Не їм після шостої• 09 ноября 2023

Лаятись українською замість московських матюків

Поступово переходжу на українскьку та хочу навчитися лаятись літературною українською замість вульгарних московських матюків. Дізналася про таки прекрасні слова як- черірадло, чупойда, одаробало, скнара, шерепа, почвара, хвойда та плазун. Які міцні слова ви знаєте?
Зяблик протестант• 10 ноября 2023
Ответ дляЛюблю джаз
Точно, потороча, не могла вспомнить никак это слово, у нас в селе так ругались ’потороченый’ - ’конченый’.
А ещё вспомнила, не совсем ругательство, но дед говорил : ’українською ...уй перекладається ’цюцюрка’’ - но это слишком мило для мата)
Потороча це привид. А ваше перше речення це приклад невігластва. Погугліть, що це таке?)
Маю сечі• 10 ноября 2023
Ответ дляДоставучая
А все інше російською казав?
Нет, конечно,он говорил по-украински
Баррикадница• 10 ноября 2023
Ответ дляПідмітайло
Страждати х...рнею - це хворіти на грижу. Латиною грижа - це х...рня.
Не херня, а херния😁
Hernia
ЖующаЯКонфету• 10 ноября 2023
Ответ дляMs. Откровенность
Ну розкажіть це моїй мамі чи свекрусі , ще попросіть зробити скріншот і розшарити
Боже, сколько им лет? Моим родителям 70, и они прекрасно заскринят и расшарят. Коллеги за 90, ’скрин’ точно знает )))
Ms. Откровенность• 10 ноября 2023
Ответ дляЖующаЯКонфету
Ну, не всім це цікаво.
ЖующаЯКонфету• 10 ноября 2023
Ответ дляMs. Откровенность
Ну, не всім це цікаво.
я уверена, что если постараться, то и сегодня где-то можно найти человека, который читает с трудом. Но больше все-таки старается не отрываться от реальности ))))
Zira7• 10 ноября 2023
ВЧИТЕЛЯМ
Як лаятись правильно: вишукані українські аналоги матюків
ПОВЕРНУТИСЯ
03 Лют 2022
3 лютого — Всесвітній день боротьби з нецензурною лексикою. «Освіторія» підготувала для вас фановий словник добірної автентичної української лайки на всі випадки життя. Занотовуйте смачні вислови собі в блокнотик та вчіться лаятись вишуканою українською!

Анастасія Євдокимова

кураторка літературних та мистецьких проєктів, учителька української мови та літератури

Обсценна лексика (лихослів’я, лайка, матюки) і еротична — табуйовані в нашому мовному просторі. Як же бути українцям? Що дозволено говорити? Якою лексикою скористатися, коли, хай йому грець, є така потреба? Пропоную улюблені лихослів’я на всі випадки життя.

Матері його ковінька (ковінька — палиця із загнутим кінцем).
Сто копанок чортів тобі в печінку.
А щоб твоєю мордою просо молотили.
А щоб ти щастя не знав.
А щоб тебе підняло і гепнуло.
А щоб тобі булька з носа вискочила.
А щоб тебе муха вбрикнула.
А щоб тебе колька сколола.
А щоб тобі курка на ногу наступила.
Най тебе качка копне!
Мати Василева!
Йосип голий!
Ах ти ж когут общипаний!
Кнур ефіопський!
Бодай тебе чорти вхопили!
Ах ти свиняче рило!
Ти, гімно нероздушене!
Най би ті всі зуби випали крім одного, який би тобі болів усе життя.
Комбінація тобі з трьох пальців!
Дати джмелика
На ґузік варте
Гробом крити