Виннипуховна• 09 декабря 2023

Підлітки і поховання

Чи були ваші діти - підлітки на похованні бабусь і дідусь?
Свекруховна• 09 декабря 2023
Я бывала лет с 10, кажется. Не заставляли, но и не ограждали - как то само выходило, что я была вместе со своей семьёй, иначе и представить не могла.
Никаких психологических травм и кошмаров я из этого не вынесла, но я была тем самым не по годам серьёзным ребенком, который все время о чем-то размышляет, эмоциональность и впечатлительность - это точно не про меня. Также я уже давно понимала, что такое смерть - домашние зверушки, что нас покидали, открыли эту тайну. Это было для маленькой меня трагедией, но именно похороны питомцев успокаивали в конечном итоге - смастерить гробик из коробки, выбрать место, украсить последний приют зверька цветочками и приходить навещать, представляя его в котячем раю, как он меня видит и рад, что я пришла.

Думаю все зависит от подростка, от его личного опыта и крепости нервной системы. Также определенно не стоит его заставлять посещать похороны - не хочет, значит не готов. И обязательно поинтересоваться его самочувствием и настроением, не напугало ли его ничего, нет ли тяжёлых мыслей и вопросов.

Сумчатая кошка• 09 декабря 2023
Нет. Дочери 12 было. Зачем ей это видеть?
TANYA 0 0 0 0• 09 декабря 2023
Дитинство провела у бабусі, вона мене кругом із собою брала, бо не було на кого залишити, тобто на усіх похоронах в селі я була.
Липка-прилипка• 09 декабря 2023
О люди, які всі недоторкані . До 12-16 років похорон не бачили.
Я дитиною в 7 років була на позороні в бабці і нічого мені не снилося. І мої діти були в свекрухи одній 5 років, другій 8. Потім в моєї мами на похороні сину було 5 років. Нічого, всі адекватні, здорові. Своїх дітей мають, ніхто ніколи не обмовився про похорон, що щось не так. Звичайно не цілували, бо це вже страшнувато, або не приємно просто. Все
А ще ми дітьми бігали по чужих похоронах з цікавості, ну якщо хтось молодий , або дитиною помер.
Едимнаморе• 09 декабря 2023
Я была в 8 лет на похоронах дедушки. Стресс эта ситуация не вызвала, только когда мне прям сказали иди поцелуй в лоб попрощайся, я подошла, но поцеловать не смогла, как то это жутковато. А в остальном больше вызвало стресс от того, что я видела как он умер. Вот это скорее, а уже сами похороны нет.
Ищу Аленя• 09 декабря 2023
Да, в 11 лет на похоронах прабабушки. Кроме нее еще 4 взрослых и всё. Спокойно перенесла, хотела попрощаться и попрощалась. Но она вообще малоэмоциональный человек и к смерти относится как к неизбежному
Пік Антна• 09 декабря 2023
Ответ дляfrom Ukraine
я была на похоронах, начиная лет с 10
Те саме. Неприємно, але якось навіть не допускалася можливість що до бабці внуки не підуть на похорон.
ТаПрямТам• 09 декабря 2023
Блін, згадую була в другому класі, то хлопчик першокласник потонув. То не знаю кому прийшла така думка, але труну принесли в шкільний двір, всі класи зібрали як на лінійку, і дитині давали останній шкільний дзвінок.
Хитрушка-чекушка• 09 декабря 2023
Были. На похоронах прабабушки, дедушки и отца. Первый раз в 7 и 8 лет

А я з косою• 09 декабря 2023
Мой спокойно реагирует на трупы. Первый раз был на похоронах в 7 лет,потом 12 и в 13. Не боится покойников. Когда кто то из родственников спросил не жалко ли ему бабушку,то спокойно ответил,что это ,в принципе,уже и не бабушка,а всего лишь ее тело.А бабушка уже на небе.(Это в 7 лет Не знаю откуда он это взял.) Второй ребёнок тоже не боялся. Я выросла напротив кладбища. Было целое событие для детей чьи-то похороны.Ещё и конфеты раздавали(( То,как ребёнок реагирует на похороны, от родителей зависит,как настроят.
Шпондєр• 09 декабря 2023
Да, был в 15 лет.
А я з косою• 09 декабря 2023
Ответ дляМамзелькіна
Я була в 11 років у селі - новонароджену дитину ховали. Домовину на кладовище несли чомусь діти, я в т. ч. Так дорослі вирішили. Отримала психологічну травму, тепер сміюся на похованнях, не можу втриматись. Немає чого там робити дітям, на мій погляд. Моя дитина не була на похованні свого батька, це важко для дитячої психіки.
МенI було десь роки 3-3,5 . Була в селI у баби з дідом.У наших родичів померла новонароджена дитина. Труну на кладовище несли діти. І взагалі там було дуже багато дітей. Мене хтось з дорослих взяв на руки і підняв.щоб я добре роздивилась що там і хто в домовині. Мені вже 53 роки і я досі пам‘ятаю ту дитину і в чому вона була вдіта-вкрита. Вона мені інколи сниться. Хоча я трупів не боюсь і покійників вже бачила не одного.((
А я з косою• 09 декабря 2023
Ответ дляНебалувана Галя
Боже, які хворі дорослі там були. Додуматися дітям домовину дати нести
Так раніше в селах часто робили.
english book• 09 декабря 2023
Ответ дляНебалувана Галя
Це сприймають по різному не від віку залежить. А від психіки дитини. І як ще дорослі це пояснять.
Можливо й так. По собі скажу що я зараз набагато важче переживаю такі події ніж в дитинстві.
А я з косою• 09 декабря 2023
Ответ дляСвекруховна

