1250 грн;
для студентів закладів вищої освіти — 2000 грн.
Підвищені стипендії
для студентів закладів вищої освіти — 2910 грн.
Я вже піднімала питання, що, може, ну її ту освіту, якісь курси закінчити і заробляти можна - за умов старанності - ще більше, ніж деякі з освітою.
Ні, я жартую, освіта потрібна, просто як на ці стипендії глянеш...
Результат:
вже голосів: 19
7 (36.84%) Свій варіант
5 (26.32%) Дуже розумних не люблять
4 (21.05%) Випробування загартовують
3 (15.79%) Стипендії не на часі
inna5577• 08 ноября 2023
І??
Okk -7ebd• 08 ноября 2023
Малі дуже, ми в магазин взяли студента 19 р викладати товар, вечір п’ятниці і субота неділя з 10 до 18 зп остання була 9 тис грн, їм нецікаві будуть такі стипендії
Nathalie27• 08 ноября 2023
Нормальні стипендії. Не забувайте, що під час навчання ще й батьки мають утримувати дітей.
Eugenia Vineyard• 08 ноября 2023
Cтворіть петицію, ми підпишемо, щоб підвищити. За ці грощі не проживеш.
silma• 08 ноября 2023
Стипендии еще и не все получают, 40% бюджетников, контактники не получают. Вообще, в ВУЗ за знаниями вроде идут, а не за стипендией
Салт• 08 ноября 2023
Ох, я в 90х роках навчалася, мала отримувати підвищену стипендію. Так з 2го курса нам її просто не платили, так же як не платили зарплату бюджетнікам, підприємствам...Коли закінчувала універ, підказали написати заяву на виплату заборгованості.
І таки виплатили!!!! За підвищенну стипендію за 4.5 роки я купила собі босоніжки з кожзаму, брючки і ще залишилося на морозиво і кофе в кафешці.
SNOOPY• 08 ноября 2023
напевне, мається на увазі, що студенти вже мають десь підробляти. принаймні, багато де за кордоном так. або шукають талановиті якісь гранти собі, щоб бути здатним фінансувати своє життя-буття.

з іншого боку - студенти завжди були винахідливі:-)
Інно4каа• 08 ноября 2023
Студент молоді, можуть і підробляти. А пенсії 2000 норм,?нам ліки ні на що не вистачають.
silma• 08 ноября 2023
Ответ дляСалт
Я училась с 92 по 97, стипендию всегда платили.
Женя-bc6e• 08 ноября 2023
А як щодо студентів, які на контракті? Їм ніхто не платить)

Вважаю, що вища освіта не для всіх. Частина повинна йти на робочі спеціальності, йти на ті ж курси. Бо так знецінюється вища освіта і маємо отакі теми.
Елена1265• 08 ноября 2023
Так а что не так?
Салт• 08 ноября 2023
Ответ дляsilma
Ті ж самі роки, тільки по 98 - Миколаївський кораблебудівний інститут.
silma• 08 ноября 2023
Ответ дляСалт
Наверное по-разному было в завистмости от города и ВУЗа. Я в Киеве, в Нархозе училась.
Салт• 08 ноября 2023
Ответ дляsilma
Скоріш за все. Може бути, що наш інститут підпорядковувався галузі, суднобудування тоді було не в кращему стані.
Spicy -02f0• 08 ноября 2023
А когда стипендий на жизнь хватало?
Spicy -02f0• 08 ноября 2023
Ответ дляЖеня-bc6e

Так и бюджетникам многим не платят, только первым по рейтингу
silma• 08 ноября 2023
Ответ дляСалт
Да, как раз примерно тогда схлопнули Ленинскую кузницу, никому то судостроение не надо стало
ksusha1155• 08 ноября 2023
Дуже малі((( сором
Spicy -02f0• 08 ноября 2023
Ответ дляІнно4каа
Есть разные пенсии. Ну и не все могут подрабатывать
neortoju• 08 ноября 2023
Я считаю, что сейчас нет расходов не на часи, но... Просто когда выделяют 15 млрд, то не обязательно 12 из них распизд**ь. На 3 млрд конечно тяжело на все выделить, поэтому маемо не на часи. Но виллы сами себя не построят, машины от 300к ₴ сами себя не купят, поэтому маемо шо маемо.
Elena755• 08 ноября 2023
В некоторых вузах учиться - как на работу ходить. С 8 до 17, конечно хотелось бы выше. Не всех родители содержат.
Салт• 08 ноября 2023
Ответ дляElena755
Медицина?
Інно4каа• 08 ноября 2023
Ответ дляSpicy -02f0
великі пенсії тільки у судів,прокурорів, депутатів і т.., у 2000-3000 грн у більшості населення України
gejly• 08 ноября 2023
Может и в школу не ходить, там в принципе стипендии нет