Велика Британія та Україна найближчими тижнями підпишуть 10-річну безпекову угоду, в рамках якої Лондон використає свій військово-морський досвід, щоб допомогти Києву контролювати Чорне море, повідомило британське видання The Telegraph.
Майбутній меморандум передбачає військову підтримку, фінансову допомогу та обмін розвідданими з Україною. А також повоєнні гарантії безпеки, зокрема збільшення поставок зброї та відновлення санкцій у разі повторного нападу росії. Про це повідомляє «BBC».
Як пише видання, британці планують зосередиться на зміцненні морського потенціалу Києва.
Нова угода стане продовженням зусиль щодо створення “морської коаліції” на чолі з Британією та Норвегією щодо постачання Україні кораблів для розмінування, а також щодо зміцнення її військово-морського потенціалу.
Як пише The Telegraph, британські офіційні особи “були вражені діями України в Чорному морі” і вирішили підтримати її оборонні можливості саме на цьому напрямі, враховуючи і той факт, що Британія, “як і раніше, має одні з найпотужніших військово-морських сил у світі”.
У Лондоні впевнені: “міць і знання” Британії у морській справі допоможуть наростити можливості українського флоту, вказують автори статті.
Королівські ВМС вже навчають українських фахівців розмінуванню з використанням безпілотних підводних човнів, знешкодженню морських бомб, мін-пасток та мінних загороджень на своїх глибоководних судноплавних коліях, а також готують до десантних операцій. Крім того, Британія вже розпочала постачання Україні ракет Brimstone корабельної модифікації.
“(Угода. – Ред.) демонструє нашу відданість підтримці України в боротьбі… Вона також передбачає гарантії надання допомоги у післявоєнний період, якщо Росія знову нападе на Україну”, – заявило The Telegraph джерело, близьке до переговорів.
Як відомо, країни “Групи семи” на саміті НАТО у Вільнюсі погодили рамковий документ щодо “гарантій безпеки” для України. Конкретні двосторонні договори з державами, які погодяться надати безпекові зобов’язання, підпишуть пізніше.
Близько 30 країн, а також Європейський Союз зараз ведуть переговори про індивідуальні, довгострокові зобов’язання щодо безпеки України, використовуючи рамки, узгоджені в липні
Ответ дляЛеска
цікаво як ви зробили такий висновок, адже буквами по білому написано ’передбачає військову підтримку, фінансову допомогу та обмін розвідданими з Україною.’
Можете поділитися своїм логічним ланцюжком міркувань?
Такий ’ висновок’ зробили автори 150 тем щодня про ’ всепропало’ і ’ надодоговариваться’ з хйлом
Ответ дляЛеска
Ось бачите,перші дві вже підтягнулися)))
Ответ дляPrervana
То есть если читать между строк - в Черное море по факту выйдут корабли от Великобритании? Одессу не жалко?
А вам Маріуполь не жалко?
А хто це місто знищив,як і Бахмут,Маріїнку,Авдіївку і т.д..
Невже підступна ната ?
Ответ дляL-i-s-a-92af
І що не так? расєї там нема чи що?
Ответ дляammakat
Так они же открыто пишут, что им Украина нужна как военно- морская база и для обмена разведданными. Это же бриты
Так,і в Криму нехай теж буде база НАТО і ЯЗ українська чи натовська,бажано.
Ответ для4мама
І що не так? расєї там нема чи що?
Все так,але в матрьошек традиційно ’все пропало’
Ответ дляPrervana
Удалено администрацией...
Дивіться,щоб вам Новоррсійськ долю Маріуполя не повторив
Ответ дляPrervana
Удалено администрацией...
Наземні та повітряні засоби
Джерела в оборонному відомстві Британії відмовилися ділитися будь-якими подробицями щодо озброєння, яке можуть надати Києву, окрім підтвердження того, що там будуть наземні та повітряні засоби.
Останні два роки Британія виділяла Україні 2,3 млрд фунтів стерлінгів (приблизно 3 млрд доларів) на рік. Очікується, що у 2024 році ця сума не зміниться.
Основна увага у постачанні зброї приділятиметься тому, щоб українські сили стали більш “оперативно сумісними” з НАТО і могли діяти як довгостроковий стримувальний чинник проти майбутніх атак.
Ще одним елементом договору, який The Telegraph назвала ключовим, стане формалізація обміну розвідданими. Збережеться й тренувальна програма для українських військових на британській території Operation Interflex, яку вже пройшли понад 30 тис. українців.
Як пише видання, нещодавно радник британського прем’єр-міністра з питань національної безпеки Тімоті Барроу провів у Брюсселі секретні переговори з керівником Офісу президента України Андрієм Єрмаком щодо цієї безпекової угоди
The Telegraph нагадує, що європейські лідери закликають Ріші Сунака поводитися як Вінстон Черчилль й відновити провідну роль Британії у західній підтримці України. Водночас Німеччина, Франція та США також щосили намагаються зберегти свою підтримку Києву.
Ответ дляsheerlee
Пусть берут Крым под базу нато , мы отдаём , но введут к нам свою армию , помочь отбить пуйла , это будет честно !
Я тільки за :)
Mira29-c3c3• 21 декабря 2023
Ответ дляPrervana
І що ж такого жахливого вони накоять ?
Ответ дляammakat
Я поняла, вы за бесконечную войну
Я за знищення рф