Ооо…Могилки для птичек,цыплят,котят и ежиков украшенные цветочками , всякими камешками и стеклышками. Сколько их было в моем детстве.)))
Советчица Года• 09 декабря 2023
Мне 42 года. В этом году я впервые в жизни была на похоронах. И то только потому что хоронили свекровь и муж бы не понял моего отсутствия. Детей он тоже хотел взять, я не разрешила. Детям 11 и 6 лет.
Липка-прилипка• 09 декабря 2023
Ответ дляТаПрямТам
В нас теж так було, потонув хлопець зі школи і принесли труну у двір школи, зібрали багато дітей . Але напевно він був старшокласник. Навіть не памʼятаю , так це давно було
Мамзелькіна• 09 декабря 2023
Ответ дляНебалувана Галя
Думаю, вони не настільки чутливі, бо життя в селі тісно пов´язане зі смертю. А я була міською дитиною, для мене це було шоком.
Тепличная• 09 декабря 2023
Была на похоронах бабушки в 6 лет и потом в 8 и 15 лет. Дочку брали на похороны бабушки и дедушки в 13 и 14 лет, даже мысли не было не брать, она бы нас не поняла и обиделась.

Небалувана Галя• 09 декабря 2023
Ответ дляМамзелькіна
Я сільська дитина. І я дуже з нестабільною психікою.
Тепличная• 09 декабря 2023
Ответ дляЯ тут Живу
А нащо дітей на похорон тянути? Щоб що? Мертвому байдуже хто до нього прийшов на похорон, а дитина не зрозуміло як психологічно поведе себе.
Дети это в каком возрасте?
Мамзелькіна• 09 декабря 2023
Ответ дляА я з косою
У всіх різна психіка, але в 3 роки мабуть і я не злякалася б, бо ще не розуміла, що таке смерть. І в будь-якому випадку нести труну діти не повинні. Та й взагалі, поховання, то не дитяча справа.
Мамзелькіна• 09 декабря 2023
Ответ дляНебалувана Галя
Таке теж буває, нажаль. У всіх різна психіка. Хтось більш чутливий, хтось менш. Але випробовувати дитячу психіку не варто, бо ніколи не знаєш, в що це виллється пізніше.
Зліпок ступні• 09 декабря 2023
Доволі дивно читать, що не беруть підлітків на похорони дідусів і бабусь. В нас дідусь помер, дочка була в 7 класі. Як можна не взяти? Похорон - це можливість попрощатися з людиною, яку ти любиш. Це психологічно необхідно. Після цього були похорони бабусі, ще одного дідуся, хрещеного. Скрізь була присутня. Звісно ніхто не заставляв цілувати тощо. Але бути присутнім це необхідно, і з моральної сторони, із психологічної теж. Чому так думаю? Перед першими похоронами читала як раз думки психологів відносно цього.Це життя, від смерті не сховаєшся, це сумно, неприємно але.. колись і ми помремо, то хай наші діти і на наші похорони не йдуть, бо то боляче і морально тяжко?Звісно це стосується саме підлітків, дитину дошкільного чи молодшого шкільного віку може і не треба вести. Але років з 10-11 то вже не є проблемою..
Кумедна• 09 декабря 2023
я була, в 13 років, якщо дитина не дуже до покійного, то і не треба її туди брати
Кумедна• 09 декабря 2023
Ответ дляПліткарка
Мой муж в 15 лет хоронил самосстоятельно с друзьями своего деда, потому что родители не хотели о нем слышать из-за того, что внукам завещал свою квартиру. Это было 14 лет назад
интересно, какие отношения сейчас у вашего мужа с его родителями?
Українська зірочка• 09 декабря 2023
Були навіть на похороні свого тата нещодавно...
Небалувана Галя• 09 декабря 2023
Ответ дляМамзелькіна
Отож. Ми жили з дуже забобонною бабусею. Я часто сиділа з нею на кухні ( окреме приміщення) ввечері. Бо вона боялася сама. І так той страх мені вївся, що боюся всього. І похорон, і сама в приміщенні. Сплю з ввімкненим світлом, якщо сама. Вдома у батьків за сарай( це двір огорожений, а з середини є хвіртка за господарськими приміщеннями до городу, саду) ввечері не піду. І з будинку не вийду. Особливо якщо знаю що в цей день хтось помер в селі. Мені вже 38 років. А й досі іноді сняться мої бабусі, дідусі саме якими я бачила їх на похороні.
Небалувана Галя• 09 декабря 2023
Ответ дляЗліпок ступні
Звісно. Просто потрібно дитину підготувати , поговорити, підтримати. Це часто забувають дорослі.
КвартираЧья• 09 декабря 2023
Мені було 24 коли не стало бабусі, прабабусі і дідуся, всі в один рік, для мене це обернулося потім хворобою , бо я дуже стресувала. Тож краще захистити дітей, якщо можна