Чаклунка777• 03 декабря 2023

Чому так відрізняються кладовища у нас та в Америці?

Питання філософське, з одного боку в Америці (не тільки там) все так культурно, кладовище зроблено для людей як парк., люди ходять там прогулюються, але нема душі в ньому не побачиш квіток висаджених чи взагали вінків оціх никому непотрібних пластикових котрим забивають землю на мільони років вперед, та нема (в деяких кладовищах надгробків, тобто стоїш там де похована людина прям на її кістках. А у нас кладовища потопають у вінках пластикових, та не знають як випендритеся краще вище памятник поставить. Так от і питання: в якої культури є душа? У нашіх страшних кладовищах, на котрі страшно іноді ходити, чи там де прогулюються в парку з колясками ніби то нормально? Мені здається страшно, бо є фото на памятниках і усе це создає моторошну картину , коли дощ йде.
Результат:
вже голосів: 144
83 (57.64%) Краще в Америці
42 (29.17%) Краще щось середне зробити
19 (13.19%) Краще у нас
автор Чаклунка777 • 03 декабря 2023
Ответ дляЕжеМышь
Меня вообще смущает наша традиция жрать и выпивать на могилах. А когда дети конфеты и яйца с кладбища домой тянут, вообще атас 🤦
згідна з вами. про це я вже і не писала. ))
Но я за те, щоб приносити те, що любив покійний, а за дітьми своїми хай самі слідкують)
vihola• 03 декабря 2023
Ответ дляCatou
Однакові плити без портретів сумно виглядають. Думаю, це справа кожної сім´ї, як оформити могилу. Мені ближче наша культура. На кладовищах страшно гуляти, якщо нема охорони, а не через зовнішній вигляд
Охорони від привидів, чи від зомбі?
marydgayne• 03 декабря 2023
Ответ дляVA 11
Я тоже этого не понимаю. У нас возле отца цыгане похоронены. Там на гробки целые свадьбы. Столы огромные, тарелки ярусные с хавчиком, торты .
это тоже культура такая. В Индии на похоронах, как на свадьбах гуляют.
У нас всегда на кладбище выпивали и закусывали. Считалось ,что этим поминают человека, приносили на кладбище то, что он любит. И всегда оставляли конфеты, паски и печенье для тех, кто потом это соберет. Тоже считается, что этим поминают усопшего.
автор Чаклунка777 • 03 декабря 2023
Ответ дляCatou
охорона це ловці привидів)))
dany_n• 03 декабря 2023
Ответ дляNathalie27
Дивно. І кремація і поховання передбачають ті ж самі обряди. Навряд чи похоронна мафія залишиться без свого гешефту під час підготовки тіла.
Місце під труну коштує більше за місце в колумбарії
Korsika999• 03 декабря 2023
Вот была недавно на старинном польском кладбище. Такое мне больше нравится.
40ка• 03 декабря 2023
Ответ дляNathalie27
З похованням більший
marydgayne• 03 декабря 2023
по теме.. мне больше нравятся наши кладбища, чем американское на фото. Всегда с интересом рассматривала фото и период жизни человека.
VA 11• 03 декабря 2023
Ответ дляmarydgayne
Выпивали, потом пели песни, а еду собаки с могил таскали. Дичь! Сейчас же не средневековье. Помянуть можно дома за обедом за столом . Кому очень охота.
Catou• 03 декабря 2023
Ответ дляVA 11
А з портретиком да, оно прям сразу веселее.
Кладовище не місце для розваг. Портрет, пам´ятник, цитати - знак, що родичі пам´ятають про людину, і нагадування про неї для наступних поколінь сім´ї, що не застали людину особисто.
СhanelKa• 03 декабря 2023
формат парку не відштовхує так,
як занедбані хрести ..
Ось фото місцевого в Данії
Але, в нас інша культура.
А прибрати наші старі кладовища можливо, і то треба наймати людей на постійну роботу по догляду
Думаю, такої можливості ми не маємо

І все рівно, як парк не вийде
Особливо з алеями героїв
то не парк відпочинку, а біль
І зовсім інші асоціації
marydgayne• 03 декабря 2023
Ответ дляVA 11
ну.. это их обычаи. для нас дико, конечно
VA 11• 03 декабря 2023
Ответ дляCatou
Яке там нагадування для наступних поколінь? Через сто років кладовище буде закинуте, пам´ятники зруйновані .
LyudaT• 03 декабря 2023
Ответ дляЧаклунка777
ну і цивільні теж простенькі у них без фотографій. без квітів
Посмотрите на кладбища в Новом Орлеане. Это тоже США
Yana_pl• 03 декабря 2023
Ответ дляЧаклунка777
питання чи є там душа?
В Американських?))) А в наших є?
автор Чаклунка777 • 03 декабря 2023
Ответ дляYana_pl
В Американських?))) А в наших є?
а в наших є.
--Елена--• 03 декабря 2023
Ответ для vihola
Охорони від привидів, чи від зомбі?
Від людей ,у яких дах поїхав від горя. Ви давно були на кладовищі? У мене тато захований на кладовищі де їхати автівкою хвилин 5-7 .Пішки по кладовищу топати це взагалі дуже моторошна подорож.
Yana_pl• 03 декабря 2023
Ответ дляCatou
Мені наче на кладовищах так спокійно і тихо, що саме безпечне місце. Що там страшного?
akarra• 03 декабря 2023
Ответ дляЧаклунка777
питання чи є там душа?
яка душа?
ви на кладовищі шукаєте душу, загубилася?
автор Чаклунка777 • 03 декабря 2023
Ответ дляСhanelKa
формат парку не відштовхує так,
як занедбані хрести ..
Ось фото місцевого в Данії
Але, в нас інша культура.
Думаю, такої можливості ми не маємо

І все рівно, як парк не вийде
Особливо з алеями героїв
то не парк відпочинку, а біль
І зовсім інші асоціації
гарне...таке б нам. Так алеї героїв то біль. Сама поховала нареченого вот і думаю за памятникі. Як виразити цей біль вже в камені.....
Yana_pl• 03 декабря 2023
Ответ дляЧаклунка777
а в наших є.
На кладовищі? Звідки? Що то за душі? І куди ділись американські?
автор Чаклунка777 • 03 декабря 2023
Ответ дляYana_pl
я маю на увазі повага та скорбота як її виразити ?
СhanelKa• 03 декабря 2023
Ответ для--Елена--
На кладовищі Київщина, де похована моя мама і брат, був проїзд між рядами і доріжки
Я була у жовтні .. всюди нові могили і тих проходів вже не має
Тобто, як хочеш прибрати глобально,
і вивезти листя, то навіть тачкою вже не проїдеш вже ніде, тягнути в мішках/руках то ще не кожен захоче/зможе.
Не має культури поховання ( хоча місце платне офіційно сюди і немало грошей.
А працівників прибиральників кладовищ в нас не існує (
--Елена--• 03 декабря 2023
Ответ дляYana_pl
Ви коли-небудь бачили людей які не не впоралися з втратою близької людини? Бачили ті очі? Кладовище, це те місце . Там саме є доволі високий ризик зустрітися.
Yana_pl• 03 декабря 2023
Ответ для--Елена--
Я недавно. Люди, у яких горе, не звертають ні на кого уваги, нікого не чипають. Бо хто на кладовищі, то у всіх горе, від щастя туди не ходять.
Ні від кого там охоронятися. Від людей в горі охорогятися, це вже смішно .
СhanelKa• 03 декабря 2023
Ответ дляЧаклунка777
Гарно не тому що діти/онуки прибирають
А є штат кладовища, вони тим займаються
Yana_pl• 03 декабря 2023
Ответ дляЧаклунка777
Також як і в нас. Померла людина у нас в голові і сердці, більш ніде. Мені не треба фото і вінок, я і так пам´ятаю.
Yana_pl• 03 декабря 2023
Ответ для--Елена--
Нажаль бачила, і в нашій родині теж є втрати..Але ці люди зроду не причинили нікому нічого лихого. Навіщо мені від них охоронятися?
Зустрітися з ким? Не зрозуміла.
автор Чаклунка777 • 03 декабря 2023
Ответ дляYana_pl
а в мене загинув наречений, я на кладовище часто їзжу, і саджу евіти і поливаю їх. в голові і в сердці то правильно ви кажете, но ще щось робити хочсеться для близької людини. А не як в Америці якось це нагадує цвинтар тварин у нас же. (вибачте за порівняння)
peti• 03 декабря 2023
Ответ дляVA 11
Я за те, щоб мій прах розвіяли над океаном. )
Якраз і діти відпочинуть .)) Так сказати, приємне з корисним .)
Ви грошей вже назбирали на мандрівку дітей до океану? Чи то вже їхні проблеми. Головне, що Ви хочете, щоб прах був розвіяний над океаном.